VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaPC Box
LEGACY

PC Box

260 odgovora32,786 pregleda
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#1
Evo kakav smo box napravili... Kuciste prefarbano u crno, sa tag-om "M" koji bas nije uspio :lol: Unutrasnjost Mary :beba: Ventilator, cokoladice i lampa "Gro-Lux" Timer za lampu i adapter za ventilator
SLO-EraLEGENDA

okt 2006.

#2
Super sad još led-diode i napravit èeš biljkicu fantazija :D :D ne šalim se-extra
SLO-EraLEGENDA

okt 2006.

#3
ako možeš gde naèi maylr-visoko reflektivan matertijal sa nutrašnje strane kuèišta
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#4
Moram jos zatvoriti rupe i rupice sa plastelinom da ne izlazi svijetlost. Ipak to stoji kao drugi komp u sobi :lol: Cijelu unutrasnjost sam mislio zamotati u aluminijsku foliju. Iako i sad ovaj lim dosta reflektira
SLO-EraLEGENDA

okt 2006.

#5
Lim dobro odbija,kad budes imao vremena i nesto novca mogao bi po celoj nutrašnjosti istanlirati ledice-na tu velièinu extra dobro si to skomponovo :)
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#6
Hvala :wink: Sta ce ledice pomoci biljci? Kakve da stavim?
SLO-EraLEGENDA

okt 2006.

#7
pogledaj malo po netu o uzgoju sa ledicama.Doala bi tu SCROG tehnika bas dobro...
Svizac_:)ENTUZIJASTA

okt 2006.

#8
Hmmmm...pretpostavljam da se onda u ovoj oskudici prostora mo~e posaditi jedino lowryder? Ili se varam?
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#9
Vidjet cu malo za scrog... Da, lowryder bi bio najbolji, iako je trenutno obicna domacica posadjena. Ne znam gdje bih nabavio sjeme lowrydera, tako da cu se morati snaci sa ovim sta imam.
SLO-EraLEGENDA

okt 2006.

#10
varas se kolika je visina boxa od compa? Seme možeš naruèiti preko neta ili se obrati na [email protected] napiši u èemu je problem...probat èemo u najkraèem roku naèi traženo po sto povoljnijoj ceni...
GrowimirPOZNAVALAC

okt 2006.

#11
Impresioniran sam ..mozes tu posaditi vecinu vrsta al mora bit kratka vegetacija (SOG)ili (SCROG) tehnikom bit ce male ali potentne .. jos da je vece kuciste...
SLO-EraLEGENDA

okt 2006.

#12
jedna biljka ali sredjena-hardd disk
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#13
Normalni midi tower, znaci neka 43cm... Nemam metar pri ruci da izmjerim tocno. Mislio sam kasnije mozda rezat biljku u natjerat je da raste malo vise u sirinu. Ili je to losa ideja? Citajuci po netu, postao sam malo skeptican za svijetlo koje je trenutno unutra - Sylvania Gro-Lux 15W. Da li bi biljci u ovom boxu smetalo jace svijetlo poput nekog HPS svijetla od nekih 150W?
GrowimirPOZNAVALAC

okt 2006.

#14
Hps bi bio super al ja mislim da bi najbolji bio enrvolite one kako stedne bas za biljke..jer malo griju a slabije su od Hps-a koji bi previse grijao...
SLO-EraLEGENDA

okt 2006.

#15
ma za tu dimenziju i 70w HPS dolazi u obzir i jedna scrog biljka! jeli ti elektro struka blizu ili ako imaš moguènost naci simax-extra light staklo..onda možeš nutra i 250W :D :D
TripcoPOZNAVALAC

okt 2006.

#16
Gro/Lux ima vrh spektra više u crvenom delu pa je prilagoðeniji za cvetanje, ali je O.K. i za veg. fazu. Seæam se sa Overgrowa nekih ovakvih boxova i Deep Chunk se zadivljujuæe dobro pokazao kad se oreže. Pazi ako stavljaš Mylar na zidove - provodi struju.
BaphometENTUZIJASTA

okt 2006.

