VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaDIY Kolekcija - Cool Tube by Upitnik???
LEGACY

DIY Kolekcija - Cool Tube by Upitnik???

40 odgovora6,496 pregleda
upitnik???LEGENDA

maj 2010.

#1
Evo mene opet... Ovaj put Cool Tube kuna radinost.... Materijal i alat: Lim kljeata. Obi na kljeata. Elektri ni piatolj silikon. Sprej srebreni. Par aarafa. PC Ventilator. 2 Tegle za zimnice od 5kg ako se nevaram... Malo flex cjevi i dva komada lima ili ne eg sli nog. Komad od 40cm nekog ~eljeza ne pretjerano debelo. Flexarica za ~eljezo ili nekako druga ije presjei dna tegla ja se nisam sjetio druge fore.. + Moje ruke hehehe Evo i koja slika i dalje ata sljedi: To je jedan dio od potrebnog alata i pribora mada sve piae.... Sad tegle: Sjekao sam ih Flexaricom i nije neki preciza rez bio pa sam naknadno istim alatom to popravio i brusio malo za bolji spoj..... Oko prilike tako je ispao prvi spoj koji sam joa popravio na mjestima gdje je trebalo... Komad Flex cjevi sam iskoristio kao mini nosa i osnovu cjelog okvira.. Komadie lima od nekog PC Colera sam uzeo za nosa lampe rupa orginal a netrebam ih ljepit jer sam iskidao u mjeri da stoje sami o stjenkama tegle baa kak mi treba... Elektri ni piatolj za silikon je pomogao u ovom djelu savraeno. Nisam kidao cjev do kraja nego napravio kao om e na krajevima i natako na Tegle... Poiklopac od tegle sam iskidao u sredini da se neporemeti njegov centar i pri vrstio PC vnet na njega oper sa istim silikonom.... ep sa Vnetom e bit usmjeren po sredini lampe baa u njenoj Osi da puae oko nje i izlazi na drugi kraj tegla... Napravio sam joa 2 neovisne om e koje idu na krajeve tegla na mjesto gdje su poklopci... Prilagodio sam ih prema ovoj ~eljeznoj tankoj aipki koja je osnova svega... Savijena je pod kutem od nekih 15 stepeni da bi pru~ila bolji otpor na kraju... Sa malo trake i 2 aarafa sam uradio joa jedan potez kako bi to bilo joa vrae... Nabacio i pregledao jeli sve atima i jeli vrsto... Ubacio lampu i nosa e,zavio ep sa Ventom i upalio na kratko da vidm jeli zrak struji oko sijalice dovoljno... Poslje tog malog testa sam ostavio da radi kako bi i radila to je trajalo 3 dana po 12 i viae sati jer nikad se nee ni koristiti vremena od 12 sati u komadu i onda u krug.... Nakon testiranja i pregledavanja jeli sve na svom mjestu jeli Temp atima itd... napravio sam joa jedan mali dodatak i rastavio opet cjeli CT ofarbao sprejom sve djelove otklonio viake... Iznenadio sam se da Temp nije nikako bila opasna ni blizu za bilo kakvu reakciju silikona ili nekog drugog spoja kojeg sam radio... To je bio zadnji dodatak i nakon tog je vraeno sve u stanje da opet funkcionira.... Sjenila koja e pomoi za bolju refleksiju svjetla.. Dodatna sjenila mogu pomjerati kut jer je lim tako mek idealno za ovakve stvari... I opet svjetli pa i opet testirano i viae od 3 dana... Ja sam zadovoljan sa efektom mada neznam koliki je gubitak svjetla kroz tegle na prosto oko nevidim razliku... Mo~da kako sam reko ima bolji na in za isjei dna od tegla ima neka fora sa topolm vodom ili tako neato... Iznenaen sam kako tegle slabo prenose toplotu sa vanjske strane ili je to radi crkulacije zraka od Venta.... Ali eto opet od materijala koji veinom zavrai u smeu i malo alata pa dosta kreativnosti ako to mogu tako nazvat.. CT koji bez lampe naravno koata 40 Kuna mo~da i jeftinije... Ako tko pokuaa neka pazi na prste hehehe Mo~da sam mogao bolje opista cjeli slu aj hehehe ali ako znate iata radit tim rukama onda ovo nebi trebao bit problem... :icon_question::icon_question::icon_question:
bvanaPOZNAVALAC

maj 2010.

#2
e lepo lepo , svaka pohvala , mada nisam bash najbolje skontao sa chim si spajao tegle , dal to moze da izdrzi toplotu od sijalice , koja jachina sijalice je u pitanju ? predpostavljam da je 400w zbog tvojih dnevnika koje su ti jachine ti PC kuleri i jer su na 12v ili manje ? inache , veoma kreativno :D
upitnik???LEGENDA

maj 2010.

