LEGACY
Kupio sam krive žarulje...
22 odgovora1,895 pregleda
48 REP96%
→ Istraživač
feb 2010.
feb 2010.#1
Prvo veliki pozdrav svima!! itam forum ve
dosta dugo i nigdje nisam naaao odgovor na pitanje koje me muci.
Dakle ovako; pripremam grow box ( ormar ) i manje-vise sam sve sredio ali ju
er sam iso kupit CFL 6 komada i naravno, ko pravi noob nisam gledao koji su spektar. Kupio sam Philips 23W 827. E sad, poato znam da za vegu treba 865 zanima me da li je itko probao radit od po
etka do kraja sa 827? Nisam bas s lovom nesto a neda mi se ic zamijenit jer ce mi poslije trebat. Inace dimenzije boxa su 60x70x200 (DxSxV), iznutra je alu folija, imam samo 2 PC venta a sjeme ce za pocetak bit naravno domaja. Napravio sam i reflektor za ovih 6 lampi od komada lima. Koliko stednih biste preporucili za ovaj prostor? Jucer sam na klijanje stavio 12 sjemenki, racunam da ce ih 3-4 ostat. Kada rijesim tu dilemu sa svjetlom i kad to sve krene otvorit cu i dnevnik uzgoja.
Unaprijed hvala na odgovorima!
kiLDer
POZNAVALAC649 REP5%
→ Ambasador
kiLDerPOZNAVALAC
feb 2010.
feb 2010.#2
Za tu velicinu box-a ti se preporucuje min 250w hps ili prevedeno u lumene oko 25000. Moze naravno i sa manje lumena,ali onda je i urod manji...ti imas 6x1500 tj 9000. Znam da je frka za kintu,ali ubaci jos bar 2 stedljive plavog spektra i cepaj sa svih 8 i drzi ih sto blize biljkama. Sve zavisi koliko biljaka planiras itd. Sa ovim ti je preporuka da ne cepas bas velike biljoze iako imas visinu... Sretno!
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
HazeSeekerZMAJ
feb 2010.
feb 2010.#3
Nitko nije rekao da za veg "treba" 865 ....nego bilje bolje raste pod plavim spektrom (865).
Nije problem ako imaa samo 827 ... ali za tu visinu boxa CFL jednostavno nije dosta .
Da bi iskoristio taj prostor ...treba ti najmanje je 250whps , sa cfl -om radia grow box od 50-60cm visine ... jer cfl svjetlo jednostavno nije dovoljno prodorno .
Zaklju
ak je da mo~ea odraditi grow samo sa 827 , ali nemoj dozvolit biljkama da idu u visinu ve
koristi LST ili Scrog metodu ... I dr~i biljke blizu (jako blizu ) lampama ...
:) KilDer me preteko ...
48 REP96%
→ Istraživač
feb 2010.
feb 2010.#4
Hvala na savjetima! Odlucio sam da cu nabavit jos 3 stedne plavog spektra sutra i to ce morat bit dosta.
Sad sam provjerio sjeme, jos nema nikakvih znakova klijanja. Jedva cekam da posadim i da se krene!!!
optimus_crime
ISTRAŽIVAČ147 REP65%
→ Entuzijasta
optimus_crimeISTRAŽIVAČ
feb 2010.
feb 2010.#5
Samo strpljivo i polako, ja sam se u po
etku zaletio i totalno potopio biljke... Odli
ne dimenzije box-a! Mo~e se tu dobar grow izvu! Imaa na forumu slike koliko blizu ~arulje moraju biti biljkama da bi djelovale. Sretno!
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
feb 2010.
feb 2010.#6
Uh...
9x23W=207W
Cijena po kom.=cca 40-50 kn/6.5 e -ukupno nekih 420 kn/57 e
Svega 13500 Lm
HPS(natrijeva visokotla
na ~arulja) 150W+priguanica+starter,kupljeno prije nekih mj. dana=340kn/46 e
14500 Lm (Sylvania),a Phillips i do 17500 Lm-ovisno o modelu
Mislim da si se zaletio nedovoljno informiran,ali ata je tu je.
Ja bih taj box pregradio na pola zbog temperature,ali pazi da dobro rijeaia ventilaciju jer i atedne dosta ugriju.U mom su boxu 6 komada od 23w (isto bacanje energije) i 3 venta od 80 mm vuku van,dok za upuhivanje nemam venta jer je nepotreban.
Eto,moje neko skromno iskustvo,pa ti vidi.Gore su ti de
ki dobro preporu
ili i ja bi ih na tvom mjestu posluaao-za takav box 250 W HPS majka,samo onda i ~eaa ventilacija.
48 REP96%
→ Istraživač
feb 2010.
feb 2010.#7
Ma nisu 40-50 kn, ja sam platio 22 kn jednu ~arulju. Da su po 50 kn sigurno ih nebi kupio! Problem je taj ato ~ivim u manjem mjestu, Hps-a tu kod mene nema, tra~io sam, zato i idem sa Cfl.
Ionako je prvi grow u
enje, praksa, rezultati
e bit kakvi budu.
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
feb 2010.
feb 2010.#8
Da nema HPS-a,svaki grad i selo ih ima,proaetaj nave
er,ata li obasjava ulice?:icon_lol:
Hehe,aala,samo ih natrpaj ata viae,kad po
ne cvitati,kad krene,pa kad vidia kako ide sa atednima,znat
ea sam ata trebaa za idu
i put kako bi poboljaa urod,mada nemora ni sad biti loae:)
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
feb 2010.
feb 2010.#9
Ma ok,cijene variraju od trgovine do trgovine.Samo pr~i!
Uglavnom,poanta je bila da kad sve zbrojia i oduzmea,nije neka uateda,ali kao ato rekoh,i ja trenutno radim sa cfl,ali hps je u pripremi :sun2:
mali.medo
POZNAVALAC669 REP8%
→ Ambasador
mali.medoPOZNAVALAC
feb 2010.
feb 2010.#10
naopako&zlo.." 3 venta od 80 mm vuku van,dok za upuhivanje nemam venta jer je nepotreban"?????
oni ti to zajebbbavaa ili..
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
feb 2010.
feb 2010.#11
Ispravak!
Nisam napisao da je ulaz zraka slobodan,dakle neometan na dnu boxa,ku~ia,a ventovi na vrhu vuku van,s tim da ovo nije kona
no rjeaenje,jer joa sve uatimavam,ali zasad je ok.
Dobro da si primjetio taj nedostatak info.Joa sam
ovijeka mogo zaje... :thumb:
Purica
POZNAVALAC1.456 REP95%
→ Ambasador
PuricaPOZNAVALAC
feb 2010.
feb 2010.#12
Pozz da ne otvaram novu temu posto je i ova tema vezana za moj problem, zanima me razlike izmedju 6400K i 6500K , pretpostavljam da je prakticki isto , jer sam uzea krivi red ove od 6400K umjesto 6500K , pa da se ne gnjavim sa zamjenama ako je isto.
edit:moderator moze izbrisat ovaj post poato sam dobia odgovor na drugo mjesto , kako je bilo kasno a ja malo high postao sam slucajno na 2 mjesta :)
feb 2010.
1 / 12
feb 2010.
feb 2010.