VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaPomoć oko programiranja timera
LEGACY

Pomoć oko programiranja timera

58 odgovora10,872 pregleda
dominoENTUZIJASTA

feb 2008.

#1
Kupio sam danas timer i jako me je sramota... Nemam pojma kako da ga nateram da radi... Najgore od svega je ato u pitanju nije digitalni ve analogni timer a uz njega nisam dobio nikakvo uputstvo... Hajde, molim vas, pomozite mi da skontam... evo i slika: Buni me ovaj crveni prekida sa strane, kada ga stavim u gornji polo~aj (on) timer radi ali ne gasi struju, pokuaavao sam da stavim ovaj krug malo ispod vrednosti 1 i ekao malo viae od sat vremena da ugasi... niata.... a kada ga stavim u gonji (t), niata se ne deaava... Ne svetli lampica i nema struje... Mo~da je neispravan? A mo~da sam ja previae high... U svakom slu aju, zna ila bi mi pomo... Kako da ga namestim na 16/8? Hvala puno!!!
i20ISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#2
Treba da stoji na poziciju T a vidis ovaj crni krug okolo kruga na kome pise vreme, vidis da je sastavljen iz puno manjih podeoka i svaki ti vazi 15min podesices ga tako sto ces za period u kom zelis da bude upaljen da ih gurnes na dole tj unutra, vreme ces da podesis po vremenu sa tvog sata i ukljucis ga u struju
dominoENTUZIJASTA

feb 2008.

#3
:blush: :facesjump: Ne mogu da verujem... HVALA!!!
OgrazISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#4
podioci su po 15 minuta. Stisnes prema dole dok zelis da ima struje. I narihtaj si sat tj. tajmer da radi preko noci, recimo od 8 navecer do 8 ujutro. Da ne smetaju babe, ocitavanja plina stuje, gosti ne kuze svjetlo i tako dalje. : mama : sta ti to svjetli? : ma raste mi trava. : mama : hahahaha : ne, ozbiljno : mama : nemoze, pa vani je minus 10 : aj dobro. Os kavu? ?
NishikenISTRAŽIVAČ

feb 2008.

#5
meni je trebalo dobrih sat vremena da skuzim kako namjestiti :D
dominoENTUZIJASTA

feb 2008.

#6
Ma haos... Gledao sa svih strana, odlepio sam bio... Sva srea pa postoji vutra.org i dobra ekipa koja se medjusobno poma~e.... @orgaz: :ludaci_lol: sorry 4 :signs040:

feb 2008.

#7
Evo drago mi je da se rjeailo. Ina e za probleme sa tajmerima, Mika cigan, legenda, nema ata ne zna :hehe:
grivaENTUZIJASTA

feb 2008.

#8
Podesio kao sto ste napisali nece da radi.Kako ova sprava zna koliko je sati ? Ono slovo dole je I a ne T kao na slci gore i ugme belo a ne crveno Sta da radim ?

feb 2008.

#9
mikoooo miiikkkoooooooo e kako zna ovaj tajmer koja je ura pa to ti bre NASA napravila preko satelit be ne prodam ja sranja aaa miku na stranu ti mu sam okretanjem kruga ka~ea koliko je sati i on to prati
DoktorPOZNAVALAC

feb 2008.

#10
Tamo gde ti je strelica na krugu tu ti pise koliko je sati to pre stavljanja u struju okranes na vreme koje je i stekas u struju! Pogledaj u tom delu izmadju kruga i plastika tajmera ima ko mali prekidac!!!! Kada su izbaceni oni podeoci od 15 min. oni stisnu taj prekidac i tajmer propusta struju a kada su ubaceni onda se taj prekidac opet otkaci i nema struje!(cuje se klik klik kada se pali i gaci! Obavezno stavi onaj crveni ne T i onda testiraj! Cekaj malo da prodje to vreme!!!!! A vrlo je moguce da i neradi tajmer!!! Meni od 7 sto sam kupio 2-3 prave sranja i ponekad ili nepale u uopste ili negase! Na HPS bolje stavi digitalni jer tamo nema zajebancije sa foto periodom, a ovak krs od tajmera je veliko sranje pa moze da se desi na pola puta da zasere stvar!!!!
grivaENTUZIJASTA

feb 2008.

#11
TNX za pomoc
SLO-EraLEGENDA

feb 2008.

#12
budite pa~ljivi sa jeftinim analognim timerima jer sa vidijo kod kolege-proale sedmice sjebanih svih pet biljki na samom kraju. Ipak ponekad proverite kako radi!
OkiyKikuENTUZIJASTA

mar 2008.

#13
Zato treba koristiti sklopnik koji mo~e podnjeti velika optere enja. Timer ukljucuje sklopnik, koji pak onda ukljucuje napajanje prema lampama. Sigurno je sigurno..

mar 2008.

