VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaDIY WiFi Temp and Humi controller
LEGACY

DIY WiFi Temp and Humi controller

62 odgovora8,310 pregleda
5150POZNAVALAC

jun 2015.

#1
Pozdrav za sve vutroljpce! Hteo sam sa vama da podelim svoj zadnji Arduino projekat a tice se wireless monitoringa temperature i vlaznosti vazduha u grow boksu, uz istovremenu kontrolu temperature i vlaznosti vazduha uredjajima koji su prikljuceni na ovaj uredjaj (ovlazivac, ventilatori). Trenutno stanje uslova u boksu moguce je pratiti na internetu.Takodje je moguc pregled uslova unazad, recimo nedelju dana, mesec dana unazad. Znaci odlicna stvar kada niste kod kuce, recimo na poslu u skoli ili kod rodbine na selu :D Uredjaj nije uopste tesko napraviti, a njegove blagodeti ce te tek videti ukoliko ga napravite i sami... Zaboravite na malo malo otvaranje boksa da bi ste videli kolika je temp ili vlaznost. samo otvorite browser na pc ili na telefonu ;) Kako izgelda prikaz na netu mozete videti na slici ispod. Srce uredjaja je Arduino Uno, a moguce je koristiti i druge Arduino proizvode uz prilagodjenje programa. SLIKA ARDUINO UNO Senzor za merenje temperature i vlaznosti vazduha je SHT11. jedan od malo mozda skupljih senzora koji se mogu nabaviti ali isto tako mnogo mnogo tacniji od jeftinih kineskih koji pojavljuju u zadnje vreme. Naravno uz korigovanje programa moguce je iskoristiti i neki od tih jeftinih. Tipa DHT11, DHT22 itd... SLIKA SHT11 Upravljanje uredjajima se vrsi uz pomoc dvostrukog relejnog modula za arduino procesore. svaki od releja ima normalno otvorene i normalno zatvorene kontakte. Tako da, ukoliko recimo koristimo jedan relej za kontrolisanje temperature, moguce je vezati uredja tako da bude ukljucen DOK se ne dostigne odredjena temperatura, ili pak KAD se dostigne odredjena temperatura. Isto vazi i za relej za kontrolisanje vlaznosti... SLIKA RELEJNOG MODULA Prikaz trenutnog stanja na uredjaju se vrsi uz pomoc 16x2 LCD dispeja. Na njemu mozete procitati trenutnu temeraturu i vlaznost. SLIKA DISPLEJA Prenos podataka izmedju naseg uredjaja i interneta je izveden wifi modulom koji se skoro pojavio na trzistu, izuzetno je jeftin (3$-5$) i sve vise nalazi primenu medju mikrokontrolerima. SliKA ESP8266 Spajanje Komponenti mozete izvrsiti i sa jumper zicama kojih ima po isto tako povoljnim cenama. Znaci da skoro ceo projekat mozete uraditi bez upotrebe lemilice :D Bice nam potrebni musko zenski kablovi. MALE to FEMALE... Uredjaj treba spojiti prema sledecoj semi... povezivanje sht11 na Arduino ----------------------------- dataPin na pin 11 na Arduinu clockPin na pin 12 na Arduinu vcc na 5v na Arduinu gnd na gnd na Arduinu povezivanje lcd na Arduino ----------------------------- vcc na 5v na Arduinu gnd na gnd na Arduinu SDA na analog pin 4 na Arduinu SCL na analog pin 5 na Arduinu Povezivanje Relejne ploce na Arudino ------------------------------------ vcc na 5v na Arduinu gnd na gnd na Arduinu IN1 na digital pin 6 na Arduinu IN2 na digital pin 7 na Arduinu povezinje ESP8266 wifi modula na Arduino ----------------------------------------- gnd