VUTRA
ForumUzgajanjeOpremapc grow box big tower prvi put
LEGACY

pc grow box big tower prvi put

22 odgovora3,224 pregleda

avg 2011.

#1
Pozdrav svima za pocetak... i to VELIKI.. citam vas odavno i povremeno ali ima zadnjih tjedan dana svaki dan provodim po forumu i prelistavam teme, uglavnom vezano za unutrasnji uzgoj i slicno.. imam nesto iskustva sa sadnjom na prvoj godini faxa gajio sam je jedno 2 mj. u pitaru u ormaru obljepljenom alu folijom i nekom ogromnom sijalicom iz peveca sa zarnom niti. narasla oko metar onda je prika odnio u vrt u sebe jer sam moro ici doma na ljeto i vratio se na berbu tako da je on vecinu posla obavio oko 3m na kraju bila... ali vratimo se na ono zasto sam se odlucio se javit na forum... namjeravam se okusat u indooru ali jbg sve nesto potajno pa zato i razlog pc jer to nekako doma mogu ukucanima podvalit... ustvari glavni mi je problem za koju se lampu odlucit a nisam bas pri parama uglavnom isle bi cfl pa sad nezanm da li da stavim onu jednu od 125w ili 4-5 u nizu uglavnom molim savjete za sto jeftinije svijetlo s kojom mogu odraditi i vegetacijiu i cvijetanje ako slucajno ne dodem do nekih para pa onda uzimam hps ili mh... mislim biljke vec rastu u casici na prozoru 2 kom zasada par cm su visoke tako da mi je hitno jer taj box mislim sklepat u par dana... eto molim sve koji imaju iskustva u sadnji na maloj povrsini... zavaljujem se sa slagom
SimasZgAMBASADOR

avg 2011.

#2
Bok...evo odmah da ti ka~em da CFL te snage ili 5 x CFL kostaju kao HPS 70w koji je daleko najbolja opcija....par ventilatora i to je to...po mogucnosti plexi ispod... Sa HPSom to ide puno br~e, bolje i veci urod naravno... Ako nisi baa pri parama, moj savjet ti je da priatedia tjedan dva i uzmea HPS 70w koji sam ja platio oko 250 kuna ( 35e ) nemoj da ti podvaljuju kabel, skupa grla, jer tu znaju oderati...to mo~ea kupiti za 5 kn... Nabavi obavezno reflektivnu zaatitu za aajbe....smanjuje drasti no temperaturu u PC i odli no reflektira svjetlost....evo mene je moj PC izaaao manje od 300 kn cijeli.... P.S. taj CFL ti kosta viae nego HPS, grije viae nego HPS..(isprobao), a daje puno manje nego HPS.. ImageShack Album - 16 images

avg 2011.

#3
Radosna vijest... od sljedeceg tjedna pocinjem raditi tako da pare izgleda nece biti problem... znaci hps 70w sasvim dovoljna za big tower? jel mi ona dobra i za vegetaciju? jer mislim prvi put to u kompjuteru uzgojit s jednom lampom i min investicijama cisto da se malo ispraksiram... a onda cu vrlo vjerojatno krenuti u ozbiljniji grow (ormar barem) kad mi se sve stvari posloze( a i pun mi je ***** posla onih dilerskim smecima , cast iznimkama ali halim 15 god pa...) i nadam se cak prizvodit ulje i uvalit ga babi koja je stara i sjebana a roka apaurine za spavanje a i onako zna cvoknut...a i to je jbg ljekovito i to bi svaka kuca trebala imat a ne lekadol.

avg 2011.

#4
eee jos ako mi mos reci koji tip tog hps 70 w ili je to sve isto jer ti kazes da si platio 250kn a po forumima sam vidio da ljudi govore oko 70-80 kn hps 70 w i kako se spajaju te sijalice i koji jos djelovi imaju neki granicnici prigusnici i jos neka cudesa...
GreenRyderLEGENDA

avg 2011.

#5
....SimasZg govori o kompletu a u komplet spada lampa, prigusnica, balast i po mogucnosti keramicko grlo E27......i da s njom se moze odradit i vegetacija...... .....a tu ti pise sve o spajanju kompleta....... https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/3111-pomoc-pri-spajanju-lampe-i-ostalog.html

nov 2011.

#6
ja sam isto u pripremi boxa, samo bi tija pitat posto sam vec uzea dvi phillips tornado 23w e27 1550lm, mislija san sutra jos 2 uzet,a imam mogucnos doc besplatno do takvih zarulja.... E sad me zanima da mi kazete misljenje o tom svitlu i kolike su mogunosti, i uspjeanog takvog grow-a...nisan uspija nigdi naci karakteristike pa me zanima... i preporuka ventilacije nekakve naj idealnije za te uvjete, a pc box je midi tower onaj obicni, nemogu se dokopat veceg nikako...
GreenRyderLEGENDA

nov 2011.

#7
....procitaj koji od ovih dnevnika i sve ce ti bit jasno....... http://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3501-cfl-pc-growbox.html https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/4058-clf-big-box-9.html https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/4470-lowryder-2-pc-grow-cfl-6.html
Big LLEGENDA

nov 2011.

