VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaPerfect PC Grow Box
LEGACY

Perfect PC Grow Box

84 odgovora10,373 pregleda
ja0ENTUZIJASTA

jul 2008.

#1
evo planiram napravit perfect PC box... skupilo se nesto para pa aymo... planiram uzet ovo kuciste i onu lampu iza planiram stavit jedan ventilator da vuce zrak van, a bocni vent ce upuhavat hladni zrak u kuciste.... da ne bi trebao stavljat "prihuaiva e" svijetla mislio sam stavit dvije plave neonke da "prikriju" svjetlo.... sta preporucate da stavim, napravim itd joa?
LaidbackPOZNAVALAC

jul 2008.

#2
Koje kuciste? Koju lampu? Daj neku sliku... Bocni vent ti nikako nece proci ako mislis ici na stealth. Dvije neonke da prikriju svjetlo - losa ideja Dva venta naprijed, dva venta straga, envirolite 125w 6500k i 2700k i to je sve sto ti treba za dobar pc grow. Samo budi siguran da ventovi dobro vucu zrak i da ima protok.
bruno93ENTUZIJASTA

jul 2008.

#3
owaj PC grow box ima dva bocna ventilatora promjera 250 mm i kosta 750 dolara(oko 530 eura) sto znaci da je poprilicno profesionalan s obzirom na cijenu.
gloss_zelenkyAMBASADOR

jul 2008.

#4
bruno, to ti je serversko kuiate...
LaidbackPOZNAVALAC

jul 2008.

#5
Ajde bruno napravi dobar homemade pc box sa bocnim ventilatorima... @gloss Nope, ovo gore je hydro box. Fina stvarcica, ali ljudi pricaju da nije bas najbolje rijesenje i da treba jos modifikacija nakon kupnje.

jul 2008.

#6
ako je to hydro box (vidio sam i unutrasnjost) onda ga svako mo~e napraviti kui i to ovoga asa sem ako nije na lapa topa mnogo para za glupost i mnogo malo prostora jedino za mama san biljozu treba barem PC tower i to neki stari sa debelim limom ako ima to kie joa bolje
LaidbackPOZNAVALAC

jul 2008.

#7
edit:ne citiraj bez potrebe Ljudi rade hydro u pc-u bez beda, stvar je samo u tome da li ti se da zajebavat sa slaganjem ili si gotovan :thankyou:
ja0ENTUZIJASTA

jul 2008.

#8
@laidback- linkove sam bindao sa rijecima, klikni na ovo kuciste i onu lampu da vidis sta mislim. imas slike na stranici. zanima me koja rasvjeta se najmanje grije, tj. ne grije....
LaidbackPOZNAVALAC

jul 2008.

#9
E jebes ga, tko bi to skuzio :D Kuciste je jebenjak, moglo bi to ispast odlicno ako mislis dat 350kn za njega ;) Sto se tice lampe - kazu da je kao dual, tj. da je spektar i za veg i za cvjet (navodno 4400k), ali to mi je malo sumnjivo jer nisam bas na netu to uspio naci. Lampa bi ti bila savrsena, jer daje masu lumena (10000-12000), a malo grije (nema lampe koja ne grije). Kanabis.org mi nije znao odgovoriti na pitanje koji je tocno spektar lampe, tako da se pazi sa kupovinom.
bongashLEGENDA

jul 2008.

#10
Za 530 jura napravia avion u kunoj radinosti. Viae ti se isplati oti do Dama i napuaavat se hibrida za te novce. :D

jul 2008.

#11
nisam ni rekao da ne mo~e mnogo je malo a to ato su oni slo~ili je stvarno smijeano za te pare ja bi bongasa poslusao :icon_mrgreen:
ja0ENTUZIJASTA

jul 2008.

