LEGACY
USB klima
23 odgovora3,004 pregleda
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
Slavol ŽižekLEGENDA
maj 2020.
maj 2020.#1
Vutraai, je li imao neko iskustva sa ovom ili sli
nim spravama:
https://www.jmldirect.com/at-home/utensils-and-gadgets/arctic-air-portable-personal-space-air-cooler-and-humidifier
Je li ovo rjeaenje za gajenje u ljetnim mjesecima?
Jednomsemora
ZMAJ70.323 REP
JednomsemoraZMAJ
maj 2020.
maj 2020.#2
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
Slavol ŽižekLEGENDA
maj 2020.
maj 2020.#3
Boks je mali, u kui uvijek ima neko, a ne treba mi neko spektakularno hlaenje, par stepeni dosta.
Jednomsemora
ZMAJ70.323 REP
JednomsemoraZMAJ
maj 2020.
maj 2020.#4
Probaj drug pa ces pa sam najbolje znati, mislim da bi tebi moglo pomoci 2-3 stepena da spusti :thumb:
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
Slavol ŽižekLEGENDA
maj 2020.
maj 2020.#5
Ne koata puno, pa ako eksperiment i ne uspije nije neka mega ateta, tako da mislim da u ga uzeti.
GrowHax
POZNAVALAC640 REP4%
→ Ambasador
GrowHaxPOZNAVALAC
maj 2020.
maj 2020.#6
To ti je vise kao neki ovlazivac vazduha. Ne hladi to uopste. (Mozda kada bi stavio hladnu vodu u rezervoar)
Vise ces da ohladis tako sto stavis led u neku kofu, nego sa ovim cudom.
Bolje je da poradis na ventilaciji nego da kupujes taj klima uredjaj.
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
Slavol ŽižekLEGENDA
maj 2020.
maj 2020.#7
Ne znam ata viae da poradim, turbina je duplo vea nego ato bi trebala biti za boks 50x50, i uz nju palim dva venta za mijeaanje zraka.
GrowHax
POZNAVALAC640 REP4%
→ Ambasador
GrowHaxPOZNAVALAC
maj 2020.
maj 2020.#8
Evo jedan predlog.
Mogao bi da pokusas sa peltierovim elementom.
U sustini sto vise ohladis toplu stranu plocice, hladna strana ce biti hladnija.
Potrebna su ti dva hladnjaka, jedan ide na toplu (jos bolje bi bilo vodeno hladnjenje) a jedan na hladnu stranu.
Hladni hladnjak ide na usis boksa.
Jedan modul je 60w. Tebi mozda 2-3 komada rade posao.
Za tih 40-50 $ koliko kosta taj klima uredjaj, mozes sastaviti ovaj homemade rashladjivac prostora.
Ps: ovo je samo predlog. Ja sam peltierom pravio samo mini rashladne komore, koje su zatvorenog tipa i hladnjak (hladni) je unutar komore.
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
sone1
ZMAJ46.344 REP
sone1ZMAJ
jun 2020.
jun 2020.#10
Ako jos neko ima iskustva sa peltierom neka pise, jer i ja planiram slicno, zanima me da li ce raditi u 80x80 i kako
btw postavio bih ga na samo na ulaznu stranu boxa, sa tower hladnjakom, pa kroz njega da ulazi vazduh
Hercegovina
AMBASADOR1.747 REP7%
→ Legenda
HercegovinaAMBASADOR
jun 2020.
jun 2020.#11
Jeli iko probao ovo ?
https://www.banggood.com/Air-Conditioning-Model-For-114-Tamiya-Tractor-Dump-Truck-RC-Car-Parts-p-1577478.html?currency=USD&utm_source=facebook&utm_medium=cpc_ods&utm_content=zia&utm_campaign=cou-all-daba-in-comrep-mirs-sli&utm_gender=all&utm_ho=18&ad_id=23844446890240393&fbclid=IwAR2s06Wp-E5xbFrahRu6GbQb1H94k9x5Iw9i09PCDjJuS8LwpAz5Fi5lNI0&cur_warehouse=CN
amneziaHaze
ZMAJ16.932 REP
amneziaHazeZMAJ
okt 2021.
okt 2021.#12
trosi bruka struje naspram bilo kojeg drugog nacina hladenja. nakon odredenog vremena druga strana se ugrije dovoljno da prva strana pocne dobro slabije hladit ali potrosnja struje je ista.
ako ga planirate kupit dobro hladenje treba imat
maj 2020.
1 / 13
maj 2020.
okt 2021.