VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaOvo ili Ono, sta je pametnije!?
LEGACY

Ovo ili Ono, sta je pametnije!?

42 odgovora2,587 pregleda
BlekFogPOZNAVALAC

jun 2009.

#1
DAakle radim NJu box dim 60x40x110 i unutra ide 10 cfl. zarulja, oko 15000 lumena, pa se mislim sta je pametnije. Da box oblozim folijom za zastitu od sunca)one sta se koriste za aute) ili ga prefarbam bijelom mat bojom, sta vi mislite???
Kushonja O.GAMBASADOR

jun 2009.

#2
maylar rules....
FukmondoAMBASADOR

jun 2009.

#3
mat bijela,sasvim dovoljno dvi tri ruke i pichi:sun2:
KICHBAISTRAŽIVAČ

jun 2009.

#4
ja bi stavio foliju-kod mene je ta folija- ali gledaj da bude sto vise matirana da ne fokusira svetlost u jednu tacku jer to nikako ne valja...
BlekFogPOZNAVALAC

jun 2009.

#5
Mozes pojasniti to DA bude sto vise matirana????(valjda mislimo na onu foliju sa onim malim "zracnim jastucicima sta ima po sebi"
HeadonistAMBASADOR

jun 2009.

#6
pa daj stavi hps umjesto 10 cfla
Che*LEGENDA

jun 2009.

#7
svaka folija ti se dijeli na dvoje vrste ..matt i sjajnu.on ti zeli reci da uzmes onu koja se ne presijava jer manje fokusira svijetlo na jednu tocku.... iako sam ja oblozio cijeli box sa sjajnom,da mi se odbija na sve strane :) uzmi ti bijele farbe i prefarbaj :)
BlekFogPOZNAVALAC

jun 2009.

#8
E ovo niti malo nevolim...sve vise i vise cukova se uljuci raspravu pa pisu o necemu totalno drugome nego o cemu je rijec....sta mislis da nebi uzea hps da iman uvjete, da ne dolazi ljeto a s njim i vrucine i da moran puno vise uloziti nego sa cfl-ovima....ma sry malo sam zivcan ako sam koga uvridija ali pricamo o oblaganju boxa a ne o osvjetljenju... Uglavnom, prefarba bi ja box u mat bijelu ali malo mi je skakljivo jer: box se sastoji od gornje i donje plohe 60x40 i sastavljena je L metalnim profilima visine 110 cm, pa ukoliko bi stavlja mat boju onda bi mora staviti neku sperplocu ili nesto slicno a problem mi je to nabaviti jer u blizini nema nikakve stolarske radnje a nisiti po cijelom gradu 2 m2 je komplicirano, pa mi je druga opcija obloziti box tvrdim kartonom pa iznutra postaviti tu foliju.... Btw ne postoji mat i svijetliji dio folije jer je samo jedna strana folirana a na drugom je nesto nacrtano, ma nebitno LOL
caoooENTUZIJASTA

jun 2009.

#9
silno, ovaj silno greshish sinak... tvoj ukupan lux output je 62 500 lux. mat bela i mylar se razlikuju jako malo po reflektivnosti, do max 5%, shto na tvoj box koji je 0.24m2 iznosi 3 125 lux shto je opet jako mali procenat od maksimalnog svetla koje biljke mogu da iskoriste i koji iznosi 130 000 lux. da ne pominjemo koliko je CLF nepogodan za cvetanje u pogledu spektra svetla. tvoja krajnja poenta je svetlo i dobijash savete u tom pravcu. i lepo ti je savetovano, zarad tvoje ushtede vremena i para da ne morash ti da pokushash tu ideju pa da propadne pa da opet kupish lepo HPS. koliko god para da dash na taj CLF setup sa kojim cesh lepo prochi samo vegetaciju toliko si dalje od pristojnog HPS setupa u ekonomskom pogledu. nikako mi nije cilj da flamujem topic vech da ti pomognem, ushtedi kesh za 250w HPS sa cooltubom i razlika che biti neuporedivo vecha.
Che*LEGENDA

jun 2009.

#10
ma sto se folije tice...to s druge strane je neljepljva podloga..to ispisano...to je nebitno..nego kad kupujes foliju,mozes u ducanu uzeti matt i sjajnu.matt je onak gruba,a sjajni kao da ima sloj zastite koji se sjaji...
BlekFogPOZNAVALAC

jun 2009.