#12
napravio sam pokus sa radijatorima.. preko noci je sa pumpom na max(800l/h) i ventovima na 12V sa 3* CLF 30W temp dosla do 39-40 stupnjeva... ipak treba cirkulacija zraka... ugl. sada sam u kuciste starog napajanja stavio pregrade i ventilator. tako ce zrak izlazit kroz napajanje, al bez svijetla zahvaljujuci pregradama... vent se ne cuje jer sam stavio gumene aajbice. kuciste jos nisam narucio. al polako spremam djelove... znaci ubrzo :spliff:
gloss_zelenkyAMBASADOR

jul 2008.

#13
Samo polako majstore ;) Taman rjeaia stvar do 9.mj i onda laganezzi... probaj,ako nejde razmisli gdje bi mogla biti greaka i tako.. igranje :D :maryjane:
ja0ENTUZIJASTA

jul 2008.

#14
ma nie meni guzva. donjeo frend 60g nekog hybrida pa camo to polako. ja cu radje polako pa da bude savrseno(i svrseno) nego brzo, brzo pa da bude sranja:respect:
ja0ENTUZIJASTA

jul 2008.

#15
sutra idem u metro. planiram uzet lampe. znaci, CFL 100%, sada preporucate 2*20W coolday + 2*20w warm white? il nesto drugo? kuciste isto uzimam. ventove imam. jedan izlaz zraka kod napajanja(vent na 6V) ulaz na stra~njoj strani vent na 7.5V. "konfa" tiha i ne izlazi svjetlo. slike stavim prekosutra.
LaidbackPOZNAVALAC

jul 2008.

#16
2x Phillips 23w 865 (coolday) + 2x Phillips 23w 827 (warm) - 30kn svaka ventovi Sta su ti ulaz i izlaz na istoj strani kucista? Nece ti zrak uopce strujat kroz box, nego ce ti samo hladan zrak koji ulazi, odmah usisat izlazni vent.
ze markoAMBASADOR

sep 2008.

#17
bok akvadro, napravio sam sve za pc grow i jedina stvar koja me mui je gdje nabaviti cool tubu za zarulju od 70w u zagrebu? PS: moze li zarulja od 70w ici na cool tubu za zarulje od 250w nadalje. Svugdje se prodaju cool tube za zarulje od 250w pa nadalje. hvala
LaidbackPOZNAVALAC

sep 2008.

#18
Dosta bi mogao gubiti na cooltubeu jer hps 70w nema bas previse lumena. Mozda bi ti cfl bez coola bio bolji izbor
ganjaPeopleISTRAŽIVAČ

sep 2008.

#19
@ja0 za savrsen box ce ti trebat box sa puno prostora, sto znaci da filtar, svu elektroniku i kablove strpas na sto manje prostora, da ti sto vise ostane prostora za grow, moras smislit kako... mislim da bi mogo ulozit u neku dobru elektroniku (citaj: odi u chipoteku i potrosi 200kn na dobar adapter i sklopke i potrosi dan dva da to napravis kako spada) i slozit da mozes kontrolirati brzinu svakog venta posebno i savrseno nastelat da rade najefikasnije good luck, nadam se da ce box super ispast!
PCboxGrowerISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#20
i ja narode hocu da napravim PC box ali ne znam koje osvjetljenje da stavim, stavit cu jedan vent 12x12 cm za ulaz vazduha i 2 takva za izlaz, tj jedan na zadnji dio kucista, ispod napajanja a jedan na gornji dio kucista tj, odmah iznad osvjetljenja. preporucite mi neko osvjetlejenje, ovo radim prvi put pa ne znam sta jos treba da stavim..
Teglica_UnkaAMBASADOR

sep 2009.

#21
kako te ne smori da isto pitanje postavis na sest mesta??? ima toliko pc dnevnika uspelih i neuspelih pa ti malo prouci dok skupljas lovu za jos jedan vent
PCboxGrowerISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#22
pa ne smori me jer mi niko nije dao odgovor!!! a ti ako nemas sta pametno da odg nemoras nista ni da pises!!! dok skupljas lovu za jos jedan vent??? wtf?
grivaENTUZIJASTA

sep 2009.

