LEGACY
prigusivac zvuka koristiti kao carbon F???
18 odgovora2,661 pregleda
Smokemashine HR
ENTUZIJASTA422 REP56%
→ Poznavalac
Smokemashine HRENTUZIJASTA
okt 2007.
okt 2007.#1
mene zanima ope misljenje moje teoretske ideje...jer neznam dal da to slozim...
prigushivach mi je metar dugachak i ima sa obe strane otvore za cirkulaciju zraka....ako napunim cijeli prigusivac aktivnim ugljenom i zatvorim sa metalnim sitima(da ogljen fixno stoji..full napresano)sa obe strane...znaci da cirkulira zrak kao obicno kroz prigusivac ali sad i kroz aktivni ugljen....to bi trebao biti filter----sta ne...u orginal filteru se isto nish drugo ne deshava...sta ne?cirkulacija zraka kroz ugljen ?!?!
poz
SM
bushmaster
ISTRAŽIVAČ70 REP13%
→ Entuzijasta
bushmasterISTRAŽIVAČ
okt 2007.
okt 2007.#2
Mislim da to nece raditi, jer:
-treba veoma jak vent da progura vazduh kroz to chudo o kome bi mogao napisati kako si ga napravio :) (check your pm)
-i ako nadjes tako jak vent, opteretices ga u slucaju da guras vazduh kroz njega, u drugom slucaju da vuces vazduh iz njega, treba ti veliki pod pritisak da bi izvukao vazduh kroz filter
Mislim da sam donekle pomogao. ovo sam saznao sinoc :)
Ja sebi pravim jedan "carbon scrubber", i mogu ti rci da nist nije komplikovano, kako sam to mislio na pocetku. Dovljno je naci samo limara i dati mu dimenzije.
btw pogledaj nesto o samogradnji jeftinih ali najefikasnijih karbon-filtera:
http://www.bcbudonline.com/forums/index.php?act=Attach&type=post&id=4914
Smokemashine HR
ENTUZIJASTA422 REP56%
→ Poznavalac
Smokemashine HRENTUZIJASTA
okt 2007.
okt 2007.#3
imam jeben ventilator...usis 160mm...za 500 kubika...on meni radi na pola znage i vakuum mi je u ormaru...hehe
moram te iznevjeriti d.f.....to se kupi u ducanu:)....izradjen ti je iz dva sloja vrste flexcijevi 2 debljine i izmedju je postavljena staklena vuna od 5 cm....otvori su cjevski navoji od 160mm...
bushmaster
ISTRAŽIVAČ70 REP13%
→ Entuzijasta
bushmasterISTRAŽIVAČ
okt 2007.
okt 2007.#4
Probaj ovu varijantu odozgo, mislim da se neces pokajati. Ljudi po nekim stranim forumima koji imaju 6000W iznad svoih biljaka kazu da home made carbon scrubber ne omasuje :)
poz
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
okt 2007.
okt 2007.#5
Za toliki vent. ti treba mnogo veca povrsina ugljenog filtera od povrsine 2*160cm kruga!
Samo je to problem! mislim da bi ga gusilo i izvlacio bi i deo mirisa jer je brzo prosao vazduh kroz malu povrsinu!
Smokemashine HR
ENTUZIJASTA422 REP56%
→ Poznavalac
Smokemashine HRENTUZIJASTA
okt 2007.
okt 2007.#6
u tu cijev stane 4kg carbona....nisi dobro rachunao doc...160mm *1000mm je prostor za punjenje...4 put vishe karbona nego u normalnom filteru...ali chu ipak slozhit onaj jedan filter sa liste brdo filtera....thnx za link-->df...fora...
poz
SM
doomer
LEGENDA10.053 REP51%
→ Zmaj
doomerLEGENDA
okt 2007.
okt 2007.#7
Al smoke kolko si platio taj prigusivac venta....
mene zanima nesto slicno bi si uzeo....
ja mislim da mozes stavit ugljen unutra i da ti koristi kao filter ali protok zraka ce biti manji....... mozda bi mogo stavit ugljen ono ne preg cjele cjevi neg malo, naguras ugljena u najlonku i stavis nutra al neznam oce ti zacepit cijev ; )
Smokemashine HR
ENTUZIJASTA422 REP56%
→ Poznavalac
Smokemashine HRENTUZIJASTA
okt 2007.
okt 2007.#8
da...doom...o tome sam i razmislao......da ga naguram unutra...moze se napravit da zacepi...nemora biti cijela cijev puna...i mislim da cu stimpostic jos nesto...da barem ustedim 50euro za carbon f i 50 euro za dimmer venta...jel imam neki regulator od struje na vent priklucen i kad reguliram da sporije ide pocme mi vibrirat i fuckati...a ako mi vent radi punom snagom mi stvara usisni zvuk kao da imam "reaktor" u poslovnom prostoru...tako da kad napunim ugljen ce biti usisna snage manja jel je ugljen koci...ako sam teoretski u pravu..dve muhe jedan potez?!?
ja sam platio 120eura prigusivac...imas ga u firmi nekoj blizu rotora na veleseimu...fakat sam ime zaboravio od firme i nemogu je vise ni na netu naci...ona ima sve...carbon f,prigush,ventice do milju kubika,flexcijevi...svesve...
ali sta che tebe taj prigusivac...sta nisi rekao da nes vise growat...stara itd:)??hehe(ja imam srece da su mi starci dopustili u firmi 2 biljke postaviti:))
doomer
LEGENDA10.053 REP51%
→ Zmaj
doomerLEGENDA
okt 2007.
okt 2007.#9
Nemam place za growat smoke, al mozda fore radi napravim 2 boxa flower i vege i nek budu prazni ebem im misa, paradajz cu growat ak treba ; D
Fali mi od opreme, vent za Ct, Ct za 600w, prigusivac zvuka ventra, one cijevi i neke pizdarije, carbon filter ?
oko 200 - 300 euro opreme, mozda prodjem jeftinje budem vidio....
Doktor
POZNAVALAC891 REP32%
→ Ambasador
DoktorPOZNAVALAC
okt 2007.
okt 2007.#10
Probaj druze mmada na svim kupovnim a i hom made filterima je deblina aktivnog uglja od 2.5 do 5-6cm pa sve to odredjene povrsine a kod tebe bi bilo odredjena povrsina sa 100cm debelim slojem uglja!
Zamisao je dobra!
Probaj pa javi kako si prosao jer to znatno stedi prostor u box-u!
okt 2007.
1 / 10
okt 2007.
okt 2007.