na gnd na Arduinu tx na digital pin 2 na Arduinu rx na digital pin 3 na Arduinu vcc na +3.3 pin na Arduinu ch_pd na +3.3 pin na Arduinu Kada smo uspesno spojili sve prema prilozenoj semi, potrebno je isprogramirati mikrokontroler preko USB porta na PC. Za to je potrebo da skinemo Arduino software sa http://www.arduino.cc/download_handler.php?f=/arduino-1.6.5-r2-windows.exe Ukoliko koristite Windows operativni sistem. Za Linux i MacOs posetite http://www.arduino.cc/en/Main/Software Instalirajte softver koji ste skinuli, odaberite COM port na kome se nalazi vas prikljuceni Arduino uredjaj(TOOLS,PORT) i da odaberete tip Arduina koji je prikljucen (TOOLS,BOARD,Arduino Uno) Izaberite novi projekat (FILE,NEW)i sa copy paste ubacite sadrzaj programa koji se nalazi ispod. Programiranje Arduina vrsite sa FILE, UPLOAD. U samom kodu programa je potrebno izmeniti nekoliko promenljivih koji se ticu vasih potreba. -Vrednost za zeljenu temperaturu i vlaznost trenutne vredonsti su 27 za temperaturu i 60% za vlagu -Pristupna sifra i ime vaseg AP (Acess Point, wifi router) -pristupna sifra (API KEY) za www.ThingSpeak.com preko kog se vrsi prikazivanje trenutnih vrednosti iz boxa Pre programiranja samog mikrokontrolera, potrebno je registrovati se na www.thingspeak.com radi dobijanja sifre za upload podataka iz uredjaja na internet. Novi kanal kreirate sa NEW CHANEL i potrebno je kreirate FIELD1 i FIELD2.Field1 za temperaturu i Field2 za vlaznost vazduha. U field1 upisite "temp" a u field2 "humi" API KEY koji je potrebno uneti u program mozete pronaci u tabu API KEYS, pod Read Api Keys: Njega ubacite u program pre programiranja mikrokontrolera. Za nastavak je potrbno definisati kako ce izgledati prikaz temperature i vlaznosti na internetu. To radite isto na thingspeak sajtu pod PLUGINS. POtrebno je kreirati dva plugina, jedan za temp, drugi za humi. To radite sa NEW PLUGIN, GOOGLE GAUGE,CREATE PLUGIN Crvena, zelena i zuta polja odnosno njihove vrednosti mozete promeniti na vec kreiranim prikazima na samom sajtu, u PLUGINS pa EDIT.Sve imate i zadnjem polju pod javascript.Tu je moguce i korigovati velicinu sata za prikaz, ime itd... Ukoliko ste sve dobro spojili na Arudinu, lepo definisali ime i sifru za wireless i API key,isprogramirali ARduino, svakih 60 sekundi bi trebalo da imate prikaz nove vrednosti na internetu. A prikaz mozete pratiti i na LCD displeju na samom uredjaju. Moguce je i izbaciti odredjene komponente ukoliko vas nisu potrebne, recimo LCD DISPLEJ i RELEJNI MODUL. Znaci necete imate prikaz u boksu, i necete imati kontrolu ventilatora i ovlazivaca/deovlazivaca, ali ce te imati online prikaz trenutne temperature u boksu, dok ste na poslu :D Ukoliko imate neki problem pri sastavljanju, programiranju i slicno, mozete da kontaktirate na PM ili direktno ovde. Probacu da vam pomognem, koliko je u mojoj moci. Sve komponente mozete da nabavite na Ebay ili Aliexpress po jako jako povoljnim cenama. izvorni kod za Arduino: I neke slike uredjaja u razvoju i primene u pc boksu mada mu je primena u svim boksovima Srecna samogradnja ovog korisnog uredjaja!

