LEGACY
Nešto o cfl lampama
34 odgovora2,228 pregleda
Manci
ISTRAŽIVAČ183 REP89%
→ Entuzijasta
ManciISTRAŽIVAČ
maj 2014.
maj 2014.#1
Ovako unaprijed da se izvinem ako sam u krivi forum postavio ako jesam molim moderatorer da premjeste hvala.
Joa neato nisam naaao niata da je bas puno vezano o cfl.kama pa evo moj dobrinos ako ce pomoci bie mi drago dosta sam vremena ulo~io u informiranju pa evo ocjenite sami
planiram grow a-30,d-60,v-80
razmisljao sam o MH-100w ali odlu
io sam se na cfl ata znam cini mi se manje potrosnje jbg
vi recite mialjenje ja sam odlu
io.!!!
itao sam negdje da neko dobija 7000 lumena ali to ne mogu nai
ak sam u BL iaao ina
e sam iz Bosne
i sad da skontam ata je zlatna sredina i koliko uzima ata novca i struje evo vam grubog prora
una
itao sam na forumu o jednom postu vutra.org ko je objavio neka mi halali ato ga nisam naveo
da se lumeni gube na visini.
i evo nekih cfl.ki ato sam poredio o lumenima na wat i koliko koataju imajte na umu
da je sve grublji ra
un ali ipak se nadam da ce pomoci cijene cu stavljati u eurima
tako da bude svima jednostavno skontati koliko je ata !
1.700l @ 26w = 52.17 l/w.
3.000l @ 40w = 74.00 l/w
9.200l @ 150w = 61.33 l/w
definitivni pobjednik 40w cfl
koristiemo 18k-l kao minimum
26-w = 3,5e 1700L 1 lumen po pola centa i manje
40-w = 12e 3000L 1 lumen po neato manje od 1e
150-w = 25e 9200L 1 lumen po 1,80e
sad da vidimo koliko ce mi ata trebati za box
11x3,5=27,5e
6x12 = 72,e
2x25 = 44e
zna
i za struju
286w-12e
240w-8e
300w-23e
ato zna
i plaate
27+12e za 18.700l
72+8e za 18.000l
44+23 za 18.400l
pa skontajte znajte ovo su sve grube procjene i nadam se da sam barem malo pomogao ina
e nisam nikad
radio indoor uvijek outdoor al evo spream indoor jedan pa uskoro cu dnevnik da otvorim
}IVJELI!!!
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
maj 2014.
maj 2014.#2
ja nista nisam skontao, al lepo sam uduvan pa se verovatno ne racuna. al bar sam prebacio u adekvatnu temu ;)
topaj mota
AMBASADOR2.234 REP21%
→ Legenda
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
Bassman
LEGENDA8.409 REP34%
→ Zmaj
BassmanLEGENDA
maj 2014.
maj 2014.#5
Evo ja trijezan, nesto gledam, do polovice sam ga skonto,al dalje nejde :icon_lol:
Al taj 26w koje ces platit 3,5e su kinezi koji nikako nemaju 1700lum, tako da odma sve pada u vodu. :127fs4573872:
Al :respect: za trud oko racunice :)
Manci
ISTRAŽIVAČ183 REP89%
→ Entuzijasta
ManciISTRAŽIVAČ
maj 2014.
maj 2014.#6
da vam priznam i ja brijem neato ~estoko pa ne zamjerite
a kazem gruba racunica mozda bude lakse ujutru skontati hahah :D
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
maj 2014.
maj 2014.#7
Evo ja citam po 5ti put i mislim da sam skuzio :D
al ja sam naso nesto drugo
53€ za 250W cfl, 24 000 lm (6400K) (dalo bi se cak i jeftinije nac)
znaci to bi bilo 88 lm/w
posto si reko da ti je minimum 18klm, mislim da je ovaj onda pobjednik i po lm/w i po cijeni lm/€.
Naravno pricamo i dalje o kinezima pa je sve ovo vrlo diskutabilno.
Al mislim da uporedjivat cfl i mh samo u pogledu cijene i lumena je povrsno i bespredmetno.
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
maj 2014.
maj 2014.#8
Kod mene Philipsice daylight od 30w imaju 2550 lumena i dou 42 kune, ato je nekih 6 eura. Zna
i za 60 eura dobijea 300w vege ~arulje od 25500 lumena ato je sasvim solidno za moj pojam. U svakom slu
aju treba izbjegavati sve "auri-buri" marke cflki ne samo zbog toga ato nedaju toliko lumena koliko bi trebale nego openito nisu dugog vijeka. Ja sam dnevnu sobu osvjetlio sa 10 cflki nepoznate proizvodnje koje sam kupio po 25 kuna u jednom prodajnom centru na akciji, i ata rei, u prvom tjednu su dvije crkle a nakon nepunih 4 mjeseca je zadnja nabacila rikavelu. Svakako bolje ii na kvalitetne ~arulje nego uzimati kineze ili neke lijeve jer e te na kraju pokuaavajui uaparat sku~ia da su te te lijeve bacile u joa vei troaak nego da si u startu uzeo neat provjereno poput Philipsa ili General Electrica.