#17
Ako se odluèiš radit ScrOG tehniku onda ti mogu pomoèi pošto i ja radim s tom tehnikom uzgoja. Ja se potpuno slažem sa Erom da bi bilo dobro da napraviš screen i pod njega staviš jednu biljku koju imaš kraèi perijod na vegetaciji. Screen stavi cca 8-10 cm iznad saksije i poslije imaj vegetaciju tako dugo dok ne popuniš screen cca 60-70%(ovisi da li je sativa ili indika)onda cvatanje. :wink: super ti je ideja ajde lp
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#18
Ja sam mislio da se Cykke samo zajebava, pa ovo je dobra fora, za poslikati i pokazati frendovima, ali da baš za ozbiljno uzgaja vutru u kuèištu od kompa?, to mi je malo prebrutalno, pa ima valda negdje više prostora... :)
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#19
Nazalost, sa velikim poteskocama nalazim HPS lampe u Rijeci, a i te moram naknadno narucivat. Tako da bi bio jako zahvalan kad bi me netko mogao uputiti gdje nabaviti neku HPS lampu sa malo vati...
BaphometENTUZIJASTA

okt 2006.

#20
ja se bojim da neèe bit dovoljno prostora za sve,mislim na saksiju mala oko 10cm visine,screen iznad saksije 8cm i lampa èe ti uzet 20cm i to skupa evo je 38cm,neznam. Ja lièno bi stavijo ledice jer ne zauzmu skoro ništa i možeš jih približit èisto do biljke. evo link UK420 forum ovdije imaš jedan grow napravljen sa led diodami http://www.uk420.com/boards/index.php?showtopic=69950&st=0 lp P.S.-problem kod LED-ic je da su jako skupe ali vrjeme njihovog rada je duže od bilo kakvih lampi,kod HPS lame jakost pada sa njenom starošèom......
SLO-EraLEGENDA

okt 2006.

#21
cykke napiši šta želiš naèi na [email protected] pa èemo potražiti nesto ugodno :)
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#22
@Tripco Odlicno. Znaci svijetlo je ok. @Baphomet Jos cu malo prouciti scrog, pa ti se onda jevim sa pitanjima :bravo_biggreen: @Weedran Box je napravljen cisto da vidim da li tako nesto moze uspijeti. Nazalost, nemam mjesta u stanu gdje bi mogao saditi buduci da zivim sa starcima, tako da je ovo jedino sto sam trenutno mogao napraviti. U prvotnom planu je bio big tower (oni malo veci toweri, od raznih servera), ali ga nismo uspjeli naci. To ce biti sljedeci projekt :D @Baphomet Hvala na infu. Proucit cu malo ovih dana, jer sam pretrpan sa faxom i slicnim stvarima @SLO-Era Kao stosam vec rekao Baphometu, samo da malo proucim i vidim sto bi mi jos trebalo, pa se javim marketingu :wink:. Hvala
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#23
Malo sam pregledao LED tehniku sa 420uk foruma, i sada mi je iskreno jos manje jasno. :lol: Ako je netko vec radio sa time, jel me moze uputiti koje vrste LED dioda su dobre za rast, i koliko bi ih cca trebalo da poboljsam svijelo za ovu jednu biljku u growboxu? Sto vise gledam slike biljki po netu, sve vise se pitam "gdje cu ja s njom kad naraste?". :lol:
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#24
Ja sam isto razmišljao o uzgoju sa ledicama, jer ne griju i imaju vrhunski spektar, ali sam zakljuèio da je omjer lumeni/cijena prevelik, daleko preskupa investicija.
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#25
Za neki veci uzgoj da, ali za jednu malu biljku mozda ne bi bilo lose investirati u tako nesto... Neki update-ovi boxa. Novi digitalni timer Pozicija boxa u sobi. Ova crna masa (neka vrsta plastelina) po boxu zatvara rupe da svijetlost ne izlazi. Vise se vidi na slici nego u stvarnosti, buduci da je slikano sa flashem, a soba je uvijek dosta zamracena. Odvratno ruzno, ali ucinkovito.
BloodspillerPOZNAVALAC

okt 2006.

#26
Èekajte malo. Hoèete reæ da se u tom boxu može biljka uzgojiti? do kraja? I šta su te ledice dovoljne za cijeli život biljke ili samo za neku fazu???
SLO-EraLEGENDA

okt 2006.

