LEGACY
Spajanje hps-a 400
56 odgovora6,989 pregleda
26 REP52%
→ Istraživač
maj 2010.
maj 2010.#1
Pozdrav sivima na forumu..
Nabavio sam svu opremu pa bi poceo groowat ve jednom :icon_lol:
Muci me samo jedna stvar..
Balast i starter su u jednom komadu..
http://www.growland-hydroponics.com/400W-HPS-Remote-System-Sylvania-Grolux
Mislim muci me spajanje..Sa ljeve starne imaju 4 ulaza pise da je za 220v/50hz a sa desne strane je za lampu Faza i nula..
Ljudi pomozite moram za vikend zavrsit sve...
26 REP52%
→ Istraživač
maj 2010.
maj 2010.#5
btw.Nemojte mi pisat da koristim "search" jer sam pregledo sve vezano uz moj problem...
Evo slika :
http://img6.imageshack.us/img6/6900/08052010143.jpg
http://img340.imageshack.us/img340/4513/08052010142.jpg
http://img265.imageshack.us/img265/7977/08052010141.jpg
Slikano sa mobitela..bolje ne moze..
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
maj 2010.
maj 2010.#6
Rado bih ti pomogao,ali ne vidim shemu na priguanici.Ako imaa foto aparat uslikaj makro snimku sheme pa postaj i onda u ti moi pomoi.Ovako 0 bodova!
Btw,ne piai post za postom-imaa edit opciju :)
Edit:
Sorry,tek sam sad vidio da su dvije slike :)
Ovako,jednostavna stvar,da jednostavnija ne mo~e bit.
Lijevo ti piae L,L-to su ti dvije kleme za fazu,dakle mo~ea "brikati" dalje,recimo ako bi stavljao dvije ili viae lampi,odnosno priguanice.Ista stvar je i sa slijedee dvije kleme gdje piae N,N.To moraa spojit na kabel koji
ea onda u uti
nicu ukop
at i PAZI da je faza tamo gdje piae L jer bi moglo bit problema ako pobrkaa ~ice.
Na klemema desno gdje piae lamp,N oznaka-klema ide na kontakt na grlu koji je na NAVOJU,a s druge kleme ide na donji kontakt.
}uto/zelenu ~icu spajaa na uzemljenje(to su ona dva kontakta na uti
nici gore i dole-kao opruge) i na reflektor-na lim,odnosno na neku metalnu masu kako ti se nebi desilo da ti negdje probije faza pa te struja mazne.
Eto,nadam se da je jasno! Ako te joa neato mu
i,pitaj.
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
maj 2010.
maj 2010.#11
https://forums.vutra.org/content/192-Svetlo-i-ventilacija
https://forums.vutra.org/content/191-Profi-box-za-uzgajanje-marihuane
https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane
Zaklju
ak: Nepotrebno pitanje,sve piae u gore navedenim temema.
Al' eto,da ne ka~ea da sam pi****,za tu lampu 1mx1m povraine,a visina prema mogu
nostima(2.5m bi bilo super,manje od 1.5m je ve malo nisko)
Materijal po izboru.Dosta jeftin na
in je konstrukcija od drvenih letvi i mat bijeli najlon (crno/bijeli po mogu
nosti,da ne propuata svijetlo),zatim aperplo
a ili lesonit pofarbano u mat bijelo ili rigips,knauf i slino...Malo maate i puno
itanja.
13 REP26%
→ Istraživač
maj 2010.
maj 2010.#12
Pozdrav ekipa!
Novi sam na ovom forumu, te bih zamolio za malu pomo.
`to se tie struje, totalni sam neznalica oko spajanja ovih naprava. Nabavio sam indenti
ni kit kao i
gosp. IndigoZg, ali ga ne znam spojit, pa ako mi mo~e netko detaljnije objasnit kako to
udo spojit bio bih jako zahvalan.
Indigo, ako bi uslikao to kako si pospajao i postavio sliku, bilo bi od veeeeelike pomoi. Sigurno e se na joa netko blentav kao ja sa istom opremom.
Hvala i pozz!
13 REP26%
→ Istraživač
maj 2010.
maj 2010.#13
Dajte ljudi molim Vas pomagajte!
Krivo sam spojio i otialo skoro sve u p.m.
Kad sam uateko u struju spalio sam uti
nicu, utika
te mi se je i osigura
istopio.
Dobro da i mene struja nije spalila.
Nadam se da mi balast nije izgorio, ne osjeam nikakav smrad iz njega.
Please help me!
26 REP52%
→ Istraživač
jun 2010.
jun 2010.#14
evo dobro procitaj sta je napisao zlo i naopako:
Ovako,jednostavna stvar,da jednostavnija ne mo~e bit.
