LEGACY
LED 50/100w
34 odgovora1,939 pregleda
8 REP16%
→ Istraživač
mar 2022.
mar 2022.#1
Pozzz, tra~im ve par dana ali ne mogu da nadjem niata u vezi ovih
ipova. Trenutno koristim hps 600, i naaao sam
ovjeka koji spaja
ipove ima od 50w i 100w ka~e da su Full spectrum. Zanima me kako rade ta svjetla, kako su se pokazali da li je dobra opcija i koja mi ja
ina odnosno koliko
ipova treba da pokrije 1m2 posto ima
ipove od 50w i 100w.? itao sam dosta o ledovima i sijalicama ali ne mogu da nadjem puno o ovim. Kakvi su rezultati da li su bolji nego sa hps ako neko ima iskustva. Hvala puno
h0nda
ZMAJ67.907 REP
h0ndaZMAJ
mar 2022.
mar 2022.#2
Odustani od tih,mislim da ti sto idu direkta na 220 trepere i da nisu bas pogodni,da su to cobovi sa drajverom posebno bila bi dr prica. Makar pricekaj jos koje iskustvo mozda su se kod nekog pokazali ok.
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
mar 2022.
mar 2022.#3
HPS je neusporedivo bolje i puno ja
e svjetlo!
Ovo su COB plo
ice. Mo~e se uzgajat u manjem boxiu,ali moraju biti blizu biljaka,a onda ih pali(ukratko). Ako imaa HPS,nastavi s njime!
14 REP28%
→ Istraživač
mar 2022.
mar 2022.#4
Kupio sam nekoliko takvih nedavno od 20 i 30W. Ako znaa oko struje mo~ea ih kupiti doslovno za sitnia, zalijepia na hladnjak od procesora i obavezno ventilator iza. Nemam pojma kakve su inace, to cu uskoro ustanoviti
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
mar 2022.
mar 2022.#5
isto tolko ces i skidat.
da si malo prozujao po forumu vidio bi da s razlogom nitko ne uzgaja s time. mnogi su probali
14 REP28%
→ Istraživač
mar 2022.
mar 2022.#6
Kupio sam ih puno prije nego sam i znao za ovaj forum, a sad kad su slo~ene nemam puno sta za izgubiti, iskombinirati cu sa bijelim led zaruljama i vidjeti sam.
Bizzzo
ZMAJ166.557 REP
BizzzoZMAJ
mar 2022.
mar 2022.#7
Vrijeme ces izgubiti. A to nekako najskuplje na kraju. Zivce da ne spominjem :)
14 REP28%
→ Istraživač
mar 2022.
mar 2022.#8
A to gubim ionako. Budem se igrao malo, imam dosta led ~arulja na raspolaganju, bude sve na tajmer i solarne plo
e, mo~da cak i zaljevanje. Nemam velika o
ekivanja pa se ne mogu previse bi razo
arati :)
Mravak
LEGENDA9.630 REP46%
→ Zmaj
MravakLEGENDA
apr 2022.
apr 2022.#9
Eo, ja uzeo za ovaj grow sada takve nekakve kineske. Alibaba 50w... Budem okacio sliku jer ne znam koji tocno model su. Koliko vidim ima boljih i losijih ja sam valjda nabo na losije imam dojam da mi biljka raste slabije nego na philips e27 14.5w sa istom kolicinom rasvjetnih tjela. Imam i neke druge dvije kineske koje su po meni bolje njih sam koristio u obje kombinacije znaci i sa philips i sa ovim novim kinezima.
1.imam osjecaj da daju max 30w i to ako...
2. Griju se toliko brutalno da zahtjevaju aktivno hladjene.
3.one su na 220v a vent na kompu 12v tako da moras vuci duple zice
4.kupi hladnjak za AMD ima ravnu bazu pa se lakse montira. Hladnjak od intela moze posluzit ali u tome slucaju moras napraviti adapter s komadom debljeg aluminija.
4.grijuuuuuuuuu toliko da mi je u boxu bilo 34°C u jednom trenutku pa sam morao uzeti puno jacu ventilaciju.
