LEGACY
Ucinkovitost CFL sijalica
53 odgovora9,663 pregleda
sensiman
ISTRAŽIVAČ82 REP21%
→ Entuzijasta
sensimanISTRAŽIVAČ
dec 2010.
dec 2010.#1
pozz drugari zanima me kolike su mogucnosti cfl sijalica tj toliko mogu da pruze u odnosu gramaza, wataza. ako su dobri uslovi i genetika koliko moze da se dobije na npr 200w cfl?
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
dec 2010.
dec 2010.#2
Za koli
inu ti teako mo~e bilo tko rei.Sve ima svoje prednosti i nedostatke,pa tako i cfl.
U odnosu na hps,cfl ne daje toliko dobre rezultate ato se koli
ine tie,ali je jednostavniji za rukovanje,poato se daleko manje grije i duau je dao za stealth micro grow,ali ako netko ima mogu
nost,ja uvijek preporu
am hps.
`to se tehni
kih karakteristika tie,tu cfl bije svu drugu rasvjetu.Ima daleko bolji color index,mo~e ih se nai u dosta razli
itih temp. boja,pa se tako sa kombinacijama mo~e i gaati spektar puno bli~e prirodnom sun
evom.Jedini nedostatak u tom pogledu je lumen output.Daleko manje lm/W od HPS/MH.
Ako neato joa nije jasno pitaj,ali ovo je ukratko to,a osim toga,imaa ve dosta informacija ovdje - https://forums.vutra.org/threads/1152-NEONSKE-i-FLUOROSCENTNE-Sijalice-Tehnicke-karakteristike
Stoner
LEGENDA5.558 REP6%
→ Zmaj
StonerLEGENDA
dec 2010.
dec 2010.#3
Upravo kako ti zlo reko imaju bolji spektar al su jako slabe ... imaju ocajan luminitet :P (doduse ima i jacih no i dalje stoji)sto znaci da ih trebas priblizavati sto je vise moguce naravano uz to da ne skuris biljku. jako su dobre za vegetaciju gdje ih i sam koristim a i dobar su nacin da ustedis na struji tako da samo platis 2 mjeseca 12/12 rezim svjetla sa hps lampom a kazem vegetaciju odradis sa fluo.ali za cvjetanje ako zelis rock solid buds onda HPS definitivno.
sensiman
ISTRAŽIVAČ82 REP21%
→ Entuzijasta
sensimanISTRAŽIVAČ
dec 2010.
dec 2010.#4
nesto sam razmisljao, kod mene u kraju ima na vise mesta reflektora sa hps sijalicama, mahom su 125w. ali to nisu sijalice koje su prilagodjene uzgoju biljaka. mislio sam da jedan od njih 'pozajmim' hehe, rasturim i napravim reflektor za coolbube-om. imam potrebna znanja da bih to uspesno izveo, jedino sto sam mislio da uradim dopunu sa par cfl 23w koje su u plavome spektru da bi biljka imala za vegetaciju. videcu sta mogu da org pa pravim neki dnevnik. nemam gde da nabavim genetiku pa ce najverovatnije biti u pitanju domaja vulgaris ali izvrsnog kvaliteta.
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
dec 2010.
dec 2010.#5
Ako su te od 125W,onda su ~ivine,ali ref. i prespoj mo~ea iskoristit.Samo trebaa kupit zamjensku natrijevu ( http://shop.emgd.hr/zarulje/hid-zarulje/shx-plug-in-elliptical/shx-110w-elliptical-e27.html ) . Nije neato posebno,ali mo~e proi jer spektar je dobar,meutim slaba je,to stoji.`to se grijanja ~arulje tie,vjerujem da nije pretjerano,jer ja imam 150W i vrhovi su mi od nje udaljeni svega 15-tak cm,naravno,uz vrlo dobru ventilaciju,ali bez zaatitnog stakla je ref.,ato je bitno za napomenuti :)
sensiman
ISTRAŽIVAČ82 REP21%
→ Entuzijasta
sensimanISTRAŽIVAČ
dec 2010.
dec 2010.#6
nije zivina. natrijum visokog pritiska iliti hps. samo sto jeste mala. nadam se da moze da podrzi 2 3 biljcice
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
dec 2010.
dec 2010.#7
Momak,ti si neato pobrko :icon_lol:
Ne postoje natrijeve od 125W.
