LEGACY
Incident- pomoc pri spajanju
34 odgovora7,710 pregleda
Mr. Frajer
ENTUZIJASTA448 REP62%
→ Poznavalac
Mr. FrajerENTUZIJASTA
mar 2013.
mar 2013.#1
Pozdrav svima, da odma preem na problem i pitanje..Pre neki dan sam pokuaao spojiti grla sa ~icama, i od tri pokuaaja jedan je zavraio time da je pregorio glavni osigura
na vanjskoj sklopci (
emu samo elektri
ar moze pristupiti) ..
Prvi pokuaaj spajanja-prva sijalica- uspeano
-- dakle spojio sam dve zice preko "kleme" , stavio sijalicu i sve je ok, radi..
Drugi pokuaaj spajanja-druga sijalica-uspeano
isti na
in ,spojio , sve ispravno..
No , doaao sam do treeg kabla, pokuaao spojiti i odjednom iskre iz uti
nice,
itava kuca ostade bez struje no nije mi jasno zaato
Naime, ovaj put sam spajao preko prekida
a, i kad sam spojio zicu sa prekida
em , spojio sam je sa grlom, stavio sijalicu i u trenu kad sam stavio u uti
nicu iskre, malo je izgorilo, i nastade problem.. bio sam onako 2 sata bez struje (iako su svetla u kuci radila sve uti
nice NISU!! ) stoga dolazim do pitanja, gde sam pogreaio??? Prvo sam pomislio da je razlika u tome ato na dva utika
a piae 2.5 A /250 a na treem 10-15 A / 250 v .. na ovoj zadnjoj slici ato vidite , utika
JE 2.5A /250 v ALI ova druga ~ica ato sam spojio na nastavak prekida
a JE }ICA od 10-15 A /250 v uti
nice (presekao sam je na pola jer je preduga
ka bila) .. `to mi je
initi sad a da opet ne napravim neko sranje jer ovo nije baa jeftino proalo, hvala
gremo
AMBASADOR2.445 REP27%
→ Legenda
gremoAMBASADOR
mar 2013.
mar 2013.#2
Kratak spoj. Vjerovatno si negdje prije potroaa
a spojio nulu i fazu i zbog toga ti izbacio osigura
. Izbacile su ti samo uti
nice a ne i rasvjeta jer su odvojeni linije (drugi osigura
).
Razvodna kutija ti je u tvom slu
aju uti
nica.
edit. plava ~ica ti nema ata tra~itikod prekida
a,kao na slici. ona ide direktno iz ui
nice na troailo.
Mr. Frajer
ENTUZIJASTA448 REP62%
→ Poznavalac
Mr. FrajerENTUZIJASTA
mar 2013.
mar 2013.#3
Ali ato sad da u
inim?? Mslm sa treim svetlom, bojim se opet spojit da ne isko
i jer ovaj osigura
je skupo doaao.. Hvala na objasnjenju..
Moje pitanje je, ako spajam grla za sijalice direkt na struju preko kabla dali se moze ato dogoditi kao u ovom slu
aju
Dali je vazno ata na utika
u piae koliko je ampera i gde ide plava a gde crna ili smea ~ica u grlo (rupu) da se ne ponovi incident
gremo
AMBASADOR2.445 REP27%
→ Legenda
gremoAMBASADOR
mar 2013.
mar 2013.#4
ma nemaa problema ata se prekida
a ti
e samo nulu (plava ~ica) iz uti
nice spoji direktno na grlo. Crnu dovedi na dovod prekida
a i opet sa crnom sa odvoda prekida
a na grlo. Pazi samo da li ti je grlo ispravno (da se unutra ne diraju faza i nula).
koliko vidim grlo je e27 tako da ampera~a bi trebala biti viae nego dovoljna
Mr. Frajer
ENTUZIJASTA448 REP62%
→ Poznavalac
Mr. FrajerENTUZIJASTA
mar 2013.
mar 2013.#5
Ovaj put radim bez prekida
a, zna
i direkt kabl u grlo pa u struju, dakle nije vazno koja boja u koju rupu??