#3
Bravo brale dobra pitanja... ali je dobra i Vutra pa sam zablokiro heheh Nego ovako: Lampa jeste 400W po meni najbolji omjer snage... Tegle sam pri vrstio Flex cjevi i ostalim om ama pogledaj sliku 10 pa ~eljezna aipka pod kutem... Kako je lim i Flex cjev mekana onda sam moga prilagodit oblike kakve sam trebao tako da sad sa njom mo~ea igrat nogomet A ljepio sam sa tim piatoljem kojeg vidia na sliki... To radi na principu toplote ima patrone koje se tope a na kraju su kao plastika,,, Velika Temp treba da bi otopila taj spoj... + om e koje dodatno sve dr~e...
bvanaPOZNAVALAC

maj 2010.

#4
pa na to sam mislio da nece ta plastika da se otopi od sijalice , al valjda nece , duva jedan vent konstantno u nju , e a josh jedno pitanje ,sada sa CT na koliko cm od vrhova mozesh da drzish svetlo , i na koliko si drzao bez CT
NoTrippinAMBASADOR

maj 2010.

#5
Kako ja volim kad ljudi ovako kombiniraju.Evo ti malo repa Meni se jedino nesvia to rezanje stakla, nebi bilo loae popri at malo sa staklarom kako,ata al za du it jorself je ispalo super.

maj 2010.

#6
Istina,mogu e da ea trebati dodatno pri vrstiti tegle,a silikonski piatolj nek stoji kao izolator recimo. Ka~em to jer san radija bulb vaporizer,i kad grijea silikon se ponovno topi tj. omekaa,nije to to.A ~arulja e grijati konstantno,i to mislim joa ja e i intenzivnije. Uglavnom javi koliko je funkcionalno i jel ok.
bvanaPOZNAVALAC

maj 2010.

#7
najbitnije je koje jachine je vent , jer ako je jachi samo ce da izvlachi napolje vazduh , tako da nece ni dolaziti do prevelikog zagrevanja tog prostora
He-ManLEGENDA

maj 2010.

#8
Meni vent od 250m3/h toliko ohladi da mogu ruku bez problema drzati na CTu
dr.greentumbISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#9
najs, izgleda prili no dobro... rezanje stakla fleksericom...sta rec...ja se nebi usudio xD imam losih iskustava sa krhotinama stakla x(

maj 2010.

#10
Dobar DIY , samo ja bih koristio pre silikonski lepak u tubi ako je moguce pre nego taj pistolj. Kazem to jer koristim pistolj i nisam zadovoljan cvrstinom kojom lepi. Inace sve pohvale
upitnik???LEGENDA

maj 2010.

#11
Pa evo ovako brao mila hehehe Bvana; Duva kao lud i tegle imaju dosta jako staklo otporno... Mogu spustit na 10cm od biljki s obzirom da puae vent jedan u Box-u izmeu CT-a i biljki klasika... Plastika dobro dr~i jer treba dosta celiku temp da bi se pomakla bar ova koju ja koristim.. Kako je reko He mogu da dr~im ruku na njoj slobodno i nakon par sati... Slika e pokazati kako vent izima zrak iz Box-a koji je na 25 stupnjeva prete~no i drugi kraj tegle ide na Filter preko Flex cjevi i onda direktno joa taj vent vu e zrak i goni ga van. Opet ka~em slika e pokazati sve i taj Vent opet na CT-u ima filter (zdravo za gotovo) Zna i jedan vent puae u lampu a nakon nekih metar cjevi opet glavni na Filteru isti taj zrak iz tegla vu e van... Dr.Grennt.... zajebano je ali sa Felxom sa se rodio u staklu hehehe Imam sree jbg A za tebe Grennpower brale ka~em ovo: Ne grjeaim jer znam da se netopi ( radi dobrog protoka zraka kojega sam napravio unutar tegle ) i da dr~i dobro i radi ve vremena i vremena bez ikakvog pomaka na plastiki a vidia gore u prvom postu kako naglaaavam Om e koje sam radio i ~eljeznu aipku pod kutem na V slovo koja dr~i tegle sa om ama i bez plastike pa opet dodatno zadnji reflektivni limovi netrebam opet re kako Nogometa na velike govole mo~ea igrat sa njom... E sad kad smo kod ove plastike ja koristim jednu koju koriste i auto limari i mislim da nije kao ove oatrone koje kupujea u Baumaxu itd... i koje koataju 30 lipa po patroni... Hehehe moram ovi re kad sam napravio CT i sad kad ovo piaem i razmislim da nije bilo plastike nebi mogao ovo sastaviti sam da sam hobotnica koliko mi je ruka trerbalo pa je ona poslu~ila da dobijem osnovni oblik i kao dodatna ruka... Pa ako bude netko radio sli no vidit e da netreba plasitka ako ima nekog da da ruke tih 20 min.. E sad za staklara to je Ok ali to je bio Blic i uzeo da radim pa tako sa Felxom.,.. Sigurno da ima bolji rjeaenja za taj postupak ali valjda ku~ia kad neato vidia pred o ima nemaa mira dok to neuradia... I na kraju nemam bolje potroaen novac od onog koji sam dao na one Fluo setove 60x60 stropne.. Od njegovih sjenila mo~ea se igrati i radit ata ~ekia pa imaa i 4 Fluo cjevi sa grlima trafo itd... Dobro doe i veina nas koristi sli ne stvari za vege itd... Onda mobilnost i mogu~nosti kombinacija od istog seta za veinu Box-ova a mislim da cjeli set sa 4 Grla,4 Fluo cjevi 60cm od 35w ili 50w,2 Trafoa,,,,2 Startera,Dobra komadina lima + Sjenilo od mekana materijala... Itd-Itd..... Neznam da koata viae od 200 Kuna a mogunosti bezroj... Drago mi je da pratite bez obzira jeli negativan komentar ili pozitivan... Uvjek ima dobrih ideja joa kad ih mnogi poti u uda se naprave... 2 Magarca su pametnija nego jedan ovjek zar ne hehehehe Bar tako ka~u stari ljudi...