jun 2015.

#2
imam nesto ovako slicno samo umjesto wifi sam koristio motorolu pa preko nje dobijam sms.arduino zaljeva pali ventilaciju javlja kada je bazen skoro prazan svjetlo sam ostavio na mehanicki tajmer iako je i to moglo preko njega.sada trenutno razmisljam kako da napravim motore da sami podizu lampe kada biljka dovoljno naraste razmisljam o senzorima ali problem su mi kukci koji slete na njih pa ih aktiviraju
BizzzoZMAJ

jun 2015.

#3
Ovo je tem uga. A ne tema. Od dijelova do koda. Sve je tu. Mali seminar prakti ki. Skidam ti kapu! :respect:
SmellsZMAJ

jun 2015.

#4
Svaka ast vutri.org na nagradnoj,ljude samo treba motivirat i imat emo vrhunski materijal na forumu... 5150 bravo!:clap::
5150POZNAVALAC

jun 2015.

#5
Hvala ljudi! Uredjaj sam napravio za svoje potrebe i podelio to sa vama. Medjutim tu definitivno nije kraj. Moguca je gomila nadgradnji uvog kontrolera, tipa prikljucivanje Real Time Clocka, pa bi kontroler znao koliko je sati, i samim tim mogao da pali i gasi svetla, zatim dodavanja ph i ec metra za hidroponiku i motora za doziranje nutrijenata... Ma realno, sky is the limit :D Voleo bih kada bi se neko od clanova upustio u samogradnju jer je sve ovo uzasno jeftino, pa da mozemo zajedno da prosirimu upotrebnu vrednost i dopisemo kod za to...
muhaISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#6
Kako razvodis 5V sa jednog pina na vise njih kojima treba napajanje, jer koliko vidim ima samo jedan pin sa 5V, a 5V ti treba za senzor, displej i relej? Da li postoji neka dodatna ploca na koju dovodis 5V, a onda sa nje razvodis ili...?
zlotvorAMBASADOR

jun 2015.

#7
@5150 Odli no odraeno! Joa rijeai vremenski program za upravljanje rasvjetom i imaa rijeaen najbitniji dio upravljanja. Ja imam u planu neato sli no. Konkretno: - odr~avanje nivoa vode u DWC kanti i doziranje nutrienata i svje~e vode (faza 1) - upravljanje rasvjetom (faza 1) - upravljanje ventilacijom - temperatura i vlaga (faza 1) + mini klima za grijanje/hlaenje/odvla~ivanje i odr~avanje temperature u tanku (faza 2) Nabavio sam pumpe za doziranje i neato senzora, ali mi fali volje i vremena trenutno :( Za sada sam na industrijskom PLC-u koji upravlja ventilacijom i rasvjetom (faza 0).
zlotvorAMBASADOR

jun 2015.

#8
Htjedoh rei da se mo~emo udru~iti i zajedno dovraiti vutra.org kontroler za indoor hydro/soil. Sve je ve manje/viae poznato, samo treba iskombinirati u cjelinu.
BizzzoZMAJ

jun 2015.

#9
To bi bio alag na tortu :D Od mene imate support! :respect:
5150POZNAVALAC

jun 2015.

#10
Meni trenutno obican digitalni tajmer pali i gasi svetlo, a ovo cudo vodi racuna o vlazi i temperaturi. Najcesce koristim on line prikaz trenutnih vrednosti, da ne otvaram boks... i tu vidim kako se kretala temperatura i vlaga u prethodnom vremenu... U sledecoj verziji cu verovatno dodati i senzor za vlaznost zemlje, je ne radim hydro... a imam vec kupljene senzore... Sve u svemu ovo je lepa osnova za nadogradnju... a kosta stvarno smesno...
zlotvorAMBASADOR

jun 2015.

#11
@5150 DS1302 modul dobijea za dolar, a ima u sebi sat i kalendar. Tajmer s njim uvijek zna koliko je sati i kad treba upaliti ili ugasiiti, a zahvaljujui bateriji ne smeta mu ni nestanak struje. Trivijalno na arduinu. Senzor vla~nosti zemlje - zavisno od izvedbe - se mo~e koristiti i kao senzor nivoa u spremniku. A kad jednom znaa novo spremnika imaa i automatsko dopunjavanje. Senzor temperature i vlage SHT11 je po meni nepotrebno preskupa komponenta. Ima puno jeftinijih modula, doduae manje to nosti, ali sasvim dovoljno za naae potrebe. Dozeri za nutriente su niata drugo nego mini pumpa koja u odreenom periodu ispumpa to no odre~enu koli inu. Tipa 10s=1ml. Uzeo sam na ebayu peristaltske pumpe za printer, mislim da je bilo 30$ 5 komada. Taman za naae potrebe. Ve du~e vrijeme prou avam bazensku tehniku i njihova rjeaenja za mjerenje parametara vode. Od tamo se mo~e puno toga nau iti jer su sustavi jednostavni (da ne ka~em primitivni) a ipak pouzdani. Za PH i EC/PPM metar je po meni potrebna dodatna pumpa koja e po potrebi periodi ki pumati uzorak na mjerenje. Joa dvije preistaltske pumpe i neato elektro ventila treba da se automatizira kalibracija senzora ato nije prijeko potrebno ali je po~eljno i jednostavno za izvesti. Toliko za sada, idem slikati moje cvijee...
5150POZNAVALAC

jun 2015.