#27
to se zove igranje :D kojeg ja uvek podupirem Istina je,da nije realno oèekivat neki urod od poèetka.. ledice su stvarno mal skuplja investicija možda stvarno sa neonkama ili naèi pravo staklo i napravit kao neki "cool tube" HPS zarulja sa staklom,.. bi ti uzela još nekih 8-9cm- jedna od ideja treba naèi samo kristalno staklo-extra light-odporno na temp.Pozadi stavit ventilator za odvod BTW Èehi imaju dobro staklo-èekaj gde su ono u Yugi odlazili po kristal...pitaj babu, mamu
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#28
Ma te ledice nisu dovoljne za ništa osim ako nemate previše para kod sebe, pa ih kupite u dovoljnom broju, govorim o veeeelikoj cijeni. Pogledajte malo po online shopovima koji nude led lampe pa æete vidjeti omjer wati/lumeni/cijena. Ali tko voli neka se igra, pa æe dobiti iskustvo i s time.
BloodspillerPOZNAVALAC

okt 2006.

#29
Izgleda da æu se ja poèeti igrati s time. Takvi su uvjeti. Samo nije mi jasno koliko masovno skupo može doæ kad bi uzgajao boljke na 30x50x50. Za to ne vjerujem da treba puno tih ledica ili treba? Ajde ako tko zna malo više o tome; koliko lumena imaju, gdje su dostupne, neka javi... P.s jesu to najjobiènije ledice ili neke posebne za uzgoj?
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#30
Google u ruke i deri. http://www.theledlight.com/dcbulbs.html http://www.superbrightleds.com/edison.html http://www.ledtronics.com/ds/r30-123/ ...itd...
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#31
Po pricama sa drugih foruma, najpogodnija vrsta za ovako mali box je Lowryder. Samo me interesira gdje bih mogao nabaviti sjeme, osim nabavljanja preko site-ova. HPS cooltube je zanimljiva stvarcica, ali koliko sam vidio po site-ovima najmanje HPS lampe su od 125W. Nece li to biti prejako svijetlo za tu velicinu boxa, bez obzira na toplinu? Razmisljao sam jednostavno montirati i spojiti po cca 5 ledica u svaki kut kucista... Da li bi to sta koristilo?
BloodspillerPOZNAVALAC

okt 2006.

#32
5 ledica? Nema teoretske šanse... Pa pogledaj malo na netu koliko puno ljudi ledica koriste i još nisu sigurni u svoj posao. Mislim da je najbolja ideja za takav prostor cool tube i hps gro-lux 125w i pièi. Izgleda da æe tako bit i u mom box. Ipak ovih ledica stvarno treba puno a i još uvijek nisu najbolje za uzgoj a i preskupe su za poèetak...

okt 2006.

#33
oprostite totalni offtopic ali ako jos niste pogledajte OBAVEZNO svi u kolektivu weedranow potpis o onda u potpisu onaj link za youtube...
SLO-EraLEGENDA

okt 2006.

#34
nema cool tube za manje jaèine-veè 400w kažuje pitanje koliko je isplatljivo! Najmanja jaèina hps je 70w
BloodspillerPOZNAVALAC

okt 2006.

#35
kako nema. Ima za 250w na alienovom sajtu...
GrowimirPOZNAVALAC

okt 2006.

#36
Pogledajte ovo to je po meni najbolja rasvjeta za ovo bas cu naruciti jednu i provat napravit ovakav box..moglo bi bit ludo.. http://www.envirolites.co.uk/reflectors.html
VanzemaljacAMBASADOR

okt 2006.

#37
I po meni.Jednu od 125w(ne jaèe jer i one se griju)crvenog spektra.Idealno bi bilo imati i jednu plavu za veg.ali može sve i sa crvenom.Tad bi se unutra moglo komotno uzgojiti 3 dobra lowridera.To je u ovom sluèaju po meni 100% sigurna kombinacija.Sve ostalo je ? pogotovo ako je èovjeku prvi grow,a još pri tome u tako malom prostoru.
BaphometENTUZIJASTA

okt 2006.

#38
Envirolet lampa jedna plava i jedna crvena 125W za ovaj PC box je po meni najbolje rješenje jer LEd tehnika je za sad pre skupa. 125W envirolet i 70W HPS griju skoro jednako zato stavi in-out ventilaciju i bit èe uredu. P.S.stavi sa unutrašnje strane PVC foliju bjelo crno(bjela nutar a crna prema van)nikako alu folije. lp
GrowimirPOZNAVALAC

okt 2006.

#39
Ima i ovakva lampa sa kombiniranim svijetlom pola plavi pola crveni...
Svizac_:)ENTUZIJASTA

okt 2006.

