VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaventilacija za hps 400w
LEGACY

ventilacija za hps 400w

14 odgovora2,125 pregleda
maliAgronomISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#1
koja je najbolja ventilacija za sylvaniju 400w na prostoru povrsine 0,7m2 visine 155cm.?

apr 2009.

#2
a ata fali temi Pitaj sve ato te interesira?
mr. GuchoAMBASADOR

apr 2009.

#3
pa zavisi kolika je vanjska temperatura, koje su druge dimenzije... evo u grow box room :D u mome slu aju jedna hps-ka od 250-400 bi taman doala uz ve postojeu opremu, jer se i sad mora palit grijalica od 1,25kW da zagrije na 25 a da je 1000W hps 8) i joa priuvni rashladni sistem isto bi struje troailo ko i sad a da negovorin koliko je bolje najbolje ti je box sastavit pa par dan provat
orbitLEGENDA

apr 2009.

#4
najbolje ti je napravit cool tube. . ali s dvije stjenke. . znaci .. "karikiram" jednu cijev od 12 cm promjera i duljine cca 40 cm, i drugu cijev 16 cm promjera i duljine cca 40 cm, jednu stavit u drugu i zalijepit tako da dobijes prazan prostor izmedju njih i da se ne dodiruju, jos savrsenija stvar bi bila to da ih mozes zalijepit i iz medjuprostora izvuc zrak tako da u nutra vlada "vacum", za to je vec potrebno skilla i alata ali sve se da kad se hoce, s tim bi dobio vakumsku termokomoru preko koje bi jako mali koeficjent topline prelazio, na krajeve te 12cm cijevi stavis 12 cm zalmanov3 ventilatore, da jedan vuce u nutra a drugi baca van zrak i eto ti odlicne kombinacije za hladjenje iste lampe. . nadam se da sam pomogao ;)

apr 2009.

#5
Cool tube je najbolji, ali ovaj nacin radi isto vrlo dobro: uperi ventilator da puse izmedju vrhova biljki i sijalice (kada je dan period). Ce da ohladi vrlo dobro. I posto djevojke vole da imaju mali vjetric, ubijes dvije muhe sa jednim udarcem.
gargamelPOZNAVALAC

apr 2009.

#6
neznam bas da je zalmancic dosta za cooltube.. moj vent (kupaonski) ima protok malo vise od 100 kubika na sat i uzari se fest i vent, i cijev, i cooltube... a ti zalmancici imaju jedva 50-60 kubika protok i to na 1800 okretaja, a na toj brzini nisu bome vise ni tihi, usudio bi se rec cak da su i glasniji nego jedan kupaonski vent... a i ovisi koliko je dugacka cijev sveukupno....
orbitLEGENDA

apr 2009.

#7
ma vjeruj da je. . .pricam o onom "narancastom" zalmanu . . . nije tih. . . al je makina. . . :D
gargamelPOZNAVALAC

apr 2009.

#8
kojem? neznam bas, stvarno nisam uvjeren da pc vent moze hladit 400w hps.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se