#12
Naravno da znam za jeftine rtc, imam ih, medjutim nisam imao potrebe da komplikujem jer opet kazem i digitalni tajmer je jeftino resenje. meni je ovaj uredjaj resio vlagu i temperaturu i online prikaz preko wifi... za to je i namenjen ;) Sto se tice vlage zemlje i te senzore sam nabavio. izgleda kao ovo i za divno cudo, opet dolar :D Sto se tice ph, nema potrebe za povlacenjem uzorka. meri se konstantno u bazenu... ovako nesto, ali nije bas dolar... a sto se tice sht11, imao sam par komada koji su mi samo hvatali prasinu :D morao sam da ih potrosim
zlotvorAMBASADOR

jun 2015.

#13
hm, da. Taj senzor za vlagu se ne mo~e koristiti kao nivometar. Za to bi trebao biti kapacitivni. itao sam loae stvari o ovom tipu sonde, tj. da se nakon nekog vremena jednostavno "pokvari". PH sonda mi izgleda kvalitetnija nego ona koju ja imam, ali poznajui kineze... Samo ekam priliku da "maznem" jednu lab-grade na poslu, te su opake kvalitete, ak i rabljene.
5150POZNAVALAC

jun 2015.

#14
Za merenje nivoa sam kupio ovo... medjutim nisam jos testirao kako ce se ponasati u rezervoaru. a moram i malo u skolicu sto se tice hidro....
zlotvorAMBASADOR

jul 2015.

#15
Odustao sam od tih modula. Ako se dobro sjeam razlog je bio da ne izdr~e dugo u uvjetima visoke vlage, a u tanku je uvijek 100 %RH.
5150POZNAVALAC

jul 2015.

#16
Jel si to licno testirao ili si procitao negde? ja ih jos nisam probao... OVDE imas primer koji radi u buretu duzi vremenski period...
zlotvorAMBASADOR

jul 2015.

#17
Nisam ih testirao, ali sam naru ivao za poznanika. Lik ima viae godina sta~a u elektronici nego ja godina (a nisam tinejd~er) hrpu iskustva i znanja. On ka~e da je ok ako su uvjeti dobri, u loaim uvjetima e se vjerovatno brzo pokvariti. Imam iskustva sa industrijskim nivokazima i rijetko koji je ultrazvu ni. Siemens ih radi ali u skroz zatvorenoj izvedbi sa metalnim konusom koji prenosi signal. Endress hauser koristi kapacitivne sonde. Moj pristup bi bio kapacitivna sonda sa distribuiranim kapacitetima. Sondu stavia u astabil kao kondenzator (mo~e i 555) a rezultat je odreena frekvencija na izlazu. Kako se mijenja nivo vode ili vla~nost zemlje, mijenja se i kapacitet, a time i frekv3ncija. Kasnije stavim link, sad sam na mobitelu.
zlotvorAMBASADOR

jul 2015.

#18
Evo linkova: http://www.ama-science.org/proceedings/getFile/ZGH4BD== http://soulysolar.mudventions.com/?p=681 0JL85O1BM8g nO_GJJ6HfTI
5150POZNAVALAC

jul 2015.

#19
Druze moj, nismo ovde u industrijskoj vec u diy elektronici. a nauka naperdovala dosta od pojave 555. bez uvrede, ali odosmo lagano u off... ajde neka neko napravi pola uredjaja pa da nastavimo...
zlotvorAMBASADOR

jul 2015.

#20
Nema veze je li industrija ili uradi sam, cilj je na kraju imati kvalitetan ureaj. U industriji se ne tolerira zastoj, a isto je kod mene u boxu, tako da ja naginjem prema industrijskoj kvaliteti ;) `to se ti e 555, on je joa uvijek izuzetno upotrebljiv a uz to je jeftin. Nema veze ato je u opticaju od sedamdesetih.

jul 2015.

#21
Bravooooo!!!

avg 2015.

#22
Trebao bih pomoc sa adruinom pro mini 5v 16mhz.Htio bih na njega nakaciti senzor temp i vlage ali zapeo sam vec kod spajanja.Uredaj nema nikakav prikljucak nego i/o pinove. Dtr-ovo bi trebao biti reset pin Tx0 Rx1 Vcc Gnd Gnd Spajanje na homade usb kabel ne radi a originalni kablovi koji se prodaju imaju 5 pinova a jedan od ulaza je 3.3v. Pa me zanima kako da ga spojim?Hvala
5150POZNAVALAC

avg 2015.

