VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaLED paneli @ E.shine
LEGACY

LED paneli @ E.shine

113 odgovora22,539 pregleda
He-ManLEGENDA

nov 2012.

#1
Pozdrav vutraši i vutroline :costumed-smiley-027 Rekoh da podijelim s domaćom publikom par informacija iz svijeta LED panela, so here goes ova tema. :thumb: Straight to the point: Firma u naslovu se zove E.shine Systems - eshinesystems.com Locirani su u Shangzhen-u, Kina. I bave se proizvodnjom i prodajom LED panela za uzgoj bilja i akvaristiku. Proizvodili su panele za neke od poznatijih LED preprodavača, advancedledlights.com Diamond serija, hydrogrowled.com Penetrator serija, itd. Dok se po internetu nije pročulo za to, nakon čega ih je većina promijenila proizvođača jer su ljudi skužili zašto im svi paketi stižu iz Kine. =)) Iako se reklamiraju kao U.S.A. made etc. etc. A razlika u cijeni nije zanemariva. 400W Diamond ser. panel s advanceledlights.com košta 1000$, dok je identičan takav 435$ kod E.shine ! S tim da su to još spuštene cijene, prije godinu dana dok sam istraživao o LED-u, taj je panel bio 1500$, a E.shine je tada imao još nižu cijenu 375$. (radilo se o starijoj generaciji panela) Budući da sam već drugo vremena razmišljao o prelasku na LED, i to je napokon realizirano. :D Naručio preko frenda, nedavno stiglo putem kurirske službe. 2 panela od 400W i 1 panel od 100W. (Diamond serija) [11 boja spektra pokriveno, ON/OFF tipke za plavi i crveni spektar zasebno (ili skupa)] *veliki panel iako ima 200 led dioda od 3W, zapravo je realne snage oko 400W, jer se led diode nikada ne pogone u punoj snazi, već rade na oko 2.2W - 2.4W ... (dugotrajnosti radi) Link s layoutom led dioda na panelima (rasporedom) - 3G-50x3W Layout.pdf 3G-200x3W Layout.pdf Račun je ovakav: 2x ES-200x3W = 870$ (435$ svaki) 1x ES-50x3W = 140$ + 370$ troškovi dostave = 1380$x 10% carine x 25% PDV-a = 1640$ approx. = 1270€= 9500kn Kinez je na fakturu stavio manju vrijednost (i to pre malenu čak), pa su iz tog razloga carina i pdv ispali manji. Inače bi trebalo biti sve skupa 1900$ (11000kn), ja ga nisam čak niti pitao da stavi, ali kaže on da ga većina ljudi to pita pa je stavio da me ispadne jeftinije. S tim da je napisao pre-malenu cijenu (39$ i 78$ za mali i veliki), pa je bilo tjedan dana natezanja s carinom, "dokazujući" da je upravo toliko i plaćeno. Iako sam za svaki slučaj imao puni iznos spreman, nekako su popustili i ocarinili po toj cifri. Znači ako bi netko možda išao tim putem, pripazite da ne stavite pre-nisku cijenu da ne bude sumnjivo, ipak svaki ovaj reflektori teži 12.5kg. Ovim postom nije mi namjera promocija tvrtke E.shine, niti blaćenje ostalih prodavača. Od ovog posta nemam nikakve materijalne koristi već mi je cilj samo informirati ljude o stanju stvari na tržištu. Na svakom od vas je da dalje istraži ovo što je napisano i odluči za sebe u što će ne/vjerovati. Link na E.Shine cijenik koji sam ja dobio. http://rapidshare.com/files/1048591388/E.shine%20lights.pdf Ja sam se odlučio nabaviti panele i testirati iz prve ruke, pa kud puklo da puklo. Jer razlika u cijeni mi je pre-velika da bih išao testirati ove druge modele, tu sam za 1380$ dobio dva panela od 400W i jedan od 100W, dok bi tamo za iste novce dobio jedan panel od 400 ili jedan od 600W, ovisno o stranici. p.s. ako netko posjeduje ili zna nekoga tko bi mogao posjedovati svjetlosni spektrometar a želio bi pomoći pri utvrđivanju točnosti specifikacija ovih panela, koje se nalaze na E.shine stranici. http://www.youtube.com/watch?v=DAw13w9eFxY Pozdrav ;)

nov 2012.

