VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaCena opreme za unutrasnji uzgoj
LEGACY

Cena opreme za unutrasnji uzgoj

76 odgovora13,771 pregleda

apr 2011.

#1
Pozdrav ljudi,interesuje me kolika bi bila cena otprilike za svu potrebnu opremu za indoor uzgajanje?
SekachAMBASADOR

apr 2011.

#2
Izmedu 20 i 400 eur...zavisi koliko si mastovit, spretan i koliko volis biljke/koliku kvalitetu zelis...

apr 2011.

#3
Za pristojan grow box od 120x120 +CT, vent, filter balast i ~arulja ---- 3000-3500kn(450-500e)
AndrijaJAMBASADOR

apr 2011.

#4
iako se na prvi pogled izrada pc growboxa mo~e initi jeftinom .. uz nekontroliranu potroanju cifre mogu postati zanimljive... koliko me sjeanje slu~i .... ku iate PC-a (big tower), ~ice, kablovi - imao... CFL ~arulje (philips,osram cca.50kn svaka) 4x825/7 + 4x865 - cca.400 kn mada mi se ini da biljke najbolje reagiraju na one od 4000k(mandi) ili 5000k(te nisam naaao) DIY reflektor - cca. 80kn za al.lim grla za ~arulje - 6 x 8-20kn - cca. 50-120 kn reflektirajua folija za auto (ona skuplja sa kru~iima) 2x20kn - 40kn PC ventilatori 1x120 + 2x80 - min. 100 kn (tihi sa velikm protokom) piatolj za plastiku + atapii - cca.100kuna (za ljepljenje folije unutar ku iata probao sam sa raznim silikonima ali miris nakon ljepljenja te samog rada ku iata je neizdr~iv) aktivni ugljen cca. 100-200kn u pevecu ima neki kineski jeftiniji al mislim da ak i taj radi svoj posao DIY filter - uz pomo onih adaptera za pe/dimjnak + mre~ica od koaa za smee - cca.120kn dig.timer - 50 kn radio mjera temp./vla~nosti - cca.100kn Duct tape crna/srebrna - cca. 60kn (mada sam ja i potroaio viae s obzirom da neke imaju prejak miris, pa se isprobavalo....) bo ica za prskanje - 10kn teglice - cca.50-100kn zemlja - 50kn perlit - 30kn gnojivo - 60kn ph tester - 50kuna (digitalni je must have, ove tekuine su totalno nepouzdane, prevelika odstupanja (150-xxxkn) zna i bar 1300 kuna.... + vrijeme potrebno za obilazak trgovina, benzin.... Uglavnom da idem u ponovnu izradu pc box-a HPS od 70w odvojen staklom od ostatka box-a bi bio moj jedini izbor, ispalo bi jeftinije i puno jednostavnije za samu izradu.... Osim samog guata uzgoja u malom prostoru, totalno neisplativa investicija. Potroaena lova na izradu boxa + ra un za struju za dobiveni urod po meni pa da dobijem i 50g od neke domaice - neisplativo.... zato kreem u tjuniranje ormara : Supersprint ispuh sa sportskim katalizatorom , Samco crijeva, vei intercooler, KN filter za usis, Powerflex seleni, vee felge, dampiranje i najbitnije od svega novi motor ... :)

apr 2011.

#5
Sve preko 100 eura je previse skupo za mene. Mada vidim da prodaju kompletne boksove oko 70-130 eura. Na kojem su levelu ako ih ocenjujemo od 1 do 10? Mada da zivim sam drugacije bi bilo,ovako bi morao da krijem.. Dojadilo mi je da pusim nesto bezveze, uvek sam imao zelju za pravim skunkom, za ak-47,white whidow,purple haze,lemon haze itd.. :/ Dok toga ovamo nema, u opste.

apr 2011.