#23
Izabrao si arduino koji nema usb port nazalost... spajanje je moguce samo preko rs232/usb konvertera... nesto OVAKO Jednostavnije je da kupis arduino UNO, koji je opisan u ovom uputstbu ili arduino MEGA... Ukoliko bas insistiras na tom modelu moraces da nabavis usb konverter....
anunnaki_LEGENDA

sep 2015.

#24
Pozdrav, jako sam zainteresovan za ovaj mikrokontroler! voleo bih da imam mogucnost za: - Kontrola svetla (tajmer pali gasi) - Temperatura 2 sensora (jedan sensor kod svetla, drugi iznad svetla za merenje temperature boxa) - Vlaznost vazduha 1 sensor - Vlaznost zemlje 4 sensora (za 4 saksije) - Kontrola ventilatora nesto tipa sporiji rezim <28< brzi rezim rada venta. - Kontrola vlaznosti vazduha gasi<60%< pali. - Wifi - Voleo bih da imam LCD display koji prikazuje status u boksu sa tipa dugmetom koje menja pregled tipa posle svakog klika menja info koji prikazuje tipa Temp: IN, OUT; Vlaznost zemlje za svaku saksiju i vlaznost vazduha; Svetlo: vreme paljenja i gasenja i npr rezim 20/4 ili 24/0; prikaz za vent na kom stepenu menja brzinu. E sada nije mi jasno da li je sve to moguce i ako bi mogli da mi napravite listu komponenti koje bih trebao da narucim... Kvalitet i tacnost su mi bitni, ali sto se tice sensora za vlaznost zemlje nije problem i da ih menjam na neki period ili po growu... s obzirom da kostaki par dolar-dva... Sto se tice pisanja kod imam iskustva sa C# tako da mislim da cu se snaci ali mi je hardware malo konfuzan... isto voleo bih ako je moguce naruciti neku kutiju za arduino gde bi bile sve najvaznije kompnente dok bih senzore razvukao po boksu po potrebi tipa senzori za vlagu zemlje/temperatura na svetlu i gore itd... Hvala unapred na odgovorima :) Pozdrav
5150POZNAVALAC

sep 2015.

#25
Listu delova imas u prvom postu. kao i linkove prema aliexpressu gde su ti delovi i najjeftiniji. uredjaj radi sve sto si hteo sem kontrole vlaznosti u zemlji i dodatnog senzora za temperaturu. po meni najpametnije je da napravis uredjaj za koji imas i source kod ovde, pa da polako dodajes nove komponente, tj senzore za vlaznost zemlje... mozes i njih da narucis, pa kasnije da ih spojis. spajaju se na minus, plus 5v, i svaki na pojednicani analogni port na arduinu. a0, a1, a2, a3 itd... bitno je da pocnes da sklapas uredjaj. a sto se tice paljenja i gasenja svetla, to je besmisleno, jer imas tajmere za 5e koji ce ti raditi isti posao.
anunnaki_LEGENDA

sep 2015.

#26
Da ali zelim da sve prebacim na arduino, jer posle planiram da zakacim i Raspberry PI na kojem bih imao operativni system onda je lako napraviti remote kontroler sa kojim bih mogao preko IOS/Android aplikacije da palim gasim svetla, palim gasim ventove, radim podesavanja kako bih rekao "inplace" uz to bih mozda raspbery imao i opciju video nadzora objekta i jos dosta stvari vezanih za kucne stvari... :) zato mi je sve to potrebno :D kako sam napisao
5150POZNAVALAC

sep 2015.

#27
Svejedno, moras da pocnes od negde... a ovaj projekat ti je idealna osnova za start.
k1ngk0ngPOZNAVALAC

sep 2015.

#28
Ako niste rijeaili problem sa kontrolom svijetla ja sam naao rijeaenje za sitne pare LINK: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xfotek+ssr-10+DA.TRS0&_nkw=fotek+ssr-10+DA&_sacat=0 Zna i arduino na 3.32V istosmjerne struje (DC), lampe (tj. fazu od lampe) na 24-380V izmjeni no (AC), u programu se namjesti kada on/off, mo~e se odma isprogramirat cijeli grow kada da se po ne smanjivat trajanje svijetla, za koliko, mo~e u sekundu ato kod timera nije slu aj! :sun2: Onaj koji se ku~i znat e odma ata i kako, odli na tema :thumb:

okt 2015.