Do kraja growa cu biti pametniji sad sam na 7tjednu cvata.... Cini mi se da ce jos toliko.
Jos zaboravio napisat u boxu od 120*70 imam 6 takvih ledica od toboze 50W i dvije ove srednje gdje je svaka po 100W (racunam da su i ove slabije) a i svjetlo je crvenije neki drugi ton je u koji se ne moze gledati. U ove male mozes.
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
apr 2022.
apr 2022.#10
Sve su loše!
Može se uzgajat,ali obične sijalice su puno jače i bolje!
I ovi reflektori su za drek,jer biljke moraju biti 10-15cm od njih,a onda ih pali. Probao sam oboje i brzo odustao!
OnaVr2Cgspc
PAR im je 14umol/s/m²,a tebi treba barem 500umol/s/m². Ukucaj u tražilicu COB pločice i bit če ti jasno!
I svaki COB ti grije,jer je stotinu malih dioda na malom mjestu(ukratko),zato imaju masivne heatsince!
Mravak
LEGENDA9.630 REP46%
→ Zmaj
MravakLEGENDA
apr 2022.
apr 2022.#11
@0Marac0 hvala na videu... Vracam se ja onda na philips, mislio sam da je biljka takva nikakva spora nije mi palo na pamet pripisat to rasvjeti...
Prvi grow na philips lampama :)
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
apr 2022.
apr 2022.#12
Tako je!
Rae si stavia e27 sijalice,skinea plastiku sa odvija
em,ako ve
nisi i imaa sli
ne diode kao Quantum bordovi. ak mo~da i bolji od nekih kineskih Quantum bordova!
Imaa teme o izradi,samo kucaj e27 sijalice ne mo~ea fulat.
https://www.vutra.org/threads/jos-jedan-diy-e27-led-v1-bez-grla.21221/#post-754635
Mo~e s grlom i bez, ovisi o tebi i koliko si spretan s alatom!
Ekipa uzgaja ispod njih i ima dobre rezultate. Uatedit
ea si i struje i ~ivaca,jer ovako si ziher,da svjetlo daje rezultate i sad brinea o drugim stvarima:)
Temp. Vlaga, ventilacija itd.da ne spamam....
Mravak
LEGENDA9.630 REP46%
→ Zmaj
MravakLEGENDA
apr 2022.
apr 2022.#13
Jesam, sve sam to odradio na prvom grow-u ovaj put sam si mislio mozda postoji nesto bolje pa sam experimentirao sa doticnim ledicama... Koje nisu dovoljne ni za klonove... Evo bas ih gledam kako se muce... Necu ni kacit slike da me ne optuzite za zlostavljanje...
Budem u nekom trenutku sve to sa~eo u neki post pa da se ne ponavljaju greske
Bizzzo
ZMAJ166.557 REP
BizzzoZMAJ
apr 2022.
apr 2022.#15
Re
eno mu je vec, medjutim znas onu. Dok sam glavom ne udaria, djaba ti netko nesta u glavu mo~e htjet utjerati :)
Mravak
LEGENDA9.630 REP46%
→ Zmaj
MravakLEGENDA
apr 2022.
apr 2022.#16
@Bizzzo Evo dao si mi ideju za profilnu ahahah :)
Sta cu kad volim isprobavat... Budu se iskoristili cooleri za cree ili nesto slicno malo ozbiljnije a ovo u smece :D
tocc
ENTUZIJASTA203 REP1%
→ Poznavalac
toccENTUZIJASTA
jan 2025.
jan 2025.#18
Imaslampe npr viparspectra v300(135w) zatptak eura i daje fantasticne rezultatezajednu bilju...ak su u 3g vreci mozesi dvije sadobrim lst-om a ful spectrum je dovoljna za box 60*60...ove ledice kajpitasnisu losealuznjih same imas jos toga..moraju imafhladnjak i vent za odvod topine ...cak kazu da izgore u parkinal ih spojisi upalis bez hlaenja
mar 2022.
1 / 18
mar 2022.
jan 2025.