#23
Pc grow=3 meseca zezanja za 5-10 mgra vunje sa velikom sansom da te matorci provale(jos bolle da te vide kako zalivas komp pa zovu hitnu :))
Kushonja O.GAMBASADOR

sep 2009.

#24
PC grow je isto sto je nekima akvarij , nekima terarij , a meni je bio herbarij . Odli an na in za u enje !
PCboxGrowerISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#25
hahahahhahahhaha. ma libo me za matorce, ovo ce mi biti prvi grow, ako prodje ok idemo na vece :) sto se tice matoraca, imam svoju ogromnu sobu i totalnu privatnost. samo me interesuje to osvjetljenje... nadam se da ce mi neko napon dati odg, koje stedne sijalice da stavim i koliko kom, hocu 3 biljcice :)
Kushonja O.GAMBASADOR

sep 2009.

#26
sta nije jasno oko cfl -a ?Odi u trgovinu i kupi 827 i 865 (oznake spektra) sa ato viae wata ...23, 25, ---85w Kombiniraj plavi i crveni spektar u vegetaciji , a za cvijetanje dodaj malo vise crvenog ili zamjeni plave ~arulje sa crvenim ... Nije bitno dali ~elia 3 ili 13 biljka ali za PCbox dovoljno ti je 4-5 cfl od 24-25w. Savijet je da prou ia LST jer e ti dobro do u malom prostoru ... http://img26.imageshack.us/img26/4481/lst.jpg https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3786-zavrseni-dnevnici-uzgoja.html- prelistaj ove dnevnike i izvuci iz toga sve sto ti treba.:2flip:
#34POZNAVALAC

sep 2009.

#27
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3501-cfl-pc-growbox.html https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/4058-clf-big-box.html https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/4722-cfl-big-tower-box-lowrider-2-a.html I ika google ato zna neke stvari i uvik odgovara ak glupim pitanjima. Al prvo http://vutra.org/pravilnik gdje piae da koristia search prije postanja.
PCboxGrowerISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#28
e bas ti hvala stari na odg. sutra nabavljam svu opremu.
TropicoLEGENDA

sep 2009.

#29
5-10 grama, aj ne ser.i...sta mi je pun k...c takvih komentara...da zakljucim, neznas sta pricas. Uglavnom da nebude oftopi tebi trebaju cfl zarulje, a ako si iz cro onda imas jeftinih u chipoteke, a za sve dodatne info. potrazi na forumu malo, imas sve i svasta... I SAMO DA KAZEM ja sam od svog prvog dobija 25-30 g u 2 miseca od sjemenke do branja tako da ovo sta grivica trabunja obisi macku o rep, al naravno prije toga dosta dosta procitati na forumu...
PCboxGrowerISTRAŽIVAČ

sep 2009.

#30
ok, kupit cu sutra svu opremu, pa cu obavjestavati kako je proslo :))) iz bosne sam al valjda ima u pevec-u tih zarulja pa cu se snaci vec nekako. ne odustajem ja od pc grow-a nema veze, koliko bude bude. ovo je samo experimentalna faza.
Kushonja O.GAMBASADOR

sep 2009.

#31
ImA u pevecu dobrih zarulja ...trazi phillipsove od 23-24w ima ih u plavim i crvenim kutijama ... te su uz osramove najbolji izbor .
grivaENTUZIJASTA

sep 2009.

#32
Ti se ne racunas ti si Supermen,prica se da ce NASA da te otme da radis za njih(ako na 20x20x50 kad se odbije saksija 20 cm i 20 cm za zarulje kakva bi tek cuda uradio na vecem prostoru mada mislim da ti raste nos ko u pinokija
TropicoLEGENDA

sep 2009.

#33
hahahahaha lol...mislim da bi se iznenadija oko toga koliko govorim istinu a nit cu se tebi dokazivat a niti cu se "otkrivat" macicu poput tebe...znaju oni koji tribaju znati... LAMA!:icon_lol:
#34POZNAVALAC

sep 2009.

