VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaHladnjaci za led
LEGACY

Hladnjaci za led

20 odgovora2,411 pregleda

jan 2018.

#1
Pozdrav ekipi, naleti na netu na ove hladnjake, dal se isplati uzeti ovakvo nesto? Mogu se do 150w chipovi postaviti, uz koje dodje i 44m objektiv sa 90 gradi lensom..
1310ZMAJ

jan 2018.

#2
meni to super izgleda a sad dal se isplati, viae bi mu funkcija bila za tjeranje cooba na max a to biljci ne paae. Weyn bi sigurno radije dva coba i cijela storija ato ide uz to;) Ali ako bi htjeli elektronski odr~avati naj temp na coobu da su mu fluktuacije temp ato manje i voljni smo to platiti,zaato ne. Dok mi je joa na pameti onaj tvoj uradak sa dva cooba 220w, osim temperature kako ti radi? @Stipe nam je objasnio kako smanjiti titranje, mora ih biti parni broj, stvar je u o~i enju, potra~i post (ne znam gdje je objavljeno) ili ga zamoli da nam joa jednom nacrta rijeaenje.

jan 2018.

#3
Mislio sam prvo ovako, ali slabo je ovo skroz.. pogotovo za ove 100w chipove.. integrirani driveri.. 50 i 100w, nema aanse da ih gonim na ovim hladnjacima, imam joa 30w, oni mogu na ovakve hladnjake, skoro pa niata ne griju.. za ovo drugo u morati uzeti aire hladnjake, mo~da ovakvo neato ili ono gore ato sam postavio, niata, sa ekat Wejna, da nas on nau i boljem :) :) http://ledgardener.com/find-heat-sink-cob/
Xanny AddictENTUZIJASTA

jan 2018.

#4
@1310 pokusao sam naci viae o titranju,ali bez uspjeha nisam uspio naci to od stipe puno sam preso stranica an LED threadu ali bez uspjeha, pa ako bi mi mogao poslati malo vise o tome ili pak upuititi me prema pravoj direkciji gdje da trazim bilo bi mi puno od pomoci hvala
1310ZMAJ

jan 2018.

#5
@Xanny Addict,Fotkam njegov crte~ al se moraa malo strpiti. Ili se @Stipe javi prije pa to bolje objasni.
waynejohnAMBASADOR

jan 2018.

#6
Dongguan Renxin-Seiko ako ea naru ivati sa alibabe, mislim da su najpovoljniji i imaju najvei izbor

jan 2018.

#7
Sino sam namontirao 2x 50w na 2 hladnjaka od 18mm (debljine), radilo je to nekih 30 minuta, na njima 140mm ventilator, temperatura 29-31 stepeni u prostoriji gdje su biljke bile.. Mislim da je ovo solidna temperatura? Te iste hladnjake sam spojio, a na sredini taj 140mm venti.. jel se mo~e ovo ovako ostavit? ato se ti e temperature? Btw, za ove iste koji tragaju i koji su tek novi u ovom "svitu" leda i hladnjaka.. iFj-FxIbCbg
waynejohnAMBASADOR

jan 2018.

#8
Mislim da bi se viae usreio sa nekim polovnim pc hladnjakom sa buvljaka, hrelia cca 10-20kn...premalo aluminija mi tu izgleda da bi moglo 50w hladit

jan 2018.

#9
Ok drug, hvala na prijedlogu
1310ZMAJ

jan 2018.

#10
@Xanny Addict 220w coob treperi, struja je izmjeni na, sinusoida nam pokazuje brijegove ( tad svijetli ) i dolove ( tad ne svijetli ) promatraj na crte~u kako ide o~i enje na prvom coobu, kod drugog cooba ~icu iz faze spojia na kontra poziciju od prvog, 0 isto kontra. Dobili smo situaciju nacrtanu na dnu, sami brijegovi. Vrijedi za 2 cooba ili joa bolje kod 4 kom. paran broj mora biti, dok je kod jednog brijeg kod drugog je dol. Titranje smo smanjili za pola, za peglanje tih vrhova, potreban nam je kondezator, a za objasniti koji i kako bolje Stipu cimat dok ne odgovori. nije komplicirano ni skupo. kemijske spojeve zanemari to je druga pri a kao i crte~ ispod 6000K

jan 2018.

#11
UGTXne_e554:559

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se