Manci
ISTRAŽIVAČ183 REP89%
→ Entuzijasta
ManciISTRAŽIVAČ
maj 2014.
maj 2014.#9
ma da razumijem sve al eto sve zavisi i od okoline covjeka gdje zivi puno toga zavisis
ovo je bio eto neki mimium da se skuzi razlika u cijenama jer svak zeli jeftinije proci
a to si u pravu da je ovo upotrjebit na kvalitetnim sijalicama to bi bilo extra !!!
Edit: watching black hawk down :)
Saša443
ZMAJ30.898 REP
Saša443ZMAJ
maj 2014.
maj 2014.#10
2x25=50....
11x3.5=38.5...
ili si se ti preracunao,ili sam ja prenapusen....moracu sutra ovo malo bolje prostudirati...
i kakva ti je to racunica za struju,pa zna se koliko kosta,kod mene je 10 centi 1kw...
irieman
ZMAJ59.543 REP
iriemanZMAJ
maj 2014.
maj 2014.#11
Sine ,kupia lepo HPS od 100w ,malo to bolje o'ladia , i latia se matematike , CFL-a i ra
unice ;)
Gagiba
AMBASADOR2.454 REP27%
→ Legenda
Manci
ISTRAŽIVAČ183 REP89%
→ Entuzijasta
ManciISTRAŽIVAČ
maj 2014.
maj 2014.#13
Racunica je uredu
a kod mene je to neato drugacije za kw danas cu o tome opet detaljnije prostudirati :)
Ena&Modelsy
AMBASADOR2.500 REP29%
→ Legenda
Ena&ModelsyAMBASADOR
maj 2014.
maj 2014.#14
Druze ti oko toga stvori nauku proracunavajuci ,ali moram priznati sva sreca sto ce ti box biti 30x60x80...da si kojim slucajem uzeo onaj najveci box 240x120x200cm pa ti dok bi sve to proracunao trebao bi eleborat napraviti,to jest mogao bih odraditi do tad ceo grow..:-) Sory ali imas sve to sigurno u indoor dnevnicima da je neko vec radio u boxu sa tim Cfl,jer 10god traje forum i gotovo da nema nicega sto vec neko nije uzgajao..nadjes neki uspesan grow koje radio vec sa tim dimenzijama i Cfl prekopiras kako je radio i to je to..ako njemu ispalo ok ,sto nebi i tebi..:-) a sad koliko se moze verovati kineskim proizvodima koliko ima lumena. da je tacno toliko lumena,to je diskutabilno,pa samim tim i to tvoje racunjanje...:-)
finestBLkush
LEGENDA6.326 REP13%
→ Zmaj
finestBLkushLEGENDA
maj 2014.
maj 2014.#15
meni je racu nza struju stigao oko 5km veci, ja imam 150w stednih i vidi se da se ne trosi, imam digitalni sat za struju potrosnja se ni ne vidi, komjuter vise vuce,.. ja svoje cfleke koje sam u BL uzeo su uglavnom, oko 65l/w, a najjaca sto sam tu nasao je 65w
Manci
ISTRAŽIVAČ183 REP89%
→ Entuzijasta
ManciISTRAŽIVAČ
maj 2014.
maj 2014.#16
@Ena vjerum to si u pravu procitao sam dosta al kao sto sam gore napisao vise sam outdoor radio nego indoor ovo bi bilo i prvi put xD ah a da je tako veliki box isplatnije uzeti onda hps najbolje odradi posao a isplati se dugoro
no ;)
a sve je grubo ali na kraju krajeva mi i ne moramo mnogo o tome razmisljati ne uzgajamo u komercijalne svrhe barem ne ja potrebno nam je samo malo truda ulozit i pokusati naci malo bolju opremu i moze se sve kao veliki :D
uskoro cu zapoceti svoj indoor dnevnik a ovo su neke iz outdoora imam ih par na spotovima a dvije su na balkonu
pa eto reci te ata znam da su malehne za ovo doba ali bile kiae ina
e nisam ih jos ni scim gnjojio imaju oko 25 dana
ako ostanu ovako niske dacu ih u box neka malo vege i u cvijetanje ih pa cemo vidjeti kom opanci kom obojci :D haha
S m a k
ZMAJ41.712 REP
S m a kZMAJ
maj 2014.
maj 2014.#17
watt je watt
troaila ga moja baba, cfl ili hps
kako god okrenea...najbolje hps (cijena, ulo~eno dobiveno, lumeni, temperatura, razne pizd..)
za tu povrainu 100w!
komsijin mali
POZNAVALAC1.279 REP75%
→ Ambasador
komsijin maliPOZNAVALAC
maj 2014.
maj 2014.#18
Ma ta racunica sve i da je tacna, na nju se covek ne moze osloniti jer je prodornost CFL svetla prica za sebe. Dzabe sila lumena kada se kilavo probijaju. U celoj prici treba izbegavati one "kabaste" CFL-ke tipa 125W+ u komadu nego ici na veci broj CFL sijalica sa manje watt-i pa ih onda postavljati izmedju, ispod, iznad biljki i sta ti ja znam. One kabaste se uglavnom koriste kao dodatna rasveta.
maj 2014.
1 / 18
maj 2014.
maj 2014.