LEGACY
DIY kolekcija - Filter od aktivnog ugljena na malo drugaciji nacin
42 odgovora5,902 pregleda
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
ParazydPOZNAVALAC
avg 2011.
avg 2011.#1
Slike i cijeli vodic nije napravljen od strane mene, vec od anonimnog prijatelja iz Kanade, te su i slike u njegovom vlasnistvu (barem mi je on tako rekao :icon_lol:).
Sve dijelove potrebne za ovo cete lagano pronaci.
Treba vam:
- ljepljiva traka
- jedna ona casa gdje vam djeca drze olovke (s rupicama)
- manja casa (ista kao i gore)
- najlonke
- aktivni ugljen
Istresite malo ugljena u vecu casu
... tek toliko da je manja casa u razini s vecom
Manju casu stavite u najlonku
Ugurajte najlonku u casu, ali ju drzite za kraj. Uspite ugljen u casu (jos uvijek drzite najlonku za kraj.
Sad potegnite taj kraj najlonke te prstom popunite supljinu izmedu casa
Sad prevucite najlonku preko case
I sad jednostavno iskoristite ljepljivu traku da zalijepite filter preko ispusnog ventilatora. Radi sigurnosti je iskoristena i rastezljiva gumica
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
Etajglecha
AMBASADOR2.042 REP15%
→ Legenda
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
ParazydPOZNAVALAC
avg 2011.
avg 2011.#5
Drago mi je da vam se svida, i iz iskustva vam mogu reci da radi odlicno.
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#6
jos samo ovakve case da se nadju. Ili bar sa slicnim odnosom medjusobnih velicina da uglja ne bude ni pretanak ni predebeo sloj. Sto se tice tutorijala, ovo je najbolji od svih koje sam video jer je i za idiota lagan, stvarno svaka cast
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
0 REP0%
→ Istraživač
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#9
Nabi si u aupak taj tvoj filter.Jer kad te budem jebavo da mi ne ugovnia ***** kozo ne podojena.
23 REP46%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#10
odlicna stvar ! zna li neko di se moze kupit aktivni ugljen, u splitu?
Parazyd
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
ParazydPOZNAVALAC
avg 2011.
avg 2011.#11
U Splitu imaa ZOO Gold (Ma~urani
evo aetaliate) u kojem ima neato opreme, Butigu o beatij (kraj starog Hajdukovog placa) s dosta opreme, ali i visokim cijenama i ZOO hobby (Firule odmah kraj semofora ili u Velebitskoj gdje im je srediate) takoe s dosta opreme.
Naravno cijene opreme variraju od firme do firme i dosta su skuplji nego npr. u ZG.
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
SLO-EraLEGENDA
avg 2011.
avg 2011.#12
trazite malo firme koje se bave filtracijom vode-najkvalitetniji sam osobno nasao -karbon za filtraciju vode-vre
e od 70kg,samo ato je granulat sitniji.
25 REP50%
→ Istraživač
avg 2011.
avg 2011.#13
Ovo je jedan od najboljih filtera homemade koje sam vidio sutra kupujem pribor i radim sti takav mozda malo veci. :)
0 REP0%
→ Istraživač
crni1500
POZNAVALAC652 REP6%
→ Ambasador
crni1500POZNAVALAC
feb 2017.
feb 2017.#15
zanima me jel dovoljan takav filter za boks 63x63x130?
turbina koja izbacuje zrak je vents tt100(1. brzina 145m3/h,2. brzina 187m3/h)
vidim da je gro stara tema i da 6 godina nitko nije pisao,al se nadam da ce mi netko odgovorit...hvala.. :D
Djuni
AMBASADOR1.687 REP5%
→ Legenda
Gerber(N)Radič
POZNAVALAC982 REP42%
→ Ambasador
Gerber(N)RadičPOZNAVALAC
feb 2017.
feb 2017.#17
ve
od pola ne razumem... ako postoji neki klip za ovakav projekat , neka neko linkuje jer zaista jedno 20 minuta gledam ali se gubim...
crni1500
POZNAVALAC652 REP6%
→ Ambasador
crni1500POZNAVALAC
feb 2017.
feb 2017.#18
@Gerber(N)Radi
ne kuzim sta ti nije jasno?! imaa sve korak po korak,
ak je jedan mo~da viaka i mislim da te taj mo~da i buni,uglavnom,cilj je popunit prostor izmeu malog i velikog koaa ugljenom i da ti vrhovi koaeva/
aaica budu u istoj razini,najlonka je tu da ugljen dr~i na mjestu tako da zrak prolazi prvo kroz ugljen onda van....ako imaa sav potreban pribor i ak radia uz ovaj "tutorial" mislim da se ne mo~ea izgubiti jer je stvarno pre jednostavno i pre dobro objaanjeno...
@Djuni hvala,sutra kupujem onda sve potrebno i bacam se u izradu... :D
Igorče
ZMAJ34.744 REP
IgorčeZMAJ
jun 2017.
jun 2017.#19
Pozdrv svima,vidim da je tema malo bajata,ali se nadam resnju mog rebusa. Planiram grow pa me zanima ; koliko biljaka ovakav filter moze da precisti , koliko jak izduvni ventilator treba da bude i kad biljka pocinje da se oseca? I jos jedno pitanje,nije za ovde,ali nznm gde da pitam,koja sorta autosa se najmanje oseca , a da ne daje najmanje cveca?
h0nda
ZMAJ67.907 REP
h0ndaZMAJ
jun 2017.
jun 2017.#20
Kao prvo filter ne prociscava biljke ;) , ako imas filter protoka cca300m3 gledas da imas otprilike i takvu turbinu ili mrvicu jacu, neke se osjecaju vec cim porastu malo vecina se pocne osjecati sve vise kako ide cvjetanje! Za ovakav home made filter je tesko reci parametre ali ako imas turbinu koja moze povuci kroz njega a da ti je usputno i dobra temperatura u boxu onda bi to trebalo biti ok.
avg 2011.
1 / 22
avg 2011.
feb 2018.