LEGACY
Pumpe za akvarijum umesto turbina.
28 odgovora2,068 pregleda
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
nov 2016.
nov 2016.#1
Pozdrav ljudi.
Palo mi je na pamet da napravim carbon filter ali bez turbine tj. da umesto nje stavim pumpu za vazduh koja se koristi u akvaristici.
Namenio bih je manjem boxu, npr PC grow. Da bi stealth bio stealth potrebno mi je da niti smrdi niti bruji.
Buka je ovim resena jer ima dosta tihih vazdusnih pumpu e sad, da li bi to radilo posao?
Pc kuciste ima zapreminu manju od 100 litara a pumpa zameni 100 litara vazduha na sat.
Da li bi to bio dovoljan protok vazduha za opstanak biljke?
Ideja je sledeca:
U kesu staviti aktivni ugalj, pumpa iz boxa gura vazduh u nju i prosledjuje filtriran vazdih spolja.
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
nov 2016.
nov 2016.#2
Naravno da nije dosta. Treba ti cca 20x izmjenit zrak u satu...iliti jednom svake 3 minute. .... iako se ove brojke mogu jako razlikovati ovisno o 100 ostalih parametara.
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
nov 2016.
nov 2016.#3
Znaci trebalo bi mi 10x pumpi od 200 l po satu..
I to je izvodljivo samo da li bi tih 10 pravilo manju buku nego turbinica mala pitanje je..
Stipe
ZMAJ157.066 REP
L0oD
ZMAJ85.106 REP
Farmer
LEGENDA5.307 REP3%
→ Zmaj
FarmerLEGENDA
nov 2016.
nov 2016.#6
Za pc kuciste uzmi kupaonski ventilator i gledaj da se moze spojiti s regulatorom brzine ili uzmi neki najslabiji sto vrti negdje 60-ak m3/h (oko 30-ak decibela).
Ovo s zracnim pumpicama je mlacenje prazne slame :) pozz
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
nov 2016.
nov 2016.#7
@Stipe ne zezam se vec izgleda pokusavam od go*ana med da pravim.. kako drugacije da se resim mirisa u PC boxu? Nema smisla da turbinu i filter velicine celog boxa satvljam za PC grow..
@L0oD pumpe mogu i van boxa da se to srediti :D
@Farmer zam to ali to nece gurati dobro za carbon filter..
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
nov 2016.
nov 2016.#8
Ko kaze da turbina mora bit u boxu :) Stavi je pored boxa da ti prociscuje zrak u cijeloj prostoriji.
.... ili manji vent sa filterom van boxa. Ima rjesenja kakvih hoces....koja ne ukljucuju opremu za ribice :P
baobab
LEGENDA14.229 REP92%
→ Zmaj
Farmer
LEGENDA5.307 REP3%
→ Zmaj
FarmerLEGENDA
nov 2016.
nov 2016.#10
Pa mozes sloziti filter tako da lakse vent vuce kroz njega. Samo povecaj povrsinu u odnosu na promjer usisa.
High Above
AMBASADOR2.811 REP37%
→ Legenda
High AboveAMBASADOR
nov 2016.
nov 2016.#11
Vecina tih pumpi zapravo bruji dok radi zapravo i nije da se bas ne greju. Mislim da od toga nema nista. Inace postoje bas ventovi za PC koji su poprilicno stealth, jos PC box, kao da je pravljeno za to. :D
Jamrock
POZNAVALAC711 REP12%
→ Ambasador
JamrockPOZNAVALAC
nov 2016.
nov 2016.#12
Uzmi samo u obzir da se pumpa cuje mnogo glasnije nego vent i pored toga protok je ocajan, imao sam neke egzibicije sa pumpama u proslosti pa ti kazem iz prve ruke :rasta:
Fenix94
POZNAVALAC602 REP0%
→ Ambasador
Fenix94POZNAVALAC
nov 2016.
nov 2016.#13
@Stipe svima bi bilo sumnjivo sto imam turbinu za filter u kuci koja je povezana sa kucistem za PC :D
@baobab pumpe bi bile u kutiji dalje od kucista, creva za te pumpice su poprilicno tanka i jeftina :)
@High Above daj onda da vidim to resenje koje je idealno za PC da ne mlatim praznu slamu vise ovde :)
Sve u svemu ljudi hvala dobio sam svoj odgovor, pumpa ce raditi posao kada budem uzgajao ribice i to je to D END :D
Farmer
LEGENDA5.307 REP3%
→ Zmaj
FarmerLEGENDA
nov 2016.
nov 2016.#14
ovak to napravis:
http://letmegooglethat.com/?q=pc+case+with+carbon+filter
I proberes rezultate:
https://forum.grasscity.com/threads/cheap-and-easy-home-made-carbon-filter-for-pc-fans.1220810/
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=247695
t0cM3yLHk8E
nov 2016.
1 / 15
nov 2016.
nov 2016.