#6
samo da se nadovezem na AndrijaJ: nije potrebno sve to sto ti je on tamo nabrojao! Ph tester nemam, nemam CFL-ke 865, nemam perlit, nemambo ice za prskanje, nemam, DIY filter, nemam DIY reflektor, nemam grla za zarulje koje kostaju jebenih 20kn (nego 8kn i keramicke su i cisto dovoljno), nemam pistolj za plastiku. Dakle, biljke rastu i bez tih svih *****rija. Ako nemas mogucnosti bez brige, evo sveo sam ti cijenu za cca 800kn jeftiniju! A sve ostalo mozes kasnije nabavit kako ces imati para... A po mojem misljenju je da za PC box ne treba neznam kakva oprema jer samo uzgajanje u PC-u je namjenjeno da smanji troskove izrade i uzgoja.... Ako mislis kvalitetno raditi, radi veci box i onda ulozi 1300-2000kn...koliko sam ja sebi izracunao sa svom potrebnom opremom, cifra za box velicine 0,6mx0,6m i visine 1,5m (necu nabrajat sve sto i kako u te dimanzije ide) dodje oko 250e. I imam skoro savrsen box za uzgoj... Sve ostalo je pretjerivanje i bacanje novaca...
TarkiPOZNAVALAC

apr 2011.

#7
grla za ~arulje - 6 x 8-20kn - cca. 50-120 kn -> fail, ima ih po 5-6 kuna CFL ~arulje (philips,osram cca.50kn svaka) -> isto lagani fail, ima ih po 35-39kn, ako govorimo o onim od 23w (phillips), a da ne pri am o TE}ovim, koje dou 15-20 kn 23w. reflektirajua folija za auto (ona skuplja sa kru~iima) 2x20kn - 40kn -> bijela mat boja, 5 kn valjda DIY filter - uz pomo onih adaptera za pe/dimjnak + mre~ica od koaa za smee - cca.120kn -> ovo se da slo~it polubesplatno, ili za 50kn max dig.timer - 50 kn -> analogni. 29kn radio mjera temp./vla~nosti - cca.100kn -> nepotrebno ph tester - 50kuna (digitalni je must have, ove tekuine su totalno nepouzdane, prevelika odstupanja (150-xxxkn) -> isto skoro pa nepotrebno Tak da kompa, mogao si proi 50ak eura jeftinije, al ajd niata straano, a i imaa neke ie mie, testere, termo/higrometre, nije to za bacit :) Je, ak kupujea u smart snail shop :nana: 600w (son-t pia plus) + box + CT (homemade) 300-350 eura MAX

apr 2011.

#8
Da, ako si das truda 250e samo oprema i malo znoja po mojim saznanjima...
Z&NZMAJ

apr 2011.

#9
Uzmea si vremena,pro itaa dosta tema na forumu,nau ia teoriju,proaetaa po trgova kim centrima i izraunaa si. Prema osobnom iskustvu (pretra~ivanje po netu i bauljanje po trgovinama)...od 0 do 20000 e - ovisno o potrebama,~eljama,mogunostima...hm,da ne ka~emo i namjeni,jel (u tu raspravu se ne ulazi). Nema smisla sad diskutirati o cijenama,kad ni sam oito ne znaa ata bi. Jedini savjet koji u ti dat je da odmah nabavia HPS ~arulju,a kasnije kad se uhodaa,eventualno razmialjaj o kombinacijama nekim.
gargamelPOZNAVALAC

apr 2011.

#10
treba uzet u obzir i lokaciju.. cijene u manjim mjestima znaju bit jos zanimljivije negoli inace..
slobodanAMBASADOR

apr 2011.

#11
"koliko para toliko i muzike" je izreka kod mene... slazem se da ne morate ulagati u opremu,ali onda nemojte ni da ocekujete na nekom urodu,ili da se pitate "gde sam pogresio" kad sam sve dobro radio... b3I1 pitanje ti je isuvise uopsteno... moras precizirati makar koliko si biljaka mislio da uzgajas pa da ti na osnovu toga kolege odrede velicinu boxa i sve ostalo sto ide uz njega...
pav1337oENTUZIJASTA

apr 2011.