#14
Sla~em se sa OkiyKiku, za vee snage, obavezno samostalni sklopnik. Ni ja nebi vjerovao timeru. Ali ako je timer normiran za 3kW mislim da bez straha mozete na njega 600W (na te snage mislimo kad pricamo o uzgoju za osobnu upotrebu) Normalno da e vrisnuti ako spojis na njega par komada od 1kW....
SunflowerISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#15
Meni se cini da su na mome tajmeru,ove plasticne kukice sto se spuste po 2 sata svaka,a vidim vi pisete o nekih 15min...:signs054: Znaci ja sam spustio prvih 10 kukica,pa 2 dignute,pa opet 10 spustenih,i tako u krug,za ciklus 20-4... Jesam zeznuo ili je to-to...!?
SunflowerISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#16
Ekipa,problem stoji... Timer radi kad je ona polugica sa strane na I,znaci prolazi struja kroz njega,e sad... Ja namjestim najprije trenutno vrijeme,ima skalu po 4h za svaki dan,znaci brojeve od 2-22,i ispod ime dana,i tako u krug,a oko tog kruga su te zute kukice sto se spustaju za programiranje kad je ona polugica u gornjem polozaju,a ne na I. Na kutiji i pise da je svaka ta kukica 2 sata rada,znaci ja onda spustim 10 kukica(20h),pa 2 dignute ostavim (4h),i tako cijeli krug za svih 7 dana,ali svjetlo se jednostavno ne pali,nego moram rucno,a one spustene kukice prelaze preko onog zubca koji izade kad je polugica u polozaju za programiranje timera,znaci da se okrece,i zuji,i sve,al svetlo se ne pali...? Help!!!! U cemu je atos!? Timer mi je skoro identican ovome tu http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://img.alibaba.com/photo/50820977/timer.jpg&imgrefurl=http://www.alibaba.com/product-gs/50820977/timer/showimage.html&usg=__ucYZkshRicCsqoeb1S41mL1TiYs=&h=360&w=360&sz=10&hl=hr&start=108&tbnid=iG7LBZ77e_2nbM:&tbnh=121&tbnw=121&prev=/images%3Fq%3Dtimer%2Bplug%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26hl%3Dhr%26sa%3DN%26start%3D100 samo sto ovaj u linku ima te kukice sto se spustaju okolo bijele,a kod mene su ~ute,al to je taj princip....
SunflowerISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#17
Ajmo ljudi,nije valjda da svi joa spavate...:costumed-smiley-027
SunflowerISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#18
Bump!!!

nov 2009.

#19
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/5393-pomo-oko-timera-hitno.html :icon_lol::icon_lol: Postoji opcija edit ... nema potrebe za 4 posta za redom ! Sve ato si trebao je napisati VUTRA TAJMER na google!:vb_whip::2flip: edit : sorry , nisam ito ... kupi digitalni :icon_lol:
SunflowerISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#20
Haze,neznam jel ti nisi procito taj link sta si stavio,ili nisi procito sto sam ja napiso... Da jesi,vidio bi da mi to bas nista ne pomaze,vec pro~vakano... I ajde ti upisi u google VUTRA TAJMER,pa reci sta ti je izbacilo... Hvala ti na trudu,al nije bas pomoglo....
BeyondLEGENDA

nov 2009.

#21
Stavi polugicu na ikonu sata a ne na I, tako bar na onom klasi nom mehani kom od 24h mora biti.
SunflowerISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#22
Pa upravo tako,stavim je u gornji polozaj,na ikonu sata,odnosno mod za programiranje,i namjestim trenutno vrijeme,i spustim te kukice,i timer se vrti i kukice prelaze preko onog zuba,al lampa se ne pali!!!
BeyondLEGENDA

nov 2009.

#23
je neznam onda, samo znam da mora biti na ikonici sata cjelo vrijeme da bi se palio i gasio kako ga se slo~i. Pa nemaa baa tko zna koliko mogu nosti za namjeatanje, probaj malo experimentirati, ... ili je pokvaren.
SunflowerISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#24
Ak je pokvaren,onda su mi ga takvog prodali... Neznam sta da vise probam,nije to svemirski brod... Thnx,Weed...

nov 2009.

#25
kupi digitalni:icon_lol: nikad nisam koristio taj analogni ...
SunflowerISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#26
Izgleda da je proradio... Kako,zaato,ne pitajte me,jer ni ja neznam,uglavnom radi....:bis:

nov 2009.

#27
Vjerovatno si ekao malo vremena da vidia radi li,da doe na poziciju ali te valjda ~urba ubijala pa ti je vrime sporo teklo :)
grivaENTUZIJASTA

jan 2010.

#28
Da ne otvaram novu temu.Dali neko koristi neki kvalitetniji timer(umesto ovog kineskog djubreta od 3 koja sam kupio 2 su riknula) i gde u BG moze da se pazari ?Nije problem u ceni 350 din nije nista ali nemozes da se oslonis na njih

jan 2010.

#29
Istina,dana svako njesra dolazi iz kine,ali nebi trebalo zna iti da ne valja,ali ovisi do sre e izgleda. Ja imam mehani ki i prije neki dan san mu da jedan blagi udarac jer je na momente kao struja preskakivala,kao da je kontakt bija slab.Ali sad radi:) A gle,ako o ea neato bolje,ajde onom teorijom ata skuplje to bolje. Takoer malo baci oko na svoje instalacije,ima li nepo~eljne vlage u blizini i provjeri sve spojeve.
kiLDerPOZNAVALAC

jan 2010.

#30
U BG-u su ti najjeftiniji na buvljaku na NBGD-u i tamo su 300-350din. U Hidroponici su potpuno isti takvi 500 din a kod kineza nisam proveravao. Imam 2 kom i oba mi rade bez problema. Kao sto ti Greenpower rece,bolje proveri svoje instalacije. Ako je kod tebe sve ok,onda ih kupi na nekom drugom mestu,jer postoji mogucnost da ih taj gde si kupio nije propisno skladistio pa zato riknjavaju. Iako malo skuplji u Hidroponici su ok,a i sacuvas fiskalni racun...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se