#8
@rufus Ja sam isto u fazi slaganja midi towera....pa da ti napisem kako cu ja to slozit: Svijetlo: Ovako, kao prvo 2 zarulje od 23w ti nikako nece biti dovoljne, najbolje bi bilo 6x23w (nemoj napravit gresku kao ja i kupit one stapicaste nego kupi spiralne, puno su krace zauzimaju manje mjesta, a prostor je ja mislim najbitniji u MIDI-u).... Znaci, za vegetaciju bi ti trebale 6500K zarulje (ja imam 6700 al to je isti vrag, da te ne buni kad budes kupovao), a za cvjetanje 2700K (plus minus moze 200-300 ako ima u ponudi). Poato su to zarulje male lumena~e, bilo bi najbolje kada bi u vegetaciji imao 6x6500 a u cvjetanju 6x2700 al to znaci da onda moras kupovat 12 zarulja a to je vra~iji troaak i ne isplati se.... Znaci 3x6500 i 3x2700 ce odradit posao. Ne najbolje, al oe.... Ja imam 2x2700 i 2x6700 i jos cu svaki spektar podebljat sa jednom zaruljom, mozda cak i 30w. Tu jos od investicije imaa tajmer koji te kosta nekih 50 kuna cca.... bez toga nemoj ni po injat grow.... I da, ako ti temperature budu velike, mozes stavit staklo ispod zarulja, al ne predebelo da ne izgubis na intenzitetu.... 2mm bi bilo dovoljno. Ventilacija: Najoptimalnije (ulozeno-dobiveno) bi bilo 4 venta. Jedan za ulaz zraka, 2 za izlaz zraka i jedan unutra da piri po biljkama. Refleksija: Ako si u mogucnosti - mylar folija, ako ne moze i obicna aluminijska ali obavezno ona mat strana a ne ona zrcalna.... Mogucnosti takvog grow-a su dobre ako nisi megaloman, tj ako znas uzivati u malim stvarima.... Ako puaia svaki dan 5 grama trave i ako astia ekipe onda nemoj ni po injat jer ea izgubit 2-3 mjeseca ~ivota za 5 dana puaenja. Pogledaj ove gore dnevnike ato je Ivach stavio, neki prosjek je 20-30 grama po biljci ako to napravis kako treba.... Pa eto... nadam se da sam pomogao. I pazi dok spajaa struju... izolacija na prvom mjestu.... ;)

nov 2011.

#9
BigL- ino frende pomoga si skroz, fala ti masu si mi toga objasnija ode u startu, te tekstove ivachu sam procita sve, pa i tvoje, svejedno fala ;), al ovaj prethodni post je jebeno dobar, i imae koristi dosta ljudi od njega, mislin da je sve re eno. Reci te mi misljenje sa sortu, ja san mislija klasicno za prvi put Lowrider#2, bija bi zadovoljan s tim za pocetak, i mislim da cu najvise dobit savjeta jer je dosta ljudi imalo iskustva pa ono :D kralju mogu tih zarulja od 23w i slabijih al one mi netribaju, uzet koliko ocu besplatno zato san i pita jel moguce da stim bude sve ok..tako da emo ostat nadam se jos u kontaktu, javicu odma sve cim sutra uzmen kutiju, pa cu malo improvizirat, za nekih par dana bi moga okacit sliju, i napredovati uz ovaj jebeno dobri rumfo.... ps. digitalni termometar i higrometar, jel neko zna cijenu, ono prosjek neki blizu mi je chipoteka jel ima tamo ako neko zna..
Big LLEGENDA

nov 2011.

#10
A eto drago mi je da sam pomoga.... A za sortu, to sam moras odlucit, jednostavno radi svojeg ukusa.... Lowryder je za micro grow, ali mozes ti uzet i neku drugu dwarf sortu i napravit trening (lst, scrog) da ju obuzdaa na ~eljenu visinu..... Ma samo itaj dnevnike, to ti je moj prijedlog, tamo se sve vidi.... Samo itati i itati, kad negdje zapnea potra~ia u trazilici, ako nemozes nac, onda pitas.... I da ne otvaras teme, samo TU stavis pitanje i vjerujem da ces vrlo brzo dobit odgovor.... :)
derataurPOZNAVALAC

nov 2011.

#11
analogni tajmer-do 20 kn,digi term,higro(chipo)-75kn

nov 2011.

#12
Evo mene opet...Kupljen digitalni termo higro 200kn, pa sam sa boxom pri kraju, posto nisam moga nabavit niakkav pc, napravia sam od sub woofera kutiju, dimenzije su 57x57x30, iman 3 pc ventilatora tribam nabavit jos jedan, oce mi bit dosta 4 ?? I ova 2 doli su na visini od 20 cm sa svake strane po jedan za upuh, jeli previsoko ili da spustim jos kojih 5 cm, i oce mi bit dosta 6 cfl-ki od 23w a svaka ima 1550 lumena. ostat ce mi onda da testiram temp. i vlagu, nabavim zemlju i gnojivo, to bi vas isto molia da mi kazete obavezno kako doc do toga, jer u mom gradu nema zemlji koje se uobicajeno koriste kod mini boxova a ni gnojiva.... ImageShack® - Online Photo and Video Hosting evo slika

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se