#12
Ja sam za ispod 350kn slozio kantu pc big tower (76cm visine) s otpada 5 cfl 23w (39kn komad) 5 grla (7kn komad) 2m ~ice (3kn) 1m navojne aipke - za podizanje i spuatanje svjetla (7kn) 2m2 folije za zamatanje poklona (4.5kn) termometar (8kn kod kineza) 2 venta (25kn komad) Sve ostalo (teglice, matice, lim za reflektor, postolje za lampe i sl.) sam naaao doma. Sia!

apr 2011.

#13
Pozz, ja se izvinjavam,ali imam par pitanja...Jedno od njih je koja vrsta skanka je najbolja za indoor uzgoj?(prvi put uzgajam) probao bih sa vise,pa me interesuje koja vrsta bi za to bila najbolja... Ako neko zna,nek ostavi link bio bih zahvalan... p.s.cena nije bitna,samo da je kvalitetno i da su prinosi veci...

apr 2011.

#14
Prinos ovisi o tebi kao i kvaliteta...koju ne spominjea. Ako ti je prvi put najmanje je bitno da se prinosima optere ujea. Nisi napisao opremu koju mislia ata je jako va~no.

apr 2011.

#15
Za nekakav po etni ki box, tipa PC ili manji boxi za dvije blij ice, gledajui da se proe ato jeftinije,cijene bi bile nekako sljedee,barem kada sam ja zadnji puta gledao: -}arulje: Philipc cca 50kn. Osram cca 30kn, TE} cca 20tak kn (Ukoliko radimo manji box i sa CFLkama. Tada je to nekako najvea stavka u shoppingu)(Elektromaterijal&Plodine,Ri)(sve skupa 5 komada) -keramni ka grla sa onim malim L-nosa ima, za plafonijere: 5.50 kn -Ventilatori: Naaao i po 15kn, ina e Spire od 25kn (Handyshop,Ri) -Tajmer: 39kn (Tehnomax,Ri) -zemlja: od 25kn pa na gore... -Sve drugo: u kineza. I te ostale stavke ne prelaze cifru od 10tak kn, npr. refletkirajua folija za auto: 12kn, Termometar: 9kn, alu-folija: 10tak kn,...a te ostale stavke i nisu neato ato se ne mo~e prona doma...Zna i sve skupa za nekaki po etni ki box sa osnovnim uvjetima za uzgoj tipa rasvjeta i ventilacija: MAX 200-250tak kn...Pod uvjetom da se sve ato zafali, tipa kablovi, adapteri ili napajanje od koma za ventilaciju, ima doma...Eto, toliko je mene bilo u startu koatalo...

apr 2011.

#16
Za nekakav po etni ki box, tipa PC ili manji boxi za dvije blij ice, gledajui da se proe ato jeftinije,cijene bi bile nekako sljedee,barem kada sam ja zadnji puta gledao: -}arulje: Philipc cca 50kn. Osram cca 30kn, TE} cca 20tak kn (Ukoliko radimo manji box i sa CFLkama. Tada je to nekako najvea stavka u shoppingu)(Elektromaterijal&Plodine,Ri)(sve skupa 5 komada) -keramni ka grla sa onim malim L-nosa ima, za plafonijere: 5.50 kn -Ventilatori: Naaao i po 15kn, ina e Spire od 25kn (Handyshop,Ri) -Tajmer: 39kn (Tehnomax,Ri) -zemlja: od 25kn pa na gore... -Sve drugo: u kineza. I te ostale stavke ne prelaze cifru od 10tak kn, npr. refletkirajua folija za auto: 12kn, Termometar: 9kn, alu-folija: 10tak kn,...a te ostale stavke i nisu neato ato se ne mo~e prona doma...Zna i sve skupa za nekaki po etni ki box sa osnovnim uvjetima za uzgoj tipa rasvjeta i ventilacija: MAX 200-250tak kn...Pod uvjetom da se sve ato zafali, tipa kablovi, adapteri ili napajanje od koma za ventilaciju, ima doma...Eto, toliko je mene bilo u startu koatalo...
rockerboyAMBASADOR

maj 2011.