ovo spojim i sve e biti u redu? :)
I da,
ini mi se kao da je ova ~ica koju spajam tanja nego ova ato izlazi iz grla a i u obliku je mnogo ~i
ica, , to nije problem?
gremo
AMBASADOR2.445 REP27%
→ Legenda
gremoAMBASADOR
mar 2013.
mar 2013.#6
nije va~no u ovom slu
aju. samo to spoji. vel
ina ~ice (debljina) takoer ne bi trebala biti problem u ovom slu
aju. spoji i .... sretno :)
edit. opet te nema 2h. f..k. :popcorn:
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
Mr. Frajer
ENTUZIJASTA448 REP62%
→ Poznavalac
Mr. FrajerENTUZIJASTA
mar 2013.
mar 2013.#8
Hahaha, ne brinite, ostao sam ziv al sam skupljao hrabrosti da sve to prikop
am na struju i evo ga, uspeh :D ..hvala na odgovorima a sad dolazi rezultat :)
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
mar 2013.
mar 2013.#9
Onaj osigurac koji si spalio a samo ekipa iz elektre mu mo~e pristupiti....zove se VUP osigurac i obicno su 25 ampera......nisu ti smijeli niata naplatiti na njima je da to rijeae besplatno...ako si ga platio prevaren si i tra~i povrat novca
Mr. Frajer
ENTUZIJASTA448 REP62%
→ Poznavalac
Mr. FrajerENTUZIJASTA
mar 2013.
mar 2013.#10
E upravo to, pozvali smo elektru, doaao elektri
ar ,izvadio osigura
i stavio drugi u minutu i kaze da se to ranije nije naplacivalo al kao po
eli su i to 80 kn .. jel bila neka promena u zakonu pa su uveli ili ata??? Jer onako razo
arao sam se al sam se nau
io pameti ata spajati a ata ne
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
mar 2013.
mar 2013.#11
Ak ti je napisao uplatnicu onda su valjda promjenili zakon ako nije dali ste mu za kavu...
Mr. Frajer
ENTUZIJASTA448 REP62%
→ Poznavalac
Mr. FrajerENTUZIJASTA
mar 2013.
mar 2013.#12
Nije nam dao uplatnicu al je rekao da e doi poatom zajedno sa ra
unom za struju (+80 kn) :S
viner
POZNAVALAC1.063 REP51%
→ Ambasador
mobsternewgeneration
AMBASADOR4.001 REP71%
→ Legenda
Mr. Frajer
ENTUZIJASTA448 REP62%
→ Poznavalac
Mr. FrajerENTUZIJASTA
mar 2013.
mar 2013.#15
Da da, manjak svetla im je billo ovih dana sve do ju
er, sad imaju 3 x 33 w CFL 6500 lumena :)
Mr. Frajer
ENTUZIJASTA448 REP62%
→ Poznavalac
Mr. FrajerENTUZIJASTA
apr 2013.
apr 2013.#16
Poato je ovaj deo foruma i namenjen za to evo i ovde da stavim.. Prije nego priklju
im na struju pitanje je dali je ovo dobro napravljeno , skica i slika :)
http://s16.postimg.org/f0qctoqwl/php8_ZVrly.jpg I na skcii sam slu
ajno obrnuo vrednosti, vrednosti gornjeg venta su zapravo vrednosti veeg venta a ove donje vrednosti manjeg ..
http://s9.postimg.org/ldx0knt5a/phpwvgblo.jpg
Dali je ovo ispravno i ato mislite?
MarkoMil
ENTUZIJASTA322 REP31%
→ Poznavalac
MarkoMilENTUZIJASTA
feb 2014.
feb 2014.#17
Trebam pomoc kako spojiti 3 grla na jednu zicu paralelno jer to ide ovako?
https://imageshack.com/i/f3y6dap
stara baba
POZNAVALAC1.005 REP45%
→ Ambasador
mar 2013.
1 / 18
mar 2013.
feb 2014.