VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaTutorial - Kako napraviti kontroler klime u boxu
LEGACY

Tutorial - Kako napraviti kontroler klime u boxu

24 odgovora2,935 pregleda
anunnaki_LEGENDA

mar 2014.

#1
Evo kako sam rešio problem bučnog ventilatora i problem temperature u boxu. Ventilatoru od 340m³/h LTI sam smanjio obrtaje i regulisao termostatom tako da se obrtaju po potrebi povećavaju i smanjuju... Materijal: [*]Napajanje od računara [*]Trafo od 1.45A oznaka: RLTS80 Link: http://www.fuchs-shop.com/de/shop/7/1/13372088/ [*]Termostat oznaka: EBERLE RTRE6705 sa externim senzorom. [*]2m 4-žilnog kabla [*]Luster kleme [*]Osigurač Uzeo sam napajanje,povadio sve iz njega takođe i kuler jer je pasivno hlađenje dovoljno,ostavio sam samo onaj deo sa prekidačem i zbog priključka a i ovaj mali trafo uklanja radio smetnje. 3042.IPB3043.IPB3044.IPB3045.IPB3046.IPB Zatim sređivanje kablova: 3047.IPB3048.IPB3049.IPB3050.IPB3051.IPB3052.IPB3053.IPB3054.IPB Povezivanje luster kleme i trafo-a: 3055.IPB 3056.IPB 3057.IPB ŠEME: Trafo + Ventilator: 3061.IPB Trafo + Ventilator + Termostat: 3059.IPB Trafo + Ventilator + 2 Termostata: 3060.IPB Nadam se da će ovo nekom biti od pomoći...
TarzanZMAJ

mar 2014.

#2
heheeh za mene je ovo SF :respect:
Vu ing.POZNAVALAC

mar 2014.

#3
Svaka cast za trud i hvala! Orden za zasluge za narod!
malimarkoPOZNAVALAC

mar 2014.

#4
ovdje se baa vidi da ljudi uz to ato imaju potrebu growat i u~ivaju u samom growanju i ovakvim i slinim stvarima :D svaka ast za trud ;)
THC_powerLEGENDA

mar 2014.

#5
svaka čast, ja sam svoje "neznanje" platio 50€, termometar + termostat programiran da pali ventove na 28°C i gasi kad ohladi do 25°C pa u krug
anunnaki_LEGENDA

mar 2014.

#6
Mozes li da mi napises link ili model od tog termometra+termostata koji imas ako ti nije frka? :)
THC_powerLEGENDA

mar 2014.

#7
[bez sadržaja]
princsISTRAŽIVAČ

mar 2014.

#8
mi smo buraz obicni groweri a ne elektricari, ne nagovaraj nas da ovo radimo jer ce nas ubiti struja, ili cemo zapaliti kucu ili stan, jos ako malo dunemo,
BosnafariaPOZNAVALAC

mar 2014.

#9
Hvala za tut, ali ato neki ka~u ovo je i za mene apansko selo. Mada, vrijedi pokuaati se baciti malo i u ove vode :)
anunnaki_LEGENDA

mar 2014.

#10
Ovo nije nista drugo nego osnovno poznavanje elektrotehnike... drugo nemoguce je zapaliti ili spaliti bilo sta jer je tu osigurac da izbaci a ako i taj osigurac ne izbaci uvek je tu automatski osigurac... ;)
Otto GrunfLEGENDA

avg 2014.

#11
brofessional, da ne dizem novu temu, a vidim i da se razumijes... pitao bih te: Kako na ovaj vent koji ima prekidac sa dve brzine i unutra izgleda ovako Ugraditi termostat kao ovaj? Da na prekoracenje zadane temp. pali drugu brzinu, a kad dodje na normalu(umjesto da gasi potrosac)vrti na kecu. Da li uopste moze ili treba nekakav specificniji? Po mojim laickim spoznajama ja zamisljam da bi trebao i trafo kao kod tebe na semi ili je pak moguce zaobici to nekako pomocu ovog prekidaca na ventu?
anunnaki_LEGENDA

avg 2014.

#12
https://www.youtube.com/watch?v=iZaoBCxEpvk mislim da ti je u ovom video sve lepo obajsnjeno... :D samo sto nararavno tamo gde je njemu steker ti tu povezujes ventilator... :) i stim sto tamo gde je switch ti ne povezujes nulu i fazu nego zicu iz prekidaca koja je za prvi stepen i zicu iz prekidaca koja je za drugi stepen... tako da kada bi kontrolor trebao da ugasi vent ustvari samo obori brzinu a kada bi trebao da ga upali onda ustvari dize brzinu na 2 stepen :) Pozdrav
Otto GrunfLEGENDA

avg 2014.

#13
Hvala, narucujem termo. pa u spajanje kad vec moze.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se