LEGACY
Samo jedna biljka-koju rasvjetu koristiti
28 odgovora3,697 pregleda
m@l@
AMBASADOR4.548 REP87%
→ Legenda
m@l@AMBASADOR
jan 2013.
jan 2013.#1
Pozdrav! Zanima me rasvjeta za samo jednu bilj
icu Big Bang-a, koja je stavljena na klijanje prije 5 dana i u meuvremenu posaena.. danas su joj izbili prvi pravi listii i visoka je oko 1.5cm.
Zamialjeno je da bude u sobi, neato kao polu-otvoreni box u kombinaciji sunca i ~arulja.
Pronaala sam HAMMERED REFLEKTOR E40 za HSP i MH ~arulje, te MH 400W; kombinacija mi se
ini jako dobra ali se bojim da e to biti pre jako svjetlo za samo jednu biljku, pa vas molim savjet za neku zamjensku ~arulju koja bi pasala za taj reflektor. U sobi je temp.21, vlaga uglavnom 40.
Biljka bi po potrebi bila u boxu pored kojega je prozor uvijek otvoren na kant tako da ima zraka.
Koju bi mi ~arulju preporu
ili za bilj
icu?
Puno hvala!
Big L
LEGENDA10.622 REP56%
→ Zmaj
Big LLEGENDA
jan 2013.
jan 2013.#2
ko prvo, nee bit previae, izrast e super pod tim svijetlom, ali ko drugo, mislim da ce joj bit vrue bez ventilacije, nemozes racunat na prozor
:)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jan 2013.
jan 2013.#3
ja se bojim da ce da bude prejako za tebe u sobi :) ajd, sretan grow, inace za biljku nema prejako, ima preslabo
m@l@
AMBASADOR4.548 REP87%
→ Legenda
m@l@AMBASADOR
jan 2013.
jan 2013.#4
Zato i pitam koja bi druga ~arulja bila dobra, jer je ova prejaka.. ne mislim spajat ventilatore jer se fakat ne ku~im u to, a imam onaj sobni vent. zato mi treba neka slabija ~arulja koja bi bila dobra a da ne zagrijava previae.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jan 2013.
jan 2013.#5
pa frendice, na sunce ne racunaj previse u sobi u ovo doba godine, a u zavisnosti od toga kako je "ogradis" mozes jednu zavrsiti i sa 150w i sa 250w
Big L
LEGENDA10.622 REP56%
→ Zmaj
Big LLEGENDA
jan 2013.
jan 2013.#6
gle, probaj
stavi taj sobni ventilator da puae i ogradi to s onom folijom za auto i otvori prozor pa ces vidjet... jos da imas neki termometar i zmjeris sve bi bilo rjeseno...
ne kosta te nista da probas... bolje to nego kupovat nove lampe a da ni neznas kako bi s ovima bilo
m@l@
AMBASADOR4.548 REP87%
→ Legenda
m@l@AMBASADOR
jan 2013.
jan 2013.#7
Hvala de
ki :)
Imam onu foliju iz termo vreice, a i box je od ormara mat boje... kupila bi ovo novo sve jer stvarno nije skupo, barem ovo ata sam naala ako su to joa uvijek aktualne cijene. Reflektor i lampa bi me koatali 30 eura, s time da niata ne treba spajat nego drito u struju.
Pogledat u joa neke slabije ~arulje.. u svakom slu
aju hvala :)
m@l@
AMBASADOR4.548 REP87%
→ Legenda
m@l@AMBASADOR
jan 2013.
jan 2013.#8
Pozzz.. evo mene opet s pitanjem: da li bi jedna CFL 40W - 6400K bila dovoljna za vegetaciju jedne biljke, i jedna CFL 40W - 2700K, za cvjetanje?
Sutra idem kupiti pa molim za odgovor..
Hvala
I da li bi MH 400W ili 250W bila dovoljna za vege i cvatnju?