#40
Brijem da ne :cry:
Bezze_SaAMBASADOR

okt 2006.

#41
Èitam ovo i stvarno dobra ideja, mada dosta "zajebancija" oko toga, radi malte ne nièega... ali fora ko fora extra ... bez daljnjeg :)

okt 2006.

#42
Hmm zanimljivo. Malo sam gugla za kuciste neki big tower. http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=052603&id_artikl=052.603.006 EVo, sto mislite bili u tome izrasla 3 lowrydera ili ekvivalenta sa jednom 70 hps zaruljom ? :)
BaphometENTUZIJASTA

okt 2006.

#43
Ne nažalost imaš envirolet lampe samo za vegetaciju i cvatanje svako posebno. Dobro je to da netrebaš prigušivaè jer je on napravljen u žarulji,treba ti samo grlo E40 i onda naprijed. :wink: lp
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#44
Jel bi se moglo negdje u hrvatskoj nabaviti envirolet lampe? Ako tko ima informaciju... Frend mi je preporucio da stavim gnojivo u kuglicama na zemlju. Uglavnom, bez da sam provjerio, spaljeno sam odmah stavio to gnojivo na zemlju. Jutros otvorim box i imam sta za vidjet. Biljka je bila na izmaku snaga, skoro uvenula. Sada je gnojivo maknuto i biljcica se polako oporavlja (osjetna razlika "potistenosti" biljke od ujutro do sada). Update boxa: Buduci da je dosta tlakasto otvarati box da vidim kako napreduje biljka, ugradio sam web kameru da mogu preko kompa pratiti sto se dogadja u boxu :D Evo jednog screenshota A ovo je slika od prekjucer kada sam stavio to kobno gnojivo
GrowimirPOZNAVALAC

okt 2006.

#45
Ima al proizvode ih njemci neznam tocno ali proguglajte i naci ce te a ako ja nadem prije javit cu ima 100 % pola cjevi je plavo pola crveno tako cete ih prepoznati...
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#46
Cykke ako je to ono gnojivo koje ja mislim da je - od toga sve izgori (vrlo je jako). Jednom sam malo bacio toga na travu (dvorianu travu :D ) i sva je izgorjela. Ako se u vodi vrlo lako otapa onda je to to gnojivo na koje mislim.
GrowimirPOZNAVALAC

okt 2006.

#47
Evo nasao sam neke sa punim spektrom ali nisu to te sto sam trazio ali isti k.. http://www.alibaba.com/catalog/11439307/200w_Grow_Lamp.html
VanzemaljacAMBASADOR

okt 2006.

#48
Nemoj da si materijalista :wink: Sve je to igra i tako treba,uostalom i život je igra :D No ako æemo sa te strane-2-3 loleka unutra i može ladno i bez puno zajebancije za 2mj.dobiti 30-40g(moguæe manje a moguæe i više).Što i nije "malte ne ništa" Èisto sumnjam.Ako imaš "visa" ili neku drugu karticu onda ti je najsigurnije na "eBay"(i ja sam svoje tamo kupio),a tamo imaš i E-40 grla sa metalnim krilcima na kojima su rupe,samo trebaš dva šarava i jednostavno montiraš. I zajebi to gnojivo :shock: Mislim da si ovo tražio http://www.jungleboost.ch/es/default_mg.asp
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#49
Today is the sad day... :cry: Biljka ju gnojivo dotuklo. Weedran, nazalost to je to gnojivo. Ako netko je u blizini Rijeke i ima kakvo sjeme za podijelit.... :D Sto se tice envirolet lapmi. Imam kreditnu, ali nema mi gdje to doci buduci da zivim sa starcima, pa bi bilo previse pitanja "cemu ta lampa"
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#50
Žao mi je Cykke, ubuduæe uvijek èitaj kolièinu doziranja pri upotrbi nekog gnojiva. Po tvojoj slici mogu zakljuèiti da si stavio više od 200x potrebne kolièine, s tim da se to gnojivo prvo mora rastopiti u toploj vodi pa onda zalijati s takvom vodom. Imao sam verziju takvog ili sliènog gnojiva za jagode, a tako piše na vreæi.
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#51
Nisam kupio gnojivo tako da nisam imao upute o doziranju. Dobio sam od frenda u vrecici koji je rekao "samo ti to pobacaj po zemlji"... :lol: No dobro, samo moram naci neko sjeme i idemo ispocetka.
GrowimirPOZNAVALAC

okt 2006.