#2
info o "novom" uvek dobro dosao ;)
GreenRyderLEGENDA

nov 2012.

#3
........jedva cekam dnevnik da ih vidim na djelu......:-)

nov 2012.

#4
redy , l.e.d. , grow !!
maverickAMBASADOR

nov 2012.

#5
He-man gospodar LEDova! Ako su to ovi kao od preprodavača koje si naveo onda ima da piči ko ludo. Makar svašta piše po internetu i svatko tvrdi da su baš njegovi najbolji... Iz tog razloga ovaj nizozemac Growing Marijuana with LED, Growshow mi je najdraži, puno eksperimenata + DIY. Iako kad bi sam radio opet bi te puno koštalo pošto svaka hi power ledica na malo košta i po 5€, a tu su i napajanja i svasta. Sretno i s nestpljenjem očekujem(o) nastavak!
DolfENTUZIJASTA

nov 2012.

#6
Need for led
naturaPOZNAVALAC

nov 2012.

#7
jupi jupi, i ja isto!! :bananica

nov 2012.

#8
Ajde sretno s lampama, nadam se da ce bit zakon. Nadam se da bu pal kakav detaljan dnevnik. Malo sam skeptican prema cijeni i velicini. 200x 3w led bi trebao bit brutalno jak I skup. Da si sam narucujes samo ledice (200 kom) za samogradnju bi te one dosle oko 400$ a di je ostatak kita. Imam uzasno losa iskustva sa najjeftinijom robom s ebaya I znam sto dobivam kad ju narucujem.

nov 2012.

#9
dobrodosli u LEDeno doba :ludak
TarkiPOZNAVALAC

nov 2012.

#10
Lepo, lepo. Svakako se ljudi snaite po Kini i Americi za LED, u Europi je joa preskup.
DJFlyHighLEGENDA

nov 2012.

#11
sigurno je isplatljiviji i bolji grow s ledicama ali malo preskup biznis za mene... ali svejedno ljepa tema i dobar info!! svaka cast!! peace out !
CreativeLEGENDA

nov 2012.

#12
gledao sam na stranom forumu ....tip ima 800w ledice ali svejedno stavi jos dvije lampe od 250w hps bocno ...iskusan je grower i tvrdi da na ledicama je bolji dim i kristali su druge boje ali da nemogu napuniti vrhove kako treba i bas za tu svrhu koristi hps-e ...sto je je... lik ima brutalne dnevnike ...heben se zaboravna a bas bi vam pokazo taj dnevnik...skeptican sam malo za te ledice ali svakako nam je to buducnost ...svaka cast he-manu na trudu i volji i jedva cekam dnevnik da ih vidim na djelu :)
DEDEPOZNAVALAC

nov 2012.

#13
Poz Najzad i na vutra da bude jedan LED grow. Sretno i sa nestrpljenjem ocekujem tvoj dnevnik.
He-ManLEGENDA

nov 2012.

#14
Uhvatio se danas malo aarafljenja oko auta pa usput rastavio i mali panel od 100W, ionako sam obeao da u to napraviti. =) Diode u panelu su razli iti modeli marke Epistar, Tajvanska tvrtka s dugogodianjim iskustvom u izradi LED dioda. (Samsung koristi njihove diode u svojim LCD-ima) Za po etak fotografija unutraanjosti jednog od panela s advancedledlights.com. (imam namjeru kontaktirati par osoba koje imaju njihove panele i zamoliti ih da mi ih malo detaljnije fotografiraju) E.shine - 3G-50x3W panel :hippy:

nov 2012.

#15
ovo p.s. se ceka ;)

jan 2013.

#16
mene zanima koji je omjer izmedu ledica i hps,evo recimo za hps 250w lampu,koji panel bi je zamjenio?

feb 2013.

#17
Super mi se ovo cini :) sam i mene zanima odgovor na ovo pitanje iznad i jos sam mozd ak ko zna koliki je radni vijek tih cuda?
He-ManLEGENDA

feb 2013.

#18
[*]50,000 hours lifespan, three-Year Warranty `to bi zna ilo da e diode kroz period od 50,000 sati davati konzistentan spektar i ja inu, nakon toga nitko ne garantira niata. Omjer je 1W LED = 1W HPS ...

feb 2013.

#19
a ovo sto reklamiraju kinezi: 250W LED grow light can replace the 600w-1000w HPS , over 80% energy saving ?
He-ManLEGENDA

feb 2013.

