VUTRA
ForumUzgajanjeOpremazvuk
LEGACY

zvuk

16 odgovora1,473 pregleda
dr_biberISTRAŽIVAČ

nov 2010.

#1
Posle deteljnog testiranja novog growboxa ortak i ja smo dosli do zakljucka da sve funkcionise perfektno osim zvuka.... Trebalo bi ga detaljno prigusiti. Planirali smo da oblozimo unutrasnji ventilator viseslojnim sundjerom ali za svaki slucaj dodjoh da pitam ima li neko bolju ideju. Ventilator je 220 volti prilicno snazan... koliko se ja secam casova fizike najbolja izolacija je vakum.... Sto namece pitanje... kako postaviti kuciste ventilatora u vakumu? Mozda bi i moglo da se izvede, ali bi zahtevalo mnogo truda i proracuna.... Da li neko ima bolju ideju od sundjera, i ako nema koliko je sundjer uopste efikasan? Da napomenem da ne bih zeleo da koristim coolere od kompa jer su nesigurni i lako mogu da zapale adapter... Ipak taj vent treba da radi (24*7*30*4) h
xxrobixxAMBASADOR

nov 2010.

#2
Ja isto imam ventilator koji se napaja na 220V i dosta je bu an. Radi se o ovom ventilatoru -> http://www.kronos.hr/ventilator-110220v-120x120x38mm-p-2624.html?osCsid=5392e9e38a2b0a Mislio sam ga pokuaat regulirati nekim potenciometrom ili ne im, al' sam odustao od toga, ne smeta mi taj zvuk u drugoj prostoriji, imaa li ti isti takav? Ako se mo~e rijeait bu nost toga, i ja bi to napravio :)
pc.growerENTUZIJASTA

nov 2010.

#3
zanima mene jel van se taj ventilator jako uje kad ga dr~ite u ruci- ako ne onda u i ode stavit ata san posla dr_biber-u u inbox ja san 99 % siguran da bi se to smanjilo na 2 na ina: 1) je da oko ventilatora stavia spu~vu i zalipia ga sa silikonon- ne samo s vidama zaaarafit jer onda vibrira ventilator o box (drvo) 2) napravi filter karbonatni- akrivni ugljen --- pro ita san ode da priguauje malo ventilator a i treba ti protiv "smrada" najbolje bi bilo kombinirat i jedno i drugo - ka~en ako se ne uje ventilator jako kad se dr~i u ruci pozz i sretno u nala~enju problema
xxrobixxAMBASADOR

nov 2010.

#4
Nisam ga nikada pokuaao u ruci dr~ati, odmah sam ga montirao na box. Mislio sam napravit filter i mo~da e priguait zvuk, nije to toliko jak zvuk, kao kompjuter koji ima 2-3 ventliratora viae. Jedino kada po ne vrtit se uje malo ja i zvuk, tako je kod mene bar. Mogu i snimit malo pa uploadat, pa da vidia..
pc.growerENTUZIJASTA

nov 2010.

#5
mo~e aj baa me zanima.... fala.
slobodanAMBASADOR

nov 2010.

#6
pozdrav dr biber mozda bi ja imao par ideja,ali bi voleo da vidim kakav je ventilator u pitanju i kako si ga postavio.pa ako ti nije problm da postavis slike ili bar da nadjes neki na netu koji je priblizno jednak. ovako svi mozemo samo da nagadjamo...
xxrobixxAMBASADOR

nov 2010.

#7
Mislim da ima neki sli an mome. Dr biber, ispri avam se ako grijeaim!
dr_biberISTRAŽIVAČ

nov 2010.

#8
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:SsKV0i7_wocyaM:http://i23.photobucket.com/albums/b378/JBarca/T310SR%20Camper%20Upgrades/Exterior%20Fridge%20Fan/Fanwiringtight.jpg&t=1 Ova slika lici na moj ventilator. Samo sto je kuciste mog ventilatora crveno. Trenutno ne mogu da ga slikam, iz tehnickih razloga (nemam mob sa kamerom) Inace sirina ventilatora je tacno jednaka sirini za ulazak cunka u dimljak, posto taj ventilator tome i sluzi. Tj da vude dim i ostale mirise u dimljak.... Povezan je na elasticnim gumama za za drvo. Znaci ne vibrira drvo vec je ventilator snazan i sam motor mu se cuje
slobodanAMBASADOR

nov 2010.

#9
mislio sam da je drugaciji... u principu ti je najbolje za pocetak da uredis kako ti je putnik savetovao. ugradi potenciometar i preti sta ce se desavati,sigurno je da ce ti to malo ubiti zvuk. a ako i dalje bude preglasnobi mogao bi na izlazu ventilatora da stavis cev koju bi povezao na prigusnicu,i sve to onda oblozio recimo nekim sundjerom i izlepio.ako se odlucis da pravis cevovod,nemoj da imas puno krivina i da su pod ostrim uglog kako bi vazduh mogao nesmetano da izlazi i cisto da znas da ti je za izolaciju zvuka u prostoriji najbolja pluta,tj najbolje ga upija

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se