VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaizrada boxa, hlp plz
LEGACY

izrada boxa, hlp plz

30 odgovora2,745 pregleda

okt 2010.

#1
Pozdrav svima, namjeravam krenuti u prvi grow a za to mi naravno treba box, te moje prvo pitanje glasi => alu folija, mylar folija ili jednostavno prefarbati unutraanjost mat bijelom bojom? Primjetio sam na forumu da se koriste sva 3 na ina pa mene zanima koji je najbolji i dali je razlika toliko bitna? Navodno alu folija i nije toliko dobra jer radi 'hot spotove' te zna i mo~e oatetiti biljku. Mylar folija mi je totalna nepoznanica i neznam di bi to mogao kupiti ( na podru ju Rijeke ako netko zna). A najlakae bi mi bilo samo prefarbat u bijelo sve bez puno ljepnjenja i rezanja, ini mi se najjednostavnije pa ata vi mislite o tome?:icon_mrgreen:
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#2
myler ti je najbolja reflektuje 95% svetlosti,ali ako ti nije dostupna bolje je da ofarbas u mat belo jel svakako reflektuje vise svetlosti od alu folije.
pc.growerENTUZIJASTA

okt 2010.

#3
kupi ono za zaatitu vjetrobranskog stakla od sunca to svi skoro imaju,, dobro reflektira to imaa kupit svagdi di je oprema za auto
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

okt 2010.

#4
ta zaatita za vjetrobransko staklo ti doe isto kao alu folija (75 % refleksije svijetla), jedino ato se ne lomi kao alu folija, pa je manja mogu nost pojave ''hot spota''. moja preporukaje da kupia mat bijeli sprej (85 % ref.sv.), jer osobno sam imao problema sa nala~enjem mat bijele boje u kantici(svi nude samo lak bijelu), a u spreju ima svugdje...myler folija je najbolja (95 % ref. sv.), ali nju ea nai samo u online shopovima, pa ako ti nije problem naru ivati, nabavi si nju...

okt 2010.

#5
Brze, to ne i detaljne informacije. To se cijeni. Hvala. :icon_mrgreen:
slobodanAMBASADOR

okt 2010.

#6
samo da ti pridodam ako porucujes,iz preventivni razloga cak i opremu porucuj na drugo ime,i drugu adresu u odnosu na kojoj ti je grow. a mylar folija ti je nesto poput unutrasnje kesice od chipsa, samo sto je deblja... tako da ako oces foliju a i da se malo ugojis jedi chips :))) mene je mylar folija 1mx1,2m izasla 3,3e
pc.growerENTUZIJASTA

okt 2010.

#7
oko 70% foruma ima tu zaatitu za vjetrobransko staklo pa san mislia ..... a neznan ata san mislia- upuaen san hehehe :D

okt 2010.

#8
Ja imam mylar folio koju sam narucio preko neta, i odlicna je stvar. alu foliju nikad nisam stavljao, a i dosta dobro ispadne kad ofarbas u mat bijelo kao sta su drugi rekli. Moje mialjenje: prvo ofarbaj u bijelo pa vidi, ako ti ne pase i imas viska para (iako mylar nije preskup) kupi mylar. ti si moj kralj

okt 2010.

#9
kad malo bolje razmislim, i pocackam po netu. mylar folija 95% odbija svjetlost --- cijena: 3-5 eura po 1m2 crno bijela folija 85% odbija svjetlost --- cijena: oko 1 euro po 1m2 mat bijela farba 80% odbija svjetlost --- cijena: 5 eura za sprej mat bijele boje obicna alu-folija 75% odbija svjetlost --- cijena 1-2 eura za 125m dugacke folije
pc.growerENTUZIJASTA

okt 2010.

#10
kupi ono naajoptimalnije tebi!!!!!
IamLegendENTUZIJASTA

okt 2010.

#11
kad malo bolje razmislim, i pocackam po netu. mylar folija 95% odbija svjetlost --- cijena: 3-5 eura po 1m2 Pa ta mylar folija i nije tako skupa nama pc growerima. Meni bi metar kvadratni stvarno dobro dosao, jel znas neko mjesto di se moze kupiti samo metar.

nov 2010.

