VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaHPS Eksplozija
LEGACY

HPS Eksplozija

42 odgovora3,701 pregleda
VirtuousISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#1
Jel pucaju HPS ~arulje? Ako da, pod kojim uvjetima? Kada pukne, koje su aanse da doe do zapaljenja? I koliki je odjek "detonacije"? Nije mi baa svejedno ako se vratim sa faksa a kua bukti u plamenu. Uglavnom, ako ste imali osobno iskustva sa takvim problemima, izjasnite se.
delboyLEGENDA

apr 2009.

#2
hahaha ja ve mislio da ti je roknula!! ma samo pa~ljivo s time, nesmijea ju dirati prstima ,zna i ostavljati otiske prstiju po njoj...mora biti savraeno ista...bez ikakve dlake ili trunke na njoj... eksplodirat ti moze ako dodje u doticaj sa vodom ! pazi da je vrsto pri vraena u postolju da nebi ispala....a stan neea zapalit ako si pravilno spojio instalacije i osigurao se sa debljim ~icama i da je sve uredno spojeno! ata di velim,pa~ljivo sa time! ;)
zgub_i_danISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#3
ispravne instalacije, uticnica, deblji dobro izolirani kabeli (ja koristim onaj sa silikonskom zastitom protiv vode -> chipoteka) i cista hps-ica... ako je skidas nakon sto je ugasis je pusti da se ohladi barem pola sata prije nego je pomices, kad je vracas pazi da je dobro ocistis, nikad ne diraj staklo nego je primaj za grlo... i po mogucnosti koristi sklopku, makar timer... nije je preporucljivo gasiti tako da je samo iscupas iz zida. inace jako izdrzljiva zarulja, nije sad da ce ti puknuti ako ti ispadne sa 20-30 cm (dogadjalo se lol) jer ima debelo staklo... ma mislim nije djaba tako skupa, napravljena je da radi i traje.
gargamelPOZNAVALAC

apr 2009.

#4
@ zgub_i_dan svaki buzir na kabelu je ujedno i izolacija protiv vode (guma jelte) a taj silikonski buzir je termo-otporan, tj nece se tak lako rastopit na temperaturi ko obicni kabel, koristi se npr. u stednjacima ili nes tak... i koja je razlika kad timer prekine strujni krug i kad istekas uticnicu iz zida?
Grasak99ENTUZIJASTA

apr 2009.

#5
Bas nikakva razlika, pa nema sklopka ili tajmer u sebi kondenzator od par tisuca uF da se zarulja gasi postepeno. Jedini problem sto vidim kod vadjenja iz uticnice je da ne izvadis do kraja utikac pa prekines strujni krug pa opet nekim slucajem na pola sekunde uspijes uspostavit strujni krug.. e to je vec zajebavanje prigusnice i zarulje :)
rasmcAMBASADOR

apr 2009.

#6
MA KAKVI KONDENZATOR OD PAR TISUCA MIKROFARADA... ?! `TA BULAZNI`, NE ZBUNJUJ LJUDE !!!:punch2: MENI NIJE JASNO DA ODE IMA TOLIKO LIKOVA KOJI MORAJU ODGOVARAT PA MAKAR I NEIMALI POJMA O CEMU PRICAJU SAMO DA PAMETUJU:vb_whip:
BlekFogPOZNAVALAC

apr 2009.

#7
Svaka ast!
dominoENTUZIJASTA

apr 2009.

#8
+1
Grasak99ENTUZIJASTA

apr 2009.

#9
Malo kulture ti fali, znas? Caps lock oznacava vikanje, sigurno ne volis da ti dodje neko i vice na tebe! Kada odgovaras, onda odgovaraj argumentirano, jer ti je ovaj post na razini petogodisnjeg djeteta iz vrtica. My bad sto sam naveo kao primjer kondic jer to nije u biti RC krug pa da kondic ima funkciju polaganog snizavanja napona, ali to si mogao i ti reci a ne vikati ko zadnji kreten.
gargamelPOZNAVALAC

apr 2009.

#10
a jbg-a, to ti se desi kad odgovaras na retoricko pitanje, pa jos krivo.. hehe al dobro, reakcija jeste malo burna, ko da je ovo bodybuilding_wanna_be_redar forum a ne mjesto za chillout. covjek misli da zna dok mu ne kazes da je u krivu.. lijepo kazes, ako nije bio nepristojan...
Grasak99ENTUZIJASTA

apr 2009.

#11
Sigurno mu neko ubacio malo droge u travu pa je poludio :))
orbitLEGENDA

apr 2009.

#12
Sta stenapali covjeka, dobro je rekao, nije to sklopka s odgodom. . A ti rasmc, nemoras se derati na covjeka pa makar i nesto krivo rekao, ili totalno glupo. . nije bitno, zato ipostoji foum da se raspravlja o raznim temama kako bi ljudi nesto naucili i proslijedili tu informaciju ili znanje na trecu osobu, vikanjem i agresivnoscu neces nista postic. . . bezveze je to ;) NHF ali pretjero si s tim CS-om peace
rasmcAMBASADOR

apr 2009.

#13
Ode ima ljudi koji traze informacije a odgovori na njihova pitanja se pretvore u neke glupe rasprave ni o cemu, stoga ja moram reci grasku99 nemaa pojma o cemu pricaa i dalje govoris gluposti kakvi sad RC krug! Sad svi misle da ti znas nesto o struji .. tema je eksplozija zarulje a ne spajanje kondenzatora Virtuos, delboj i zgubidan su ti dobro odgovorili i ja mislim isto Nema tu neke opasnosti,a ako te bas panika stavi zarulju u neki ventilirani reflektor pa iako pukne nema opasnosti za okolinu. Meni ona radi vec 2 godine bez problema. Pazi samo di prigusnicu stavljas ona je jako vruca! EVO BEZ "VIKE" UFFF... KAKVA TRAVA...
Eva RainENTUZIJASTA

apr 2009.