#52
To ti je dobra skola za drugi put biljke su jako osjetljive i nikako im ne davaj ono sto neznas sto je a pogotovo ta gnjojiva koja nemozes dozirati...Kupi pravu zemlju i dok su jako male ih ne gnjoji tek nakon 10-20 dana prvi put malo i to s provjerenim gnjojivom ova tekuca su skroz ok..neki sade vutru sa krutim gnjojivima koja se stavu na vrh zemlje i lagano ispustaju a to nije dobro jer neces moc isprati zemlju pa ce vutra smrditi...a i dusika ce bit previse A te lampe se mogu naruciti preko neta ja sam poslao enrvoliteu mail prije par mjeseci i jos se nisu javili uzmi ove sa oba spektra te bi bile super a gledao sam sto su neki uzgojili s tim lampama i stvarno je ok
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#53
Trenutno nemam bas love za lampe, ali i to ce doci sa vremenom, samo sam htio znati sto bi bilo idealno za ovaj box, tako da mogu racunati sto cu slijedece uzeti. Biljke mi je zao, ali kao sto si sam rekao, nesto sam naucio. Draze mi je da sam pogrijesio sa nekom tamo lijevom domacicom, nego da sam pogrijesio sa nekim dobrim sjemenom. :wink: Samo sam sada na sto cuda gdje da u blizini nabavim neko dobro sjeme
VanzemaljacAMBASADOR

okt 2006.

#54
Cykke ako imaš nekog prijatelja koji je u moguænosti,pa naruèiš na njegovu adresu lampu i sjemenke. :idea:
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#55
A svi su sa starcima u stanu pa je bed... Ali naci ce se neki nacin nabavljanja
unknowerAMBASADOR

okt 2006.

#56
hehehehe postar voli kes... za 10 eura ima da te juri da ti dostavi paket...ili mu daj br mob :wink: pitaj ga videces da hoce
Bezze_SaAMBASADOR

okt 2006.

#57
Ja sam svoj "vrt" prebacio na dva mjesta. Mislim izbacio iz kuæe sve...ostalo neke jos sitne stvarcice. Tako da sam napravio 2 nova "vrta" koja da Bog da uspije sve do kraja...èim su tu dvoje, slabo da išta bude....
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#58
Napokon jedna dobra vijest... Bio sam jucer kod neke ekipe pusit u nekoj njihovoj sumici. Uglavnom kako se tamo jako cesto pusi, pobaca se i mac sjemenki po zemlji oko tog place-a. Izraslo je dosta biljcica koje se dobro drze cak i ovih zadnjih dva tjedna kad su bile hladne kise i bura. Nasao sam jednu, koja je po mojoj procjeni bila najzdravija, te ju presadio. Tako da sada u boxu ponovo imam biljcicu koju cu, nadam se, ovaj put bolje paziti :D Evo jedna slicica preko webcama
BaphometENTUZIJASTA

okt 2006.

#59
ovaj put pazi ata radia s njom sretno i lp
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#60
Ali bojim se da ti se neæe odma, za dva - tri tjedna izdužiti zbog manjka svjetlosti, pa poæeti savijati zbog manjka prostora...
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#61
Bas cu vidjet... Sad je na nekih 5cm od svijetla

okt 2006.

#62
nice :respekt:
bongashLEGENDA

jan 2007.

#63
Sta je na kraju bilo od ovog mini-growa ?

jan 2007.

#64
i mene je zanimalo... ali cini se da je glavni akter nestao....
InqAMBASADOR

jan 2007.

#65
Netao u akciji. Jos pre par mecesa...
LaidbackPOZNAVALAC

feb 2007.

#66
Akter se malo uhvatio faxa, pa nije bas bio aktivan po netu... Ova druga biljcica je dosla negdje do ove faze i jednostavno pocela venuti. Od tada box stoji. Mozda bi ga i stavio u upotrebu da imam neko sjeme Lowrydera, ali ovako kad ne znam sto ce izrasti...

sep 2007.

#67
ok vi ste carevi moj msn je [email protected] pa mi mo~ete mo~da tamo savjetovat m8
StonerLEGENDA

sep 2007.