maj 2010.

#12
Nisam rekao da grijeaia nego san ja ima "topljiva" iskustva ali vaporizer je druga stvar,nema hlaenja ako mislia da gori.,Al vjerujem ti da uz dobar protok zraka savraeno funkcionira,i svi koji misle uzimati cooltube neka pare iskoriste za neato drugo:)
bvanaPOZNAVALAC

maj 2010.

#13
e upitniche svaka chast , valjda te zbog toga tako zovu , zato shto na svako pitanje odgovorish :D
FalconENTUZIJASTA

sep 2010.

#14
Svaka cast majstore!....e kako si sam rekao-dva magarca su pametnija nego jedan covijek:D...a posto si me potaknuo idejom...opet naglasavam-svaka cast!...sad cu ja to na svoj nacin jos malo doraditi i ustediti si pare,a dati si zanimaciju:)..thx na ideji i postu!...sutra idem i nabavku nekih sitnica sto trebam...pa ci to poslikati (ako mi se bude dalo:P) pa vam pokazem gotov "made in hands" proizvod. Pozdrav i "mejk jor bads florish,gud lak!":)
PuricaPOZNAVALAC

sep 2010.

#15
Evo jedan moj home made , sve kompletno izaslo za pola cijene od kupovnog cca 200kn.Po netu ima kupit ovakvih okruglih staklenih cijevi , moj je fi100 , duzina cca 38cm , idealno za CT. http://img718.imageshack.us/img718/5665/sv600330.jpg http://img338.imageshack.us/img338/3417/sv600334.jpg http://img251.imageshack.us/img251/4961/sv600335.jpg

okt 2010.

#16
i ja sam isto napravio od 2 tegle trazio sam na netu kako da odrezem samo doljni deo tegle i nasao sam ima tu fora uzmes jedna stega metalna stavis do gde oces da odrezes odnosno na dnu tegla uzmes jedan noz elmaz za staklo i rezes po samu ivicu metalna stega ondak izvadis stavis jednu svecu i grejes tamo gde je rez i vrtis u krug nakon 10 minuta padne samo parce odrezano perfekt

jul 2011.

#17
Eh, u bilo kojoj radnji gdje se prodaje rasvjeta mozete kupiti lustere u cjevastom obliku. Dakle viseci luster, sa bas takvom cijevi, staklenom koja moze izdrzati temperature koje proizvodi HPS. Kosta oko 10 eura, uz malo maste i truda mozete napraviti ct skoro dobar ko orginalni.
zendramaxENTUZIJASTA

jul 2011.

#18
molio bih nekoga tko zna da napiae kakvo je staklo najpogodnije za izradu CT-a? borosilikatno, natrijevo ili kvarcno staklo? mislim da bi borosilikatno staklo zbog visoke temperature koje razvijaju HPS ~arulje bilo najbolje, ali propuata li ono baa sve valne duljine svjetlosti koje su biljkama potrebne? unaprijed hvala na odgovoru.
GreenRyderLEGENDA

jul 2011.

#19
...posluzit ce ti i obicno staklo, bez brige......=) ....kod mene je 250W svjetlilo u staklu od svjecnjaka a sad 70W HPS svjetli pod 2mm obicnim staklom bez ikakvog problema.....
BladeZMAJ

jul 2011.

#20
Pohvalno,grower-inovatori su face.
Bijela RupaAMBASADOR

mar 2013.

#21
Evo kako presjei staklo precizno bez ~age i sl. http://www.youtube.com/watch?v=Y9etHD9F90E

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se