#14
Hajde hocemo li se opet preseravati po forumu, pa dajte ljudi malo pazite na ugled, pa sta mislite kakav dojam ostavljate kada netko sa strane cita postove, ako vec imate nesuglasice rijesite to preko privatnih poruka ili ako ste bas barbari, fino se pokupite negdje na livadu pa problem rijesite "muski" Necemo nigdje dospjeti ovako, jednom cemo se registrirati i ljudi ce dolaziti na nas sajt sa vidi sta je i kako je, i pogodite sta ce prvo pomisliti kada vide da se tude misljenje ne uvazava, da se medusobno vrijedate i omalovazavate, blatite obraz cijeloj vutra organizaciji, ako vam vec nije stalo do vas samih onda se barem zalozite za visi cilj. Nisam imala namjeru da drzim bukvicu nikome, ali dajte se skulirajte. Totalno sam u off topicu Virtuous, dobio si odgovore koje si trazio i ako se vec nalaze na forumu, ali eto naslo se dobrovoljaca koji su ti to sve ponovili, i dosta je bilo brate, hajmo svi fino chill out :spliff::icon_lol:
Grasak99ENTUZIJASTA

apr 2009.

#15
I ti si bio pozvan meni odgovarati? FYI, uz prigusnicu, starter i zarulju, ako se sve radi po PS-u, ide i kondenzator od 10-50 uF. Nije mi direktno struka, ali elektrika i elektronika mi je podrucje interesa.
rasmcAMBASADOR

apr 2009.

#16
Ma svaka cast tebi i tvom znanju i interesu ali i to je dojam koji se ostavlja za one koji citaju sa strane i malo bolje kuze elektriku i to sto ti pises drugima samo da bi ispa pametan bolje ostavi nekom drugom ko bolje zna od tebe a ti daj informacije iz tematike koju bolje kuzis. Nema tu nekog vridjanja to su cinjenice. Ja sam tebi odgovoria samo zato sta mi je prikipilo svaki dan citati necije gluposti. Ovaj forum se prepunia pametnjakovicima i slicnima, a to ti je super imat forum di se raspravlja o stvarima o kojima se nista nezna ili su one podrucje interesa pojedinca umjesto da prikupis informacije koje te interesiraju pa ako ti nije jasno pitas! Nije to bilo iskljucivo tebi namjenjeno nego svima koji moraju svakom loncu glumit poklopac. Lipo odgovori jel HPS puca ili ne! Vidis da je covik paranoican u vezi lampe. I ja san prvih par dana kad san je upalia mislia slicne stvari i svasta mi se motalo po glavi pa znan kako mu je! Ja ako u nesto nisam siguran ne odgovaram pa bi to preporucio svima koji ovo sad citaju da postupe isto jer samo tako mozemo imati kvalitetan informativni forum pun zanimljivosti,a ne pun gluposti i bespotrebnih odgovora! Stoga pitaj konkretno i odgovorit ce ti se konkretno, ako iko zna odgovor! E i bas me zanima jesi ikad procita pravilnik foruma i jel ti uzgajas?
Grasak99ENTUZIJASTA

apr 2009.

#17
Nisam svakom loncu poklopac, nego odgovaram na ono sto znam, a ovdje se zapocela prica o okolnostima mogucnosti eksplozije i kako ju sprijeciti i odatle se pocelo pricati o iskapcanju i sklopkama i kojecemu. Boli tebe briga jel uzgajam ili ne, imam iskustva s HPS-icama i isto kao ti sam se plasio eksplozije, posebno kada se upali pa pocne onak brujati i zagrijavati se :)
BlekFogPOZNAVALAC

apr 2009.

#18
Necu, nezelim niti sam svakom loncu poklopac i ovo sto je rekao RASMC je 100% to no. Svaka ti ast jer si reka istinu, u zadnje vrijeme forum se samo kupi i kupi pametnjakovicima koji ostavljaju svoje poruke samo da bi im u statusu bilo sta vise postova...LoL....a od znanja niti Z....
Eva RainENTUZIJASTA

apr 2009.

#19
Hoce li netko od moderatora reagirati ili ce se polemika nastaviti do u nedogled ?
delboyLEGENDA

apr 2009.

#20
Graaak zbilja nemam niata protiv tebe,ali ini mi se kao da skupljaa postove... nadove~ea se sa suvianim komentarima,nekad sa smislom , ali veinom samo potvrujea ili baljezgaa nepotrebno. ...rastvaraa temu u nedogled nepotrebno....za etnik teme je pitao ,na ato je dobio odgovor. A sve ostalo je zbilja suviano...na ato ti ovdje objaanjavaa ato zna i caps lock ,ata su kondenzatori ,sni~avanje napona ...bla bla bla... emu to? Moderator LOCK!
gloss_zelenkyAMBASADOR

apr 2009.

#21
A ato bi se to no trebalo napraviti? Ako nekoga pipnea odmah ustaju svi ko na face-u :D onda smo i mi faaisti :) :maryjane:

apr 2009.

#22
nije ni ovo loae da se vide namjere pojedinaca struja je jako komplikovana stvar i opasna u naaem hobiju ja sam zato isklju ivo koristio vanjske fabri ke reflektore koje sam buaio radi hladjenja tako da pojma nemam niti mogu ovo malo mozga da napre~em da razmialjam o tome nikoga ne bih sluaao da mi neato sli no treba naaao bih stru niju zajednicu na internetu ili informaciju jer ovo je igra sa "podignutom kosom pod 90 stepeni uglom" fali nam neki elektro moder:pat:

🔒 Ova tema je zaključana