LEGACY
Set Grow Box 250w
42 odgovora5,962 pregleda
fsdrr
ENTUZIJASTA248 REP12%
→ Poznavalac
fsdrrENTUZIJASTA
jun 2016.
jun 2016.#1
Pozdrav Vutrasi, htio bi uzeti ovaj grow box pa imam nekoliko pitanja...
Uz box ide slijedeca oprema:
[*]1 kom. Priguanica Green Power 250W
[*]1 kom. Aluminijski reflektor Stucco ili Cool Tube 125mm
[*]1 kom. Pirate Box 80X80X160cm Growbox
[*]1 kom. Ventilator Vk100
[*]1 kom. Filter protiv mirisa Primaklima 100
[*]1 kom. }arulja Phytolite 250W Agro Extreme
[*]1 mt. Aluminijska cijev za prozra
ivanje 100mm
E sad kad ste se upoznali sa opremom ovog boxa mozete li mi molim vas odgovoriti na pitanja..
[*]Koliko struje box potrosi za mjesec dana te koliki bi mi otprilike bio iznos racuna?
[*]Dali je ovo sve sto mi treba od opreme za grow ili trebam uzeti jos nesto?
Nadam se da netko ima nesto slicno ili pak isto, uzeo bi taj box a opet me strah da ne dodu preveliki racuni :(
fsdrr
ENTUZIJASTA248 REP12%
→ Poznavalac
fsdrrENTUZIJASTA
jun 2016.
jun 2016.#3
Hvala puno, ma vjerujem da ide sa 400w i da bi bilo puno bolje ali eto planiram uzeti taj komplet u kojemu je 250w mislim da ce mi to biti sasvim u redu, a i 100 kn mjesecno za struju mi se cini sasvim okej.
Naime planiram naruciti sve sto mi treba tokom cijelog growa od jednom, pa me zanima kolike velicine posude trebam uzeti i koliko biljaka u tom boxu pod tim svijetlom bi bilo idealno po tvojoj slobodnoj procjeni?
fsdrr
ENTUZIJASTA248 REP12%
→ Poznavalac
fsdrrENTUZIJASTA
jun 2016.
jun 2016.#7
Aha znaci topirati mogu i ne moram a ako sam dobro shvatio budem li topirao mrezica je dobro dosla.
Imam jos nekoliko sjemenki White Widow x Big Bud Fem pa cu to ubaciti.
Sto se gnojiva tice koje su tvoje preporuke kemijska ili bio?
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
jun 2016.
jun 2016.#8
Rekoh topirat svakako, a mre~ica ti je druga metoda, tako da to mo~ea ali nemoraa. Od gnojiva imaa mineralna i organska. S obzirom da neea konjski drek unosit u box uzmi neki komplet gnojiva tipa hesi ili sli
no. A mo~ea i sa plantelom dok se ne ispraksaa. Samo nemoj "grlom u jagode", pa da bude panika. Evo ti par tema koje e ti svakako biti od koristi:
https://www.vutra.org/threads/amaterski-vodic-za-indoor-uzgoj.1365/
https://www.vutra.org/threads/vodi%C4%8C-kroz-unutra%C5%A0nji-uzgoj-prera%C4%91eno-2014.7897/
https://www.vutra.org/threads/treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid.6664/
To je uglavnom to :thumb:
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
jun 2016.
jun 2016.#9
meni na 400w potroanja oko 250 kn mjese
no,tendencija prema viae rijetko prema manje ;)
fsdrr
ENTUZIJASTA248 REP12%
→ Poznavalac
fsdrrENTUZIJASTA
jun 2016.
jun 2016.#10
Hvala No Joke, vec sam citao ove vodice kroz indoor, a topiranje, vjerujem da cu probati Super Toping by Chill.
A za gnojenje ovoga puta definitivno Plantella, neki Hesi Starter Kit za drugu turu uzeti i cao :ajnstajn:
Ma hvala i tebi VenloNL na informaciji.
Meni da bude od 150-200 kn mjesecno na 250w bit ce idealno :)
Nego ti boxovi su odlicno opremljeni recite mi kakva je situacija s vlagom u takvim boxovima, jel potrebno imati ovlazivac zraka ili stavljati mokre krpe itd.?
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
jun 2016.
jun 2016.#11
Uglavnom ispo
etka bude niska (30%) ... kasnije kako biljke dobijaju lisnu masu bude ok,uz odgovarajuu ventilaciju.
U po
etku mo~ea malo podizati vlagu ru
nicima i sl ... no to je neun
ikovito ako ~elia npr 50% vlage.Pogotovo ako ide grow u ovo doba godine.
Ovla~iva
je dobra stvar
ica...samo su skupi :)
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
jun 2016.
jun 2016.#13
ovo su igra
ke :D
odi na stranicu od hempatije pa pogledaj malo cijene :)
e ti su dobri ;)
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
jun 2016.
jun 2016.#14
Da ato se ti
e struje ato ven veli, ovisno je sve o re~imu, brojilo koje imaa i dali ti je svijetlo u jeftinom ili skupom re~imu, al eto okvirno ra
unaj od 110 do 160 kuna mjese
no za tih 250w. By the way supertoping by chill ti je namjenjen samo za autoflower sorte, tako da ako radia sa foto sortama onda koristi obi
an toping.
fsdrr
ENTUZIJASTA248 REP12%
→ Poznavalac
fsdrrENTUZIJASTA
jun 2016.
jun 2016.#15
Vjerujem da su igracke ali sluze svrsi!
No Joke sto se struje tice tako nekako sam i mislio da ce biti, posto ide toplije vrijeme preko dana ce bit mrak a preko noci kad je malo hladnije cu palit svjetlo ujedno ce biti i jeftinija tarifa struje.
Pa Chill mi je u jednoj temi sam napisao da koristim taj super toping bas za ovu sortu koju imam.
Sta na kraju da radim? :whato::
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
jun 2016.
jun 2016.#16
Koliko ja vidim to su fotoperiodne sorte, a ne autoflower ako ne grijeaim. Ako su fotoperiodne nikakav supertoping nego toping ili multi toping. Bit e da je chill sku~io da je rije
o autoflower strainovima pa ti za to re
e. Nitko neradi supertoping na fotoperiodnima, bar ja nisam vidio u nijednom dnevniku tak ata, i iskreno to mi nema nikakvog smisla.
fsdrr
ENTUZIJASTA248 REP12%
→ Poznavalac
fsdrrENTUZIJASTA
jun 2016.
jun 2016.#17
Da da fotoperiodne su ne autoflower.
Koji toping preporucas?
Mislim da je Chill mislio na super toping iz tog razloga sto je tema bila midi pc grow box, vjerovatno zbog premalo mjesta.
Ne znam sad jel ima kakvog smisla uopce, lupam kao otvoren prozor :D
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
jun 2016.
jun 2016.#18
Nema smisla, lupaa ;)
Topiraa glavni vrh nakon 2-3 kata, pa se igraa, mo~ea malo i sa strane, pa nove izraste, pa je malo nategnea, malo rastegnea i tak to. Igra
ista, u vegetaciji se baa mo~ea izigrat kak te volja. Glavno je da glavni top skinea nakon nekog vremena a ostalo je sve na tebi.
jun 2016.
1 / 22
jun 2016.
mar 2019.