LEGACY
vege box
24 odgovora1,727 pregleda
ranrom
ENTUZIJASTA213 REP3%
→ Poznavalac
ranromENTUZIJASTA
nov 2009.
nov 2009.#1
pozdrav svima
planiram radit box gdje bi mi bile biljke od klijanja pa do nekih 10 cm.
Imam jedno ku
iate 60X60 sa 4 neonke po 18 w. a i toliki bi mi box bio mo~da malo veci. ali temperatura u tom boxu sada preko zime bi bila mala. Sad mene zanima dali mogu ja stavit u box i jednu ~arulju 200W s ~arnom niti da mi odr~ava temperaturu u box-u. dali bi ta ja
ina svijetlosti pomogla ili bi atetu biljkama napravila.
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
nov 2009.
nov 2009.#2
Trebao bi provati u tom malom boxu bi li zaista bila mala temperatura,mo~da bi i neonke zagrijale dovoljno taj mali prostor.
Nekom san neki dan predlo~ija da stavi obi
nu ~arulju za zagrijavanje i kasnije izbrisao jel jbga,zvu
i kao glup savjet ali mi niata drugo nije palo na pamet.
Ako se ve
radi na tom ipak provati s ~aruljom od 100w radi same potroanje.
Ai neonke bi trebale ipak biti dovoljne,ata viae njih dok ne postignea odgovaraju
u temperaturu jer je ipak s njima bolja iskoristivost svijetla i znatno manja potroanja.
Provaj ipak s neonkama kolika je temperatura na prazno,onda daj report kakvo je stanje pa se mo~e poboljaavati.
+ bi bio kad bi re~im bija stalno na 24 da je temperaturam konstantna :)
ranrom
ENTUZIJASTA213 REP3%
→ Poznavalac
ranromENTUZIJASTA
nov 2009.
nov 2009.#3
pa da i bie na 24 ali s neonkama necu dobiti temperaturu jer to u sobi koja sa nikad ne grije. tamo je vanjska temperatura. ako nece moi ~arulja morau s grijalicom ii. da vidija san ja taj tvoj post mislim od njega da mi je i doala ova ideja. prva moja opcija je bila grijalica, ali ona je velika a box mal.
Bjelac
AMBASADOR2.430 REP27%
→ Legenda
BjelacAMBASADOR
nov 2009.
nov 2009.#4
jel s ute neonke kod tebe ili tek namrejavas kupit?
ja neonke nebi nikad koristio.
kaj ti nije lakse zveknut CFLove?
ili stavi te 4 neonke i jos 2 cfl-a od 23w, ionako su ti neonke slabe.
ja imam 2boxa, jedan veliki za flower i manji za veg.
u veg boxu je 25˙C konstantno isto nikad ne grijem...
ranrom
ENTUZIJASTA213 REP3%
→ Poznavalac
ranromENTUZIJASTA
nov 2009.
nov 2009.#5
pazi ja iman box za cvijetanje. ovo bi mi bio box koji bi upalia 15 dana prije finisha u cvjetajuem boxu.i da imam te neonke i dobre su mi za 10 biljaka.
neda mi se viae niata kupovat potroaia san love i love. ako nebude ialo lako ja stavin sjeme klijat kad ove budu gotove. ali bi ja taj mali box koji bi mi radia samo za proklijavanje.
ranrom
ENTUZIJASTA213 REP3%
→ Poznavalac
Bjelac
AMBASADOR2.430 REP27%
→ Legenda
BjelacAMBASADOR
nov 2009.
nov 2009.#7
idi do prve elektre i reci tipu da ti treba 70W hps da ti osvjetljava dvoriste...
daj mu 100 kn za cijeli set.
bit cete oboje presretni :D
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
nov 2009.
nov 2009.#8
Ipak te ne razumijem ranrom...
`ta ima veze da je soba hladna ko led kad
e box biti zatvoren i sa neonkama unutra a onda box mo~e zaboraviti na temperaturu iz vanka,a ventilaciju reguliraj prema potrebi.
Meni zvu
i jednostavno.
Pusti grijalicu,pa troai po 1-2kw.
Zato i slu~e boxevi da i radia dobre uvjete :)
ranrom
ENTUZIJASTA213 REP3%
→ Poznavalac
ranromENTUZIJASTA
nov 2009.
nov 2009.#9
ma daj neonke mogu dignit temperaturu sa 7 na 26. ak mogu onda problema nema al ne mogu
Termoking
ENTUZIJASTA229 REP7%
→ Poznavalac
TermokingENTUZIJASTA
nov 2011.
nov 2011.#10
Ako stavis i prigusnice u box i izolujes ih dobro, recimo u metalnoj kutiji od napajana za komp i stavis jos i vent od istog da duva kroz kutiju i eto ti grealice dok ti svetlo radi.
oprez
ENTUZIJASTA294 REP24%
→ Poznavalac
oprezENTUZIJASTA
nov 2011.
nov 2011.#11
Probaj kolika ti je temperatura ako zacepis usis zraka.. Znaci samo ispuh i pasivni usis..mozda bude dovoljno.
EDIT: jbg, nisam kontrolirao datum, samo sam nastavio niz :P sorry
iSensation
ZMAJ21.472 REP
nov 2009.
1 / 13
nov 2009.
nov 2011.