LEGACY
Pumpe za vodu
14 odgovora2,297 pregleda
michelle00
ISTRAŽIVAČ98 REP32%
→ Entuzijasta
michelle00ISTRAŽIVAČ
jan 2010.
jan 2010.#1
Pozdrav!
:sun2:
:)
Ovako, pitanje glasi gdje nabaviti i ako netko zna koliko koataju pumpe za vodu?
Ne mislim na pumpe koje su spojene na apinu nego na one akvarijske koje samo cirkuliraju vodu u akvariju.
Vecina tih pumpi ima veliku protocnost vode, po 400l/h.
Timer se moze namjestiti na najmanje 15 minuta, pa sad racunajte koliko vode bi svaki dan isteklo iz rezervara u biljku...jako puno :(
Treba mi neka pumpa sa puno manjim protokom.
Dakle, kad se timer jednom dnevno upali pumpa mora iz rezervara od recimo 50 l izlit 2-3 litre vode...ne vise !
kako to postic...ljudi pomagajte :)
thanx!
Teglica_Unka
AMBASADOR2.292 REP23%
→ Legenda
Teglica_UnkaAMBASADOR
jan 2010.
jan 2010.#2
digitalni tajmer mozes da namestis na 1 minut,a u pumpe se bas nesto i ne razumem
kiLDer
POZNAVALAC649 REP5%
→ Ambasador
kiLDerPOZNAVALAC
jan 2010.
jan 2010.#3
To sto pise da joj je protok 400 L,to je u idealnim uslovima: kad je siroko crevo,kad nije visok vodeni stub itd. Zatim na samoj pumpi imas neki dodatak koji joj ogranicava protok za polovinu otprilike(ne znam da li bas sve imaju to,ali one koje sam ja koristio su imale)... Znaci imas nekih 200 L vode na sat ili 50 L na 15 min kroz crevo. Ali ti ne stavljas crevo direktno nad saksiju,vec na kraj tog creva idu kapljaci koji ogranicavaju protok drasticno,a koliko tacno moras utvrditi direktno merenjem kad sve postavis.
SuperAngel
POZNAVALAC1.434 REP93%
→ Ambasador
SuperAngelPOZNAVALAC
jan 2010.
jan 2010.#4
Baa tako imaa te kaplja
e ili dripere za kupit po poljoprivrednim centrima, mislim da ima i u Bauhausu. Ima ih svakakvih vrsta 4l/h 10l/h... zabodea ih po crijevu i peri :)
0 REP0%
→ Istraživač
petarpan135
ENTUZIJASTA491 REP73%
→ Poznavalac
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
jan 2012.
jan 2012.#7
1. Postovi su iz 2010. godine :) obrati malo pa~nju na to ubudue.
2. Mislim da krivo mislia ;)
petarpan135
ENTUZIJASTA491 REP73%
→ Poznavalac
petarpan135ENTUZIJASTA
jan 2012.
jan 2012.#8
Ja sam radio to sa njom,i od auta mala pumpica za brisace na 12v.Zbog drugih koji citaju napisao,samo kao ideja nista dugo. ;)
jan 2010.
1 / 8
jan 2010.
jan 2012.