#34
Halo ba rajo, aj bez usporeivanja kita plijz.
Che*LEGENDA

sep 2009.

#35
Ne kuzim u cemu je problem...ja sam redovito odradjivao PC grow..u vise navrata --- i dobijao redovito preko 30grama...cemu svjedoce i dnevnici ovdje... u malo truda,i odredjene sorte moze se bez ikakvih problema izvlaciti preko 30g ili u slucaju 2 bljke u isto vrijeme u kucistu ..preko 50grama. evo slikica necega sto ima prek 30 grama u PC boxu...

sep 2009.

#36
nemogu virovat da tako neata veliko mo~e bit u PC box-u ja se bar polovici nadan jer tu mi je neata sumnjivo :)
Kushonja O.GAMBASADOR

sep 2009.

#37
Ljudi itajte zavraene dnevnime uzgoja ... i po nite vjerovat ,.
Che*LEGENDA

sep 2009.

#38
imas sliku u dnevniku..stoji Cappy od litre sa strane cisto za primjer visine..nije to toliko visoko.Ali je bilo finooooo :P Ali...moram priznati,i ono sto su mi drugi rekli.To mi je bio najkvalitetniji urod,sto se tice high-a.jer stvarno uz puno truda se stvaraju cuda.Tu sam prokuhavao vodu,pazio na svaku sitnicu.. I s vremenom kad se ufuras u to shvatis da je bitno paziti na sve...kao sto sad imam na prsotor velicine 0.6x0.3x0.6 visine 4x 23w cfl i 1x 70w hps. svaka sitnica je vazna...rasvjeta koja ce naporaviti cuda ak je dovoljno ima.Zemlja koja mora biti u savrsenom omjeru i kvalitete tak das biljka dobiva i kisik i hranjive tvari. Gnojiva...ja koristim Hesi,cijeli komplet. Ventilacija..e tu svi vole malo kenjat ali u biti svi se slazemo sa istim... Moram ju imat :) KOd mene donji ventiklator promjera 8 cm radi na 3v a gornji za van na 4.5V,zasto? jer stvaran negativan pritisak koji pase biljkama a i sav zrak ide prema filtru a ne kroz sitne otvore u kucu..jbg. trava stvarno smrdi... stoga ovdje ima hrpa savrsenih dnevnika kao prikaz sta se sve moze. I ne treba pretjerivati,krene se lagano ... nisam ni ja ustao i rekao ..e idem potrositi 2000 kuna na grow..ali s vremenom kupim ovo,ono...i sad imam sve..cak sam si i povecalo kupio da vidim kad su trihinomi optimalni za berbu... stoga..samo polako...i kako kazu... Rome was not built in a day
grivaENTUZIJASTA

sep 2009.

#39
Che u Big Tower ima logike jer ti imas 60 cm za kakvu takvu manipulaciju sa biljkama kad se odbije saksije i svetlo
Che*LEGENDA

sep 2009.

#40
a ne...ovo sad sam sklepa drugi box...pc big tower je bio puno manji od ovoga ,ali slika je iz pc growa... :) vjeruj mi u pc boxu sustabljike bile ponekad kao u redovima poslagani vrhovi..nisam znao sta bih sa svima.. :) ali da se...samo treba zeljeti ...kao U Petar Panu...jedna sretna zelja i letis :P
ReacherPOZNAVALAC

okt 2010.

#41
Che* imam pitanje....zanima me kolike su dimenzije ovog tvog boxa ? da znam koliko mi minimalno treba za 2 biljke ?
Che*LEGENDA

okt 2010.

#42
...pa kuciste od PCa..izmjeri njega i eto dimenzija...a i pise na predhodnoj strani da se ne vracam...
SimasZgAMBASADOR

mar 2011.

#43
e, a jesi spojio printer :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se