#17
Koliko dodje filter koji uklanja miris i dali se moze cijeli grow odradit sa cfl-kama i koliko one kostaju? Mislio sam slozit box od 30D 30` 60V. Jesu li neophodne hps lampe?

maj 2011.

#18
Nisu! 4-5 CFl-ki ce biti dovoljno. Ili jedan HPS od 70W. Filter dodje oko 550kn, ali sam siguran da ako radis svoj dodje puno jeftinije.
rockerboyAMBASADOR

maj 2011.

#19
kako da napravim svoj filter? koja stvar filtrira miris ?
SekachAMBASADOR

maj 2011.

#20
https://forums.vutra.org/threads/4325-Uradi-sam-Filter-od-aktivnog-ugljena Cijena aktivnog ugljena ti varira od mjesta gdje ga nabavljas...mozes naci u pet centru i slicnim mjestima gdje se prodaje oprema za akvarije...70kn(10 eur) max za kg...a za tvoj box je dosta i 200g...
rockerboyAMBASADOR

maj 2011.

#21
Evo nasao sam ovo, kaj mislite o tome za prostor od 30*30*60? }arulja atedna 20W 4 komada Ventilator 12V; 92x92x25mm 2komada (jedan puse unutra a drugi van)

maj 2011.

#22
Moje misljenje je da ce za pocetak biti dobro. A kasnije ces vidjeti... SRETNO!

feb 2014.

#23
Cao, ljudi sajt vam je odlican. Htio bih i ja probati sastaviti box, ali da budem iskren nikad ga nisam vidio. Ne razumem bas sve sta bi mi trebalo od opreme, pa bih zamolio ako ko moze da mi napise pune nazive za te zarulje i ostale osnovne stvari sto se moraju imati da bi se moglo uzgajati za recimo dve biljke. Hvala unapred

feb 2014.

#24
ao :) Procitaj vodic kroz unutrasnji uzgoj, nije ga tesko nai :)

feb 2014.

#25
ovde imas dva~tri vodica https://vutra.org/forum/23-unutra%C5%A1nje-uzgajanje/ ovde imas o opremi https://vutra.org/forum/24-oprema-za-unutrasnji-uzgoj/ ovde o boxu https://vutra.org/topic/994-boks-za-gajenje-tehnicke-osobine-i-kako-ga-napraviti/ koristi pretragu foruma
anunnaki_LEGENDA

mar 2014.

#26
Kvalitetna oprema ce ti izaci oko 450-500e po najnizim cenama... sklapao sam sve na ebayu... ako te zanima oprema pogledaj moj dnevnik... pozz

mar 2014.

#27
Ja se ne bih cimao preko ebay-a a za neki setup od 400w dovoljno je 150-200€ za pušiti cijelu godinu i to po našim cijenama. Svijetlo i vent je "najjaća" stavka.

mar 2014.

#28
Nemam mnogo vremena da se posvetim kako i sta jer sam noob za sve vas pa sam odlucio da kupim Grow Tent uz naravno dodatnu opremu koja bi sve kostala do 600eur.Evo o cemu je rec.....http://www.youtube.com/watch?v=se-tf2DweeU#t=12

mar 2014.

#29
ja sam za te pare kupio kola... al nije lose ako mozes, daleko od toga ;)

mar 2014.

#30
Jenostavno nemam dovoljno vremena.Radim od 7h do 15h i 30 min putujem u jednom pravcu na posao i 30 min nazad kuci.Mislio sam da ce sve to kostati bar duplo vise ali nije.Uslovi su ovde olaksavajuci naravno pa zato mi se vise isplati da kupim nego da izostajem zbog mojeg neznanja jer stvarno bi mi uzelo vremena da sve to sam odradim.Citajuci postove drugih veterana koliko su vremena posvetili za svoj grow ,koliko bi onda meni trebalo pocetniku.

mar 2014.

#31
ne razumem kako mislis, od pocetka do kraja, nedeljno, dnevno... kojeg vremena

mar 2014.

