LEGACY
Led sijalice (30w-5000 lumen) pomoć!!!
27 odgovora1,738 pregleda
marimohunja
ENTUZIJASTA335 REP34%
→ Poznavalac
marimohunjaENTUZIJASTA
nov 2018.
nov 2018.#1
Pozdrav
,,Potrebna pomo,,
Naaao sam sijalice od 30w a imaju 5000 lumen, pa me zanima da li se mo~e ata ostvariti s njima,jer znam da je 30w jako malo.
bigeskalibur
ZMAJ24.708 REP
bigeskaliburZMAJ
nov 2018.
nov 2018.#2
Imas masu objasnjenja na tu temu.Premalo si parametra dao sta i kako,od velicine boxa do samog nacina uzgoja i tvojih zelja.Evo ti neke teme mozda ti pomognu za pocetak pa prelistaj kad imas vremena.
https://www.vutra.org/threads/svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.9121/page-65#post-613376
https://www.vutra.org/threads/led-sijalice-%C5%BEarulje-e27.17178/
https://www.vutra.org/threads/led-online-kalkulatori.18416/
https://www.vutra.org/threads/2x50w-30w-full-spectrum-cob-na-220v.16805/
https://www.vutra.org/threads/vodi%C4%8C-kroz-unutra%C5%A0nji-uzgoj-prera%C4%91eno-2014.7897/
https://www.vutra.org/threads/jednostavan-vodi%C4%8D-za-low-budget-uzgoj-sa-cfl-sijalicama.14835/
marimohunja
ENTUZIJASTA335 REP34%
→ Poznavalac
marimohunjaENTUZIJASTA
nov 2018.
nov 2018.#4
To su led sijalice od ulične rasvjete,,pa me zanima samo dal' će biljke uspješno vegetirati ,,na sijalicama piše da su (30w 5000 lumen 6000 kelvina)
Ako stavim takve dvije sijalice na 1m²,,kakva su očekivanja,,hvala unaprijed ;)
marimohunja
ENTUZIJASTA335 REP34%
→ Poznavalac
marimohunjaENTUZIJASTA
nov 2018.
nov 2018.#6
Da stavim 4 sijalice na 1m².
I zanima me dali (Wat) ima veliku ulogu kod sijalica,ako je drugo sve odgovarajuće kao npr. Lumen i kelvin
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
nov 2018.
nov 2018.#7
kod led-a je prica malo drugacija, imas teme o led rasveti. kod hid sijalica na 1kvadrat se savetuje 400w. kelvini i lumeni su takodje bitni, al bitno je i citati forum pa se o svemu informisati, pogle linkove koje ti je eskalibur gore stavio, pogledaj zavrsene unutrasnje dnevnike uzgoja... dve godin si registrovani clan, pitas o stvarima koje su razjasnjene pre 12 god :)
marimohunja
ENTUZIJASTA335 REP34%
→ Poznavalac
marimohunja
ENTUZIJASTA335 REP34%
→ Poznavalac
marimohunjaENTUZIJASTA
nov 2018.
nov 2018.#12
Ove koštaju 26€ po komadu,,od ostali rekvizita imam sve što mi je potrebno,,tako da su one jedino u što trebam uložiti
bigeskalibur
ZMAJ24.708 REP
nov 2018.
1 / 15
nov 2018.
feb 2019.