LEGACY
PC BOX - rasvjeta?
36 odgovora3,639 pregleda
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
sep 2008.
sep 2008.#1
Ovo pitanje ne postavljam samo tako nego sam cijeli forum procitao dva puta i sad mi bas nista vise nije jasno hehe :D
Stoga vas sve molim odgovor na jednostavno pitanje... pc box ---> LOwrider ce bit u njemu---koja rasvjeta da je sto ekonomicnija,malo grije...itd...najeftinija...po mogucnosti bez prigusnica...
Prvo sam mislio staviti hps ali zagrijava i sad vise ne znam nista .... :)
E da....LIPAPROMET mi je jakooo blizu stoga vas molim ako to sto mi treba ima kod njih,da mi napisete pa ja odem i kupim.
A u blizini imam pevec,getro,metro...ako to sta pomaze...
Unaprijed puno hvala!
vandalx
ENTUZIJASTA291 REP23%
→ Poznavalac
vandalxENTUZIJASTA
sep 2008.
sep 2008.#2
uzmi 4 stedne od 6000K i 4 stedne od 2700k(4 stedne su ti oko 100 kn),2 ventilatora za PC,jedan montiras za ispuh zraka jedan za upuh zraka,stedne ti ne griju toliko a dobre su za pc boxove,po mogucnosti napravi LST ili SCROG i to je to xD
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
sep 2008.
sep 2008.#3
E hvala...ali upravo sam pricao s kolegom s posla i kaze mi da mi imamo HPS zarulje sa prigusnicom i svim potrebnim,donijet ce mi za dva dana...samo kaze da ima neke koje vuku na narandjasto i neke koje vuku na plavo,tj. bijelo..
Nije ni sam siguran tocno ,ali siguran je da su HPS PHILIPS 70w koje sluze za osvjetljavanje prostora
e pa mene samo zanima da li je to to?Ili postoji vise vrsta philipsovih Hps-a?Ako postoji koje da uzmem,ove koje ''laicki'' vuku na narandzastu ili plavu...
(i dalje se radi o uzgoju lowridera u big tower-u :) ...)
LP
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
okt 2008.
okt 2008.#5
Nesto mi nije jasno...ako LR ide odmah u cvijetanje,sta ce mi onda 4 zarulje za vegetaciju,ima li neka posebna svrha ili...??
jer ja sam uzeo 4 komada ovih 827 i 1x 865,ali ne znam sta ce mi 865 unutra???
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
okt 2008.
okt 2008.#6
LR je autoflower vrsta, zna
i procvjetati e bez obzira na fotoperiod i boju svjetla.
Kontaj da ea sa plavim svjetlom dobit viae lisne mase, mo~ea prvih 3 tjedna dr~at 865 a poslje 827 ... a mo~ea i kombinirat. :D
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
okt 2008.
okt 2008.#7
che KAD slozis box nabaci neke slike da vidimo to malo.... inace strasno me zanimaju ti micro, pc, closet grow-ovi ...pa ono ....SLIKE
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
okt 2008.
okt 2008.#8
Ok..znaci 865 je ipak potrebno imati u box-u...bar prva 3 tjedna.
Ali ne znam gdje da strpam tolike zarulje :)
Par postova iznad pise da mi je dovoljno 4x827 u razdoblju cvjetanja...sto znaci da nemam potrebu vise za ovim 865...
Ali sad jedno novo pitanje...buduci da su prva 2-3 tjedna stabljike jako male,da li mogu spustiti iznad svake (racunam na 2 u pc boxu)recimo po jednu stednu 865 i to je to,a kad prodje ta 3 tjedna ,ostaviti samo 4 komada gore 827-ica..?
Jesam ga zakomplicirao :)
A slike ce biti,samo dok sve ovo namjestim da radi kako spada...
