LEGACY
ukupni trošak
28 odgovora2,256 pregleda
17 REP34%
→ Istraživač
sep 2009.
sep 2009.#1
Ja sam potupuni početnik pa mi oprostite na početničkim pitanjima znam da to vama ide na živce ali jbg :icon_lol: evo ovako, došlo je vrime da i ja posadim biljku pa sam napravia popis što bi mi sve trebalo pa ako sam nešto izostavia napište mi...
sjemenke i alena 65 € ( Sagarmatha blue thunder)
zemlja
termometar
hidrometar
rasvjeta
ventlatori
box
ova biljka koju bi ja tia posaditi naraste od 0.70 do max 1 m pa me zanima kave dimenzije mog boxa trebaju biti. Mislim posaditi samo jednu biljku za početak pa me zanima bi li mi bia dovoljan box ovih dimenzija : 1.5 m 45 cm 50 cm
visina x širina x dužina
to bi mi taman stalo u kutak sobe ali opet iman prostora u kući pa mi nije problem imati i veći ako treba.. žao mi je ako sam ponovia slučnu temu, stano čitam i tražim nešto na ovom forumu ima toliko informacija da nemogu više da razmišljam.. mozak me boli aaaa :rofl:
i sveukupna cijena bi bi ?
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
sep 2009.
sep 2009.#2
Pitaj google ipak.Ako znaa cijenu za sjemenke naea lako i za ostalo,sam
ea to
nije znati.
itaj sve skupa,kad ti sve bude malo jasnije i kad budea moga nastaviti razmialjati onda
ea mo
i dalje.
Pogledaj dnevnike drugih,prostudiraj kako se ponaaati prema biljkama od po
etka do kraja i kad mislia da si spreman i da znaa onda kreni sa sadnjom.
I kad krenea opet
ea viditi kako malo znaa jer nije sve uvik kako na papiru piae.
Tako je meni joa uvik da te utjeaim.
Samo polako,i previae je pisano o svemu.
:sun2:
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
sep 2009.
sep 2009.#4
Pa box napraviš od bilo čega,neko radi i od kartona.Nađi stari ormar,smisli dimenzije i pilaj ili napravi nešto približno kolike su daske.Ima i o tome na forumu(dnevnici)!
Nebi ti preporučija jednu biljku-može uveniti kad krene,može biti muško ili hermič šta je skoro ko muško...sto sranja,još ako je prvi put.
Ugrubo,ako želiš kreniti treba ti 150-200€.
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
sep 2009.
sep 2009.#7
Da,ali oprema ti ostane,zato radije nađi domače sjemenke iz neke vutre i posadi pod lampu,kad naraste ili nastavi ako budu ženke ili bacaj ako budu muške,a do onda več nešto naučiš.
A ko voli da duva ionako popuši 200€ na godinu,bar sam ja do sada tako samo na vutru,al je srečom gotovo :)
PCboxGrower
ISTRAŽIVAČ69 REP13%
→ Entuzijasta
PCboxGrowerISTRAŽIVAČ
sep 2009.
sep 2009.#8
i ja sam pocetnik i evo ti moj savjet, uzmi neke sjemencice iz keta i fino napravi sebi box i posdi, ako ti one uspiju onda ce ti i te od 65 e uspjeti :)
a sto se box-a tice... ja sam bas jeftino prosao, evo ti racunica (PC Box)
otisao sam u pc shop i kupio najvece polovno kuciste ( 13 evra ) , kupio 2x pc ventilatora 8x8 cm, oni su po 3 evra komad, i jedan vent mi je bio u napajanju(koje sam dobio u ovom gore kucistu) pa sam ga izvadio. Sto se osvjetljenja tice, uzeo sam stedne sijalice, Osram, 2x 865 i 2x 827 i to me izaslo oko 16-17e, grla kablovi i ostala sranja i sitnice su me izasli oko 10 e. Trebam sad uzeti jos onaj digitalni utikac sto ima nacine rada, on je 8 evrica i termometar on je sitno nesto.
znaci na kraju sve me izadje : 60-70 evra maksimalno.
Peronospora
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
PeronosporaISTRAŽIVAČ
sep 2009.
sep 2009.#9
sjemenke i alena 65 € ( Sagarmatha blue thunder)
ja sam uzel greenhouse the church 200kn
zemlja 20 litara 60kn (baumax)
kuglice 30kn
tegla 26x26x21 (mislim da je 14L) 1 kom je 30tak kuna (baumax)
termometar + hidrometar kombo uređaj 150kn
rasvjeta hps 250w komplet 550kn
produžni kabel 5m 50kn
lanci za lampu 1m 10kn (baumax)
ventlatori 4x 12cm komp vent 19db :) 120kn
adapter sam imal od starog rootera 15v
box 200-300kn
timer analogni 30kn (baumax)
mikroskop e-bay 50kn
ph metar priručni za zemlju 100kn (mjeri i vlagu)
bijela boja 50kn za 5m2 (ako ti unutrašnjost nije bijela ili ne misliš stavljati foliju)
kist :) 10kn
tak je mene odprilike koštalo
0 REP0%
→ Istraživač
sep 2009.
sep 2009.#10
-meni je prijatelj proda 10 sjemenki za 20 kn
-box od starog kompa
- 2 pitara 15 kn
- termometar iman ve od prije (ukra iz vlastite kue) :D
-4 svjetiljke 100 kn
- 2 ventilatora od starog kompa, i 1 san kupio za 30 kn
-zemlja 10 kn
UKUPNO 175 kn ili oko 24 eura :D
Teglica_Unka
AMBASADOR2.292 REP23%
→ Legenda
Teglica_Unka
AMBASADOR2.292 REP23%
→ Legenda
Teglica_UnkaAMBASADOR
sep 2009.
sep 2009.#13
to dali ce preboleti???
to niko ne zna zbog rezanja ima vise sanse da postene muzijak ili hemafrodit,ako je rezes radi to to
danu da brze zaraste rana mada ti ja blago preporucujem jedan LST
i kakve veze ovo ima sa ukupnim troskom???
u buduce ovakva pitanja bolje postavi na Shoutbox
PCboxGrower
ISTRAŽIVAČ69 REP13%
→ Entuzijasta
PCboxGrowerISTRAŽIVAČ
sep 2009.
sep 2009.#14
ernesto1974
tebe je brate ovo izaslo oko 1500 kn, to je 180 e? mnogo brate :)
Peronospora
ISTRAŽIVAČ59 REP6%
→ Entuzijasta
PeronosporaISTRAŽIVAČ
sep 2009.
sep 2009.#15
nije pc box :)
200 europljana ti je prosjek za neki normalan box
sep 2009.
1 / 15
sep 2009.
sep 2009.