VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaPomoc! - povezivanje HPS 400w i pratece opreme
LEGACY

Pomoc! - povezivanje HPS 400w i pratece opreme

46 odgovora5,556 pregleda
Silent BobPOZNAVALAC

maj 2007.

#1
Potrebna mi je pomoc oko ovoga, posto prvi put to radim. Onaj diagram koji postoji na forumu me je malo zbunio jer sam gledao crtez na prigusnici i upaljacu. :) Prilozio sam sve sto imam u fotografijama molim vas pomozite da rijesim ovu nedoumicu. :) Znam citav forum napamet, nisam nasao odgovor tu. Takodje sam google-ao, trazio u overgrow FAQ i IC i ostalim sajtovima... nema odgovora, pa mi je najlakse da pitam vas. Prvo idu pojedinacni elementi, radi lakse preglednosti. Evo i svega zajedno U cemu je glavni problem!? U tome da se na ovim dijagramima, sto su na uredjajima, ne pominje uzmeljenje. Makar ga ja ne vidim. Zatim, ne znam kako da odradim ove racve!? Da li postoji element kojim srafim pa ima 3 racve, ili ogolim zicu pa ovu lemim na nju? Nemam kondezator, treba li da ga nabavim? Koja je koja zica od ovih sa kabla, zuto-zelena je uzemljenje, a ostale dvije (braon i plava)? Hvala unaprijed svima koji pomognu...

maj 2007.

#2
Uzemljenje nije toliko ni potrebno, mozes ga kasnije sa kabela spojiti na masu reflektora, ako zelis. Ne lemis nista, samo ogoli zice i ''guraj'' po vise njih u jednu spojnicu (rupicu, stezaljku) i zasarafi dobro. Radit ce ti i bez kondenzatora. Spajaj ovako:
Silent BobPOZNAVALAC

maj 2007.

#3
Hvala puno! :) *Edit* Sada kada bolje pogledam, tvoja prigusnica je drugacija, SON+MH, dok je moja samo SON. Drugaciji je dijagram na tvojoj, od moje. Da li ovo predstavlja problem?

maj 2007.

#4
Evo za svaki slucaj nacrtao sam kako se spaja na tvojoj fotki, pa ako bude problema, javi... edit: ne znam o kakvom dijagramu pricas, ako mislis na shemu spajanja, identicne su...
Silent BobPOZNAVALAC

maj 2007.

#5
Hvala jos jednom, ako nekome zatreba imace i jedno i drugo. ;)
InqAMBASADOR

maj 2007.

#6
Brain... prebaci ovo u propratnu opremu ili tako nest. Mene jeb.e forum, cas radi cas ne.
grivaENTUZIJASTA

feb 2008.

#7
Pomoc oko povezivanja sve je slicno ko na slici samo nema onog drugog,uspeo sam jednom da povezem i proradilo je ali sam zaboravio kako :)
grivaENTUZIJASTA

feb 2008.

#8
Zasto mi je obrisan post ? trazio sam pomoc ladno ste mi obrisali post

feb 2008.

#9
Aha, sad reagiraa, o ito je da ti moram postove brisat kako bi maknuo reklame iz potpisa, ne pravi se nevin :icon_smile: `to se ti e pitanja, ne razumijem ga... iskreno pomogao bi ti, ali ne vidim u emu je problem...
grivaENTUZIJASTA

feb 2008.

#10
Zato sam i ubacio sliku kupio sam prigusnicu koja nema onaj drugi koji na slici precrtan takve su sad . Uspeo samda prespojim jednom da radi ali sam se zeznuo i razvezao pa sam zaboravio kako sam to uradio ako neko zna kako se prespajaja ?

feb 2008.

#11
Stavi sliku svoje opreme poredane na stolu, ili kao ato je Chmaka stavio pa cu ti spojiti na slici, necu ti nista ovako napamet objanjavati jer su dobri igledi da ces nesto zajebati...
BloodspillerPOZNAVALAC

feb 2008.

#12
ma brainchip je catr ato se ti e povezivanja. jesi razmialjao o tome da po nea napla ivati usluge?
grivaENTUZIJASTA

feb 2008.

#13
Cisto pitanje ovo Bux.to nije reklama ?

feb 2008.

#14
Blood :vb_kez: skidaj @griva dosta offtopica stavi slike ako ti stvarno treba pomo...
grivaENTUZIJASTA

feb 2008.

#15
cim pozajmim digitalni fotoaparat
kocka66ISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#16
Pro itao sam cjeli post i shvatio da imam isti problem oko spajanja cjelokupne opreme kao i Griva - kao ato je i on nacrtao na slici koju je pojasnio Brainchip: http://img114.imageshack.us/my.php?image=68872022cz4.jpg mjesto u koje ulazi zelena ~ica, ozna eno sa crnim X na starteru kod mojeg jednostavno nema, pa me zanima kako onda spojiti - mislim da zelena onda ulazi zajedno sa crvenom ali bi htio da mi netko od "forumelektri ara" to potvrdi. Neato se ku~im u struju ali ne bi htio skuriti oremu za koju sam upravo dao 100 eura :icon_rolleyes: Iz slike ispod vidljiva je moja situacija pa ako neko mo~e neka nacrta kako da spojim ili barem neka mi objasni rije ima - vje ni du~nik :thankyou: http://img266.imageshack.us/my.php?image=dsc00111mn4.jpg

mar 2008.

#17
Eto, tako pametan momak radi, slikaj opremu, ja ti nacrtam... i nema greake... Zaboravite one fore meni je ovako meni je onako... i Boga bi zbunili... Kocka, spoji ovako i ne brini. Nemas tu trecu jer imas drugi tip paljenja (postoji superpozicijski sistem i pulsni sistem...) Uglavnom evo slike:
kocka66ISTRAŽIVAČ

mar 2008.

#18
Zahvaljujem od srca - pravi si elektri ar !!!! :181:
grivaENTUZIJASTA

mar 2008.

#19
Evo i slicica http://img393.imageshack.us/img393/3662/img0013dy1.jpg
M_wEeDmAn_88POZNAVALAC

mar 2008.

#20
muci me samo jedna stvar ...zato pricekaj jos nekog prije spajanja :) ako je nesto krivo, neka me netko ispravi . pozz
grivaENTUZIJASTA

mar 2008.

#21
probacu TNX
dominoENTUZIJASTA

apr 2008.

#22
Da li bi neko bio ljubazan da mi spoji ovo: hvala!

apr 2008.

#23
[bez sadržaja]
LopovPOZNAVALAC

apr 2008.

#24
Nedavno sam imao slicne dileme, ali na kraju sam sve dobro spojio. Samo bih ti htio obratit paznju da kupis kabel od kvadrat i pol, a ne od 2.5 kao ja, jer ces se dobrano zajebat. Licnasti po mogucnosti. Poz i gl

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se