VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaLed sijalice (30w-5000 lumen) pomoć!!!
LEGACY

Led sijalice (30w-5000 lumen) pomoć!!!

27 odgovora1,738 pregleda
marimohunjaENTUZIJASTA

nov 2018.

#1
Pozdrav ,,Potrebna pomo,, Naaao sam sijalice od 30w a imaju 5000 lumen, pa me zanima da li se mo~e ata ostvariti s njima,jer znam da je 30w jako malo.

nov 2018.

#2
Imas masu objasnjenja na tu temu.Premalo si parametra dao sta i kako,od velicine boxa do samog nacina uzgoja i tvojih zelja.Evo ti neke teme mozda ti pomognu za pocetak pa prelistaj kad imas vremena. https://www.vutra.org/threads/svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.9121/page-65#post-613376 https://www.vutra.org/threads/led-sijalice-%C5%BEarulje-e27.17178/ https://www.vutra.org/threads/led-online-kalkulatori.18416/ https://www.vutra.org/threads/2x50w-30w-full-spectrum-cob-na-220v.16805/ https://www.vutra.org/threads/vodi%C4%8C-kroz-unutra%C5%A0nji-uzgoj-prera%C4%91eno-2014.7897/ https://www.vutra.org/threads/jednostavan-vodi%C4%8D-za-low-budget-uzgoj-sa-cfl-sijalicama.14835/

nov 2018.

#3
sa jednom ne sa jedno 3-4 komada mozda neka biljkica al treba vise info zarulji da budemo sigurni da je to to
marimohunjaENTUZIJASTA

nov 2018.

#4
To su led sijalice od ulične rasvjete,,pa me zanima samo dal' će biljke uspješno vegetirati ,,na sijalicama piše da su (30w 5000 lumen 6000 kelvina) Ako stavim takve dvije sijalice na 1m²,,kakva su očekivanja,,hvala unaprijed ;)

nov 2018.

#5
za 2 takve lampe to je velika povrsina. mozda da pregradis i za sam start, inace ti treba vise sijalica, vec ti napisao weedetix
marimohunjaENTUZIJASTA

nov 2018.

#6
Da stavim 4 sijalice na 1m². I zanima me dali (Wat) ima veliku ulogu kod sijalica,ako je drugo sve odgovarajuće kao npr. Lumen i kelvin

nov 2018.

#7
kod led-a je prica malo drugacija, imas teme o led rasveti. kod hid sijalica na 1kvadrat se savetuje 400w. kelvini i lumeni su takodje bitni, al bitno je i citati forum pa se o svemu informisati, pogle linkove koje ti je eskalibur gore stavio, pogledaj zavrsene unutrasnje dnevnike uzgoja... dve godin si registrovani clan, pitas o stvarima koje su razjasnjene pre 12 god :)

nov 2018.

#8
Stalno ponavljaa sijalica i spominjea led i uli nu rasvjetu.. 30w 5000l, vjerovatno imaa panel neki? Mo~ea li stavit sliku toga?
marimohunjaENTUZIJASTA

nov 2018.

#9
O ovoj se stvar ici radi,,

nov 2018.

#10
50w =, 5000l,a ne 30w.... ako mozes ovo instalirat u box vjerujem da moze vegetacija, ato ne, trebas vidit koliko grije i sl..
.i.ZMAJ

nov 2018.

#11
Niata nije nemogue, samo pitanje je isplatili se. Ako te uli ne mo~ea dobiti mukte onda ok, ako treba dati pare onda e27 ili bolje (koliko para toliko muzike)
marimohunjaENTUZIJASTA

nov 2018.

#12
Ove koštaju 26€ po komadu,,od ostali rekvizita imam sve što mi je potrebno,,tako da su one jedino u što trebam uložiti
.i.ZMAJ

nov 2018.

#13
Osobno ne bi iaao u taj eksperiment, radije za te novce 10-tak klasi nih e27 led ~arulja, to prolazi, dokazi su svuda oko nas.

nov 2018.

#14
:thumb::popcorn::
Perke94ISTRAŽIVAČ

feb 2019.

#15
Da li treba da su sve sijalice led e27 u vegetaciji 6000k lumena, a u cvetanju 2700? Neko mi je da pmenuo da mogu staviti one od 4000/4500 i da mi mogu posluziti i za cvetanje i za vege..?

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se