VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaPitanje u vezi HPS
LEGACY

Pitanje u vezi HPS

14 odgovora1,514 pregleda

feb 2010.

#1
Pitanje za ljude iz Srbije, konkretno BG/NS. Da li su sijalice koje se koriste sa osvetljenje na banderama HPS i koliko W? Da napomenem nemam nameru da se penjem, al mi je komsija elektricar :D
blkarwAMBASADOR

feb 2010.

#2
sijalice na banderama koje sijaju narandzasto jesu natrijeve ali nisu HPS i funkcionisu preko samo jedne prigusnice (namotaja, torusa ili kako vec) dok HPS imaju 2 nezavisna gasna punjenja i potrebna im je pored prigusnice i upaljac (propaljivac, inicijal, kapisla ili kako vec) da bi se upalila. Znam da ulicna od 250w ima oko 6-7 hiljada lumena, dok HPS od 250w ima 25-35 hiljada lumena. Sad, i pored kolicine svetla koju imas, ne znam da li taj spektar boja odgovara biljci i da li je neko mozda vec radio sa tim. U zadnje vreme sam se malo posvetio tome pa odatle i moje iskustvo. Poz:ohno:

mar 2010.

#3
OK, hvala na brzom odgovoru. :)
blkarwAMBASADOR

mar 2010.

#4
:lock:bio sam tu, uzivaj:lock:
kiLDerPOZNAVALAC

mar 2010.

#5
Ali zato imas mh na banderama!

mar 2010.

#6
fala :sun2:
aost100ENTUZIJASTA

mar 2010.

#7
Molim vas info - di da nabavim je**ni hps u hrvatskoj ????
kiLDerPOZNAVALAC

mar 2010.

#8
https://forums.vutra.org/threads/1601-Nabavka-opreme-%5Bprodajna-mjesta-po-gradovima%5D U rubrici gde si postavio pitanje imas i odgovore...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se