#32
A dodatna oprema sadržava šta? A imali carine još i tih dodataka? Koje su dimenzije tog od 600€?

mar 2014.

#33
Prosto.Jedino sta imam slobodnog vremena je taj vikend.Ako ne uspem da idem u shoping Petkom onda moram da vodim zenu i decu Subotom u kupovinu jer uvek nesto nekom fali.Nedelja je kako kad.Ako nemam goste onda imam svoju radionicu tj podrum gde sam napravio kao neki mali raj za moju dusu i naravno par prijatelja sa kojima blejim kad mogu.Oni su mnogo slicni meni mislim sto se tog vremena tice i relaksacije.Razmisljao sam kako sve to da izvedem i da drzim pod kljuc tj dalje od dece jer jos nisu punoletna.Zena mi zna da volim vutra tako da mi ona nije problem a isto drugovi sa kojima zajedno konzumiram vutra.Sve u svemu sa ovom opremom sto cu uzeti ima video uputstvo i naravno za mene pocetnika ce mi 95% sve biti lakse da napravim svoj prvi grow kao PRO.Bez zezanja ,mislim da bi mogao da visim sa vama kad mogu i naravno cu se druziti sa vama na Forumu.Kada budem dobio opremu slike cu da lepim da vidite i ako nesto zafali nadam se da ce te mi pomoci. [*]Gorilla Grow Tent  The very best and tallest, thickest, and strongest grow tent available. This is the only height adjusting grow tent available worldwide! [*]400w Air-Cooled High Pressure Sodium Bulb with Lumatek Digital, Dimmable Ballast, and Sunlight Supplys New Blazer 63 AC Reflector [*]Timers for Complete Automation [*]Odor Free Growing with Activated Carbon Scrubber & Filter [*]Digital readout Temperature/Hygrometer [*]Internal Circulation Fan [*]Adjustable Net Trellis to maximize yields by tying and supporting your plants [*]Electrical GFCI adapter for maximum growing safety [*]SuperPonics 16 Dual Action Hydroponic System [*]TechnaFlora Recipe For Success Nutrient Starter Kit [*]pH Testing Kit [*]TDS Meter [*]Rock Wool Cubes [*]Clay Stone Medium [*]Instructional DVD with set-up instructions and Grow Tips
malimarkoPOZNAVALAC

mar 2014.

#34
ja na tvom mjestu nebi davao toliku lovu ako se mo~e,a mo~e se proi jeftinije...a uz to joa za viae para gubia onaj guat slaganja boksa,ako me razumijea? :D matori sa foruma e znati :) a vremena se nae malo po malo... ;)
anunnaki_LEGENDA

mar 2014.

#35
ja ne bih uzimao gorillu bez 600w lampe ... Gorilla satori jesu najbolji ali su i najveci... :)
feforon1987ENTUZIJASTA

okt 2014.

#36
jel nakraju netko uzeo komplet? dal je imao problema? ja si razmisljam uzet :http://www.ebay.com/itm/Best-Complete-Hydroponic-Grow-Room-Tent-Fan-Filter-Light-Kit-400w-120x120x200-/141397334684?pt=UK_Baby_Baby_Feeding_Bottle_Warmers_Coolers_LE&hash=item20ebf01a9c
Skill3rPOZNAVALAC

jan 2015.

#37
Jucer sam bio u pet centru frajer mi prodaje 250g aktivnog ugljena za 70kn wtf? Isplativije mi kupiti onda filter za auto sa aktivnim ugljenom i napravit kutijicu i vent kupaonski da tjera :D

jan 2015.

#38
kazi mu da nije za akvarijum, spustice ;)
Skill3rPOZNAVALAC

jan 2015.

#39
Ma joj Pwer a da si vidio kad sam ga pito jel ima reflektor hahhaha cura prplakala od smjeha ja njemu objasnjavam da sirina mora biti barem 30cm a duzina oko 50 on meni uporno nudi sirinu 3 cm duzinu 50cm reko ko je ovdje lud :) Polako se moj growic se zavrsaca samo jos 15 dana do place da pokupujem sta fali :D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se