LEGACY
Aluminijumski lim za reflektor
44 odgovora8,341 pregleda
i20
ISTRAŽIVAČ108 REP39%
→ Entuzijasta
i20ISTRAŽIVAČ
feb 2008.
feb 2008.#1
Interesuje me gde u srbiji ili po kojim radnjama se prodaje onaj aluminijumski lim za reflektore, ja sam moj napravio od obicnog lima i oblozio alu folijom ali sam video da nevalja jer moze da sprzi biljke......
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
feb 2008.
feb 2008.#2
dobro si vidio
napravi od stare kvarcne grijalice
vii kod servisera jel ima
i sa nje skini onaj lim koji nije ravan i treba tebi
good luck
i20
ISTRAŽIVAČ108 REP39%
→ Entuzijasta
i20ISTRAŽIVAČ
feb 2008.
feb 2008.#3
znam imam jednu u sobi i odmah sam na to pomislio, ali sam nasao resenje, skinuo sam stranice od jednog kofera za escajg :eyebrows::eyebrows: a njega prebacio u jedan kozni da me zena nebi zaklala........
u svakom slucaju hvala na ideji.....
pozz
Stoner
LEGENDA5.558 REP6%
→ Zmaj
StonerLEGENDA
feb 2008.
feb 2008.#4
odi pogledaj u sanitarije postoji lim koji je pa recimo skoro kao univerzalan a stavlja se ispod sudopera , btw odi zaviri ispod svog u kuhinji dam se kladit ako je neka kuhinja novija da ga ima , reljefan je tako da se svjetlo sigurno ljepo airi i ne radi hotspotse da mo~da je malo tanak no niti ovaj "kupovni" nije baa neato deblji a poja
aa ga po sredini sa ja
im limom na kojeg i stavljaa grlo E40 a to oja
anje slo~ia po sredini samo kao prugu .(zna
i sama sredina reflektora mora biti ravna da bi mogao prisloniti poja
anje ) .
i mislim da ti je to ako nemrea naci neki lim ok. probaj vidi pa sam ocijeni .
pozz :D
i20
ISTRAŽIVAČ108 REP39%
→ Entuzijasta
i20ISTRAŽIVAČ
feb 2008.
feb 2008.#5
Extra momci snasao sam se za ovo tako da administratori slobodno mogu obrisati temu u koliko zele
Pozdrav
LucidDream
AMBASADOR3.067 REP45%
→ Legenda
LucidDreamAMBASADOR
feb 2008.
feb 2008.#6
Nema potrebe brisati temu...Mozda ce neko drugi postaviti pitanje za alu lim...Ili nauciti nesto iz ove teme..Bar tako mislim...
dehhiher
ENTUZIJASTA200 REP0%
→ Poznavalac
dehhiherENTUZIJASTA
apr 2008.
apr 2008.#7
Ja sam iskoristio lim od komp. kucista al je bilo "nisko" pa sam "opshio" sa limom od limenki piva 0.5l komada 6.
49 REP98%
→ Istraživač
maj 2008.
maj 2008.#8
istina dobra tema imam dvije stare kvarcne grijalice koje su da ocherupam, samo chini mi se da je lim sa kvarcne malo izbrazdan tj. ima neke ko ogrebotine, moze li to da shkodi?
neko
POZNAVALAC1.293 REP77%
→ Ambasador
nekoPOZNAVALAC
maj 2008.
maj 2008.#9
Evo moj reflektor od kvarcne grejalice
Ja sam skroz zadovoljan sa njim.