#11
Mo oke oke.....razradija sam ja cilu shemu toga boxa i ono sta mi sad najvise pogoduje je cfl svijetla ka sta sam vec reka,a da necu imat urod ka pod hps-icom to i sam znam ali da cu imati pristojne urode kroz 3 miseca uzgoja pod cfl-om bit ce sigurno, lito ce taman lagano proci a kad skupim para ide hps setup, jednodtsvno sad nemam para za hpsicu a iman cijeli setup za cfl HVALA NA SAVJETIMA:rofl: Do Slusanja...
BlekFogPOZNAVALAC

jun 2009.

#12
E da, sad me caooo obeshrabrija....sta vi ostali mislite oce li bizi dobar omjer m2 i luminaze u boxu s obzirom da su cfl.15000 lumena. Visina nije bitna, jer sam ovaj box radio za u buduce jer nakon ljeta dolazi hps
FukmondoAMBASADOR

jun 2009.

#13
nemoj da se sekiras,odlicno ce da to bude,lumeni su ti fantazija! oce li sad da ti bude lakse? jer kako ti velis ode ova tema u nedogled ea i ba i koju fotku uz put kad to sve sklepaa glavu gori i pi i vinetu:icon_lol:
KICHBAISTRAŽIVAČ

jun 2009.

#14
mat folija...
KICHBAISTRAŽIVAČ

jun 2009.

#15
mat folija...lepo ti je CHE to objasnio upravo sam ti to hteo reci
BlekFogPOZNAVALAC

jun 2009.

#16
Evo odlucija sma na kraju....ipak ostajem kod ove auto folije kao ode na slici kojom mi je pc box oblozen http://img16.imageshack.us/img16/8335/cimg1451f.jpg Tribat ce mi 3-4 takva komada folija, negdje oko 100 kn ali dobro je kako je:D Svitla takoder ostaju i to je to.... Btw ostavija sam si na boxu mista i za hps, ali njega picin nakon lita, a sve ce te to moci vidjeti uskoro u novom dnevniku :D:D:D:D:D Pozz
caoooENTUZIJASTA

jun 2009.

#17
60x40... 10 cfl... shta bi s tim??? vrlo lepo izgleda, malo ali cool sredjeno... sa srechom!
BlekFogPOZNAVALAC

jun 2009.

#18
Caoo stvarno te ne razumim cemu takav pesimizam...bas mi oneraspolozija...15000 lumena na takav prostor nije previse al mislim da je dovoljno za pristojan urod, a ako bude malo idu 4 neonke u svaki kut boxa okomito i to bi bilo to.... Al vidim da si pristasa hpsa- pa me zanima dal znas kolko bi me doslo staklo otporno na temp. velicine 50x30??? EDIT: Zna tko gdje ima kupiti crno bijelu foliju tipa pevec i slicno...jel ima???
Che*LEGENDA

jun 2009.

#19
kak mislis crno-bijelu foliju?? crnu i bijelu imas u takvim vecim centrima.a staklo kupis obicno najtanje tih dimenzija,ali ga ne stavis odmah ispod lampe nego bar 10cm nize zbog zagrijavanja.a doslo bi te cirka 20-40kn.
BlekFogPOZNAVALAC

jun 2009.

#20
mA s jedne strane je crna a s druge bijela:bis::rofl:

jun 2009.

#21
Ja kad san gleda za staklo prije nego san napravija reflektor dimenzija 32x60 bi doala 500kn!!! Lopov,mamu mu!Ja na sme e,skinija sa 2 pe nice i eto,aba.
caoooENTUZIJASTA

jun 2009.

#22
nesporazum drug, ovo ti je postojechi box a ja sam mislio da je slika novog i vidim da je manje od dimenzija toga shto planirash te sam te prosto pitao shta bi sa tim. nishta vishe. za lumene vech videchemo, i na to se odnosilo "sa srechom", nemam razloga da zhelim da ne uspe. po mom iskustvu kada je manje svetla morash manje djubriti jer biljke uz manje svetla manje djubriva prerade i onda se djubrivo talozhi u listovima i pali ih. obrati pazhnju na to. ja sam iz srbije, mogu ti dati par telefona staklorezaca koji znam da rade vatrostalno staklo po dimenzijama... a koji bi tebi bio najpovoljniji to bi morao sa njima da vidish ;)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se