LEGACY
Pitanje u vezi HPS
14 odgovora1,514 pregleda
11 REP22%
→ Istraživač
feb 2010.
feb 2010.#1
Pitanje za ljude iz Srbije, konkretno BG/NS. Da li su sijalice koje se koriste sa osvetljenje na banderama HPS i koliko W? Da napomenem nemam nameru da se penjem, al mi je komsija elektricar :D
blkarw
AMBASADOR2.493 REP28%
→ Legenda
blkarwAMBASADOR
feb 2010.
feb 2010.#2
sijalice na banderama koje sijaju narandzasto jesu natrijeve ali nisu HPS i funkcionisu preko samo jedne prigusnice (namotaja, torusa ili kako vec) dok HPS imaju 2 nezavisna gasna punjenja i potrebna im je pored prigusnice i upaljac (propaljivac, inicijal, kapisla ili kako vec) da bi se upalila. Znam da ulicna od 250w ima oko 6-7 hiljada lumena, dok HPS od 250w ima 25-35 hiljada lumena. Sad, i pored kolicine svetla koju imas, ne znam da li taj spektar boja odgovara biljci i da li je neko mozda vec radio sa tim. U zadnje vreme sam se malo posvetio tome pa odatle i moje iskustvo. Poz:ohno:
blkarw
AMBASADOR2.493 REP28%
→ Legenda
kiLDer
POZNAVALAC649 REP5%
→ Ambasador
aost100
ENTUZIJASTA287 REP22%
→ Poznavalac
feb 2010.
1 / 8
feb 2010.
mar 2010.