#20
Marketing =) Sudei po svim stranim LED dnevnicima o ito je da ekipa koja ima kvalitetne panele i zna uzgajati dobiva skoro istu grama~u kao i pod HPS-om jednake ja ine. A tu su naravno i Pro groweri koji s LED-om izvla e preko 1g/W, tako da samo LED svijetlo viae nije ograni avajui faktor u uzgoju. Biti e odraen jedan usporedni grow s ovim mojim panelom: 400W LED vs 400W HPS/MH (zna i identi ne oprema, lokacija i iste sorte(klonovi), ali razli ito svjetlo) Nisam siguran kada to no ali nadam se do kraja ove godine.
TarkiPOZNAVALAC

feb 2013.

#21
E a sta je s pro growerima koji s HPSom rade 2 g\w? Smiju li i oni koristiti LED i raditi 1 g/w, ili je i to ilegalno? hahaha Salim se mon, super tema i edukacija :thumb:
Petar PanPOZNAVALAC

feb 2013.

#22
hmmm a koje su onda prednosti LED uzgoja? mislio sam da je manja potroanja struje za iste prinose najva~niji faktor, kad ono... veselim se najavljenom paralelnom growu, samo naprijed gospodaru svemira
tester667ISTRAŽIVAČ

feb 2013.

#23
Svaka cast he-man. Bas me zanimaju rezulatati pod LEDom.
s0vaAMBASADOR

nov 2013.

#24
http://www.dhgate.com/product/waterproof-remote-control-10w-20w-30w-50w/155716874.html#s1-3-1|686151362 ako ja ovo dobro razumem led reflektor koji menja boje (RGB) 50w sa postarinom 80$ Ne razumem se bas u LED za growanje ali ovo izgleda bas jeftino.
maverickAMBASADOR

nov 2013.

#25
S tim bi mo~da koju tratin icu uzgojio. Al doslovno. Naea ovdje na pijaci bolje.
LavandermanAMBASADOR

apr 2014.

#26
Pozdrav groweri i ini :D Kako Vam se svidja ovaj proizvod za grow 1 biljke? http://www.ebay.com/itm/JoyHydroGrow-UFO-180W-Full-Spectrum-10bands-LED-Grow-light-Plants-Grow-Flower-/201065392273?pt=AU_Seed_Starting_Hydroponics&hash=item2ed06e6891
StipeZMAJ

apr 2014.

#27
vise nego dovoljno ;)
LavandermanAMBASADOR

apr 2014.

#28
Rjesio svjetlo za manje od 100 $ :D Vec trljam ruke kad ce doci hehe
StipeZMAJ

apr 2014.

#29
neki ufo ili?
LavandermanAMBASADOR

apr 2014.

#30
Da UFO light Hydrojoy grow light! 60 LED lampica po 3 w svaka! 45 crvenih, 5 narancastih te 10 blue! Cijena sa shippingom 551 kn, nadam se da nece jos udrit PDV na to! koliko citam reviewe extra je za sadnju bilo cega!

apr 2014.

#31
super ti je ta lampa,slobodo dva-tri komada ispod :thumb:
StipeZMAJ

apr 2014.

#32
ma vidim na linku da je 122 usd pa gledam kak ispod 100 :D .... si naso to isto samo jeftinije il si dobio neki popust? hhaha
LavandermanAMBASADOR

apr 2014.

#33
Pozdrav! Evo ovako, od iste firme koja prodaje LED sam u desnom dijelu stranice stisnio njih da bi vidio ato se joa nudi. U ponudi je bila ta lampa ali nije bila na buy it now, vec na bid! cekao sam zadnji sat vremena, pa sam bidao dok nisam osvojio. Evo kako istada sve skupa ce me doci 96 $. Jeftinije od toga nemo~e :D. Presudan je bio i faktor srece tu, ker znas kako to ide s bidovima! Uglavnom jutros se probudim, checkiram ebay i vidim da sam osvojio!
StipeZMAJ

apr 2014.

#34
svaka cast :D kolko vidim nema vise bidanja, ostala jos dva sellera za buy it now :D .....fakat si dobro proso :D
LavandermanAMBASADOR

apr 2014.

#35
Ako vidim da je na bidu, odma javljam na forum!
Smokey McPuffAMBASADOR

apr 2014.