Baki'z
ENTUZIJASTA228 REP7%
→ Poznavalac
Baki'zENTUZIJASTA
okt 2012.
okt 2012.#10
A da li bi mogao da posluzi lim iz zamrzivaca ? tako nesto ? tnx
0 REP0%
→ Istraživač
dec 2012.
dec 2012.#11
imam lim od kompa mislim ga oblozit alu folijom i postavit,oblikovao sam ga gore je ravan dio sto ide povise sijalice a dva ruba se sire i oblozen je alu folijom radi reflekcije posto je crne boje lim(tocnije lim je od napajanja od kompa) jel to ok
petarpan135
ENTUZIJASTA491 REP73%
→ Poznavalac
petarpan135ENTUZIJASTA
dec 2012.
dec 2012.#12
skini jedan aluminijumski znak za pesacki imas gde hoces,aluminijum je u kvalitetu,reflektuje samo tako malo ga ispoliraj vunenom carapom i eto.:)
Blade
ZMAJ23.847 REP
0 REP0%
→ Istraživač
dec 2012.
dec 2012.#14
evo rjesio sam stvar samo sam ga malo celicnom cetkom iznutra izribao i sam sjaji
sava0000
ISTRAŽIVAČ107 REP38%
→ Entuzijasta
sava0000ISTRAŽIVAČ
mar 2013.
mar 2013.#15
poz frendovi,zna li ko da li moze da posluzi kao folija za refleksiju iznad cool tuba ono sto stoji u kvarcni,iza greja ,sto odbija toplotu,da li to moze i svetlost da reflektuje ? :)
ceebeedeebeedoo
ISTRAŽIVAČ194 REP96%
→ Entuzijasta
TataVutric
POZNAVALAC1.394 REP88%
→ Ambasador
TataVutricPOZNAVALAC
nov 2014.
nov 2014.#17
ja cu da probam danas da emuliram adjust a wing, uzecu lim od oluka, isecem, savijem, ucvrstim na sredini...
razmisljam da stavim diamond foliju na lim, valjda nece da gori
uostalom, ako gori, skinucu :=)
Pedala
AMBASADOR1.913 REP12%
→ Legenda
PedalaAMBASADOR
nov 2014.
nov 2014.#18
moglo bi ti se zapaliti :) jedino ako imaa cool tubu onda probaj...
Po meni se ne isplati kemijati za manje od 100kn kolko koata gotovi reflektor.Jedino ako ~elia napraviti kopiju Adjust-A-Wing reflektora u slu
aju da koristia 1000w HPS
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
nov 2014.
nov 2014.#19
imam aluminijski reflektor W-oblika uaerafljen u aperplou,doduae nije lim neg 3 mm debel al obavezno vent neki ja
i da puae u lampu ili CoolTube....mo~da sliku okinem ako mi frula dozvoli... :D
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
nov 2014.
nov 2014.#20
pocinani lim na odpadu...par kuna pola kvadrata i evo AaW uz malo maste i prave mjere ;)
Cappy
AMBASADOR1.686 REP5%
→ Legenda
CappyAMBASADOR
dec 2014.
dec 2014.#21
Ljudi evo izrezo sam jedva lim iz zamrzivaca , dimenzije su 50 x 45 manje vise , posto nisam bas ravno isjeko jedva sam se namucio .
Oprao sam ga , sta vi mislite kako da napravim reflektor hps 150w je .
mario339
ZMAJ48.848 REP
mario339ZMAJ
dec 2014.
dec 2014.#22
ovisi koliko si vjest sa rukama ali od toga bi si mogao napraviti malog vingaca...kupis si L profil 25x25x450 mm sto tanji da nije tezak koji ce ti biti baza za ovaj utor u sredini i ujedno na njega kacis zakacke i iza pravis postolje za lampu i onda prepolovi taj svoj lim na 250x450 mm i nadji nacina da to lijepo prisarafis na profil sa donje strane sto preciznije da lijepo pokrije profil da ima svoju reflektirajucu funkciju jer od taj V u sredini ti se svjetlost odbija na stranice itd...i onda uzmes neke saljlice probusis rupe na krajevima i zategnes do zeljenog luka... nadam se da si skuzio neda mi se crtat ;)
feb 2008.
1 / 23
feb 2008.
dec 2014.