VUTRA
ForumUzgajanjeOpremasylvania gro lux 400W crveno/žuti spektar, da jos dodam plavi ?
LEGACY

sylvania gro lux 400W crveno/žuti spektar, da jos dodam plavi ?

18 odgovora2,608 pregleda
mali_1.3AMBASADOR

sep 2011.

#1
znaci radi se o HPS žarulji Sylvania gro lux koja u sebi ima crveni i žuti spektar i vrlo je jako svijetlo (58000 lumena) te je za cvjetanje po mom misljenju dobra, ali neznam oce mi za vegetaciju nedostajati plavi spektar, cuo sam da neki iskusniji groweri na forumu govore da plavi spektar ne daje toliko i da je bacanje novca, ako bi upotpunija ovaj plavi spektar onda bi stavija CFL 6400k od 125W inace, kvaliteta growa mi je na prvom mistu i to po cijeni novaca, ali ne i prostora (100x100x200) :icon_lol: Zelim cuti vasa misljenaja, inace ako je bitno, u boxu ce biti 4-5 indica :banana:
Z&NZMAJ

sep 2011.

#2
Šta ste svi zapeli za taj cfl? Bacanje novca. Ako ti je do kvalitete i želiš sve po ps-u, onda za vegetaciju uzmi 400W MH i ovu grolux za cvjetanje. To je dobitna kombinacija, bez puno filozofiranja.
crookrutniENTUZIJASTA

sep 2011.

#3
400W i biljka se u toples na sunčanje baca .
mali_1.3AMBASADOR

sep 2011.

#4
nisan ja bas neki pro, pa neznan, CFL mi je preporucija ovaj iz grow ducana... i DA, zelim da mi bude sve koliko je to moguce po PS-u bar sad dok "iman" novaca sta mislis o ovoj super plant MH zarulji, da nju uzmen za vegu ? Hvala zlo i okapoan
SiDAMBASADOR

sep 2011.

#5
uzmeš ovo za 370,00 kn i miran si.. pre dobra lampa... http://snailshop.com.hr/Product.aspx?proID=329 ali sad vidim da imaš HPS žarulju koja je također svrsishodna za vegetaciju, ali ako baš želiš da bude još bolje i još skuplje uzmi si MH lampu za vegetaciju.. uzmi si onda MH i to je to, ili ako želiš uzmi ovaj SuperPlant koji sam ti gore stavio, super lampa.. miran si snjom, nemoraš mijenjat itd...
Z&NZMAJ

sep 2011.

#6
Da ponovim...opet...Za vegetaciju MH, za cvjetanje HPS. Sylvania Grolux je SAMO za cvjetanje (ako gledamo na idealno), a za vegetaciju MOŽE proći. Za vegetaciju i cvjetanje bi TREBALA ova kombinirana biti dovoljna, ali nema baš na forumu ljudi koji su ju koristili. Provjeri na stranim forumima, ili isprobaj pa javi. Inaće, Philips Agro i Greenpower HPS-ice su lampe sa "obogaćenim" spektrom pogodnim za vegetaciju, ali opet, te su lampe naj bolje za cvjetanje. U istu kategoriju spada i Osram Plantastar, dok je Grolux samo "trade mark" i nema veze s tehnologijom koju koriste Philips i Osram, izuzev većeg broja lm u odnosu na "obićni" HPS. Sve piše na forumu i ako pročitam još jedno pitanje vezano za HPS i MH i spektar...počet će infractioni letit na sve strane :vb_devil:
SiDAMBASADOR

sep 2011.

#7
don't mess with TheZlo... svi smo mi dobri, ali ON nije ... :rofl: u svakom slučaju slažem se s kolegom! p.s. @zlo, nemoj ga mučit, može vegetirat ako oće sa HPS-om, sad će mislit da nesmije i nemože (naravno rezultat neće biti ni blizu kao MH, da se razumijemo), naravno da je bolja MH lampa za vegetaciju i samo za to je predviđena,.. također i moja preporuka bi bila (od sada) da radije uzmeš posebno MH lampu, baš iz razloga jer ovu kombiniranu ovdje još nitko nije koristio... ali mislim da nije loša sigurno!
mali_1.3AMBASADOR

sep 2011.

#8
e vidiš da veliki umovi slicno razmišljaju :D, ja san bas i mislija uzet ovu super plant HPS/MH ali je nema nigdi u snaila i izbacili su je iz prodaje jer je kako neisplativa... ja jesan amater ali san tija uzeti sto bolju opremu ako vec sad mogu potrosit (radija cilo lito) onda bi tija uzet sto bolju kombinaciju... jel ovo vridi... za MH uzeti Philips Master HPI-T Plus 400 W za HPS...Philips Son-T pia GreenPower 400 W jesu se te dobre pokazale jel zan ko ?
Z&NZMAJ

sep 2011.

#9
TO :thumb:
mali_1.3AMBASADOR

sep 2011.

#10
totoototototo da san bar naboja neku dobitnu kombinaciju...sad iden kontaktirat snail da vidin jel ih mogu nabavit...:b_cyclops:
$DoLaR$POZNAVALAC

sep 2011.

#11
:) ....nisu neisplative nego nikad ih ni nisu imali!!!....jako su dobre...ali greenpower mi je brutala....meni puno bolja...i bolje mi vegetira od superplanta..... ;)
mali_1.3AMBASADOR

okt 2011.

#12
meni je tesko reci da je ta firma u kaosu kad vidin kako se pojednini prodavaci trude...al jbg stvarno je u neredu EDIT: ta greenpower ce meni sluziti samo za cvjetanje jer cu ovu MH stavit za vegu...to bi tribalo biti bolje nego 1 "univerzalna" zarulja
crookrutniENTUZIJASTA

okt 2011.

#13
Vidin po dijalektu da si od mora doli , tako da ne skitaš previše , St a ni ZD nemaju SuperPlant HPS/MH 400w . Ja sam 500 kn goriva potrošio i nisam je našao . Jer je još nisu dobili u HR .
mali_1.3AMBASADOR

okt 2011.

#14
ma ja ti s njima priko fejsa rijesin i oni mi pošalju busem :D
Z&NZMAJ

okt 2011.

#15
Ošamari se, jer ja te ne mogu :icon_lol:
mali_1.3AMBASADOR

okt 2011.

#16
ta firma je u cjelosti u kaosu, a sad su ovu poslovnicu u splitu preuzeli 2 ljudi koji se trude i koji su napravili cuda u tom ducanu zadnjih 2 miseca...za vašu informaciju meni je doša već CT i folija, a sutra ce i vent i žarulje... samo mogu reci rijeci hvale za ekipu iz snaila u splitu

jan 2012.

#17
I ja sam imao u planu uzest SuperPlant MH/HPS pa su mi rekli u dućanu da ih nemaju i da se pokazalo da su jako loše žarulje, da je bolje imat 2, znači MH i HPS odvojeno
milutinAMBASADOR

jan 2012.

#18
Imam i ja 400W Sylvania HPS, no vegetacije radi, kupio sam jos "štednu" Sylvania Daylight 860 (40W). Je li to bio dobar potez i mogu li smatrati da mi je rasvjeta riješena?

jan 2012.

#19
resena je ona i sa samim hps-om, cfl ne moz da smeta ali njen ucinak ce biti minimalan s obzirom na odnos 400hps : 40cfl

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se