#36
imam ja za rijeaiti 30 LEDica od 3 w za neki DIY panel, Crvene, Plave I bijele ( topla )
HomericaISTRAŽIVAČ

okt 2016.

#37
I ja naru io preko ebaya LED GROW LIGHT1200W,2CHIP,FULL SPECTRUM,CIJENA115USD$-810kn mi skinuli s kartice i napisali da dolazi26.10.-16.11.(izmeu tih dana sti~e),vidit emo kako radi,rastu mi od20.9.dvijeAK48 i pravim box.Kupit 4aperplo e(100cmX200cm)+2aperplo e105X105cm(poklopci),napravit od jedne aperplo e vrata BOXa,napravit2rupe za ventilaciju(jednu na vrhu,drugu na dnu boxa).Jedini problem mi je nai ventilatore(ato manja2ventilatora),kad to rijeaim bie slika samo neznam smanjit veli inu slike(to u vidit tamo gdje sam uzeo mob.da mi to naprave

jan 2017.

#38
Ima li kakvih led panela da narucim preko e baya? Preporuke?
hazeriZMAJ

jan 2017.

#39
Bonsai hero stranica.Hans paneli;)

jan 2017.

#40
Skuplje mi je ovo nego na e bayu, a manje W mi ima... Koliko W leda mi je potrebno za metar kvadratni?
FarmerLEGENDA

jan 2017.

#41
Po mom nekom filingu rekao bih bar 400w, a mozda i vise, al opet najvise ovisi o vrsti / kvaliteti dioda.

jan 2017.

#42
:thumb::spliff:
TalicniAMBASADOR

mar 2017.

#43
Sta mislite o ovom?

apr 2017.

#44
9500kn za kineske panele?? ukupno?? kjudi jel imate vi googl oci?? :whato:::zvezda:::fuck::fuck: Za te pare si mogo kupit amare solar eclipse 500 https://www.amaretechnologies.eu/ ili tastyled, todogrowled..:fuck:

apr 2017.

#45
Mo~e netko rec jel ovo valja za grow?https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01LEF6XUA?psc=1# http://m.ebay.com/itm/150W-LED-Grow-Light-Hydroponic-Plant-Red-Blue-IR-Full-Spectrum-UFO-Round-Lamp-/182508743200?hash=item2a7e5e6a20:g:C7UAAOSwal5YKn1~&_trkparms=pageci%3Abdd18b4a-18f5-11e7-957f-74dbd18006dd%7Cparentrq%3A3763cbc315b0a357b51be9b2fffd2473%7Ciid%3A12 Ili uzet 15-20 ovih i napravit neki dobar DIY?http://m.ebay.com/itm/E27-4W-5W-6W-Full-Spectrum-LED-Grow-Light-Plant-Flower-Hydroponic-Aquarium-Bulb-/142156883867?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253Dceed430737b84fe8a29d34e75e058ccb%2526pid%253D100408%2526rk%253D16%2526rkt%253D25%2526mehot%253Dpp%2526sd%253D182508743200&_trksid=p2056116.c100408.m2460

apr 2017.

#46
Gdje se može naći ovakvih panela? Ako moźe neki link bit cu ti zahvalan? Ja gledam po amazonu i ebayu sli cjene od 30-40 $ za nešto od 150- 200-300w mi se čini znanstvena fantastika,ili nešto poput ovoga https://www.amazon.com/Osunby-Dimmable-Equivalent-Hydroponics-Flowering/dp/B06W2FQXBL/ref=sr_1_96?s=lawn-garden&ie=UTF8&qid=1491286200&sr=1-96&keywords=hps+grow+light+kit,zato bi volio pogledat ovo ßto su tebi rekli da valja

apr 2017.

#47
http://www.ebay.com/itm/371884086225?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT Danas uzeo preko e-bay! Do sad sam koristio kineski od 125w s kojim sam zadovoljan no nije moj pa sam se odlucio za gore navedeni! Sa poatarinom 74.99e ! Mislim si ako je kinez od 125w radio posao ovaj ce jos bolje!:vozdra:

apr 2017.

#48
pozdrav, ja danas naru io Mars Pro II Epistar 160 LED https://www.mars-hydro.com/de/mars-pro-ii-epistar-160-led-grow-light-eu.html, pratim po forumima i fejs grupi (https://www.facebook.com/groups/1300730643286631/) da rade jako dobro i ljudi zadovoljni pa emo vidjet!!!

avg 2017.

