LEGACY
Položaj ventilacije?
35 odgovora2,276 pregleda
Ganger
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
GangerENTUZIJASTA
dec 2015.
dec 2015.#1
Pozdrav, ja sam novi-stari
lan... Nisam pisao 5 godina sa starog naloga (Username: Gawrey) a izgubio sam pritup emailu... No to je nebitno... Odlu
io sam da ponovo zapo
nem uzgoj. Na~alost, zbog potreba le
enja.
Poato je novac naravno najvei problem morau koristiti ~ivinu sijalicu od 250w. Box je 40cm x 60cm x 100cm.
A poato se te sijalice mnogo greju onda mi je potrebno i hlaenje rasvete. Kontao sam da ubacim dva ventilatora koja uvla
e i jedan ventilator koji izvla
i vazduh. Tu imam dilemu. Kako postaviti ventilatore? Evo jedna slika kako sam planirao. Ali ne znam da li bi ovaj gornji koji uduvava vazduh pravio problem jer bi kasnije duvao po cvetovima? Hvala unapred. Pozz, kontam da uradim i neki dnevnik. :)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
dec 2015.
dec 2015.#2
ne znam za ventilaciju al box ti je mali za 250w vruceg svetla, to su dimenzije za 150w
Ganger
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
GangerENTUZIJASTA
dec 2015.
dec 2015.#3
Mislia da je mnogo zbog toplote? Naaao sam jedino od 125w, nema od 150.
Ova od 250w mi daje ta
an broj lumena koji je potreban za 0.25 kvadrata (12700 Lm)...
Da li bi moglo da proe za vegetaciju 125w (6800 Lm) na toj povraini?
A da li mislia da bi akodilo duvanje po cvetovima?
Crta_Belog
AMBASADOR2.336 REP24%
→ Legenda
Crta_BelogAMBASADOR
dec 2015.
dec 2015.#4
Evo ovako....ja imam istu tu zarulju i stavio sam ju u vege box D 150 x Š 50 x V 60 (tvoju sliku zarotiraj za 90°), sa 3 120x120 cm venta (oni kockasti,3cm debljine) te slobodnim usisom i mogu ti reči da je jedva hladilo.... Na kraju sam morao zamjeniti ju sa neonkama jer mi je previše vodu grijalo (hydro)... Tako da jebeno grije. Razmisli o jacem ventu ili probaj sa par komada kao i ja...
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
dec 2015.
dec 2015.#5
razmisli o nekom staklu ispod lampe a onda ide jos jedna rupa za ispuh u prostoru za biljku, upuh pasivan a taj vent montiraj na novi ispuh. Ako mislis ulje raditi trebati ce ti vise biljaka, koliko sam vidio tu na forumu, to su male kolicine. Veli mentor Opa cupa, mali box - veliki problem, veliki box - mali problem. Sretno u svakom slucaju!
Ganger
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
GangerENTUZIJASTA
dec 2015.
dec 2015.#6
Prvo da vam se zahvalim na pomoi. Da su ljudi na Balkanu uvek ovako slo~ni bilo bi nam mnogo bolje :)
Ne planiram praviti ulje, ovo je za potrebe le
enja nesanice. Deaava se da ne mogu spavati i po 6 dana.
Ne mogu piti zvani
no priznate lekove jer mi od njih loae.
Po
eo sam redovno koristiti kanabis pred spavanje i on mi jedini poma~e a nemam nikakve nus pojave. ak me i doktorka pitala da li sam probao kanabis.
Tako da planiram redovan grow 1 do 2 biljke.
Odlu
io sam sledee. Od rasvete u uzeti 4 x 45w CFL, 6500k, 2200Lm. To je oko 8800Lm za po
etak, pa u dodati joa jednu kasnije.
Kontam da u ovime reaiti ovaj problem sa ventilacijom jer manje greju. Svakako stavljam 2 x uduv i 1 x izduv.