#68
nemora biti lowryder mo~e biti i neka heavy indica poput aurora indica koja je jedna od najni~ih .samo ih dr~i kratko u vegetaciji ili od samog po etka na 12/12 i to je to . i unutra pukni ili 70 ili 100 w hps i to je to nema ata :) pogotovo ako nemora biti stalth skroz
bushmasterISTRAŽIVAČ

okt 2007.

#69
PC PLANTER http://s178454875.onlinehome.us/pc_planter.htm
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#70
pozdrav, evo i ja mislim se bacit na pc grow. jer zivims e staricima i imam malo mjesta a starci mi nisu bas lumeni sto se tice compova. znaci ja bi nabavio ovako nesto Gro-Lux T8 14W Fi=26mm L=361mm (http://www.zaruljoteka.com/index.php?gg=9&g=136) a stavio bi sve to u ovo kuciste http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=7740001 sto mislite koliko bi mi tih neonka trebalo 3kom?? ne planiram sada hps i tako nesto jer onda idu ventaci sto znaci vise buke sto znaci sumljivi starci
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2007.

#71
Sta ti mislis raditi box bez ventilatora? Ja sam ti imao tu grolux i bila je ok, ali ipak si stavi barem jos jednu stednu unutra i ventilator od kompa prebaci na 220
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#72
joj zaboravio napisati, stavio bi 3 ventaca 1 120mm i 2 80mm na adapter 12V(onaj sto imas od 3V-12V) ma nabavit cu ja 3 kom te grow lux

okt 2007.

#73
...hydroponic PC box za PC box,koji nije hydro,ipak treba neko kuiate od servera ili big tower
Petar PanPOZNAVALAC

okt 2007.

#74
Ta tri ventilatora su sasvim dovoljna za HPS 70W, pa ak i ako ih spojia na 9V radi smanjivanja buke. Ovo kuiate ti je neato vee ako mo~ea izdvojit joa nekih 100KN: http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=7740019 U tako malom prostoru nekoliko cm sa svake strane zna i puno.
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#75
joj krivo reko, ja cu pc premijestit u to kuciste a onda ce mi na raspolaganju biti ovo http://www.eurotrade.hr/eurotrade/prikaz/prikaz.php?sifra=9227 vec sam smislio kako napravit bravu, unustra ide pc camera da ne otvaram svaki tren.
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#76
i oce li 3*15W grow lux neonki biti dovoljno za 1-2 komada biljcice?
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#77
palo mi je na pamet dali ona traka power tape reflektira svjetlost?
gensAMBASADOR

okt 2007.

#78
Ne reflektira....
bongashLEGENDA

okt 2007.

#79
Nisam siguran da e bit dovoljno, koliko lumena daje ta jedna od 15W ? Kako si uope mislio ugurat te neonke u PC kuiate ? A da probaa sa atednim ~aruljama ? Nekako mi se ine prakti nije za hendlat, a i mo~ea ih mjenjati za vegetaciju i za cvjetanje.
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#80
ne zanm koliko lumena, ali ako je islo sa hps 70W zasto ne bi sa 45W grow lux, neonka ce stat, izmjerio sam, nego u box bi isla jedan biljka? evo ventaci i camera da ne otvaram svaki minut 2L posuda za biljcicu sutra stizu neonke a sjeme u petak. jel bolje da elektronske prigusnice stavim u box ili vani? u pc kuciste bi otprilike bilo dobra zarulja koja??? hps 70W stedne mozda da 2*25W(cool day i warm white)??? led ??? neonke mozda 50w(3*15 ili tako nesto) samo ako stavim hps od 70w to moram hladiti ko lud... sto predlazete?? ps. nije mi problem nabavit hps aparaturu zarulju(skinem sa lampiona) a starter i prigusnicu maznem negdje. posto postoji velika mogucnost da cu cesto putvati dok biljcica bude rasla, ne zelim ju ostaviti bez hrane i pica.. kako ste rijesavali zaljevanje??? ili kuciste sa sobom u torbu?
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#81
nesto sam napiso. a to je bila glupost
gloss_zelenkyAMBASADOR

okt 2007.

#82
Evo poslat e ti ljudi odmah, samo stavi fino adresu :P U mom potpisu imaa pravilnik pa ga fino pro itaj..posebno obrati pozornost na 14. stavku :maryjane:
mr.skunkAMBASADOR

okt 2007.

#83
Jao Jao kad ovakvi sjebu forum biti ce nam jako zao
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#84
ma daj otkud ti to???:icon_lol::icon_lol:

okt 2007.

