LEGACY
Tutorial - Kako napraviti kontroler klime u boxu
24 odgovora2,935 pregleda
anunnaki_
LEGENDA5.667 REP7%
→ Zmaj
anunnaki_LEGENDA
mar 2014.
mar 2014.#1
Evo kako sam rešio problem bučnog ventilatora i problem temperature u boxu. Ventilatoru od 340m³/h LTI sam smanjio obrtaje i regulisao termostatom tako da se obrtaju po potrebi povećavaju i smanjuju...
Materijal:
[*]Napajanje od računara
[*]Trafo od 1.45A oznaka: RLTS80 Link: http://www.fuchs-shop.com/de/shop/7/1/13372088/
[*]Termostat oznaka: EBERLE RTRE6705 sa externim senzorom.
[*]2m 4-žilnog kabla
[*]Luster kleme
[*]Osigurač
Uzeo sam napajanje,povadio sve iz njega takođe i kuler jer je pasivno hlađenje dovoljno,ostavio sam samo onaj deo sa prekidačem i zbog priključka a i ovaj mali trafo uklanja radio smetnje.
3042.IPB3043.IPB3044.IPB3045.IPB3046.IPB
Zatim sređivanje kablova:
3047.IPB3048.IPB3049.IPB3050.IPB3051.IPB3052.IPB3053.IPB3054.IPB
Povezivanje luster kleme i trafo-a:
3055.IPB
3056.IPB
3057.IPB
ŠEME:
Trafo + Ventilator:
3061.IPB
Trafo + Ventilator + Termostat:
3059.IPB
Trafo + Ventilator + 2 Termostata:
3060.IPB
Nadam se da će ovo nekom biti od pomoći...
Vu ing.
POZNAVALAC1.144 REP60%
→ Ambasador
malimarko
POZNAVALAC1.323 REP80%
→ Ambasador
malimarkoPOZNAVALAC
mar 2014.
mar 2014.#4
ovdje se baa vidi da ljudi uz to ato imaju potrebu growat i u~ivaju u samom growanju i ovakvim i slinim stvarima :D
svaka ast za trud ;)
THC_power
LEGENDA7.762 REP28%
→ Zmaj
THC_powerLEGENDA
mar 2014.
mar 2014.#5
svaka čast, ja sam svoje "neznanje" platio 50€, termometar + termostat programiran da pali ventove na 28°C i gasi kad ohladi do 25°C pa u krug
anunnaki_
LEGENDA5.667 REP7%
→ Zmaj
anunnaki_LEGENDA
mar 2014.
mar 2014.#6
Mozes li da mi napises link ili model od tog termometra+termostata koji imas ako ti nije frka? :)
princs
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
princsISTRAŽIVAČ
mar 2014.
mar 2014.#8
mi smo buraz obicni groweri a ne elektricari, ne nagovaraj nas da ovo radimo jer ce nas ubiti struja, ili cemo zapaliti kucu ili stan, jos ako malo dunemo,
Bosnafaria
POZNAVALAC1.315 REP79%
→ Ambasador
BosnafariaPOZNAVALAC
mar 2014.
mar 2014.#9
Hvala za tut, ali ato neki ka~u ovo je i za mene apansko selo. Mada, vrijedi pokuaati se baciti malo i u ove vode :)
anunnaki_
LEGENDA5.667 REP7%
→ Zmaj
anunnaki_LEGENDA
mar 2014.
mar 2014.#10
Ovo nije nista drugo nego osnovno poznavanje elektrotehnike... drugo nemoguce je zapaliti ili spaliti bilo sta jer je tu osigurac da izbaci a ako i taj osigurac ne izbaci uvek je tu automatski osigurac... ;)
Otto Grunf
LEGENDA7.374 REP24%
→ Zmaj
Otto GrunfLEGENDA
avg 2014.
avg 2014.#11
brofessional, da ne dizem novu temu, a vidim i da se razumijes... pitao bih te:
Kako na ovaj vent koji ima prekidac sa dve brzine
i unutra izgleda ovako
Ugraditi termostat kao ovaj?
Da na prekoracenje zadane temp. pali drugu brzinu, a kad dodje na normalu(umjesto da gasi potrosac)vrti na kecu.
Da li uopste moze ili treba nekakav specificniji?
Po mojim laickim spoznajama ja zamisljam da bi trebao i trafo kao kod tebe na semi ili je pak moguce zaobici to nekako pomocu ovog prekidaca na ventu?
anunnaki_
LEGENDA5.667 REP7%
→ Zmaj
anunnaki_LEGENDA
avg 2014.
avg 2014.#12
https://www.youtube.com/watch?v=iZaoBCxEpvk mislim da ti je u ovom video sve lepo obajsnjeno... :D samo sto nararavno tamo gde je njemu steker ti tu povezujes ventilator... :) i stim sto tamo gde je switch ti ne povezujes nulu i fazu nego zicu iz prekidaca koja je za prvi stepen i zicu iz prekidaca koja je za drugi stepen... tako da kada bi kontrolor trebao da ugasi vent ustvari samo obori brzinu a kada bi trebao da ga upali onda ustvari dize brzinu na 2 stepen :)
Pozdrav
Otto Grunf
LEGENDA7.374 REP24%
→ Zmaj
mar 2014.
1 / 13
mar 2014.
avg 2014.