#29
Ako mo~e joa mala pomoc bio bih ti jako zahvalan. http://www.ebay.com/itm/180953299346?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT kupio sam ovaj programer i joa imam problema sa uploadom programa na arduino. greska board je postavljen na arduino pro mini processor na aTmega 328 5v 16MHz sad me jedino neznam koju opciju moram izabrati pod programmer? Moram li i izkrizati i Tx i Rx na plocama?
5150POZNAVALAC

okt 2015.

#30
Nisam radio sam pro mini... uglavnom kupujem arduine koji imaju usb port bas zbog ovakvih problema i lakoce programiranja... DTR zanemari jer ga nemas na adapteru... i kad krene kompajliranje pritisni reset na arduinu.... potrazi malo na netu, ima gomila primera kako se programira mini...
soulfingersAMBASADOR

feb 2016.

#31
Moze li netko pobli~e objasniti wifi kontrolu paljenja i gaaenja zidne uti nice, mo~e li se to izvesti i ima li neki "elektri ar" ovdje. Ispod je moj popis ~elja...Naime ~elim biti siguran da mogu ugasiti sve online, a volio bi i preko raspberija kameru slo~iti itd. Ovaj dio sa temperaturom i vlagom mi je recimo jasan, ali nisam joa nabavio ureaj da isprobam...Voda i nutritijenti za sada nisu prioritet, to mogu svakih par dana odraditi, ali vlagomjer zemlje bi bio ekstra plus. Ima na netu raznih uputstava, ali nisam sa strujom na ti pa me strah da ne pomijesam AC/DC/A/V/W i slicne stvari. Zaato? ~viae od sat udaljenosti od posla gdje sam jako puno i ~elim imati potpunu kontrolu, sigurnosti radi. Prvenstveno od po~ara ili u slu aju da zapnem na putu na 2 dana... Zamisao (~elje): 1. Promatrati vlagu i temperaturu na ovaj na in arduinom preko interneta sa ovim sklopovima. -> Dobro objaanjeno, valjda nee biti problema 2. Promatrati vla~nost zemlje/potrebu za navodnjavanjem. ?? Postoji li kvalitetan/jeftin controler za arduino? 3. Streamati webcam za svaki slu aj. ?? Raspberry PI bi mislim mogao to odraditi, mo~e li se on povezadi s arduinom u cjelinu? >>ALI<< 4. Uz to mogunost gaaenja produ~nog/uti nica odnosno paljenje/gaaenje lampe/ventilatora/ovla~iva a ovisno o parametrima, nije problem ak ni ako to ne ide automatski ve manualno (ali remote, wifi preko interneta)... Primijetio sam link par postova iznad, ali loada mi samo ebay search... 5. Mogunost samogaaenja svega u slu aju nekog problema sa temperaturom npr. preko neke temperature saftey turnoff 6. Zbog struje, mo~e li jedan produ~ni/uti nica izdr~ati 400w + 600w lampu i trebam li 2 balasta posto imam jedan od 600w od prije. EDIT: http://www.aliexpress.com/item/Hot-Selling-Soil-Hygrometer-Humidity-Detection-Module-Moisture-Water-Sensor-for-Arduino-NVIE/32275795794.html?spm=2114.31010208.4.29.vbke7H ima li tko da koristi, i radi li to? Kako to izvesti, strah me da ne pogrijeaim neato sa tim relayima i da se nesto ne zapali, a konkretno ne znam ni ato to no nabaviti.
new_userAMBASADOR

mar 2017.

#32
Pozdrav vutraai! Ovo je odli na tema, pratio sam je i prije al sad sam se tek odlu io da napravim kontroler pomo u arduina. Budu i da je prvi post pisan prije dvije godine zanima me, dali kupiti te dijelove koji su napisani u tom prvom postu ili je izaalo neato novo da je bolje? I dali je netko slo~io controler sa viae mogu nosti? Neke su ve navedene: real time clock, mogu nost postavljana parametara online(temp, humi, paljenje i gaaenje rasvjete...). I naravno; dali ste voljni podjeliti svoj kod i pomoi nama koji nismo baa s pisanjem kodova na ti.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se