LEGACY
Elektrokovina prigušnica
18 odgovora2,530 pregleda
47 REP94%
→ Istraživač
maj 2011.
maj 2011.#1
evo fotka pa bi molio da netko tko se ku~i potvrdi, desni ulaz je za fazu, a lijevi za do propaljiva
a ako sam dobro sku~io? poato nisu stavili pokraj svakog ulaza njegov broj :P
namjerno je nova tema pa kad se odgovori da se mo~e brisati
0 REP0%
→ Istraživač
maj 2011.
maj 2011.#2
Ja mislim da je to za ~ivine sijalice koje ti ja li
no nebi preporu
io jer daju malo lumena
47 REP94%
→ Istraživač
maj 2011.
maj 2011.#3
krivo mislia jer nisi pro
itao ili neznaa engleski, Ballast for high pressure sodium and metal halide lamps.
nigdje se ne spominje mercury
0 REP0%
→ Istraživač
maj 2011.
maj 2011.#4
U pravu si, moja greska ,nisam dobro video,imam istu takvu ali za ~ivinu i skuplja mi praainu
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
maj 2011.
maj 2011.#5
Odmah ispod sheme ti je oznaceno da je lijevo 1, a desno 2...sto znaci da sa jedinice(lijevo) ides na propaljivac, a sa dvojke(desno) ides u uticnicu... =)
muha
ISTRAŽIVAČ156 REP71%
→ Entuzijasta
muhaISTRAŽIVAČ
maj 2011.
maj 2011.#6
Samo povezi kao sto je na slici i neces imati problema. Ja imam istu kao tvoju prigusnicu i povezao sam kao sto je na slici. Radi bez problema.
4 REP8%
→ Istraživač
maj 2011.
maj 2011.#7
jel postoji uredjaj koji ce da prepozna fazu i nulu sa uticnice i onda samo fazu usmeri na prigusnicu? Kako se to zove na engleskom, trazim nesto, ali nikako da nabodem?
ne zelim da razmisljam o orijentaciji utikaca :) i da li je u jednoj uticnici faza levo, a u drugoj desno itd.
hvala.
rockerboy
AMBASADOR2.329 REP24%
→ Legenda
rockerboyAMBASADOR
maj 2011.
maj 2011.#8
imas probiratift, to ti je aerafciger sa lampicom unutra, gurnes u uticnicu i sa prstom na vrhu drake napravia kontakt, ako svetli onda je faza ako ne svetli onda je nula. uzivaj
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
NoTrippinAMBASADOR
maj 2011.
maj 2011.#9
Po struci bi trebala faza bit ljevo , nula desno na auko uti
nici (uzemljenje gori i doli),
ali eto nije svima tako i ovo o
emu rockerboy govori je ispitiva
.
muha
ISTRAŽIVAČ156 REP71%
→ Entuzijasta
muhaISTRAŽIVAČ
maj 2011.
maj 2011.#10
Mnogo ga komplikujes. Totalno je nebitno gde je faza, a gde nula. Ovo je naizmenicna struje, nije ovo jednosmerna struja pa da gledas gde +, a gde -. Ukoliko mi ne verujes, probaj da ukljucis nesto u struju i proveri da li radi, e kad si proveriji da li radi, sad onda iskljuci i okreni utikac da ono sto je bilo desno bude levo i videces da ce ponovo da radi.
maj 2011.
1 / 10
maj 2011.
maj 2011.