#85
Ozbiljno shvatite pravilnik, pogotovo tocku 14... Ako vam nije jasno zasto, ne mozemo vam pomoci :) (brisem ovaj val offtopica sutra)
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#86
sazem se. brisi
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#87
ima li jos tko od bande da ja nepravio pc grow box?
DoktorPOZNAVALAC

okt 2007.

#88
jaO kralju stavi HPS u neku staklenu cev poput Cooj tuba i naka duva vent kroz nju napolje ili bar stavi staklo ispod HPS pa neka ti jedan vent duva preko lampe napolje van kucista! Tako ces resiti problem toplote a i 50-75w nece grejati kao ludo ako napravis ovakav sistem! Improvizuj decace!!!
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#89
odluka je pala, ako stavim hps moram dodat jos jedan ventac koji buci. ja cu stavit 3 neonke po 15W iznad reflektor od aluminija i to je to.
Petar PanPOZNAVALAC

okt 2007.

#90
ja ekam da Inq napiae kompletan vodi za mini grow, kao ato je i obeao, a onda se mo~da bacim u akciju. Inq??????! :icon_lol:
ja0ENTUZIJASTA

okt 2007.

#91
nego posto cu dobiti samo 2 sjemenke skunka, ako budu mudonja i cura nekako bi ih nabio u kuciste pa kada procvjetaju neka se prase pa da sam ja siguran sa sjemenkama. nego da vas pitam koliko vremenka sjemenke mogu stajati prije negoli izgube klijavost? i kakvi uvjeti su za to dobri??
InqAMBASADOR

okt 2007.

#92
Vodic vec postoji sa slikama... nisam ja pisao vec neko sa foruma ko nema vise internet a i ne zeli da mu se pominje ime. Problem je sto ja u fajlu ne vidim slike... ali sredicu to :)

jun 2009.

#93
mislim da si ovo izveo vrhunski.mozda bi bilo dobro ubaciti (bar bi ja tako) nekoliko led diodica,mislim da bi puno znacilo.Hps bi previse grejao na tolikom prostoru a sto se tice folije mozes se posluziti za prvu pomoc alu folijom (ako nemas za kupiti bas za uzgoj) ali obrati paznju kada je budes stavljao da ne okreces onu stranu koja je sjajnija,vec upravo onu stranu koja je matirana.Sjajnija hoce da emituje vise toplote a to hoce naskoditi biljcicama.Eto toliko od mene. P.S.(mislim da bi u vegetaciji puno pomogla i stedljiva)

okt 2009.

#94
Jel ima po mogucnosti neki detaljan tutorial kako napravi pc grow box? Hvala..
SuperAngelPOZNAVALAC

okt 2009.

#95
Pa naravno da ima: Che-ov dnevnik, Laidback-ov dnevnik, flomaster je isto neato radio ne sje am se to no. Prelistaj dnevnike uzgoja pa vidi ;)

jun 2010.

#96
U Novom Sadu Zmaj Jovina 23 Kullu ltd Pajp i bong shop
goyko sisaISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#97
Imaa na Mariniima iza Plodina firmu Elektro-neato tipa elektromax, vidit ea odmah pokraj birca....tamo bi trebali imati i priguanice i startere i lampe manjih snaga, a ako nema gore lampi imaa ih u Cro-commercu na piremadi iznad hotela neboder tj. ispod Ave motora. 100w -125 kn.... Sretno!
goyko sisaISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#98
Imaa na Mariniima iza Plodina firmu Elektro-neato tipa elektromax, vidit ea odmah pokraj birca....tamo bi trebali imati i priguanice i startere i lampe manjih snaga, a ako nema gore lampi imaa ih u Cro-commercu na piremadi iznad hotela neboder tj. ispod Ave motora. 100w -125 kn.... Sretno!

mar 2012.