#49
Jel netko zna kako najjeftinije i najbrze nabavit viparspectra 300w Link??

avg 2017.

#50
a pravilnik, jos ga nisi procitao sta je problem da ukucas u google viparspectra 300w pa vidis gde se moze nabaviti. evo za tvoj info na amazonu je oko 80 funti

avg 2017.

#51
Evo sad ga procita ...sve sam krivo radio haha 80funta + postarina+porez=134£
unearth1984AMBASADOR

dec 2017.

#52
Dobro vecer, nasao sam panel koji bi uzeo starom za box 1x1x2 , a nisam siguran dal su to ovi kvalitetni cobovi postu su sa aliexpressa ili neko kinesko sranje. Ako se netko bolje razumije bio bi mu zahvalan na odgovoru. Hvala PS: Sorry ako sam pogrijesio podforum
1310ZMAJ

dec 2017.

#53
@unearth1984 , avapska trgovina pa si samim time siguran u kvalitet, samo cijena, ok je za njihova primanja a ti moraa platiti joa i carinu ,poatarinu,prirez,porez,tlaku,pristojbu,danak,prevod, takse,.... uzmi si malo vremena, pogledaj iste coob-ove kod @mario339 ili @Himalaya Gold , @waynejohn , @Blader ,ima ih ve dosta po forumu. to je par aarafa, kao Ikea namjeataj. @waynejohn ku~i ovjek drajvere i voljan je pomo i oko izbora istih, broja coobova za taj prostor i zna pouzdanog trgovca, sve kupia kod njega od cipa,hladnjaka, drajvera,aarafa,o~i enja, vago spojnice, to je skoro sve, termalna pasta (ima ih za 2e sve ok s njima). Jedino alu profile za reaetku,konstrukciju panela kupia kod lokalnih trgovaca,mo~ea to i od drveta napraviti ili kombinirano ili od ~eljeznih profila,cijevi... Bez brige ne e Starom biti komplicirano, ~ivnut e od hobija samog, tako da kupujea kvalitetne komponente koji su stalni a cob je ~arulja od 13e i mjenja se s vremenom. Mislim, znam da ea ocu pomo i viae vremenom provedenim s njime dok gradite panel i boks nego najskuplim strojem na tr~iatu. Samim trudom i voljom i sigurnoa u u uspjeh u taj projekt ve daje poleta. Sretno, svi sa viaim ciljevima, lije enje bli~njeg imaju ve u prvom growu izvrsne biljke. Vrijeme ti je sad valuta, vrijeme koje vra aa njemu, poslje e biti kasno.
unearth1984AMBASADOR

dec 2017.

#54
Zivim u Austriji pa me mozda carina zaobide. Narucio sam vec lampu prije dvije godine i nisam morao platiti nikakvu carinu ,ni nista osim lampu. Hvala ti puno na odgovoru, raspitat cu se pa cu onda odluciti. Nazalost starom je dijagnosticiran rak zeluca sa metastazama na limfne cvorove pa bi gledali da to brzo dode, da moze krenuti s uzgojem. A da zajedno radimo panel bilo bi odlicno, samo sto je on u hr, a ja u Becu. Puno ti hvala na odgovoru, zivio.
1310ZMAJ

dec 2017.

#55
2 Hans 180W ista cijena, pogledaj na Bonsai Hero. 2 Hans coob joa zanimljivije, 400e
unearth1984AMBASADOR

dec 2017.

#56
imam obicnog Hansa 180w i nisam nesto odusevljen. Pustit cu starog nek odluci, hvala ti Ovo mi je za sad favorit a i preko amazona je tako da nema nikakve carine i slicnih sakrivenih troskova.
waynejohnAMBASADOR

dec 2017.

#57
To ti je sheiße frend...i da su original cree cobovi i to zadnji bin opet po tim specifikacijama ispada da ih gone na 2.8A što je idiotizam raditi s tim chipovima jer na tim strujama je i cxb3590 mizerno malo efikasniji od top de hps-a Ako stari zna spojit dvije žice za te novce bi mogao puno bolje proći a i bilo bi više ulja sigurno
unearth1984AMBASADOR

dec 2017.

#58
Ok, onda cu se ostavit tih gotovih panela. Nece bit problem slozit panel, posto je brat elektricar pa ce valjda znat spojit. Nista narucit cu onda komponente pa cemo sloziti. Hvala obojici na pomoci. :thumb:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se