LEGACY
Fluosol zarulje
14 odgovora1,757 pregleda
18 REP36%
→ Istraživač
apr 2011.
apr 2011.#1
Volframova spirala povezana u seriju sa ~iakom ograni
ava struju, pa nije potrebna priguanica. Ove se ~arulje priklju
uju direktno na mre~u, uz uvjet da napon mre~e odgovara nazivnom naponu ~arulje. Crvenkasta boja, koju zra
i spirala, popravlja uz vrat boje ~arulje. }arulja daje svjetlo trenutno po priklju
ku na mre~u. Sa ~ivotnim vijekom viaestruko du~im i svjetlosnom iskoristivoau 35 do 65% boljom, u odnosu na obi
ne ~arulje sa ~arnom niti, "FLUOSOL" ~arulje idealne su za njihovu zamjenu u rasvjetnim sistemima. Cjelokupna investicija svedena je samo na zamjenu izvora svjetlosti.
Trajnost: 10 000 sati
snaga 500 w
napon 220-230 v
struja 2,40A
svjetlosni tok 13000lm
temperatura boje 4100K
promjer 120mm
du~ina292mm
evo, nasao sam jedan oglas koji ovako izgleda :)
ugl, za fazu cvjetanja sam mislio nabavit natrijevu zarulju, ali ova je izgleda mozda jednostavnija za upotrebu jer nema jos one dodatke kao natrijeva :D .
e sad, ako netko ima iskustva s ovim zaruljama neka to podijeli s nama.
Hvala :)
25 REP50%
→ Istraživač
apr 2011.
apr 2011.#2
Mozda je jednostavnija, ali 500W a 13000 lumena... x)
Bolje kupi HPS 400 W ili 600 W i odradi jedan dobar uzgoj, ovo sto si ti gore naveo je bacanje para po meni... Al nek odg jos neko na ovo...
Cak da uzmes za 120 evra komplet 600W hps i mh... ;)
Pozzz Nature
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
apr 2011.
apr 2011.#3
Sada imaa dual ballaste koji podr~avaju i HPS i MH tako da nema potrebe za fantaziranjem .
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
apr 2011.
apr 2011.#5
Ima dobru temperaturu boje,ali kao ato su ti gore napisali,500W i 13000lm je puno snage za vrlo malo svjetla :) Osim toga,temperatura boje mo~e biti dobra,ali spektar mo~da ima "vrh" u totalno pogreanom dijelu,kao ato je sluaj kod visokotla
ne ~ivine ~arulje.
Investicija u balast je jednokratna i viaestruko isplativa. Jedan balast mo~e viaestruko nad~ivjeti ~arulju,pa je tek pri prvoj kupovini potrebno izdvojiti viae novca,dok je odr~avanje daleko jeftinije,jer se mjenja samo ~arulja.Osim toga,kako ti je Haze rekao,jedan balast mo~ea koristit za obadvije vrste-Metal halogen (MH) i Natrijevu (HPS-high pressure sodium;HPS) ~arulju.
Edit:
Ovo je dijagram spektra ~arulje koju si ti naaao:
Ovo je HPS spektar:
Ovo je MH spektar:
18 REP36%
→ Istraživač
apr 2011.
apr 2011.#6
aham, hvala na misljenu, i ja sam tu negdje bio, hehe.
nasao sam jos i Philipsovu HPS 150W 240V. kuzim da bi ta mogla biti okej za nekih kvadrat ipo prostora, samo sta sam i nju nasao u jednom oglasu gdje ne pise niti br lumena niti toplina :\
25 REP50%
→ Istraživač
apr 2011.
apr 2011.#7
150 w za 1,5 m kvadratnih... nikako... T.j premalo
na tu kvadraturu ide 600 w :ohno:
Mada mozes i sa 400 w (:
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
apr 2011.
1 / 8
apr 2011.
apr 2011.