LEGACY
Hladnjaci za led
20 odgovora2,411 pregleda
420Florist
ZMAJ34.960 REP
420FloristZMAJ
jan 2018.
jan 2018.#1
Pozdrav ekipi, naleti na netu na ove hladnjake, dal se isplati uzeti ovakvo nesto?
Mogu se do 150w chipovi postaviti, uz koje dodje i 44m objektiv sa 90 gradi lensom..
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
jan 2018.
jan 2018.#2
meni to super izgleda a sad dal se isplati, viae bi mu funkcija bila za tjeranje cooba na max a to biljci ne paae. Weyn bi sigurno radije dva coba i cijela storija ato ide uz to;) Ali ako bi htjeli elektronski odr~avati naj temp na coobu da su mu fluktuacije temp ato manje i voljni smo to platiti,zaato ne.
Dok mi je joa na pameti onaj tvoj uradak sa dva cooba 220w, osim temperature kako ti radi? @Stipe nam je objasnio kako smanjiti titranje, mora ih biti parni broj, stvar je u o~i
enju, potra~i post (ne znam gdje je objavljeno) ili ga zamoli da nam joa jednom nacrta rijeaenje.
420Florist
ZMAJ34.960 REP
420FloristZMAJ
jan 2018.
jan 2018.#3
Mislio sam prvo ovako, ali slabo je ovo skroz.. pogotovo za ove 100w chipove.. integrirani driveri..
50 i 100w, nema aanse da ih gonim na ovim hladnjacima, imam joa 30w, oni mogu na ovakve hladnjake, skoro pa niata ne griju.. za ovo drugo u morati uzeti aire hladnjake, mo~da ovakvo neato ili ono gore ato sam postavio, niata, sa
ekat Wejna, da nas on nau
i boljem :) :)
http://ledgardener.com/find-heat-sink-cob/
Xanny Addict
ENTUZIJASTA235 REP9%
→ Poznavalac
Xanny AddictENTUZIJASTA
jan 2018.
jan 2018.#4
@1310
pokusao sam naci viae o titranju,ali bez uspjeha nisam uspio naci to od stipe puno sam preso stranica an LED threadu ali bez uspjeha, pa ako bi mi mogao poslati malo vise o tome ili pak upuititi me prema pravoj direkciji gdje da trazim bilo bi mi puno od pomoci hvala
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
jan 2018.
jan 2018.#5
@Xanny Addict,Fotkam njegov crte~ al se moraa malo strpiti. Ili se @Stipe javi prije pa to bolje objasni.
waynejohn
AMBASADOR4.293 REP80%
→ Legenda
waynejohnAMBASADOR
jan 2018.
jan 2018.#6
Dongguan Renxin-Seiko ako ea naru
ivati sa alibabe, mislim da su najpovoljniji i imaju najvei izbor
420Florist
ZMAJ34.960 REP
420FloristZMAJ
jan 2018.
jan 2018.#7
Sino sam namontirao 2x 50w na 2 hladnjaka od 18mm (debljine), radilo je to nekih 30 minuta, na njima 140mm ventilator, temperatura 29-31 stepeni u prostoriji gdje su biljke bile.. Mislim da je ovo solidna temperatura?
Te iste hladnjake sam spojio, a na sredini taj 140mm venti.. jel se mo~e ovo ovako ostavit? ato se ti
e temperature?
Btw, za ove iste koji tragaju i koji su tek novi u ovom "svitu" leda i hladnjaka..
iFj-FxIbCbg
waynejohn
AMBASADOR4.293 REP80%
→ Legenda
waynejohnAMBASADOR
jan 2018.
jan 2018.#8
Mislim da bi se viae usreio sa nekim polovnim pc hladnjakom sa buvljaka, hrelia cca 10-20kn...premalo aluminija mi tu izgleda da bi moglo 50w hladit
420Florist
ZMAJ34.960 REP
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
jan 2018.
jan 2018.#10
@Xanny Addict
220w coob treperi, struja je izmjeni
na, sinusoida nam pokazuje brijegove ( tad svijetli ) i dolove ( tad ne svijetli )
promatraj na crte~u kako ide o~i
enje na prvom coobu, kod drugog cooba ~icu iz faze spojia na kontra poziciju od prvog, 0 isto kontra. Dobili smo situaciju nacrtanu na dnu, sami brijegovi. Vrijedi za 2 cooba ili joa bolje kod 4 kom. paran broj mora biti, dok je kod jednog brijeg kod drugog je dol. Titranje smo smanjili za pola, za peglanje tih vrhova, potreban nam je kondezator, a za objasniti koji i kako bolje Stipu cimat dok ne odgovori. nije komplicirano ni skupo.
kemijske spojeve zanemari to je druga pri
a kao i crte~ ispod 6000K
Anthony Tony DiNozzo
LEGENDA10.936 REP59%
→ Zmaj
jan 2018.
1 / 11
jan 2018.
jan 2018.