35w
50w
70w
100w
110w
150w
210w
250w
350w
400w
600w
1000w
Od gore navedenih,110(125 ~ivina),210(250 ~ivina) i 350(400 ~ivina) su zamjenske natrijeve,a u zagradama ti piae koju ~arulju zamjenjuju.
sensiman
ISTRAŽIVAČ82 REP21%
→ Entuzijasta
sensimanISTRAŽIVAČ
dec 2010.
dec 2010.#8
svaka cast zli, vidi se da si potkovan znanjem. to je bila moja slobodna procena prema jacini svetla ne bih rekao da je 400w pre da je 150w, ali nisam siguran, nisam skidao sijalicu da bih je pogledao. videcu kada ga budem rasklopio sta je unutra. zavisi od jacine, takav cu box da pravim.
nEphNiO
ISTRAŽIVAČ187 REP91%
→ Entuzijasta
nEphNiOISTRAŽIVAČ
mar 2011.
mar 2011.#9
ajd da ne otvaram novu temu, vamo u pitati... planiram napraviti box veli
ini: visina 1m, du~ina 0.5m, airina 0.3m
poato ne stojim baa s novcima, planiram uzeti samo cfl ~arulje, koliko bi mi ih trebalo, znam da mi treba plavi (vegetacija) i crveni (cvetanje) spektar. Dali se cijeli grow mo~e obaviti samo s cfl ~aruljama ili su mi baa potrebne i hps? kod kue ve imam jedno 4 komada atednih (2700K - 827), jesu li one uredu, i ako jesu za ata (vegetaciju il cvetanje).? i kada se radi grow, kod vegetacije mora biti samo plavi spektar, a kod cvetanja samo crveni, ili mo~e od po
etka ii kombinacija plavog i crvenog, ili u nekom omjeru (npr. vegetacija: sve plave, cvatnja: 4 crvenih i 2 plavih, ali naravno to ovisi o broju ~arulja koji u stavit u box)? :)
idoser
POZNAVALAC789 REP21%
→ Ambasador
idoserPOZNAVALAC
apr 2011.
apr 2011.#10
onima koji e sa CFLom uzgajati dajem savjet!! u istom boxu philips koji je 75 wata i neka vitoone od 85 wata. biljke koje su bli~e vitoonu se okrenu prema philipsu. bolja marka bolje svijetlo. philips je kao slabiji ali ~ari i pali. razlika u cijeni je bila cca 50 kn. vitoone 177kn, a philips, nabavljen u sloveniji, oko 230 kn. al vrijedi svake kune i du~i mu je rok trajanja. ra
unao sam da bi sa philipsom mogao napraviti do 5 growa, dok sa vitoone 3 growa. tako da kupujete poznatije marke.
iSensation
ZMAJ21.472 REP
Bad
AMBASADOR1.967 REP13%
→ Legenda
BadAMBASADOR
apr 2011.
apr 2011.#12
stedne zarulje kancerogene?? utjecaj na grow??
http://www.centar-zdravlja.net/zanimljivosti/2887/stedne-zarulje-mogu-uzrokovati-rak/
Bad
AMBASADOR1.967 REP13%
→ Legenda
BadAMBASADOR
apr 2011.
apr 2011.#13
Ovaj dio je "najzanimljiviji"...
Mo~e li to ikako utjecati na biljku,sta mislite?
