LEGACY
Grow setup za amatere i hobiste =)
50 odgovora4,339 pregleda
cigo
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
cigoISTRAŽIVAČ
okt 2008.
okt 2008.#1
Jednu san stvar primjetio na ovom forumu, to je da se novi ljudi jako brzo i jako puno zbune zbog prevelike kolicine podataka.
Vecina stvari napisanih o opremi i grow boxevima su uglavnom preskupe ili malo teze za sastavljanje.
Upravo san krenio sa prvim growom i odlucio sam napravit ovu temu jer radim grow cisto iz zabave te nisan ulozio previse truda, a jos manje novaca za napravit sve.
Dakle, evo sve redom.
Grow box:
Polica za posudje u kuhinji. Visina: 43cm; sirina: 60cm; dubina: 43cm.
Polica je potpuno ispraznjena te ociscena sa onim dezinfencijskim vlaznim maramicama.
Pitanje: Polica je bijele boje. Kupio sam obicnu alu foliju (negdi pola eura) ali san cuo price da alu folija zna fokusirat svjetlost/toplinu u odredenim tockama te sprzit biljku. Dali je bolje stavit foliju u ovom slucaju ili ne?
Stan:
Iznajmljeni.
Sorta:
Nepoznata, sjemenke od dobrog dima.
Ventilacija:
Ventilator od pc-a. 8cm. Vec imao od starog kompa, cijena je sigurno sitna. Moze se spojit na vecinu punjaca za mobitele. Ja koristim adapter od vanjskog modema sta san nasa.
Ventilator ispuhuje zrak, a posto je grow box polica za posude u kuhinji u iznajmljenom stanu nisan mogao napraviti rupu da na njoj instaliram vent. Tako da san spojio 3 kartonske role sta ostanu kad potrosite wc papir te njih spojio na ventilator koji onda stoji izvan police dok kartonske role ulaze u sami box. (jedna strana police je za to malo otvorena i na taj nacin ulazi zrak).
Svjetlo:
2 stedne zarulje. Jedna od Effekta 23W (cca 6Eura, moze se nac u konzumu(cro)), druga od phillipsa 23W (tornado se zove, cca 8Eura, naso u elektroshopu). Obe su 2700K sto je ok za cvjetanje ako se ne varam?
Zbog male visine boxa i ogranicenog vremena drzim od pocetka na 12/12.
Zarulje imaju normalno grlo tako da su stavljene u 2 male stolne lampe. Jednu sam imao, drugu kupio za 5Eura.
Zemlja i tegle:
Kupovna, Biokompovit classic, 1 Eur - 5 litara. (pomijesano sa usitnjenim stiroporom)
Tegle 3 litre od pocetka (u planu do kraja).
Ostalo:
H2O2-1dec 1Eur.
Kupljeno u ljekarni, pitala me zasto mi triba, reko za kucnu biljku..nije bilo problema.
Gnjojivo-jos nije kupljeno.
Slika nazalost nema jer neman kabel za mob ni aparat.. probat cu prijatelja dovest sa mobom da slika i uploada.
Jos jedna stvar, ne zelim ja nikome odi solit pamet, potpuni sam amater i znam da ce tegle od 3 litre bit premalo do kraja, znam da su 2 stedne zarulje ni blizu onome koliko treba svijetla, znam da jedan ventilator nije dovoljan, i da je zemlja vjerojatno prelosa za uzgoj.
Ali eto, vjerojatno jednostavnije i jeftinije od ovoga ne moze a pokrio sam neke osnove. Budem javljao kako ide (mozda otvorim dnevnik), i koliki je prihod bio na kraju ako uspijem doc do njega.
mr.skunk
AMBASADOR2.403 REP26%
→ Legenda
cigo
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
cigoISTRAŽIVAČ
okt 2008.
okt 2008.#3
Pa da :D
Znan da bi trebalo minimalno 4-5 stednih, al san reka sebi kad san pocea planirat da necu potrosit vise od 50 (7 Eura) kuna na jednu stvar.. I cak san uzea na kraju ovu od phillipsa za 60 i nesto kuna.
