LEGACY
ventilacija za hps 400w
14 odgovora2,125 pregleda
maliAgronom
ISTRAŽIVAČ55 REP3%
→ Entuzijasta
maliAgronomISTRAŽIVAČ
apr 2009.
apr 2009.#1
koja je najbolja ventilacija za sylvaniju 400w na prostoru povrsine 0,7m2 visine 155cm.?
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
mr. Gucho
AMBASADOR2.051 REP16%
→ Legenda
mr. GuchoAMBASADOR
apr 2009.
apr 2009.#3
pa zavisi kolika je vanjska temperatura, koje su druge dimenzije...
evo u grow box room :D u mome slu
aju jedna hps-ka od 250-400 bi taman doala uz ve
postojeu opremu, jer se i sad mora palit grijalica od 1,25kW da zagrije na 25
a da je 1000W hps 8) i joa priuvni rashladni sistem isto bi struje troailo ko i sad a da negovorin koliko je bolje
najbolje ti je box sastavit pa par dan provat
orbit
LEGENDA6.687 REP17%
→ Zmaj
orbitLEGENDA
apr 2009.
apr 2009.#4
najbolje ti je napravit cool tube. . ali s dvije stjenke. .
znaci .. "karikiram" jednu cijev od 12 cm promjera i duljine cca 40 cm, i drugu cijev 16 cm promjera i duljine cca 40 cm, jednu stavit u drugu i zalijepit tako da dobijes prazan prostor izmedju njih i da se ne dodiruju, jos savrsenija stvar bi bila to da ih mozes zalijepit i iz medjuprostora izvuc zrak tako da u nutra vlada "vacum", za to je vec potrebno skilla i alata ali sve se da kad se hoce, s tim bi dobio vakumsku termokomoru preko koje bi jako mali koeficjent topline prelazio, na krajeve te 12cm cijevi stavis 12 cm zalmanov3 ventilatore, da jedan vuce u nutra a drugi baca van zrak i eto ti odlicne kombinacije za hladjenje iste lampe. .
nadam se da sam pomogao ;)
18 REP36%
→ Istraživač
apr 2009.
apr 2009.#5
Cool tube je najbolji, ali ovaj nacin radi isto vrlo dobro: uperi ventilator da puse izmedju vrhova biljki i sijalice (kada je dan period). Ce da ohladi vrlo dobro. I posto djevojke vole da imaju mali vjetric, ubijes dvije muhe sa jednim udarcem.
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
apr 2009.
apr 2009.#6
neznam bas da je zalmancic dosta za cooltube.. moj vent (kupaonski) ima protok
malo vise od 100 kubika na sat i uzari se fest i vent, i cijev, i cooltube... a ti zalmancici
imaju jedva 50-60 kubika protok i to na 1800 okretaja, a na toj brzini nisu bome vise ni tihi, usudio bi se rec cak da su i glasniji nego jedan kupaonski vent... a i ovisi koliko je dugacka cijev sveukupno....
apr 2009.
1 / 8
apr 2009.
apr 2009.