#12
Nastavljam sa svojim pitanjima ovdje da ne otvaram novu temu svakodnevno! Slijedee ata me zanima je zemlja, naaao sam 2 pa mi vi recite da li su obje optimalne i ata e mi sve trebat od dodataka ishrani kao ato su gnojiva i sli ne stvari. Znam da ima puno informacija na forumu al stvar je u tome da ih mo~da ima i previae pa sam zbunjen. Uglavnom radi se o 1) 'Terra Brill' univerzalna zemlja za cvijee, VRSTA: tresetni supstrat za kultivaciju sa mo varnim tresetom H6-H8 i H3-H5 Duaik: 210 mg/l fosfor: 250 mg/l kalij: 280 mg/l Sadr~aj soli: 1,4g/l pH - 5,8 90% suhe tvari - ovdje takoer nabraja teake metale u mg/kg al to neu nabrajat, brijem si da je to normalno? 2) Optimus , namjenjen svim vrstama cvijetajucih i zelenih biljaka. Glavna komponenta je bijeli treset. Odrazava optimalnu pH vrijednost tla. Sadrzi dovoljne kolicine hranjivih tvari za pocetnu fazu razvoja biljke. SASTAV: organski ugljik bioloskog podrijetla (C) - 25% Ugljik(usuhoj tvari) - 7% Organski dusik(u suhoj tvari) - 0,8% odnos C/N - 31.3 Treset - 70% Salinitet 1.8 ds/m,, ovaj ne nabraja teake metale samo spominje da ih ne sadr~i iznad dozvoljenog. To je to, pa 2 - 3 rije i stru njaka o ovome molim. a ata se tie posuda, za box mojih dimenzija najvece koje stanu su promjera 25cm pa koliko je to litara otprilije?
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

nov 2010.

#13
Ne mogu vjerovat da nigdje ne mo~ea nai, ako ne Terra Magma, onda barem Plantella Balconia, kod mene se pokazala odli na i ima sve ato treba, od sastava same zemlje do NPK i mikroelemenata...ina e svi se zaklinju na Terra Magmu, koju mo~ea nai u svakom Baumaxu....
slobodanAMBASADOR

nov 2010.

#14
slazem se sa odinom. ne forsiraju za dzaba svi terra magmu... kada je kupis dodaj jos u zemlju perlita i vermikulita. smesa koju ja koristim je 55%%terra magma,25%perlita,15%vermikulita i 5% kokos vlakana. biljke zalivam svaki treci dan i koristim hesi komplet od gnojiva. znam da ima jos dobri gnojiva,ali sam nekako poceo sa ovim i upocetku je bilo komplikovano dok se nisam uhodao,a sada je pesma...

nov 2010.

#15
naravno primjetio sam da se terra magma spominje konstantno na forumu, no duani i centri koje sam posjetio jednostavno ne rade s tim proizvoa em i nije mi u interesu putovat uokolo satima tra~ei tocno tu marku (baumax najblizi mi je 3 sata voznje), a za plantellu cu provjerit jos,, mene dakle zanima od materijala koje imam doma iskoristit ih najbolje sta mogu, znaci dodat im npk koji treba itd. a jednom kad mi bude usput zaletit do zg-a pa donjet 2 vrece terra magme i to ce doc na red naravno :D
Odin_of_AsgardPOZNAVALAC

nov 2010.

#16
Ajde ti malo bolje pogledaj za tu Plantellu, ja sam je kupio jednom u Plodinama, ali sam je naaao i u dvije od etiri poljoprivredne apoteke..tako da mislim da bi je morao negdje u blizini nai...ato se mene tie, NPK u zemlji je najmanje va~an, to e biljke dobit od gnojiva, va~niji je PH i mikroelementi, a i sastav zemlje, tj. koliko je zemlja prozra na, kakva je ato se tie zadr~avanja vlage i to...Idem uslikat deklaraciju na vre i,pa da vidia...ja joj nisam niata dodavao i imao sam sasvim uredne prihode sa njom...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se