Kao sta san rekao, znan da je premalo samo 2 al eto..vidit cu sta ispadne.
Sve skupa san potrosio 143 kune(20eura). Ako dobijem bar 10 grama sveskupa bit cu i vise nego zadovoljan. (2 su zasadjene)
NoTrippin
AMBASADOR1.958 REP13%
→ Legenda
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
okt 2008.
okt 2008.#5
DAJ NEMOJ muciti biljoze , daj im jos lumena bit ce ti zahvalne....
I ja sam mislio da ce mi dvije pit dovoljne na jos manjem prostoru od tvog pa sam dodo jos 2 , a jucer jos 2 i sad krecem ponovo ....
cigo
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
cigoISTRAŽIVAČ
okt 2008.
okt 2008.#6
Neman para/prostora za vise od 2.
A i ovako mi je trta malo jer kuca od vlasnika je preko puta.. ako slucajno dodu i vide puste kabele koji vire iz police moglo bi me sje**.
Potrosia san love kolko san moga ovaj misec.. Buden lagano stedia sad pa na drugom growu malo vise potrosim.
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
okt 2008.
okt 2008.#7
Dobro je da se trudia ali ne ide to baa tako ...
Zar nisi mogao nabavit neki noni ormari (kantunal) u reto centru ili na otpadu i uvalit u njega neki HPS 150W, sve skupa te ne bi izaalo viae od 400 kn i imao bi stealth grow cabinet u kojem bi zaista mogao neato i uzgojiti.
Ako mene pitaa, bolje da si priatedio joa malo i napravio sve po PSu, ovako, bacio si 140 kn, mo~da surovo zvu
i ali tako je ...
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
okt 2008.
okt 2008.#8
brate izrast ce ona malo ispod dvije 23w ali kasnije si u kur**, imas za kupit lampe od 20w za 10kn u cemu je problem ... u pevecu , intersparu , baumaxu ...ma bilo gdje , neispalti se pocinjat ak nes zavrsit...
sretno
Stoner
LEGENDA5.558 REP6%
→ Zmaj
StonerLEGENDA
okt 2008.
okt 2008.#9
ja cu samo dodati da si mogao otic za te pare i kupit jednu jaku atednu ~arulju od 65W sa kojom bi mogao odraditi bar jednu biljku i ta bi te dosla 130 kn u Bauhaus-u
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
okt 2008.
okt 2008.#10
viae ea struje potroaiti nego vutre
ali za vje~bu nije loae:vb_smash:
fĿőШ∆S┬eЯ
AMBASADOR1.900 REP11%
→ Legenda
fĿőШ∆S┬eЯAMBASADOR
okt 2008.
okt 2008.#11
Odli
no!
mo~da posjeduju rezervni klju
pa tu i tamo imaju obi
aj bacit oko da vide kakav im je to nowi misterijozni podstanar!!!'
cigo
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
cigoISTRAŽIVAČ
okt 2008.
okt 2008.#12
Evo jutros nikle obe.
Uglavnom odlucio sam ovako ic za prvi put.
Ako sve bude islo bez problema mozda dodam jos svjetla.
f?Q(S,e/: Fala, nisan nov podstanar, kod njih sam vec 2 godine.
I sinoc mi je crko ventilator. Amperaza na adapteru od modema je bila dupla od ventilatora. :/ Kupim danas za mob punjac i novi vent pa zaminim. Bez njega je se temperatura digla malo ispod 30 po noci.
Jos jednom da pitam: ako iman alu foliju samo dali je bolje stavit ili ic bez nje? (zbog onog fokusiranja svjetlosti/topline u tocke..)
