VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaprigusivac zvuka koristiti kao carbon F???
LEGACY

prigusivac zvuka koristiti kao carbon F???

18 odgovora2,661 pregleda
Smokemashine HRENTUZIJASTA

okt 2007.

#1
mene zanima ope misljenje moje teoretske ideje...jer neznam dal da to slozim... prigushivach mi je metar dugachak i ima sa obe strane otvore za cirkulaciju zraka....ako napunim cijeli prigusivac aktivnim ugljenom i zatvorim sa metalnim sitima(da ogljen fixno stoji..full napresano)sa obe strane...znaci da cirkulira zrak kao obicno kroz prigusivac ali sad i kroz aktivni ugljen....to bi trebao biti filter----sta ne...u orginal filteru se isto nish drugo ne deshava...sta ne?cirkulacija zraka kroz ugljen ?!?! poz SM
bushmasterISTRAŽIVAČ

okt 2007.

#2
Mislim da to nece raditi, jer: -treba veoma jak vent da progura vazduh kroz to chudo o kome bi mogao napisati kako si ga napravio :) (check your pm) -i ako nadjes tako jak vent, opteretices ga u slucaju da guras vazduh kroz njega, u drugom slucaju da vuces vazduh iz njega, treba ti veliki pod pritisak da bi izvukao vazduh kroz filter Mislim da sam donekle pomogao. ovo sam saznao sinoc :) Ja sebi pravim jedan "carbon scrubber", i mogu ti rci da nist nije komplikovano, kako sam to mislio na pocetku. Dovljno je naci samo limara i dati mu dimenzije. btw pogledaj nesto o samogradnji jeftinih ali najefikasnijih karbon-filtera: http://www.bcbudonline.com/forums/index.php?act=Attach&type=post&id=4914
Smokemashine HRENTUZIJASTA

okt 2007.

#3
imam jeben ventilator...usis 160mm...za 500 kubika...on meni radi na pola znage i vakuum mi je u ormaru...hehe moram te iznevjeriti d.f.....to se kupi u ducanu:)....izradjen ti je iz dva sloja vrste flexcijevi 2 debljine i izmedju je postavljena staklena vuna od 5 cm....otvori su cjevski navoji od 160mm...
bushmasterISTRAŽIVAČ

okt 2007.

#4
Probaj ovu varijantu odozgo, mislim da se neces pokajati. Ljudi po nekim stranim forumima koji imaju 6000W iznad svoih biljaka kazu da home made carbon scrubber ne omasuje :) poz
DoktorPOZNAVALAC

okt 2007.

#5
Za toliki vent. ti treba mnogo veca povrsina ugljenog filtera od povrsine 2*160cm kruga! Samo je to problem! mislim da bi ga gusilo i izvlacio bi i deo mirisa jer je brzo prosao vazduh kroz malu povrsinu!
Smokemashine HRENTUZIJASTA

okt 2007.

#6
u tu cijev stane 4kg carbona....nisi dobro rachunao doc...160mm *1000mm je prostor za punjenje...4 put vishe karbona nego u normalnom filteru...ali chu ipak slozhit onaj jedan filter sa liste brdo filtera....thnx za link-->df...fora... poz SM
doomerLEGENDA

okt 2007.

#7
Al smoke kolko si platio taj prigusivac venta.... mene zanima nesto slicno bi si uzeo.... ja mislim da mozes stavit ugljen unutra i da ti koristi kao filter ali protok zraka ce biti manji....... mozda bi mogo stavit ugljen ono ne preg cjele cjevi neg malo, naguras ugljena u najlonku i stavis nutra al neznam oce ti zacepit cijev ; )
Smokemashine HRENTUZIJASTA

okt 2007.

#8
da...doom...o tome sam i razmislao......da ga naguram unutra...moze se napravit da zacepi...nemora biti cijela cijev puna...i mislim da cu stimpostic jos nesto...da barem ustedim 50euro za carbon f i 50 euro za dimmer venta...jel imam neki regulator od struje na vent priklucen i kad reguliram da sporije ide pocme mi vibrirat i fuckati...a ako mi vent radi punom snagom mi stvara usisni zvuk kao da imam "reaktor" u poslovnom prostoru...tako da kad napunim ugljen ce biti usisna snage manja jel je ugljen koci...ako sam teoretski u pravu..dve muhe jedan potez?!? ja sam platio 120eura prigusivac...imas ga u firmi nekoj blizu rotora na veleseimu...fakat sam ime zaboravio od firme i nemogu je vise ni na netu naci...ona ima sve...carbon f,prigush,ventice do milju kubika,flexcijevi...svesve... ali sta che tebe taj prigusivac...sta nisi rekao da nes vise growat...stara itd:)??hehe(ja imam srece da su mi starci dopustili u firmi 2 biljke postaviti:))
doomerLEGENDA

okt 2007.

#9
Nemam place za growat smoke, al mozda fore radi napravim 2 boxa flower i vege i nek budu prazni ebem im misa, paradajz cu growat ak treba ; D Fali mi od opreme, vent za Ct, Ct za 600w, prigusivac zvuka ventra, one cijevi i neke pizdarije, carbon filter ? oko 200 - 300 euro opreme, mozda prodjem jeftinje budem vidio....
DoktorPOZNAVALAC

okt 2007.

#10
Probaj druze mmada na svim kupovnim a i hom made filterima je deblina aktivnog uglja od 2.5 do 5-6cm pa sve to odredjene povrsine a kod tebe bi bilo odredjena povrsina sa 100cm debelim slojem uglja! Zamisao je dobra! Probaj pa javi kako si prosao jer to znatno stedi prostor u box-u!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se