LEGACY
Growbox, 400W, tavan
48 odgovora3,999 pregleda
OkiyKiku
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
OkiyKikuENTUZIJASTA
mar 2008.
mar 2008.#1
Prvo, Pozdrav ekipi!!!
Namjeravam raditi box dimenzija 2x1x1m, zapravo povraina je malo vea a i visina (par cm..)
Problem je u tome ato bi ga radio na tavanu, pa se plaaim da ljeti kad teperature porastu ne spr~im bilje.
Pa si ja brijem sastavit stranice od 5cm debelog tvrdog stiropora (nezapaljiv, odli
an izolator,
vrst).
Inace imam 400W HPS.
Pretpostavljam da e mi biti potrebna dobra ventilacija. Kolko da stavim m3/h za usis a kolko na auspuh?
Imam 5 komada feminiziranih Durban Poison, a posto mi ovo bude prvi grow bojim se da ih ne upropastim... Nisu bas jeftine u k****
Pa zato za prvi grow namjeravam uzet Lowrydera #2 sa kanabis.org
E jos nest, taj tvrdi stiropor je bijele boje. Treba mi folija u tom slucaju? Da li je dobra ona kuhinjska, pa da ju fino naljepim ili di da kupim kakspada foliju?
U k**** kolko love sam vec slupal na to sranje...
Ajde pozdrav i hvala na pomoci !!!
M_wEeDmAn_88
POZNAVALAC654 REP6%
→ Ambasador
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC
mar 2008.
mar 2008.#2
budi oprezan sa kanabis.org , ipak oni nebi smjeli prodavati sjemenke .
javi kako je proslo u svakom slucaju :p
posto je stiropor bijele boje mislim da nema potrebe da ljepis foliju ..... ali opet nisam
siguran da li stiropor ipak upija dio svjetlosti ....
inace flat white box je odlican i nema nikakvih problema sa reflektiranjem .
sad za ventilaciju .... jedan cool tobe , vent koji pomice 190 m3/h i 3 pc venta 120 mm bi
tu bila dovoljna :)
bez cool tube i ako imas obican nezatvoreni reflektor...hmmm... trebalo bi malo
razmisliti na koji tocno nacin mislis rjesiti ventilaciju .
M_wEeDmAn_88
POZNAVALAC654 REP6%
→ Ambasador
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC
mar 2008.
mar 2008.#3
budi oprezan sa kanabis.org , ipak oni nebi smjeli prodavati sjemenke .
javi kako je proslo u svakom slucaju :p
posto je stiropor bijele boje mislim da nema potrebe da ljepis foliju ..... ali opet nisam
siguran da li stiropor ipak upija dio svjetlosti ....
inace flat white box je odlican i nema nikakvih problema sa reflektiranjem .
sad za ventilaciju .... jedan cool tobe , vent koji pomice 190 m3/h i 3 pc venta 120 mm bi
tu bila dovoljna :)
bez cool tube i ako imas obican nezatvoreni reflektor...hmmm... trebalo bi malo
razmisliti na koji tocno nacin mislis rjesiti ventilaciju .
OkiyKiku
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
OkiyKikuENTUZIJASTA
mar 2008.
mar 2008.#4
Ventilator 190 m3/h, to je onaj pu~ni? Kolko vidim tu na Alienu i nisu bas jeftini.
Mislim da e onaj za WC biti OK, ili par njih.
Vidjet emo, pokuaat u sastavit ato bolju izolaciju pa u prije nego stavim bilje unutra izmjeriti temperaturu.
Ali najednostavnije bi mi bilo da odustanem od uzgoj u 6 i 7 mjesecu? Zato bas brijem na LR2...
Malo se bojim uzet sjemenje "izvana", a ovi u kanabis.org vele da se roba plaa otkupno. Znai kad ti ju poatar donese kui.
Kako ide stvar kad se narucuje od npr. Aliena? Trebam sjemenje i gnojivo. Kolko me kosta postarina?
E jos nest, za LR2 vele da mu treba 9 tjedana od sjemenke do rizle. Kolko mi treba za ostale sorte 4 tjedna za klijanje i vegetaciju + vrijeme cvatnje ~8 tjedana = 12 tjedana
terrible
ISTRAŽIVAČ180 REP87%
→ Entuzijasta
terribleISTRAŽIVAČ
mar 2008.
mar 2008.#5
tih 12 tjedana ipak treba uzeti okvirno ne kao pravilo jer to je ipak biljka koja ovisi o uvjetima. Nije robot. ja sam svoju vegetaciju produ~io na 2 mjeseca (8 tjedana) jer nisam bio zadovoljan napretkom biljke a i prvi mi je grow pa su ph i pregnojavanje napravili svoje... :D a ra
unaj tu i suaenje koje oduzima cca 2 tjedna
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
mar 2008.
mar 2008.#6
ja mislim da ti je nepotrebno narucivat gnojivo iz nizozemske. tesko je i skupo.
ako bas mora bit hesi ima kod sponzora : agrohobby, pa ti salju iz hr. pretpostavljam
da si iz hr po izrazavanju makar to nije nesto jako sigurno. al mislim da ti je i to
nepotrebno. boca djubra im je preko 100 kn. ima dobrih gnojiva i puno jeftinije.
ako ces ipak narucivat od aliena NIPOSTO,
ali shvati to doslovno, nemoj narucivat gnojivo i sjemenke zajedno, jer za pisma se
polemizira, ali paket sa gnojivom ce se otvorit 10^x %, i to vjerojatno vise puta...
