VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaPerfect Growbox - Homemade by Smokemashine
LEGACY

Perfect Growbox - Homemade by Smokemashine

24 odgovora18,442 pregleda
Smokemashine HRENTUZIJASTA

nov 2005.

#1
nije me bilo nekoliko dana na forumu iz razloga:Zatrpan sa gradnjom novog Flowering Boxa!!! ulozhio sam 1500 euro u material i equipment tako da mogu 1.5m2 najbolje izkoristit.... najprije chu opremu nabrojit,nakon toga sljede slike sa malo opisa....svejedno je svakome svoja mashta prepustena..ovo je moja vizija...po 100 drugih kao primjer:) Ormar 1.5m shirok,2m visok i 1 m dubok(matt bjelo obojan za reflekciju svjetla najbolje) Lti(ruck)cjevni ventilator(450m3/h)160mm Prigushivach zvuka ventilatora(1m dugachak)160mm aluflex crijeva 3m redukcija 160mm na 125mm Patent za dovod zraka sa zamrachenjem 2 lastike za transport 1.5m2 vodootporne folije(za pod) Cooltube 600watt 125mm(reflektor) Regulator brzine ventilatora o.5 A gotov produkt..nakon 6 sati razmishljanja i posla (kako se mozhe vidjeti je rijeshen odvod zraka i hladjenje cooltuba i boxa jednim systemom(ventilatorom) ventilator(450m3/h su potrebni za cooltube na 1.5m2sa 600watt HPS zharuljom) Prigushivach zvuka (izlazni zrak i ventilatora radi dosta galame ,tako da se koristi prigushivach Lastike na ventilatoru(kad ga se direkt za drvo prichvrsti,radi galamu,cjeli ormar vibrira...a ovako ventilator visi u zraku i ne stvara vibraciju) Cooltube(vidi se kako su odvod i dovod zraka spojeni na CT...tako se lampa ne grije i mozhe se umjesto na 60cm chak do 20cm biljkama priblizhit...puno bolji efekt svjetla)+(visi na lancima tako da je uvjek pokretna) Patent za odvod zraka za klapom koja stiti protiv svjetla da ulazi u ormar. na pochetku ventilatora se mozhe(ja hochu ali josh nije stigao)nastavit Aktivni ugljeni filter 160 mm(400m3/h),tako da samo topal zrak neutralnog mirisa izlazi iz boxa...(zagrebchani su jako znatizheljan narod) na ovakav nachin che vam se biljke 100% vishe zahvalit nego bilo kako... Ako postoje pitanje,znate gdje me mozhete nachi... Lp SM ADVANCE GROWING
gang manISTRAŽIVAČ

nov 2005.

#2
ma nema sta car si...ali onaj pri box mislim da je sasvim dovoljan za pocetak

nov 2005.

#3
Care svaka cast ::super Ja gradim nesto slicno ali za moje potrebe ce biti dosta ormar 60x60x100cm + 250 HPS i nadam se u tom malom prostoru izvuc bar 100g vrhunskih nuggets, svaka 3 mjeseca ~) Dao si mi ideju da bi ovaj moj Torin ventilator 250m3/h mogao dobro trest ormaric, morat cu smislit workround kao ga ubacit bez puno buke. Gdje si nashao ove plastike patent za dovod zraka i jesi regulator ventilatora nashao kod nas. Interesira me slozit iz Chipotheke neki termostat za reguliranje temperature i brzine vrtnje. Jesi nashao negdje kod nas limene krajeve za auflex crijeva, treba mi redukcija ili bar oni limeni prstenovi? Happy growing ::super
dzontraISTRAŽIVAČ

nov 2005.

#4
alal vera, nek si ga napravio
Smokemashine HRENTUZIJASTA

nov 2005.

#5
ovo patente ima kod Peveca....ako si iz zg znam di ima i ostalo..ali jedino tamo...dimmer,prstenovi itd... ako slozhis neki termostat,i meni reci kako...neda mi se davat 500euro za growcomputer,a te shema koje imam,nemogu pol toga u hr nabavit... LP sm
too_liquidISTRAŽIVAČ

nov 2005.

#6
Obzirom na to da ti je vlasnik adriagarden-a friend sigurno mi mozesh reci koliko koshta carbon filter, tj. koliko ce koshtati...unapred hvala
Smokemashine HRENTUZIJASTA

nov 2005.

#7
ovisi o prostoru....oko 200m3/h je oko 70-100 euro.. a ovi vechi kao meni 450m3h je 130 euro...ali je to komad od 8 kg...ogromno..sa 160mm navoj... ::super

okt 2006.

#8
je.beno. dub box. :gold_maryjane:
bozgaLEGENDA

jul 2007.

#9
Svaka čast! Odičan growbox! Mene zanima da li se može na cooltube dodatno ugraditi karbonski filter s običnim ventilatorima od 125mm promjera koji se koriste u kučištima od kompjutera ili treba biti ovakav crijevni ventilator, koji je snažniji. Vidio sam da je cijena oko 100€ pa mi je to previše dati za ventilator...
Smokemashine HRENTUZIJASTA

avg 2007.

#10
to ti je kao da pitash jel mozhe titanic vozit za pentom tomos 4 ks...mozhe..samo koliko daleko:)

sep 2007.

#11
Ja se izvinjavam ako je neko vec postavio ovo pitanje i dobio odgovor, ali skoro sam se registrovao, pregledao dosta komentara i nisam pronasao ono sto me interesuje. A to je sledece: Da li mozda neko ima resenje za odstranjivanje mirisa koji biljka proizvodi tokom razvoja? I da li je neko pokusao da stavi ugljeni filter koji koriste kuhinjski aspiratori na kraju cevi za odvod vazduha na GROW BOXu, da bi postigao efekat "cistijeg vazduha", da se ne bih komsiluk previse "uzbudio"? Zato sto planiram da gajim nasu "travcicu" u dvorisnoj kuci... Zna li neko nesto o tome, i da li bi centifugalni ventilator bio dovoljan da "progura" taj vazduh kroz ugljeni filter koji planiram da stavim na kraju aluflex creva za odvod vazduha?
svizac71ISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#12
Stvarno si lijepo to slozio. Imam pitanje za tebe koliko mislis da ces dobiti grama.? Jer da znam otprilike, da znam hocu li raditi box kao ti ili da ostanem na svom prvobitnom planu. Cijela soba 4mx4m. Pa koliko posadim, posadim.

apr 2010.

#13
Radi box,netreba ti soba.Obrati pa~nju na datum zadnjeg posta:)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se