VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaMoj šugavi growbox !!!
LEGACY

Moj šugavi growbox !!!

26 odgovora4,443 pregleda

nov 2005.

#1
Pozdrav svima evo novi sam na forumu i htjeo sam vam postaviti pitanje o growboxu. Imam jedan growbox ::histerija (ako se to može nazvati growbox) kojemu su dimenzije ove : Dužina - 60cm , Širina - 45cm , Visina - 70cm. Pa bi pitao jel se u to može posaditi 1,2 ili 3 biljke. Od opreme imam samo : Svijetlo - tube cool white 60cm , i jedan cooler za kompjuter. Ali imam nešto para pa mogu kupit još neke stvari. A ako hoèete dajte mi par savijeta. I još samo jedno pitanje kako se ubaci slika u poruku kliknem na Img* i neznam šta dalje.
SLO-EraLEGENDA

nov 2005.

#2
jednostavno-proèitaš uputstva na embalaži od grow boxa ~) ~) veèeras sam opet previše ::h2o pa brljavim :pivo

nov 2005.

#3
Prvo o svijetlu. Imam jednu neonku cool white a to nije nikako dovoljno za rast biljke. Kakva svijetla još da kupim obiène svjijetiljke koje koristim po kuèi (45w,60w,100w,120w...)? Ili trebam kupit neka posebna svijetla. I jel èe bit dosta još dvije svijetiljke od 60w? ::super ::super ::super

nov 2005.

#4
to ce ti bit premalo. trebao bis nabavit hps ili barem mh svjetlo. mozes probat i sa neonkama (vise njih). sretno! ::super
SLO-EraLEGENDA

nov 2005.

#5
ne znam više ko se šali a ko stvarno lupa.. sa jednom neonkom neèeš niš uèinit.Ima dosta tema u kojima se govori o jaèini svetlosti.. malo pogledaj pa èemo dalje..

nov 2005.

#6
Po dimenzijama jel bi mogao posadit koju biljku i koliko ?
SLO-EraLEGENDA

nov 2005.

#7
pa gde si našo baš te dimenzije, nije li moguèu to malo poveèati.... što se tièe slika- i to je neko veè objašnjavo ali ajde: http://imageshack.us/ na ovaj link naložiš pa copy- paste... našao si mene,da ti o informatici tublam, a ja sa njom ovako stojim :mrzimpc uveèaj taj box, jer èe ti biti lakše i zbog temp,visine,problem CO2 ...

nov 2005.

#8
Nemogu mijenjat dimenzije growboxa ::zidoglav zbog toga sto je pod policom (malo vecoj) a pokraj mi stoji krevet. Poslat cu par slika. ::super A sto se tice biljke gledao sam na net-u da se obrezivanjem mo~e smanjiti visina biljke. I pitao bi te sto ti preporucas od opreme za ovako mal ::zidoglav growbox ?
SLO-EraLEGENDA

dec 2005.

#9
niata probaj neato iskombinirat sa neonkama,HPS 150w,, i uzmi neku manju sortu, obre~i, stavi mre~u...

dec 2005.

#10
Znam da sam dosadan ali molim te joa samo ovo . Jel dobra ova 'sijalica' Ovo pise na kutiji : 300 w, R7s, 3600 lm. To ide u neki mali reflektor. A ja bi to konbiniro sa joa tri neonke : dvije cool white i jedna za akvarij koja je slicna kao cool white samo ima 55 lux-a .Hvala na odgovorima . ::super
SLO-EraLEGENDA

dec 2005.

#11
ma nisi dosadan-opušteno ja stvarno ne znam koja je to sijalica......što pominješ stavi te neonke,gledaj napravi neki reflektor,instaliraj ventilatore i sretno-polako i bièe ::super
GreenManAMBASADOR

dec 2005.

#12
Hm ako sam dobro shvatio 3600lm znaci da ima toliko lumena tj. 12 lumena po watu a to bas i nije nesto posebno.Ustvari bas je malo.HPS od 150w ima otprilike 21000lm pa ti uporedi.U svakom slucaju sretno.

dec 2005.

#13
Hvala svima na odgovorima a ako bude nesto od uzgajanja saljem vam odmah slike. A ja cu dotad pusit tudze . ::super ::super ::super
SLO-EraLEGENDA

dec 2005.

#14
problem sa visinom: mala biljkica http://img209.imageshack.us/img209/5889/malabiljkica6tn.jpg

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se