20 REP40%
→ Istraživač
maj 2011.
maj 2011.#14
Nov sam ovde,i konacno da probam napraviti grow,valjda ce biti nesto.Citao sam sve i sva sta i sve mi se pomesalo.Nezelim da radim sa HPS deluju mi jako komplikovano,cena,toplota.Probao bi sa CFL.Moje pitanje glasi koliki box i koliko biljaka moze biti sa jednom Cfl od 200w,plavi spektar,za drugu fazu kupio bi isto takvu crveni spektar.Cena jedne je oko 35 evra.
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
maj 2011.
maj 2011.#15
Dobro dosao za pocetak... =)
Sa 200w cfl-a(ako ces koristiti samo jednu u vege i drugu samo u cvijet, znaci ne zajedno) imas 10-12k lumena...sto ti je dovoljno za prostor od 40x40... Sveukupna investicija za svjetlo ti je znaci 70 eur...
Sa druge strane tih 12k lumena mozes dobiti sa 125w hps-om...koji kosta 40 eur max i potrosnja ti je 40% manja nego kod 200w cfl-a...a temperatura im je vjerojatno ista, ako ne i manja kod hps-a...
SimasZg je radio usporedbu hps-a i cfl-a 70w pa je vidio da hps puno manje grije... =)
Znaci...zakljucak bi bio da se moze raditi sa cfl-om, ali da ti je jeftinije nabaviti hps, manje struje ces trositi, mozes cijeli grow odraditi sa njim i pruziti ces biljci puno bolji spektar nego sa cfl-om... ;)
idoser
POZNAVALAC789 REP21%
→ Ambasador
idoserPOZNAVALAC
maj 2011.
maj 2011.#16
ovo ne pije baa vode da je CFL 200w 35 evra?!?!?!?
za tu lovu mo~ea kupiti CFL od cca 80w.
20 REP40%
→ Istraživač
maj 2011.
maj 2011.#17
Tako pise,***********.com,CFL sijalica 200w,3600 din.kolko to onda ima w.prodaju neke komplete 250w hps i mh 90evra,da uzmem to ako manje struja trosi i ako netreba ven.da ga hladim
idoser
POZNAVALAC789 REP21%
→ Ambasador
idoserPOZNAVALAC
maj 2011.
maj 2011.#18
nije mi jasno to baa jer u HRu CFL od 85 w (imitira 270 w) koata cca 180 kn iliti 28 evra. u SLO CFL 75 w(imitira 265 w) koata 36 evra.
ovo je fakat abe onda. odo u srbiju po lampe drugi puta:))))
20 REP40%
→ Istraživač
maj 2011.
maj 2011.#19
Moguce da oni reklamiraju kolko imitira,kao 200w,a ko zna kolka je realna w.Boli me glava,zar je sve to tako komplikovano.Muka mi je vise da dajem 30-40e.nedeljno.Tolko to volim,dva jebena posla radim,porodican sam covek i to mi je jedino zadovoljstvo.
Mr_Green
ISTRAŽIVAČ65 REP10%
→ Entuzijasta
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jun 2016.
jun 2016.#21
google bi morao da zna, znam i ja ali nismo u istoj drzavi pa ti to tesko moze pomoci ;)
7 REP14%
→ Istraživač
okt 2016.
okt 2016.#22
uyeo sam 1 lampu koja se yove 5u-CFL greenpower 125 W pureLIGHT ..YANIMA ME DALI JE DOVOLJNA DA ODGAJI BILJKU NA POVRCINI OD 70 PUTA SA 70 KUTIJA BOH
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
okt 2016.
okt 2016.#25
i c umjesto a :D
125W trebalo bi biti dovoljno da li je toplina lampe odgovarajuca za grow? (K)
7 REP14%
→ Istraživač
okt 2016.
okt 2016.#26
negreje puno najvecu temperaturu digne do 27. 28 stepeni cim ukljucim ventilator padne na 22.25 kako kad
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
okt 2016.
okt 2016.#27
mislio sam boja svjetla/toplina k to ti je ono oce li biti bijele zute ili plave boje svjetlo
dec 2010.
1 / 28
dec 2010.
okt 2016.