E da, zaboravia san u prvi post napisat da iman termometar od prije jos =)
Laidback
POZNAVALAC1.404 REP89%
→ Ambasador
Stoner
LEGENDA5.558 REP6%
→ Zmaj
StonerLEGENDA
okt 2008.
okt 2008.#14
ako ~elis uzgojiti biljku zna
i da to nekako izgleda prvo i osnovno moras joj bar probat pribli~iti klimatske uvijete koja ona zahtjeva kad si to uspio vec si napravio pola posla samo cu to da ka~em.
znaci usredotoci se na to da im bude dobro ato zna
i dovoljno svjetla dovoljno zraka i dovoljno vode a onda dolazi sve ostalo ...
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
okt 2008.
okt 2008.#15
brate dodaj jos dve sijalice i ok ce biti mislim nece biti ok al bice vec bolje... vidim da ides sa dve sijalice, ja sam prosle godine isao sa dve sijalice i evo slike dok nije pokazala spol bila je musko al sam odradio biljku do ove velicine....
http://img515.imageshack.us/my.php?image=picture006xx3.jpg
biljka je stara 30dana ...
a za foliju neznam meni su na forumu rekli da ne zbog toga sto si ti naveo ali ja sam ipak stavio cak sam ceo box oblepio foliom i primetio sam da se biljka bolje razvija nego bez folije..
najvaznije ti je da pravilno zalivas ,,zemlja se osusi pa zalijes dok neprocuri odole pa tako ponov kad se osusi, ako nemas iskustva sa gnojenjem nemoj prvih 30dana gnojiti .. pa onada kako pise na gnojivu..
jos bi ti preporucio da prvih 7dana negasis svetlo nego da ostavis 24/0h
to je ukratko ali videces da ces vremenom uzeti jos jednu sijalicu pa jos jednu sijalicu dokupices to sto biljki bude ptrebno tj. to sto ces nauciti od gajenja....
i samo napred kolko tolko vazno da ucis pozdrav....
vandalx
ENTUZIJASTA291 REP23%
→ Poznavalac
vandalxENTUZIJASTA
okt 2008.
okt 2008.#16
njemu je ormaric iznutra bijeli ako se ne varam,bolje je kad je bijela boja okolo jer pravilno reflektira svjetlost..
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
okt 2008.
okt 2008.#17
CIGO brate aj ti poslikaj taj box pa da inspekcija to provjeri, LOL .... ajde da viidimo to o cemu se prica...
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
deda
ZMAJ26.868 REP
dedaZMAJ
okt 2008.
okt 2008.#19
tui stan, gazde preko puta, mmmmm...
ve ga
ujem kako na obiteljskoj ve
eri mlatara rukama i vi
e: i znaa kaj
a ato?najurio sam one markomame iz stana, zamisli u mojoj apajzi su oni heroin posadili i na apricu ga puaili!
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
cigo
ISTRAŽIVAČ50 REP0%
→ Entuzijasta
cigoISTRAŽIVAČ
okt 2008.
okt 2008.#21
Onda cu bez folije ic ako se ekipa slaze =)
Evo sad stvarno neman ni kinte za odvojit tako da nemogu dodat vise lampi ni da zelim. Ostavit cu ovako do kraja miseca(kad dode nova lova) pa stavin jos koju.
Slike ce doc ili sutra ili u ponediljak. Ako sutra nestignem dovuc prijatelja sa foticem onda nis do ponediljka jer necu bit doma do nedilje.
Odlucia san drzat prvi tjedan na 24/0 da se ne izduzi pa cu onda na 12/12.
Pitanje: Prosli ventilator koji je pregorio je bia 8cm pc vent -0,45A. (ampera)
Adapter je u outputu imao 1A. Novi ventilator sto san uzea ide do 0,7A.
Ako netko ima iskustva sa ovakvim stvarima moze rec dali ce ovaj novi vent prezivit adapter. Ili ce isto pregorit.
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
dec 2008.
dec 2008.#22
Joa jedan grow koji je u startu bio osuen na propast ...
R.I.P.
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
okt 2008.
1 / 26
okt 2008.
dec 2008.