VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaSeed cracker, pomoc kod klijanja sjemena
LEGACY

Seed cracker, pomoc kod klijanja sjemena

16 odgovora988 pregleda

jan 2024.

#1
Posto imam nekoliko starih sjemenki (pod tim racunam 10+ godina) odlucio sam da napravim uredaj koji ce mi omoguciti da opna sjemenke pukne i omoguci visok postotak klijanja. Idea prvenstveno nije moja nego sam samo prekopirao sto se nudi online https://www.cannapot.com/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10140 Oni naime tvrde da ce svako sjeme niknuti nakon tretmana puknute opne. Posto mi je bilo malo bezveze dati 20€ sa postom, odlucio sam vidjeti sto imam kod sebe i pokusati izraditi svoju verziju. Koristio sam okruglo bukovo drvo 30mm promjera, moze i drska od metle. Drveni vijak sam uzeo od klinca (ionako ih ima hrpu :D) i izbusio rupu sa busilicom. Stolna busilica bi bila idealna ali uspio sam i ovako iz ruke. Navoj nisam narezivao nego sam izbusio rupu tek toliko da vijak stane u nju onako na knap i to je to. Nakon dva tri zavrtanja vijak si napravi sam navoj. Dolje se izreze prostor gdje cete ubaciti sjemenku i to je to. Nista komplicirano. Laganim zavrtanjem sjemenka punkne skroz lagano, cuje se lagani krc i to je to. Nista na silu ili jako stiskat nego skroz lagano. Sjemenka je puknula i stavljena u vodu na klijanje. Javim rezultat kako je proslo. Evo iskreno se nadam da ce ovo biti od velike pomoci i da se i vi okusate u svojim radovima.
TramontanacAMBASADOR

jan 2024.

#2
Princip je ok, ali bilo bi bolje da sjemenku mo~ea staviti na kant, a ne polei na bok. Tako da pukne samo na spoju, kako ina e puca kod klijanja

jan 2024.

#3
Zanimljivo, da li si probao jednu staru sjemenku proklijati na klasi an na in?

jan 2024.

#4
:clap::big respect za ideju! Ovo u da probam sigurno :D Ne znam samo ako prvo provede 12H ~ 24H u vodi, koliko e olakaati, obzirom da bi morala da omekaa opna, pa ne znam koliko da je stara :) u probam i 'vako i 'nako :D

jan 2024.

#5
@Tramontanac pa nemam pojma iskreno, i oni su samo stavili sjemenku unutra i zavrnuli. Nisam primjetio da su okretali na kant ali evo budem i to probao nekada. Kad vec pukne opna onda je svejedno jer ce vlaga sigurno doprijeti do sjemena unutra. Kada krene onda ce razvaliti ovaj ostatak sto je ostao. @rastadreams nisam ali budem, ako bude ovdje uspjeh onda cu i klasicno probati jer u svakom stadiju mogu opet krcnuti menku ako sto krene krivo. @Wendigo hvala drug, imam smisla i jedno i drugo. Ako ne zeli milom onda ce silom :D
TramontanacAMBASADOR

jan 2024.

#6
@beatija Jel pustila klicu?

jan 2024.

#7
Jeste, nisam je sadio u zemlju. Sad sam stavio jos jednu bez pucanja da vidim.

feb 2024.

#8
Sta bi sa sjemenkom bez pucanja,da li je pustila klicu?

feb 2024.

#9
E nije, zaboravio sam je u maramici i osusila se. Drzao sam kutiju na ruteru i nisam gledao 2-3 dana i isuslo se sve. Moja greska

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se