Usput da napomenem da sam u procesu pravljenja automatskog rada. Pomou Arduina u automatski kontrolisati svetlo, hlaenje (temperatura i vla~nost).
Napisau tutorijal o tome i postaviti programski kod. Lako je za napraviti i koata mnogo manje od svih elemenata kada uzimaa posebno a mo~e uatedeti vreme. :)
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
dec 2015.
dec 2015.#7
napravi prvi box kako si vec zamislio, poslje prvog uzgoja znati ces vise pa pretumbavaj i preslaguj, to je jednako zanimljivo. ove 6500k lampe su za vegetaciju i biljke su vise grmaste, ne idu u visinu sto je dobro ali cvijetanje nemozes s njima odraditi, za to je potrebno 2000k,2500k, procitaj jos jednom temu o rasvjeti
Ganger
ENTUZIJASTA258 REP14%
→ Poznavalac
GangerENTUZIJASTA
dec 2015.
dec 2015.#8
Znam za rasvetu... 4200k do 6000k za vegetaciju... 2700 Kelvina je cvetanje. Hvala puno na pomoi. }iv bio. :)
9 REP18%
→ Istraživač
jan 2016.
jan 2016.#9
poz, ovo je moj prvi post!
ako se spojim direkno na dimnjak dali mi je potreban ventilator za ispuh, jer dimnjak vuce automatski ili bi jos nesto trebalo napraviti.
cjenio bi savjet
Crta_Belog
AMBASADOR2.336 REP24%
→ Legenda
Crta_BelogAMBASADOR
jan 2016.
jan 2016.#10
Dimljak vuce automatski kad gori pec naravno... Ako ne zelis da ti grow gori onda naravno da trebas vent :ajnstajn:
7 REP14%
→ Istraživač
mar 2016.
mar 2016.#11
Pozdrav.. Iako viae
itam nego piaem (u principu, ovo mi je prvi post) zanima me jel netko probao ovo sa joa jednim staklom ispod lampe. Pretpostavljam da bi ta ''nadprostorija'' iznad biljki i u kojoj je 250W u cooltube-u rijeaila problem temperature od 35 stupnjeva.. ima li tko iskustva sa premalim boxom i prejakom lampom?
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
mar 2016.
mar 2016.#12
Cooltube bi trebao biti dovoljan i mislim da je staklo beskorisno ako cooltube ve
postoji. Stanje popravlja ja
i vent/protok zraka.
7 REP14%
→ Istraživač
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
mar 2016.
mar 2016.#14
U principu, vrlo
esta pojava iz uvijek istog razloga, pretpostavlja se da e viae lumena dati bolji prinos a ne uzimaju se u obzir i drugi
imbenici. Za slo~iti mikroklimu svi se malo pomucimo ispo
etka, na pola growa ve znaa, do kraja si majstor mikroklime. Ljeto nije za uzgoj u boksu.
7 REP14%
→ Istraživač
mar 2016.
mar 2016.#15
Ma nerazmialjanje da e se zgotoviti tek krajem 5-tog. Prelazom na 150hps stvar e se nadam se poboljaati..
h0nda
ZMAJ67.907 REP
h0ndaZMAJ
mar 2016.
mar 2016.#16
Pozdrav, takoer viae
itam nego ato piaem, uglavnom ato se ti
e ovog sa staklom ispod lampe testirao sam pc box sa hps-om 150 w i ventilatorom protoka 180 m3 te je razlika sa staklenom pregradom cca 1,5 stupnjeva manje nego bez pregrade!
mtran
AMBASADOR1.636 REP4%
→ Legenda
mtranAMBASADOR
mar 2016.
mar 2016.#17
Verovatno ima uticaja luft od stakla do boxa da moze topli lakse da ode na izduv,a i ugao venta koji duva po staklu.
Meni je jak unutrasnji vent na sredini u kontra smeru ka ulazu ubijao temp za 4c.
dec 2015.
1 / 19
dec 2015.
okt 2016.