OkiyKiku
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
OkiyKikuENTUZIJASTA
mar 2008.
mar 2008.#7
Cooltube mi je MUST HAVE na 400W na tavanu?
`ta velite na ove ventilatore za WC, googlajui naiael sam na neke sa preko 300m3/h...
A od Aliena nist. Uzet u od kanabisa.orgja LR2 i gnojivo.
A imam inae i 5 komada Durban Poisona ali mislim da bi on bio prezahtjevan za prvi grow. Ili da ga bacim na livadu? Kad se uope ide sa biljkom van? Prije ju moram unutra odklijati?
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
M_wEeDmAn_88
POZNAVALAC654 REP6%
→ Ambasador
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC
mar 2008.
mar 2008.#9
cooltube ce ti puno olaksat pri uzgoju sta se tice visokih temperatura.....
nije ti obavezan ako nades neko drugo rjesenje kako ces rjesiti toplinu ! :)
kad sam ti reko na vent od 190 m/h nisam ja ni mislio ove spiralne i to na inozemnim
stranicama ..... ventovi za kupaone su ti sasvim dovoljni i ne treba ti nista vise na taj
prostor .
ti moras malo pogledat kako stojis s parama .
preporuka je da kupis CT .
na tvom mjestu ...ako nisi imao iskustva sa outdoorom ....spremi durban sjemenke za
drugi grow, bio to outdoor ili indoor .
mozes jemenke proklijat pa posaditi vani, mozes unutra ih podici do 10,20, 30 cm da
ojacaju i onda premjestiti van , mozes direktno van u zemlju i bez klijanja .....
brdooooo opcija ! :p
pozz
mrzux
ISTRAŽIVAČ63 REP9%
→ Entuzijasta
mrzuxISTRAŽIVAČ
mar 2008.
mar 2008.#10
ja upravo testiram BOX od stiropora 5 cm :), temp u PM, doseze 35-40 imam 2 ventilatora 12cm in, 2 out i nista, temp u tavanu 20stepeni jbga dva velika odzaka od centralnog, ljeti ne smijem ni pomislit, samo neznam dali ce uspjeti ako sredim temp, jer jedva ja disem gore, kako li ce biljke izdrzat? Sjeme vec proklijalo :)
OkiyKiku
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
OkiyKikuENTUZIJASTA
mar 2008.
mar 2008.#11
Ej, Mrzux? Kolko sam te shvatio na tavanu ti je 20 stupnjeva a u boxu 35 i viae. A koje su ti dimenzije box-a? Lampa?
OkiyKiku
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
OkiyKikuENTUZIJASTA
mar 2008.
mar 2008.#12
Ma imam ja ideju... Stari fri~idre napunim ga smrznutim bocama poja
am do kraj, pri vrhu probuaim za intake a pri dnu vu
em zrak u box..
mrzux
ISTRAŽIVAČ63 REP9%
→ Entuzijasta
mrzuxISTRAŽIVAČ
mar 2008.
mar 2008.#13
dimenzije boxa 90x90 visnia 1,60 HPS 400w ali nije to do stiropora, mislim da nije bas idealno u tavanu, :( neznam dji da ga strpam u PM, kakva je u tebe temp u tavanu????
Da vidis kako sjaji BOX :D ko crylerova zgrada :D
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
mar 2008.
mar 2008.#14
Ne znam koliko je to dobro rjeaenje, temp. zraka koji ubacujea svakako ne bi smjela biti ispod 10C.
Rae poja
aj ispuh da sav taj topli zrak ode van.
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
mar 2008.
mar 2008.#15
Sorry ali mislim da neces moci izvesti sta god planiras izvesti. Iako nisam sve detaljno procitao nema mi nikakvog smisla..
tavan + mali box + 400w + centralno gore + ljeto +bez cooltubea?
Za tavan radije pricekaj zimu, a sad ubodi to sjeme negdje u prirodi pa nek ona regulira temp/vlagu/rasvjetu etc za tebe..
u svakom slucaju sretno
OkiyKiku
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
OkiyKikuENTUZIJASTA
mar 2008.
mar 2008.#16
Neznam.. Izgleda da u morat gojit kroz zimu/jesen. A box u sad napravit, pa u vidjet kak se stvar ponaaa.
Zimi bi trebao grijalicu u boxu mozda? a?