DJFlyHigh
LEGENDA5.422 REP4%
→ Zmaj
DJFlyHighLEGENDA
jan 2013.
jan 2013.#9
MH - vege
HPS - cvjetanje
i nebi nikako te lampe bile dovoljne, jedino 2 takve za neki pc grow...
a posto ti imas u sobi biljku i trebala bi ogradit s necim prvo prostor di ce biljka rast i onda po velicini prostora biras lampu...
nisi nigdje napisala na kojem prostoru misli bit biljka tako da neznam sta da ti napisem...
sretno s big bangom :))
peace out !
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jan 2013.
jan 2013.#10
ne bi mh ali bi hps. sa jednom cfl 40w ne mozes nista, eventualno sa 4 takve
m@l@
AMBASADOR4.548 REP87%
→ Legenda
m@l@AMBASADOR
jan 2013.
jan 2013.#11
Tnx na odgovorima! Onda je najbolje uzet Sun Muster HPS 250W za vege i cvat, a nije tak ni skupa: 188kn, tak da u gledat to uzet
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jan 2013.
jan 2013.#12
potpuno si curo u pravu, cfl nema tu moc a 4 komada bi te kostala vise (sem ako bi uzimala kineske:) i naravno dala manje lumena, sretno dalje, dobar izbor, ja radim sa 250w isto, nemas brige sa tom lampom :)
15 REP30%
→ Istraživač
feb 2013.
feb 2013.#13
bok
ima jednu biljku, koja mi je rasla u prostoru 1 m visine i 0,5 m airine dubine
nisam imao para za HPS lampu, pa sam joj stavio dvije spiralne ~arulje za terarijsko bilje i ~ivotinje:
1. 24W, temperatura svijetlosti je 4000K i lumena svijetlosti 1100lm (~arulja oponaaa daylight u ungli, ne znam koje spektrove ima ali svijetli ~utom bojom) link
2. 15W, temperatura svijetlosti je 6500K i lumen svijetlosti 350lm (~arulja oponaaa UV spektar ungle, daje 5% UV-B zra
enja, svijetli plavom bojom) link
itao sam kako biljke ne ~ele izrasti iznad 10 cm bez adekvatnog svijetla, moja je velika preko pola metra (3 mjeseca je rasla na tu veli
inu) i stvarno je prava razgranata, gusta ljepotica.
sad bi ja to polako pripremio za cvijetanje ali nemam opet novaca za HPS, pa me zanima sljedee:
dali da je pustim nek raste dalje dok ne nabavim HPS ili da pokuaam sa ovim ~aruljama, pa eventualno obojati jednu obi
nu ~arulju u crveno da dobije crvenog spektra.
tj
hoe li biljka procvijetat pri 5% UVB, 1450lm svijetlosti i 10500K temperature svijetlosti, sa ~utom, plavom i dodanom (obojanom obi
nom ~aruljom u crveno) "crvenom" bojom u prostoru 1 m visine i pola m airine i dubine ?
i jedno podpitanje: di naete te HPS po 200kn, ja kad odem u trgovinu govori mi da ne mogu proi ispod 500kn jer lampa zahtijeva kuiate i svoj vlastiti strujni krug
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
feb 2013.
feb 2013.#14
drug, bas ti treba citanja po forumu, slabo je to svetlo, ne mozes farbati obicnu sijalicu da bi dobio crveni spektar, nije to taj spektar :) i naravno, hps lampa zahteva svoj balast, starter i grlo... o svemu imas detaljnije na forumu
15 REP30%
→ Istraživač
mar 2013.
mar 2013.#15
evo na gore navedeno sam dodao jos samo gro-lux neonku od 25 W, biljka je vec 7 dana u fazi cvijetanja i poceli su mali pistilici
jos sam dodao mjesecevu zarulju 12 sati preko noci
bit ce cini se meni nesto od te biljke i bez HPS, ali da nikoga ne dezinformiram javit ce rezultate za mjesec dana
jan 2013.
1 / 15
jan 2013.
mar 2013.