LEGACY
Zamena za aktivni ugalj
30 odgovora6,794 pregleda
Nothernlights
LEGENDA8.237 REP32%
→ Zmaj
NothernlightsLEGENDA
feb 2017.
feb 2017.#1
drugari razmisljao sam posto sam bankrot a biljke su pocele da mirisuuuu vrlo sam u opasnoj situaciji, da li bih prilikom izrade caqrbon filtera mogao da umesto aktivnog uglja upotrebim usitnjen cumur tj drveni ugalj, ono sto se bre koristi za rostiljanje, ne mislim pri tom na one brikete to ima svakojake hemije u sebi
huana.meri
ZMAJ24.920 REP
huana.meriZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#4
ata je ovo, sami biseri u zadnje vrijeme...
pa to koda ti stari radi u timu za otkrivanje mina a ti doma imaa namjeatenu bombu...
ili bacaj ili riskiraj....u slu
aju rizika, sprmi se na ato ozbiljniji pristup biljkama, jer ako ostanea beba kod obrazlaganja ato je to, ostajea beba....
ja i mama smo isklijali 500 plus sjemenki danas za proljee, za vrt, i danas joj je normalno da ja imam 3 kane ~enke za dim....rijeaavaj uzrok pravi, ako mo~ea
Nothernlights
LEGENDA8.237 REP32%
→ Zmaj
NothernlightsLEGENDA
feb 2017.
feb 2017.#5
brate @huana.meri mislim da si nesto pogresno shvatio. nemam ja problem sto se tice mojih ukucana nego brate zivimo u stambenoj zgradi, stan mali i lako mogu mirisi da dospeju u hodnik a maskiranje osvezivacima ona blockom i sl ne dolazi u obzir. imamo malu bebu i necu nikakvu hemiju u kuci
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#6
Od svega na ovom svijetu, ti si nasao brinut kako su briketi i ona gel kemija heheh. Jedino umjetno na briketu je kalup i oblik.... ne znam gdje si ti nasao kemiju. Razlika je sto se ne radi od komada drveta, vec od piljevine i takvog slicnog drvenog otpada...barem koliko ja znam, neka me netko ispravi ako grijesim
Aktivni ugljen je "neprirodniji" od obicnog ugljena jer mu je rucno dodan kisik radi bolje adsorpcije cestica.
Imas DIY vodica za napravit filter. Napravi kuciste i sve i samo naruci ugljen da napunis filter..... iako ni gotovi filteri nisu bas pre skupi.
irieman
ZMAJ59.543 REP
iriemanZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#7
Kilogram aktivnog uglja je 350 dinara (manje od 3 evra) ,tako da zaista nije neki troaak .
@Stipe tako je ,briketi se prave od piljevine ,kukuruzovine ,liaa i ostalog otpada .(sama re
briketiranje je naziv za kompresovanje biomase)
Nothernlights
LEGENDA8.237 REP32%
→ Zmaj
NothernlightsLEGENDA
feb 2017.
feb 2017.#8
@irieman gde ima za te pare? gde god sam pitao kilo je preko hiljadu dinara
huana.meri
ZMAJ24.920 REP
huana.meriZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#9
ako imaa u prostoriji box, ili si u prostoriji slo~io negativan tlak, nemoraa brinuti da
e ti mirisati na hodnik, zna
i ako ti nesmeta a samo se bojia da nedoe van stana, odradi neg. tlak u prostoru di sadia, izvuci ventom turbine sve van kroz zid i bok....nikakav filter ti netreba...
Nothernlights
LEGENDA8.237 REP32%
→ Zmaj
NothernlightsLEGENDA
feb 2017.
feb 2017.#10
nazalost koliko god bila dobra ideja i pila vodu ja je ne mogu izvesti. nemam kuda da izbacim vazduh. a da busim rupu u zidu ne mogu podstanari smo, i koliko god gazda bio ok lik i ne dolazio u inspekciju stana itd ipak bi bilo frke sutra kad budemo izlazili, jel vrlo verovatno menjamo stan kad zavrsim grow
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#11
Filter ti rjeaava problem mirisa biljki.Koliko god mislio da se ne osjeti .... puno je viae od toga. Tvoj nos se navikne pa i ne osjetia ali ne
iji tui ... ima da mu udari u mozak :D
Ja sam u Hempatiji uzeo https://www.hempatia.si/filter-sa-aktivnim-ugljenom-can-125-467m/h-kopija ,
Ispuh iz boxa u prostoriju ... savraeno. Nema mirisa.Joa malo i priguai turbinu.
Da ga pravia sam,mo~e i to. Pitao sam u PET shopu,kod mene ... ima ugljena u rifuzi.
No na kraju ipak Hempatia.
Nothernlights
LEGENDA8.237 REP32%
→ Zmaj
NothernlightsLEGENDA
feb 2017.
feb 2017.#12
nazalost nemam kako da kupim u toj Hempatiji. da li neko zna gde ima u Srbiji da se kupi ugalj a da nije 10e kilo? a ja cu da napravim full dobar filter. umem da pravim diy stvari
huana.meri
ZMAJ24.920 REP
huana.meriZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#13
sorry stari ja sam iz cro...
kupi novo staklo za balkon, izbuai ga, provedi crevo...
irieman
ZMAJ59.543 REP
iriemanZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#14
Poslat ti je link preko privatne poruke ,jer je zabranjeno reklamiranje preko foruma ;)
3 REP6%
→ Istraživač
dec 2018.
dec 2018.#15
Pozdrav
Da li mozete da mi posaljete taj link gde ima da se kupi aktivan ugalj po 350 din?
Hvala
feb 2017.
1 / 16
feb 2017.
dec 2018.