LEGACY
Cfl sijalice na 12v
34 odgovora2,602 pregleda
petarpan135
ENTUZIJASTA491 REP73%
→ Poznavalac
petarpan135ENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#1
postoje cfl koje rade na 12V,imaju klemice za akumulator,postoje sigurno jer sam nabasao na njih slucajno.;)
* * *
edit:
napravljena posebna tema o cfl na 12v, postovi prebaceni iz druge teme
petarpan135
ENTUZIJASTA491 REP73%
→ Poznavalac
petarpan135ENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#3
pa daju malo slabiji efekat,a sto se potrosnje tice manje trose,mogu da rade na punjacu od laptopa koji je na 12v za PC-box je gotovo pa idealno bar mislim da je tako,jer ima napajanja od 120w pa i vise,a mozda i na atx sljakaju.;)
petarpan135
ENTUZIJASTA491 REP73%
→ Poznavalac
petarpan135ENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#5
ove sto sam ja video kostaju 5eura,20w su, nema grlo samo zice i klemice i bile su 6400K,na ove za cvetanje nisam naisao ali ima ih sigurno.
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
feb 2013.
feb 2013.#6
dakle postoje 12v cfl lampe koje su jednako u
inkovite i daju isti lumena~u kao i 220v cfl lampe,jedino ato je gore netko naveo su veoma skupe....
evo specifikacije jedne cfl 12v 25w ~arulje:
Specs:
Voltage: 11-15 Volts DC
Watts: 25
Amps: 2.08
Lumens: 1625
Color Temperature: 6400 Ka
koata 100 kn na stranoj stranici ...i zaboravite spajanja auto struje 12v i atx 12v napajanja....
pocetnicki
LEGENDA5.234 REP2%
→ Zmaj
pocetnickiLEGENDA
feb 2013.
feb 2013.#8
Probaj, ali to ti mozes sam sloziti sve bespla i puno jeftinije i unutra mali hps70w bez cooltube-a. + 2stedne.
Ja sam u fazi testiranja i u oba servera se biljke sasvim normalno ponasaju.
Kupis adapter 1000ma, i imas spojiti dvije obicne zice... I tako spojis ventove od PC-a. I kupis si one kao nastavke male od 10komada stangica i to ti sluzi za kontakt. Imas u svakoj elektro-oprema trgovini.
I jos minimalno 3PC venta.
Meni bi bilo zao da joj ne dam ˝pravo˝ sunce. A to zadovoljstvo te kosta isto kao i 5xcfl...
ti si tu da odlucis, pa poslikaj da vidimo dokle si stao :)
petarpan135
ENTUZIJASTA491 REP73%
→ Poznavalac
petarpan135ENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#9
moze da radi na punjacu od laptopa provereno,za atx nisam siguran.;)nego da batalimo da seremo po ovoj temi mozda bude nesto sl na drugom mestu.
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
feb 2013.
feb 2013.#10
daj mi samo pro
itaj spec. tog punja
a za laptope od 12v,baa me zanima....
crobigg
ENTUZIJASTA301 REP25%
→ Poznavalac
crobiggENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#11
ukoliko punja
daje viae ampera od deklarirane potrebe sijalice, mo~e radit onda
na atx radi jer je minimalno 10ampera na 12v, novija imaju po 2,3 raila i ukupno na 12volti daju 30 do 50ampera
punja
od laptopa ako je 12 volti (1volt viae manje je dopuateno na sijalicu) i ako ima preko 2 ampera radi onda, ovo sam uzeo specifikacije sijalice od Mandora
ovo ato je naveo petarpan da radi preko punja
a od laptopa, morate provjeriti specifikacije punja
a prije ikakvih spajanja jer postoje razne izvedbe punja
a, a ja u pogaat i re da ovaj punja
od lapa ima oko 5,6 ampera
zabrio sam :D
crobigg
ENTUZIJASTA301 REP25%
→ Poznavalac
crobiggENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#14
ne znam ato se ljudi
ude za tih 12v, to je samo napon, 220, 12, 24 volta.. sve se to mora pretvoriti svejedno u puno vialji napon od nekoliko tisua volti jer na tim naponima se pobuuje plin u CFLkama ato je zapravo flouroscentna cijev :) recimo stariji LCD ekrani imaju flouroscentnu cijev za osvjetljenje, laptopti u ekranima imaju isto.. oni imaju ve
inom digitalne balastere koji pretvaraju napon u vialji.. na kraju svega gledamo volte puta ampere jednako je watt.. i opet na kraju dana sve to identi
no troai :)
ove sijalice su super za one koji imaju istosmjernu struju od 12 volti tako da mogu ventie od 12v spojiti i te sijalice, samo onda se viae sijalica spaja u paralelno jer je istosmjerna struja u pitanju
petarpan135
ENTUZIJASTA491 REP73%
→ Poznavalac
petarpan135ENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#15
INPUT 100-240V~,50/60Hz 2.0A
OUTPUT 12V=8A 100W MAX sad sam pogledao
sto znaci da bez problema moze,ovo je da se razumemo stari punjac od fijicu siemens-a,i na njemu radi,5 cfl od 20w ima da gura ko od sale,a 100w za pc je dovoljno,po meni,ali ima i punjaca i preko 120 w,meni ovaj punjac sluzi da mi sa kabinskim ventilatorom od auta hladi cooltube,a imam sa slicnim specifikacijama i od 20V punjac20v -6A,samo da bi radio mora redno da se veze halogena sijalica 12v od 65w,i daje stuju oko 13v jer mu sijalica pojede onih 7v.
Ganfadi
ISTRAŽIVAČ57 REP5%
→ Entuzijasta
GanfadiISTRAŽIVAČ
feb 2013.
feb 2013.#17
Stedne zarulje 12/24VDC - `tedne CFL ~arulje 12/24 V :: nautic-shop.cvs.hr
Jos jedan zanimljiv linkic, svega minut da se procita i sve jasno. Dole imaju i cijene, ne sve al orijentaciono da se vidi. Po meni pre skupo i bezveze xd
petarpan135
ENTUZIJASTA491 REP73%
→ Poznavalac
petarpan135ENTUZIJASTA
feb 2013.
feb 2013.#18
Ima kod kineza da se kupe,jedino ne znam kakve su moj drugar ih ima i kaze da mu rade bez problema,a placao je jednu 5-6eura,ako on laze lazem i ja vas.
feb 2013.
1 / 18
feb 2013.
feb 2013.