VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaKako spojiti kondenzator ?
LEGACY

Kako spojiti kondenzator ?

10 odgovora1,925 pregleda
StukaISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#1
Eto drugovi, zbog ustede na struju htio bih dodat kondenzator na svoje 3 x 400 w HPS . Trazio sam sheme po netu, al sve sto nadjoh je dosta komplicirano i nedovoljno dobro objasnjeno za jednog laika u elektrici. Trazio sam shemu na svojim propaljivacima i prigusnicama, no medjutim, imam neke sugave kineske propaljivace, i na njima nema nacrtana shema, samo neka glupa kineska slova, a ja na zalost kineski nit neznam (cak ni uber napusen), nit imam volje ucit kineski zbog kondenzatora... dakle, jedina sansa da ne skrenem od racuna za struju je da mi vi pomognete... e i zato vam najljepsa hvala (dala).. (ne zato jer cu skrenut, vec zbog racuna, jel..)
Grasak99ENTUZIJASTA

maj 2009.

#2
[bez sadržaja]

maj 2009.

#3
mmm,mozda je ovo bezciljno pitanje,al kako ce ti kondenzator smanjit racun?? kondenzat koristi za kondenziranje vode,zar ne?
Grasak99ENTUZIJASTA

maj 2009.

#4
LMAO :) kondenzator Smanji potrosnju za 10-20W
StukaISTRAŽIVAČ

maj 2009.

#5
U pravu si, al ja planiram vodu iz zraka kondenzrat i napravit mini slapove u grow boxu, stavit turbinu i sam proizvodit svoju struju.... ;) Ajd, sad ozbiljno; postoji i ELEKTRICNI kondenzator. proguglaj. Jedno pitanjce za one koji imaju pojima; kolika voltaza kondenzatora mora bit ? Najjace sto sam nasao je 400 V. Za otpor znam da treba (za 400w) 40-45 mikro farada, al voltaza me brine. Jel dovoljno 400 v ili moze cak i manje ? O tome fakat nemam pojima... Thx na odgovoru.
EXARPPOZNAVALAC

maj 2009.

#6
Dovoljno je i 250 al 400stoje su 1. liga. Mislin, volta~e.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se