Ajde ekipa hvala na pomoi i idem si radje pocitam Oudoor grow guide! u P.M.!
mrzux
ISTRAŽIVAČ63 REP9%
→ Entuzijasta
mrzuxISTRAŽIVAČ
mar 2008.
mar 2008.#17
Ne bi se ja smirio dok ne bi rjesio :)
2 papirnate cijevi dovezene na prozor na kojem mi je staklar iskruzio 2 rupe, zrak direktno s vana uvlaci, temp u boxu 22 ;) van boxa 19, citav dan sam jurco dok nisam sve to napravio, samo me nest strah na tavanu drzat iz sigurnosnih razloga, kolika je mogucnost da box plane? Ugradio sam web cameru u box da mogu navece sjest i posmatrati kako napreduju djecica - to je dodatnih 10eura kostalo :)
Napravio bi live stream, al strah me :)
Voila!
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
mar 2008.
mar 2008.#18
Bravo majstore..
A sad razmisli kakav zrak ces uvlacit izvana u 7mj kad sunce bude u zenitu.
35-40C ? Pa ako vam je imat kucu toliko mrsko dajte je komu? cemu? meni meni..
Postoji jeftiniji nacin za se napusit od spaljivanja kuce do temelja :baby:
gargamel
POZNAVALAC887 REP32%
→ Ambasador
gargamelPOZNAVALAC
mar 2008.
mar 2008.#19
@mrzux kak si isfuro web cam? meni nece radit jer je predugacak
kabel....
sto se boxa na tavanu tice ja ga imam. nesto je manji od 1m^3,
unutra je cooltube od tegle za krastavce, imam unutra 25°c kad je vani
20, s tim da mi je ulaz zraka direktno iz vana. za slucaj nuzde imam jos
jedan vent od nekih laganih 50m^3/h na samom vrhu boxa koji se jos
uopce ne koristi. e da, zarulja je 400w hps. do ljeta planiram slozit mali
vege box sa stednima, a u ovom 12/12 i to po noci svijetlo tako da mislim da nece bit prevruce
OkiyKiku
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
OkiyKikuENTUZIJASTA
mar 2008.
mar 2008.#20
Ali stignem uzgojiti LR2 ! ! !
Hahahahaha!!! ha?
Ma gledaj ja imam jednu malu skrovitu prostoriju na tavanu (zapravo imam tavanski..) sobica je u potpunosti neizolirana ali imam stare kamene vune dosta plo
a od iverice... tak da ja budem izolaciju svakak napravil.. Ali unutra ne stavljam nista prije no sto vidim kak bude se to ponasalo....
Ali mo~da fakat stignem sa LR2? Ako ne nutra, onda u gredici s porilukom :)
P.S. Prodal sam sjemenje Durban Poisona, 5 feminiziranih, Dutch Passion za 300kn... Mogo sam viae dobit ha???
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
mar 2008.
mar 2008.#21
Razmisli o ovoj gargamelovoj metodi.. jer jedino ona ima smisla.. vege i flower box odvojeno.. sa time da "tesku altiljeriju" palis nocu..
300kn je ok.. mogo si i manje dobit
OkiyKiku
ENTUZIJASTA232 REP8%
→ Poznavalac
OkiyKikuENTUZIJASTA
mar 2008.
mar 2008.#22
Najgore bi mi bilo da izoliram cijelu prostoriju, napravim box, potoaim lovu i vrijeme.. A temperatura 35C.
A da imam love puknul bi ja i PLC nutra.. Al ovak..
Ajde ekipa molim vas jos nekaj: (ova je zadnja)
Kolko je vama tempe unutra i izvana i kolki protok zraka imate?
elephant0r
AMBASADOR3.331 REP52%
→ Legenda
elephant0rAMBASADOR
mar 2008.
mar 2008.#23
A gle.. ako ti se to i desi uvjek ti sve ostaje za jesen spremno.. a sada baci nesto u outdoor.
mrzux
ISTRAŽIVAČ63 REP9%
→ Entuzijasta
mrzuxISTRAŽIVAČ
mar 2008.
mar 2008.#24
@elephatnor: za 7 mjesec cu sjest u razmisljanje ima jos 4 mjeseca do velikih temperatura :), kuca jest velika, a ima mnogo radoznalica po njoj :), osigro sm box tako sto mi je prijatelj napravio da se u boxu temp kada predje 40 stepeni automatski iskljuci sialica, a stavili smo jos dodatnih automatskih osiguraca, hebga trosak se poveca al kad je sve krenulo ono sto kazu stariji "kad grmi ne i sjeva" ;)
@gargamel: uzeo sam 10 metarski extension usb Kabal u polovnjacima za 5 eura, i kameru takodje Logitech ona jajasta, funkcionise perfektno
Ljeti sam mislio pokusati od krova da napravim nesto kao plastenik :)
Evo ovako je moja metoda:
6 crijepova ili vec koliko bude trebalo onih staklenih da uzmem i jedan ventilator onaj malo veci koji bi da puse u biljcice :), eh sad jeli to iko probo, hocemol otvarati temu :)
mar 2008.
1 / 25
mar 2008.
mar 2008.