#99
Ne znam kako bi zapoceo recenicu, u glavnom proveo sam 2 dana pomno citajuci vecinu stvari ovde, veoma sam iznenadjen i uzbudjen koliko su ljudi ljubazni i veoma upuceni sto se tice trave.E sad citajuci vecinu ovih tema savrsena stvar mi se cini ovaj PC BOX, veliku zelju imam da napravim to, prvenstevno jer je veoma intersantno, zbog ljubavi prema gandzi i vise mi je pun ku**c jebe**h dilera koji mi uvaljuju takozvano 'travu'ili ti GOVNA..E sad ja ne znam dal sam na pravom topicu, i veoma mi je zao ako nisam(ovo mi je prvi post, a i nisam nesto iskusan sto se tice pisanja i foruma).Zelim da imam 2 biljke koliko sam skapirao obicno kuciste nije dovoljno veliko za to(vec za jednu biljku) tako da mi je u planu da kupim BIG TOWER. Pored toga voleo bi da ako neko ima volje da mi pomogne sta jos da uzmem, citajuci sve o sijalicama me je zbunilo mnogo. E sad ako budem imao kuciste BIG T sa napajanjem, pored toga bi mi trebale 'sijalice' ali koje?(vase misljenje me zanima, potrudio sam se da razumem ali pretesko mi je(stvarno puno stvari ima a ja zelim sto pre da pocnem sa ovim, veoma sam uzbudjen), ali stvarno previse stvari odjednom i ne verujem samom sebi da cu napraviti pravi potez, zato i trazim vasu pomoc). Pored sijalica trebaju mi i ventilatori(Po vasoj proceni koliko bi mi bilo potrebno i koja su najbolja mesta za stavljanje, svatio sam da moram da imam jedan za biljku pri dnu, jedan gore ispod sijalice,ali iskreno veoma sam zbunjen..) Sto se tice tih spravica za merenje temperature i vlaznosti vazduha(to mi je jasno i planiram da kupim)ali mi je prvenstveno da kupim ove osnovne stvari. Sto se tice folije procitao sam za njih i kupicu one najbolje(nisu skupe uopste).Sto se tice vode to mi je jasno, ima raznih nacina, citao sam to za limun da smanji ph vrednost i to da mogu da je prokuvam. E sad do ovog foruma sam dosao preko jednog prijatelja koji mi je rekao da ovde mogu da nadjem sve sto me zanima. S obzirom da on radi outdoor a i nije toliko iskusan nije mogao preterano da mi pomogne oko ovoga. Pre tacno 2 nedelje , stavio sam bio 10ak semenki neke divlje gandze od kojih su mi 3 nikle. http://imageshack.us/photo/my-images/837/fotografija0040r.jpg/ Ovo je slika 5 dan, inace drzim ih pored prozora i posle citanja odredjenih postova ovde svatio sam da im fali dosta svetslosti zato i idu tako visoko i naginju se trazeci svetlost. http://imageshack.us/photo/my-images/11/fotografija0042m.jpg/ Ovo je posle tacno 2 nedelje odvojio sam ih. http://imageshack.us/photo/my-images/138/fotografija0041z.jpg/ Ovo su mi ove 2 vece. http://imageshack.us/photo/my-images/684/fotografija0044k.jpg/ Ovo je skroz levo na slikama, znaci numero uno. n1 http://imageshack.us/photo/my-images/822/fotografija0045.jpg/ Ova je druga, znaci n2. http://imageshack.us/photo/my-images/37/fotografija0046.jpg/ I ova mala mackica je treca, najmanja ali nekako mi je veoma simpaticna. :) E sada po proceni mog drugara, ako ne bi koristio nikakav box nema nade za njih, a i ako bi se desilo nesto morao bi da cekam do 9og meseca, sto ja nikako ne zelim, ali ove mackice mi i nisu toliki prioritet koliko da napravim box. Ako se nadje neko da mi pomogne, voleo bi da znam otprilike koliko bi me izasle cene sijalica , ventilatora , i tih spravica za temeraturu i vlaznost vazduha, ako nije problem.I jos jedna stvar ja te ventilatore mogu sve da prikljucim na napajanje? peace!

mar 2012.

#100
nabavi za pocetak big-tower kuciste i skroz ga ocisti iznutra, a sto se tice rasvete moz unutra hps (70, 100 pa i 150w, sve zavisi kako ces da sredis ventilaciju) ili da stavis bar 4 kvalitetnije cfl sijalice (od 26~30w)

mar 2012.

#101
Sto se tice ventilacije stvarno nista ne znam o tome, znaci ako bi uzimao 2 hps 70w(i ako bi isao na 2 biljke jel to dovoljno?), na tu kolicinu koliko bi mi bilo potrebno ventilatora i tvoje misljenje koji bi bili najbolji? Ja se stvarno izvinjavam ako smaram oko ovih stvari..U svakom slucaju hvala!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se