VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaSta mislite o ovoj "sijalicici" lol
LEGACY

Sta mislite o ovoj "sijalicici" lol

12 odgovora3,422 pregleda
m4r3POZNAVALAC

okt 2008.

#1
Neki dan bezze kopam po garazi kad nadjoh ovo.. 220 v 400 w i ima neku oznaku VTFE, koliko znam koristi se za ulicnu rasvjetu, al obicno se koriste one od 150 il 200 w ,pa bih molio ako neko nesto zna o ovim sijalicama nek napishe, lumeni, temperatura svjetla, koliko se grije i tako to ..
gargamelPOZNAVALAC

okt 2008.

#2
mislim da je lijepa, zaobljena,... salim se. to bi trebala biti zivina zarulja, ako je 400w onda je do 30000 lumena, o proizvodjacu ovisi koliko tocno, spektar neznam tocno u K, ali znam da ima vise plavog spektra. i grije se ko lada.
schISTRAŽIVAČ

okt 2008.

#3
mislim da je to mercury vapor ili neato sli no, mislim da ima neato plavog spektra, ali ima viae zelenog. nisam nikoga vidio da s njima radi. vjerojatno zbog manjka tog plavog spektra.
m4r3POZNAVALAC

okt 2008.

#4
Ovo je preveliko za moj box ,kad bi imo nekih 1x1 m box razmislio bi ... Ev malo informacija.. a) HM-50 / 50W / 220V / E27 / 1650LM / 6000h b) HM-80 / 80W / 220V / E27 / 3200LM / 6000h c) HM-100 / 100W / 220V / E27 / 4200LM / 6000h d) HM-125 / 125W / 220V / E27 / 5500LM / 6000h e) HM-175 / 175W / 220V / E40 / 8000LM / 8000h f) HM-200 / 200W / 220V / E40 / 9200LM / 8000h g) HM-250 / 250W / 220V / E40 / 12000LM / 8000h h) HM-300 / 300W / 220V / E40 / 14400LM / 8000h i) HM-400 / 400W / 220V / E40 / 22000LM / 8000h j) HM-700 / 700W / 220V / E40 / 43500LM / 8000h k) HM-1000 / 1000W / 220V / E40 / 56000LM / 8000h Color considerations To correct the bluish tinge, many mercury vapor lamps are coated on the inside of the outer bulb with a phosphor that converts some portion of the ultraviolet emissions into red light. This helps to fill in the otherwise very-deficient red end of the electromagnetic spectrum. These lamps are generally called "color corrected" lamps. Most modern mercury vapor lamps have this coating. One of the original complaints against mercury lights was they tended to make people look like "bloodless corpses" because of the lack of light from the red end of the spectrum. There is also an increase in red color (e.g., due to the continuous radiation) in ultra-high pressure mercury vapor lamps (usually greater than 200 atm.) which has found application in modern compact projection devices. Emission Line Spectrum (peaks) - 253.7, 365.4 (I-line), 404.7 (H-line), 435.8 (G-line), 546.1, and 578.2 nm ..zanimljivo.. al ove zadnje brojke nisam skont'o :S Po principu dosta su slicne HPS-u i MH-u, ev na ovom linku ima sve moguce o njima: http://en.wikipedia.org/wiki/Mercury-vapor_lamp
StonerLEGENDA

okt 2008.

#5
a zaato izmialjate vi svi novi toplu vodu uzmi brate hps ili mjeaanog spektra tipa agro ~arulje i dovidjenja. ako nemaa para ili uvijeta za to uzmi CFL ili ti atedne ~arulje Envirolite isti qrac a ovo ostalo ma zaboravite to izbite si to iz glave. baa eto mislim nije mi jasno stvarno joa imaa i podatke o tim lampama a jesi pogledao koliko ima hps lumen/watt i da ~ivine sijalice se griju koliko ja znam u 3 pm-a opet se ponavljam nis zlonamjerno ali eto nije mi jasno zaato se nemo~e napraviti kako spada setup. ka~ea lakae je loau kemiju slo~it nego imat dobru stvar koja je vje na !!! osim ~arulje naravno :D HPS od 400 W ima 55000 lu i nitko mi nek ne ka~e da nema para jer ako se ima za puait svaki dan onda se ima i za opremu zaklju ak je braka ako grovaa onda to u ini kako spada
gargamelPOZNAVALAC

okt 2008.

#6
mercury = ~iva, vapor = para, isparavanje. tezove su spektra izmedju 3900K i 4100K (vidi ovdje http://www.tez.hr/_hr/katalog/visokotlacne/zivine/). @stoner: reci ti njima...
m4r3POZNAVALAC

nov 2008.

#7
Hahaha ,de skuliraj covjece, nisam namjeravao sa tim uzgajati, nego sam samo pitao :DDD

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se