LEGACY
Pomoc pri spajanju rasvjete(pregledao sam sve teme a imam još pitanja)
14 odgovora1,182 pregleda
Igrow-Soil Cannativa
ENTUZIJASTA380 REP45%
→ Poznavalac
Igrow-Soil CannativaENTUZIJASTA
nov 2015.
nov 2015.#1
Pozdrav ljudi,
nabavio sam hps 250 w, medjutim na starteru i prigusnici imam razlicite sheme spajanja a ionako nisam elektricar pa molim za pomoc.
Najbolje bi bilo ako moze tko u paintu da mi iscrta sistem,a za kraj kad ja to pospajam bih uslikao jos jednom i postao ovdje,da nebi bilo svasta kad ukljucim.
Lp
Slike:
Igrow-Soil Cannativa
ENTUZIJASTA380 REP45%
→ Poznavalac
Igrow-Soil CannativaENTUZIJASTA
nov 2015.
nov 2015.#3
Hvala Stipe na brzome odgovoru,
dio sa utika
em,starterom i ~aruljom sad kuzim, pojasni mi samo jos smeu ~icu koja spaja starter i priguanicu.
~ica ide od B oznake sa startera na zadnji ili predzadnji slot u priguanici?
evo spojiti cu lampe ako ne veceras sutra i onda se opet javim!
Stipe
ZMAJ157.066 REP
Igrow-Soil Cannativa
ENTUZIJASTA380 REP45%
→ Poznavalac
Igrow-Soil CannativaENTUZIJASTA
nov 2015.
nov 2015.#5
Evo spoja:
Od startera do reflektora nisam razvukao joa ~ice jer sam naletio na mogui problem.
Iz sigurnosnih razloga sam najprije isao testirati grlo,pa sam ga spojio direkt na utika
i gurnuo u 220v pa s ispitivacem gledao gdje izlazi faza.
Buni me jer kakogod da okrenem utika
(svejedno jeli plava ili smedja zica na fazi) uvijek imam kontakt na obje tocke na grlu kao prikazano na slici.
Je li to normalno ili je neka greska u grlu?
Edit:
Detektirao sam kvar u samome kabelu tako da cu ga zamijeniti i provjeriti ostalo o~i
enje koje je vec spojeno
ever_blazin
ISTRAŽIVAČ139 REP59%
→ Entuzijasta
ever_blazinISTRAŽIVAČ
nov 2015.
nov 2015.#6
U svakom slu
aju nije normalno.
Ima viae mogunosti...
Mo~da ti ne valja ispitiva
, tj. mo~da je otiaao otpornik u njemu pa i pod ni~im indukovanim naponima pali tinjalicu, pa mislia da je tu napon. Ovo je manje vjerovatno, uvijek ga mo~ea provjeriti.
Druga stvar ne mo~ea nikako imati isti napon i na grlu i na tom dnu grla, jer kada ga uklju
ia u struju onda bi imao kratki spoj ;) (a kratki spoj zna
i da e ispasti osigura
u kutiji uz malo pregaranja grla), zato sam i posumnjao na ispravnost brifera.
Trei slu
aj, takoe malo vjerovatan je neispravna uti
nica pa si uklju
io u uti
nicu sa dvije faze nekim
udom (ili neka trofazna uti
nica), a ne sa fazom i nulom. Uvijek ea imati neku razliku potencijala koja e se mijenjati vremenski, ali uvijek e postojati napon prema zemlji. Npr. prva slika ispod pogledaj crvenu i plavu liniju, kada se oduzmu potencijali uvijek imaa napon na obje strane.
Dobro provjeri!
Igrow-Soil Cannativa
ENTUZIJASTA380 REP45%
→ Poznavalac
Igrow-Soil CannativaENTUZIJASTA
nov 2015.
nov 2015.#7
Zna
i nau
io sam poneato o induktivnom naponu(zbog kojeg sam vidio kontakt na obje zice,iako je samo jedna bila spojena na fazu.)
Kada sam se pravilno uzemljio nisam imao nikakvih problema ato se toga ti
e.
Spojio sam lampu po danim nacrtima i ukljucio u uticnicu, cuo sam "struju" i doslovno mogao osjetiti napon kako se digao u prostoru ali se lampa nije upalila.
Onda sam se malo raspitao na drugu stranu i dobio savjet da spojim na sljedeci nacin:
Funkcionira! Eto najbitnije mi da nista nije explodiralo i da ne gori :D
Hvala na savjetima, admin sada moze zatvoriti ili ukloniti temu,
pozdrav ljudi
nov 2015.
1 / 8
nov 2015.
nov 2015.