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
okt 2008.
okt 2008.#9
ma brate samo ti stavi sto vise 865 u veg. a kad ti izrastu koliko zelis onda stavi 827, al super je u veg imat i malo crvenog spektra a i obrnuto...
vandalx
ENTUZIJASTA291 REP23%
→ Poznavalac
vandalxENTUZIJASTA
okt 2008.
okt 2008.#10
slicno pitanje i mene interesira,da li mogu same 4x 827 obavit cvjetanje bez pomoi plavog spektra tj. 865
vandalx
ENTUZIJASTA291 REP23%
→ Poznavalac
vandalxENTUZIJASTA
okt 2008.
okt 2008.#11
prva 3 tjedna stavis 3-4 865,jer 2 ti nisu dosta,malo lumena je to,kad vidis da su se vec malo razvile nabacis 4x 827 i maknes ove 865 iako bi bilo dobro stavit i kombinaciju 3x827 i jedna 865,tek tako jer je lijepo biljkama kad imaju oba spektra ^^ ali to nije nu~no,mo~ea slobodno stavit sve 4 827
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
okt 2008.
okt 2008.#12
Sad razumijem savrseno :D ....
i sad jedno zavrsno ...ako stavim hps od 70w...stavljam ju od pocetka do kraja???Tu ne moram vrtiti ove 865 na 827...Samo HPS i to je to ?
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
okt 2008.
okt 2008.#13
nemooras , ali bi biljci bilo bolje da uz hps dodas jos jednu 865 ....jednostavno hps fali plavog spektra ...pa bi ti bilje bilo zahvalno za hps 70w i malo 865-ice... naravno uz jebenu ventilaciju....
sretno, i nezaboravi slike
Laidback
POZNAVALAC1.404 REP89%
→ Ambasador
LaidbackPOZNAVALAC
okt 2008.
okt 2008.#14
Obavezno plavi spektar 865 u cvjetanju pored hps-a - puniji kifovi
fĿőШ∆S┬eЯ
AMBASADOR1.900 REP11%
→ Legenda
fĿőШ∆S┬eЯAMBASADOR
okt 2008.
okt 2008.#15
ja ni nebi stawljo tu HpSku na twom mjestu jer po mom prwo ata ea dobit kvalitetniji kif na cfl_u(malo manje koli
inski mo~da), drugo owa od 70w grije i biljke ti trebajubit udaljene od nje dok Cfl prakti
ki mo~e dirat Lampu...a ata se ti
e lumena tu je negdje!!
Pazi na veli
inu waZe da ti "lOw" ne preraste komp jer stwarno aija ko lud.. uostalom pogledaj malo tu ima korisnih informacija...http://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3501-cfl-pc-growbox.html
welcomE!
Lucifer
ISTRAŽIVAČ122 REP48%
→ Entuzijasta
LuciferISTRAŽIVAČ
okt 2008.
okt 2008.#16
Ja sam uspio nagurati 4 865-ice i 4 827-ice u ormari, uz dva 120 mm venta za ispuh i jedan 120 mm vent za upuh, sve to za jednu biljku, i
ini mi se da joj je jako lijepo unutra, pumpa kiff ko blesava a biljka je na najbli~em mjestu nekih 4 cm od ~arulje.... Tak da je CFL zakon..... Sve to je zapravo priprema za lowrider grow, imam unutra malo viae od 11000 lumena, za jednu biljku po growu sasvim dovoljno, od sjemena do dima...
Pozz
Laidback
POZNAVALAC1.404 REP89%
→ Ambasador
LaidbackPOZNAVALAC
okt 2008.
okt 2008.#17
Ne bi rekao da 70w toliko grije... Cak mislim da grije manje nego 4 stedne u istom prostoru. Samo, po meni jebena kombinacija bi bilo - 50-70w hps + 2x23w 6500k
Problem kod hps 50w jest sto daje nekih mizernih 2500lm, 70w nekih 5000lm - ali je intenzitet svjetla jeben
sep 2008.
1 / 19
sep 2008.
okt 2008.