Lijevo ti piae L,L-to su ti dvije kleme za fazu,dakle mo~ea "brikati" dalje,recimo ako bi stavljao dvije ili viae lampi,odnosno priguanice.Ista stvar je i sa slijedee dvije kleme gdje piae N,N.To moraa spojit na kabel koji
ea onda u uti
nicu ukop
at i PAZI da je faza tamo gdje piae L jer bi moglo bit problema ako pobrkaa ~ice.
Na klemema desno gdje piae lamp,N oznaka-klema ide na kontakt na grlu koji je na NAVOJU,a s druge kleme ide na donji kontakt.
}uto/zelenu ~icu spajaa na uzemljenje(to su ona dva kontakta na uti
nici gore i dole-kao opruge) i na reflektor-na lim,odnosno na neku metalnu masu kako ti se nebi desilo da ti negdje probije faza pa te struja mazne.
Eto,nadam se da je jasno! Ako te joa neato mu
i,pitaj
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
jun 2010.
jun 2010.#15
:ohno::knockknock:
Uploaded with ImageShack.us
Do kad u ja svima ponaosob crtat,bem mu misha...
Ako ti je izgorila uti
nica,izbio osigura
i tko zna ata joa...najvjerojatnije si neato i od opreme skurio,al' probaj joa spojit ovako...
(jeftinije bi bilo da si elektri
aru nekom odnio da ti spoji)
Ovo sam prije ve post-ao u drugoj temi,al' ajd',evo joa jednom...
Uploaded with ImageShack.us
Tako se spaja kad su priguanica i propaljiva
odvojeni...
13 REP26%
→ Istraživač
jun 2010.
jun 2010.#16
Hvala na odgovorima, rijeaeno je! Nije niata fala Bogu skureno, osim uti
nice i osigura
a. Lampetina svijetli ko na stadionu, straano!
Puno ste mi pomogli i od srca Vam se svima zahvaljujem. Box v:2,0m, a:0,80m i d:1,60m je gotov, joa da uredim neke sitnice i grow mo~e krenit. Uskoro kreem s dnevnikom, ali posao i fax me usporavaju.
Pozz i joa jednom veeeliko hvala!
The Man From Utopia
POZNAVALAC779 REP20%
→ Ambasador
The Man From UtopiaPOZNAVALAC
jun 2011.
jun 2011.#18
Ajd' da ne pravim novu temu, imam jedno pitanjce. Kupih danas CT i ostali pribor, pa vidim da su priguanica i upalja
uredno povezani na uzemljenje. Jel mo~e da bude problema sa samim radom lampe to ato u prostoriji u kojoj nameravam da je koristim nemam izvedeno uzemljenje? Nisam baa u mogunosti da ga sad pravim. Znam da je zbog same bezbednosti veoma va~no uzemljenje, al.. eto. Jel se nee pokvariti neki deo lampe zbog toga?
Balast je Philips BSN 250W HPS/MH,upaljaa isto filipsov.
The Man From Utopia
POZNAVALAC779 REP20%
→ Ambasador
The Man From UtopiaPOZNAVALAC
jul 2011.
jul 2011.#20
Huh, sad mi je puno lakae :) nije sve to jeftino.
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
maj 2013.
maj 2013.#23
Ovisi ato podrazumjevaa pod "obi
ni" reflektor. Mnogi samo gledaju koliko je W, a ne gledaju koja je vrsta ~arulje u pitanju. Treba biti za natrijevu, pa vidi koje su oznake na priguanici i upalja
u. Ako ne budea znao deaifrirati, postaj ovdje (mo~ea i sliku) pa ti ka~em onda jel valja ;)
11 REP22%
→ Istraživač
jun 2017.
jun 2017.#24
Moja je lampa 600w 400v.
Dali to znaci da joj treba trofazna struja?
Montirao sam joj utikac i ukljucio u normalnu monofaznu uticnicu i nece da upali.
U pitanju je e-papillon 600w 400v rasvjetno tijelo..
Molim kolege koji znaju oko struje za savjet..
11 REP22%
→ Istraživač
jun 2017.
jun 2017.#26
Nece drug, dosao je originalni kabal spojen u balast ali bez utikaca, samo gole tri zice, pa zato mislim da je trofazna lampa, iako trofazna struja u stanu dodje preko 5 zica...
A i na lampi pise da je napon 400v.
11 REP22%
→ Istraživač
jun 2017.
jun 2017.#28
Jesam, faza, nula i zutozelena uzemljenje, i nista..
Mislim se ako bih uzeo jednu od tri faze, iz trofazne uticnice, i povezao s lampom dali bih onda dobio napon od 400v?
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jun 2017.
jun 2017.#29
koliko vidim specifikacije, lepo pise 220V-240V / 400V, ne znam sta si se zakacio za tih 400V, imas fazu, nulu i uzemljenje i mora da radi na 220V ili je neispravno. i sta ces u temi o hps 400 kad radis sa 600, ima posebna i aktuelna tema o spajanju hps-a, ovde se pre tvog posta poslednji put kucalo 2013 god.
maj 2010.
1 / 29
maj 2010.
jun 2017.