LEGACY
Koji je najbolji način jeftine rasvjete bez obzira na struju?
34 odgovora2,834 pregleda
24 REP48%
→ Istraživač
maj 2009.
maj 2009.#1
Naslov govori sam za sebe , zna
i svjetlo za dobijanje biomase ali bez obzira na potroanju elek.struje , ato me se ti
e mo~e crpit 20kw , bez preporuka na natrijevu , imam halogeni reflektor od 500w , da na
i
kam joa jedan od 1000? htio bi neato ato ima disapaciju analognu sun
evoj ali znam da je to nemogue :sun2:
Vuk_samotnjaK
AMBASADOR1.587 REP2%
→ Legenda
Vuk_samotnjaKAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#2
Iiiiiiiii...ato je pjesnik zapravo htio re
i? :icon_lol:
24 REP48%
→ Istraživač
maj 2009.
maj 2009.#3
najeftinija rasvjeta/sijalica koja se zbog potroanje struje ne koristi , zbog ne-ekonomi
noati , takva mi treba, koja bi to bila , imam Mh, natrijevu , florescentne, no ne vidim neke pomake pri poveavanju prema koli
ini biomase , ne govorimo o komercijalizaciji , samo ~elim neato ato daje dovoljnu koli
inu lumena, uz prekrivanje spektra , bez obzira na potroanju struje, zaato? imam razloge :icon_lol:
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#4
nikakve halogene reflektore. Zaato ne~elia natrijevu? Gle, nemoj izmialjati toplu vodu. Ne koriste bezveze svi HPS, ona je the best u svakom slu
aju. A ako baa ~elia potroaiti puno struje priklju
i u drugoj sobi elektri
ni radijator ili sl.
24 REP48%
→ Istraživač
maj 2009.
maj 2009.#5
govorimo o vegetacisjkoj periodi , reflektori su se pokazali naju
inkovitijim , apsorbancisjki pikovi u plavom spektru viae poguduju biljci , nije namjera namjerno troaenje struje na bilo ato , nago na dobijanje na biomasi, govorimo o mo~da 2 biljke, da ih se zdeblja , natrij daje luminozno dosta toga pogotovo za zaokretanje vegetacisjkog vraka pr lst-metodi , invitro propagaciji klonova, no ne pri vegetaciji ....
blah stavit u im reflektor, natrij i florosecentne i pobrinut za temperaturu, ionako nisu moje , jadnice ..... :ohno:
gloss_zelenky
AMBASADOR2.398 REP26%
→ Legenda
Headonist
AMBASADOR2.227 REP21%
→ Legenda
HeadonistAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#7
pa uzmi MH za vegetaciju i HPS za cvjetanje
ili HPS za sve
te ~arulje koriste i domai i strani groweri, nije bez razloga
a ako hoea fluorescentne, nabavi envirolite
24 REP48%
→ Istraživač
maj 2009.
maj 2009.#8
:knockknock: ah ato si ljubazan zelenki, teba mi samo jedna biljka da bucmasta i zdrava ne mogu je baa na prozoru dr~at, da je na kraju mogu :crash: , treba mi za akhm idemo re za eksperimentiranje ak rikne rikne, eksperimentalni podaci e bit dostupni svima, blah blah znanost bla bla drugu u vratit
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
maj 2009.
maj 2009.#9
Sretno ata god napravia,iako se ne
ea zelenila od halogene baa nagledati,ljudi ti daju savjete a ti opet dajea sam sebi odgovore,neznam zaato uop
e otvaraa temu kad pomo
ne prihva
aa.
A tu struju ionako neko mora platiti,a ti Mo~da i izbjegnea pravdi.
:ohno:
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
Teglica_Unka
AMBASADOR2.292 REP23%
→ Legenda
Teglica_Unka
AMBASADOR2.292 REP23%
→ Legenda
Teglica_UnkaAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#12
evo nasao sam je samo za tebe 10000w jel ti to dosta? il da nadjem neq od 100000w
https://www.interlight.biz/light-bulb/ECR&ID=FROOGLE-US
da i super je to sto ti ne treba grno nego direktno u struju(uticnicu)
Che*
LEGENDA5.871 REP9%
→ Zmaj
Che*LEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#13
kazes da ti treba samo u stadiju vegetacije i da su samo biljke dvije..i da trebas sto slicnije suncu...
pa sta ih ne odneses van tih mjesec dana i to je to...
i ja iskreno ne kuzim sta sad hoces dobiti kad vec svi imaju 100% nacin dobivanja savrsene vutre u optimalnim uvjetima...
Flegy
POZNAVALAC685 REP9%
→ Ambasador
20 REP40%
→ Istraživač
maj 2009.
maj 2009.#15
Ne izmisljaj toplu vodu..
Ako bas hoces moze HPI za vegetaciju i HPS za cvetanje
Sve mimo toga je gubljeje vremena
Pozzz iz GanjaLand
ZOKI
AMBASADOR3.848 REP67%
→ Legenda
ZOKIAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#16
pade mi na pamet mozes preusmeriti struju da nejde preko meraca tj.sata pa pici dokle hoces.. :)
sta se vi uopte maltretirate glupim pitanjima balkane zatvaraj ovo pozdrav..
Teglica_Unka
AMBASADOR2.292 REP23%
→ Legenda
Teglica_UnkaAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#17
ma super to kizo vec vidim naslov u novinama "KRAO STRUJU DA BI PROIZVODIO MARU"
samo napred....
bas me zanima kolko bi popio?
maj 2009.
1 / 18
maj 2009.
maj 2009.